Oscar voor beste productieontwerp

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Academy Award voor beste productieontwerp (Engels: Academy Award for Best Production Design, ook bekend als Oscar voor beste productieontwerp) is een jaarlijkse filmprijs van de Academy of Motion Picture Arts and Sciences. De Oscar voor productieontwerpers werd voor de eerste maal uitgereikt in 1928.

Winnaars en genomineerden[bewerken]

De winnaars staan bovenaan in vette letters op een gele achtergrond. De overige films en mensen die werden genomineerd staan eronder vermeld in alfabetische volgorde.[1]

1927 - 1929[bewerken]

Jaar Genomineerde(n) Film(s)
192728
(1ste)
William Cameron Menzies The Dove en Tempest
Rochus Gliese Sunrise
Harry Oliver 7th Heaven
192829
(2de)
[noot 1]
Cedric Gibbons The Bridge of San Luis Rey
Hans Dreier The Patriot
Mitchell Leisen Dynamite
William Cameron Menzies Alibi en The Awakening
Harry Oliver Street Angel

1930-1939[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
192930
(3de)
[noot 2]
King of Jazz Herman Rosse
Bulldog Drummond (William Cameron Menzies)
The Love Parade (Hans Dreier)
Sally (Jack Okey)
The Vagabond King (Hans Dreier)
193031
(4de)
Cimarron Max Rée
Just Imagine Stephen Goosson en Ralph Hammeras
Morocco Hans Dreier
Svengali Anton Grot
Whoopee! Richard Day
193132
(5de)
Transatlantic Gordon Wiles
À Nous la Liberté Lazare Meerson
Arrowsmith Richard Day
193233
(6de)
[noot 3]
Cavalcade William S. Darling
A Farewell to Arms Hans Dreier en Roland Anderson
When Ladies Meet Cedric Gibbons
1934
(7de)
[noot 4]
The Merry Widow Cedric Gibbons en Fredric Hope
The Affairs of Cellini Richard Day
The Gay Divorcee Van Nest Polglase en Carroll Clark
1935
(8ste)
[noot 5]
The Dark Angel Richard Day
The Lives of a Bengal Lancer Hans Dreier en Roland Anderson
Top Hat Van Nest Polglase en Carroll Clark
1936
(9de)
Dodsworth Richard Day
Anthony Adverse Anton Grot
The Great Ziegfeld Cedric Gibbons, Eddie Imazu en Edwin B. Willis
Lloyd's of London William S. Darling
The Magnificent Brute Albert S. D'Agostino en Jack Otterson
Romeo and Juliet Cedric Gibbons, Fredric Hope en Edwin B. Willis
Winterset Perry Ferguson
1937
(10de)
Lost Horizon Stephen Goosson
Conquest Cedric Gibbons en William Horning
A Damsel in Distress Carroll Clark
Dead End Richard Day
Every Day's a Holiday Wiard Ihnen
The Life of Emile Zola Anton Grot
Manhattan Merry-Go-Round John Victor Mackay
The Prisoner of Zenda Lyle Wheeler
Souls at Sea Hans Dreier en Roland Anderson
Walter Wanger's Vogues of 1938 Alexander Toluboff
Wee Willie Winkie William S. Darling en David Hall
You're a Sweetheart Jack Otterson
1938
(11de)
The Adventures of Robin Hood Carl J. Weyl
The Adventures of Tom Sawyer Lyle Wheeler
Alexander's Ragtime Band Bernard Herzbrun en Boris Leven
Algiers Alexander Toluboff
Carefree Van Nest Polglase
The Goldwyn Follies Richard Day
Holiday Stephen Goosson en Lionel Banks
If I Were King Hans Dreier en John Goodman
Mad About Music Jack Otterson
Marie Antoinette Cedric Gibbons
Merrily We Live Charles D. Hall
1939
(12de)
Gone with the Wind Lyle Wheeler
Beau Geste Hans Dreier en Robert Odell
Captain Fury Charles D. Hall
First Love Jack Otterson en Martin Obzina
Love Affair Van Nest Polglase en Al Herman
Man of Conquest John Victor Mackay
Mr. Smith Goes to Washington Lionel Banks
The Private Lives of Elizabeth and Essex Anton Grot
The Rains Came William Darling en George Dudley
Stagecoach Alexander Toluboff
The Wizard of Oz Cedric Gibbons en William A. Horning
Wuthering Heights James Basevi

