Oscar voor beste grime en haarstijl

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Academy Award voor beste grime en haarstijl (Engels: Academy Award for Best Makeup and Hairstyling, ook bekend als Oscar voor beste grime en haarstijl) is een jaarlijkse filmprijs van de Academy of Motion Picture Arts and Sciences. De Oscar werd voor het eerst uitgereikt in 1982. De prijs was in eerste instantie alleen voor grime, voor de uitreiking in 2013 werd haarstijl toegevoegd.

Ere-Academy Awards[bewerken]

Voor de invoering van de reguliere Oscar werd er tweemaal een ere-Academy Award aan een grimeur uitgereikt.

Jaar Film Winnaar
1964
(37ste)
7 Faces of Dr. Lao William Tuttle
1968
(41ste)
Planet of the Apes John Chambers

Winnaars en genomineerden[bewerken]

De winnaars staan bovenaan in vette letters op een gele achtergrond. De overige films en scenaristen die werden genomineerd staan eronder vermeld in alfabetische volgorde.[1]

1981–1989[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1981
(54ste)
An American Werewolf in London Rick Baker
Heartbeeps Stan Winston
1982
(55ste)
Quest for Fire Sarah Monzani en Michèle Burke
Gandhi Tom Smith
1983
(56ste)
Geen uitreiking in deze categorie.
1984
(57ste)
Amadeus Paul LeBlanc en Dick Smith
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes Rick Baker en Paul Engelen
2010 Michael Westmore
1985
(58ste)
Mask Michael Westmore en Zoltan Elek
The Color Purple Ken Chase
Remo Williams: The Adventure Begins Carl Fullerton
1986
(59ste)
The Fly Chris Walas en Stephan Dupuis
The Clan of the Cave Bear Michael G. Westmore en Michèle Burke
Legend Rob Bottin en Peter Robb-King
1987
(60ste)
Harry and the Hendersons Rick Baker
Happy New Year Bob Laden
1988
(61ste)
Beetlejuice Ve Neill, Steve La Porte en Robert Short
Coming to America Rick Baker
Scrooged Tom Burman en Bari Dreiband-Burman
1989
(62ste)
Driving Miss Daisy Manlio Rocchetti, Lynn Barber en Kevin Haney
The Adventures of Baron Munchausen Maggie Weston en Fabrizio Sforza
Dad Dick Smith, Ken Diaz en Greg Nelson

1990–1999[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1990
(63ste)
Dick Tracy John Caglione jr. en Doug Drexler
Cyrano de Bergerac Michèle Burke en Jean-Pierre Eychenne
Edward Scissorhands Ve Neill en Stan Winston
1991
(64ste)
Terminator 2: Judgment Day Stan Winston en Jeff Dawn
Hook Christina Smith, Monty Westmore en Greg Cannom
Star Trek VI: The Undiscovered Country Michael Mills, Edward French en Richard Snell
1992
(65ste)
Bram Stoker's Dracula Greg Cannom, Michèle Burke en Matthew W. Mungle
Batman Returns Ve Neill, Ronnie Specter en Stan Winston
Hoffa Ve Neill, Greg Cannom en John Blake
1993
(66ste)
Mrs. Doubtfire Greg Cannom, Ve Neill en Yolanda Toussieng
Philadelphia Carl Fullerton en Alan D'Angerio
Schindler's List Christina Smith, Matthew Mungle en Judy Alexander Cory
1994
(67ste)
Ed Wood Rick Baker, Ve Neill en Yolanda Toussieng
Forrest Gump Daniel C. Striepeke, Hallie D'Amore en Judith A. Cory
Mary Shelley's Frankenstein Daniel Parker, Paul Engelen en Carol Hemming
1995
(68ste)
Braveheart Peter Frampton, Paul Pattison en Lois Burwell
My Family, Mi Familia Ken Diaz en Mark Sanchez
Roommates Greg Cannom, Bob Laden en Colleen Callaghan
1996
(69ste)
The Nutty Professor Rick Baker en David LeRoy Anderson
Ghosts of Mississippi Matthew W. Mungle en Deborah La Mia Denaver
Star Trek: First Contact Michael Westmore, Scott Wheeler en Jake Garber
1997
(70ste)
Men in Black Rick Baker en David LeRoy Anderson
Mrs. Brown Lisa Westcott, Veronica Brebner en Beverley Binda
Titanic Tina Earnshaw, Greg Cannom en Simon Thompson
1998
(71ste)
Elizabeth Jenny Shircore
Saving Private Ryan Lois Burwell, Conor O'Sullivan en Daniel C. Striepeke
Shakespeare in Love Lisa Westcott en Veronica Brebner
1999
(72ste)
Topsy-Turvy Christine Blundell en Trefor Proud
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me Michèle Burke en Mike Smithson
Bicentennial Man Greg Cannom
Life Rick Baker