1940-1949[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1940
(13de)
Zwart-wit
Pride and Prejudice Cedric Gibbons en Paul Groesse
Arise, My Love Hans Dreier en Robert Usher
Arizona Lionel Banks en Robert Peterson
The Boys from Syracuse John Otterson
The Dark Command John Victor Mackay
Foreign Correspondent Alexander Golitzen
Lillian Russell Richard Day en Joseph C. Wright
My Favorite Wife Van Nest Polglase en Mark-Lee Kirk
My Son, My Son! John DuCasse Schulze
Our Town Lewis J. Rachmil
Rebecca Lyle Wheeler
The Sea Hawk Anton Grot
The Westerner James Basevi
Kleur
The Thief of Bagdad Vincent Korda
Bitter Sweet Cedric Gibbons en John S. Detlie
Down Argentine Way Richard Day en Joseph C. Wright
North West Mounted Police Hans Dreier en Roland Anderson
1941
(14de)
Zwart-wit
How Green Was My Valley Artdirection: Richard Day en Nathan Juran • Interieur decoratie: Thomas Little
Citizen Kane Artdirection: Perry Ferguson en Van Nest Polglase • Interieur decoratie: Al Fields en Darrell Silvera
The Flame of New Orleans Artdirection: Martin Obzina en Jack Otterson • Interieur decoratie: Russell A. Gausman
Hold Back the Dawn Artdirection: Hans Dreier en Robert Usher • Interieur decoratie: Sam Comer
Ladies in Retirement Artdirection: Lionel Banks • Interieur decoratie: George Montgomery
The Little Foxes Artdirection: Stephen Goosson • Interieur decoratie: Howard Bristol
Sergeant York Artdirection: John Hughes • Interieur decoratie: Fred MacLean
Sis Hopkins Dit is geen officiële nominatie, deze is ingetrokken door Republic Studios
The Son of Monte Cristo Artdirection: John DuCasse Schulze • Interieur decoratie: Edward G. Boyle
Sundown Artdirection: Alexander Golitzen • Interieur decoratie: Richard Irvine
That Hamilton Woman Artdirection: Vincent Korda • Interieur decoratie: Julia Heron
When Ladies Meet Artdirection: Cedric Gibbons en Randall Duell • Interieur decoratie: Edwin B. Willis
Kleur
Blossoms in the Dust Artdirection: Cedric Gibbons en Urie McCleary • Interieur decoratie: Edwin B. Willis
Blood and Sand Artdirection: Richard Day en Joseph C. Wright • Interieur decoratie: Thomas Little
Louisiana Purchase Artdirection: Raoul Pene du Bois • Interieur decoratie: Stephen A. Seymour
1942
(15de)
Zwart-wit
This Above All Artdirection: Richard Day en Joseph Wright • Interieur decoratie: Thomas Little
George Washington Slept Here Artdirection: Max Parker en Mark-Lee Kirk • Interieur decoratie: Casey Roberts
The Magnificent Ambersons Artdirection: Albert S. D'Agostino • Interieur decoratie: Darrell Silvera en Al Fields
The Pride of the Yankees Artdirection: Perry Ferguson • Interieur decoratie: Howard Bristol
Random Harvest Artdirection: Cedric Gibbons en Randall Duell • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Jack Moore
The Shanghai Gesture Artdirection: Boris Leven • Interieur decoratie: Boris Leven
Silver Queen Artdirection: Ralph Berger • Interieur decoratie: Emile Kuri
The Spoilers Artdirection: Jack Otterson en John B. Goodman • Interieur decoratie: Russell A. Gausman en Edward R. Robinson
Take a Letter, Darling Artdirection: Hans Dreier en Roland Anderson • Interieur decoratie: Sam Comer
The Talk of the Town Artdirection: Lionel Banks en Rudolph Sternad • Interieur decoratie: Fay Babcock