2000–2009[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
2000
(73ste)
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas Rick Baker en Gail Ryan
The Cell Michèle Burke en Edouard Henriques
Shadow of the Vampire Ann Buchanan en Amber Sibley
2001
(74ste)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Peter Owen en Richard Taylor
A Beautiful Mind Greg Cannom en Colleen Callaghan
Moulin Rouge! Maurizio Silvi en Aldo Signoretti
2002
(75ste)
Frida John Jackson en Beatrice De Alba
The Time Machine John M. Elliott jr. en Barbara Lorenz
2003
(76ste)
The Lord of the Rings: The Return of the King Richard Taylor en Peter King
Master and Commander: The Far Side of the World Edouard Henriques III en Yolanda Toussieng
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Ve Neill en Martin Samuel
2004
(77ste)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events Valli O'Reilly en Bill Corso
The Passion of the Christ Keith Vanderlaan en Christien Tinsley
The Sea Inside Jo Allen en Manuel García
2005
(78ste)
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe Howard Berger en Tami Lane
Cinderella Man David Leroy Anderson en Lance Anderson
Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith Dave Elsey en Nikki Gooley
2006
(79ste)
Pan's Labyrinth David Martí en Montse Ribé
Apocalypto Aldo Signoretti en Vittorio Sodano
Click Kazuhiro Tsuji en Bill Corso
2007
(80ste)
La Vie en Rose Didier Lavergne en Jan Archibald
Norbit Rick Baker en Kazuhiro Tsuji
Pirates of the Caribbean: At World's End Ve Neill en Martin Samuel
2008
(81ste)
The Curious Case of Benjamin Button Greg Cannom
The Dark Knight John Caglione jr. en Conor O'Sullivan
Hellboy II: The Golden Army Mike Elizalde en Thom Floutz
2009
(82ste)
Star Trek Barney Burman, Mindy Hall en Joel Harlow
Il Divo Aldo Signoretti en Vittorio Sodano
The Young Victoria Jon Henry Gordon en Jenny Shircore

2010–2019[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
2010
(83ste)
The Wolfman Rick Baker en Dave Elsey
Barney's Version Adrien Morot
The Way Back Edouard F. Henriques, Gregory Funk en Yolanda Toussieng
2011
(84ste)
The Iron Lady Mark Coulier en J. Roy Helland
Albert Nobbs Martial Corneville, Lynn Johnston en Matthew W. Mungle
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 Nick Dudman, Amanda Knight en Lisa Tomblin
2012
(85ste)
Les Misérables Lisa Westcott en Julie Dartnell
Hitchcock Howard Berger, Peter Montagna en Martin Samuel
The Hobbit: An Unexpected Journey Peter Swords King, Rick Findlater en Tami Lane
2013
(86ste)
Dallas Buyers Club Adruitha Lee en Robin Mathews
Jackass Presents: Bad Grandpa Stephen Prouty
The Lone Ranger Joel Harlow en Gloria Pasqua-Casny
2014
(87ste)
The Grand Budapest Hotel Frances Hannon en Mark Coulier
Foxcatcher Bill Corso en Dennis Liddiard
Guardians of the Galaxy Elizabeth Yianni-Georgiou en David White
2015
(88ste)
Mad Max: Fury Road Lesley Vanderwalt, Elka Wardega en Damian Martin
The 100-Year-Old Man Who Climbed out the Window and Disappeared Love Larson en Eva von Bahr
The Revenant Siân Grigg, Duncan Jarman en Robert Pandini
2016
(89ste)
Suicide Squad Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini en Christopher Nelson
A Man Called Ove Eva von Bahr en Love Larson
Star Trek: Beyond Joel Harlow en Richard Alonzo
2017
(90ste)
Darkest Hour Kazuhiro Tsuji, David Malinowski en Lucy Sibbick
Victoria & Abdul Daniel Phillips en Lou Sheppard
Wonder Arjen Tuiten
2018
(91ste)
Vice Greg Cannom, Kate Biscoe, Patricia Dehaney
Border Göran Lundström, Pamela Goldammer
Mary Queen of Scots Jenny Shircore, Marc Pilcher, Jessica Brooks