Kleur
My Gal Sal Artdirection: Richard Day en Joseph Wright • Interieur decoratie: Thomas Little
Arabian Nights Artdirection: Jack Otterson en Alexander Golitzen • Interieur decoratie: Russell A. Gausman en Ira S. Webb
Captains of the Clouds Artdirection: Ted Smith • Interieur decoratie: Casey Roberts
Jungle Book Artdirection: Vincent Korda • Interieur decoratie: Julia Heron
Reap the Wild Wind Artdirection: Hans Dreier en Roland Anderson • Interieur decoratie: George Sawley
1943
(16de)
Zwart-wit
The Song of Bernadette Artdirection: James Basevi en William Darling • Interieur decoratie: Thomas Little
Five Graves to Cairo Artdirection: Hans Dreier en Ernst Fegte • Interieur decoratie: Bertram Granger
Flight for Freedom Artdirection: Albert S. D'Agostino en Carroll Clark • Interieur decoratie: Darrell Silvera en Harley Miller
Madame Curie Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Hugh Hunt
Mission to Moscow Artdirection: Carl Weyl • Interieur decoratie: George J. Hopkins
The North Star Artdirection: Perry Ferguson • Interieur decoratie: Howard Bristol
Kleur
Phantom of the Opera Artdirection: John B. Goodman en Alexander Golitzen • Interieur decoratie: Russell A. Gausman en Ira S. Webb
For Whom the Bell Tolls Artdirection: Hans Dreier en Haldane Douglas • Interieur decoratie: Bertram Granger
The Gang's All Here Artdirection: James Basevi en Joseph C. Wright • Interieur decoratie: Thomas Little
This Is the Army Artdirection: John Hughes en Lt. John Koenig • Interieur decoratie: George J. Hopkins
Thousands Cheer Artdirection: Cedric Gibbons en Daniel Cathcart • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Jacques Mersereau
1944
(17de)
Zwart-wit
Gaslight Artdirection: Cedric Gibbons en William Ferrari • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Paul Huldschinsky
Address Unknown Artdirection: Lionel Banks en Walter Holscher • Interieur decoratie: Joseph Kish
The Adventures of Mark Twain Artdirection: John J. Hughes • Interieur decoratie: Fred MacLean
Casanova Brown Artdirection: Perry Ferguson • Interieur decoratie: Julia Heron
Laura Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Interieur decoratie: Thomas Little
No Time for Love Artdirection: Hans Dreier en Robert Usher • Interieur decoratie: Sam Comer
Since You Went Away Artdirection: Mark-Lee Kirk • Interieur decoratie: Victor A. Gangelin
Song of the Open Road Dit is geen officiële nominatie, deze is ingetrokken door de filmstudio
Step Lively Artdirection: Albert S. D'Agostino en Carroll Clark • Interieur decoratie: Darrell Silvera en Claude Carpenter
Kleur
Wilson Artdirection: Wiard Ihnen • Interieur decoratie: Thomas Little
The Climax Artdirection: John B. Goodman en Alexander Golitzen • Interieur decoratie: Russell A. Gausman en Ira S. Webb
Cover Girl Artdirection: Lionel Banks en Cary Odell • Interieur decoratie: Fay Babcock
The Desert Song Artdirection: Charles Novi • Interieur decoratie: Jack McConaghy
Kismet Artdirection: Cedric Gibbons en Daniel B. Cathcart • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Richard Pefferle
Lady in the Dark Artdirection: Hans Dreier en Raoul Pene du Bois • Interieur decoratie: Ray Moyer
The Princess and the Pirate Artdirection: Ernst Fegte • Interieur decoratie: Howard Bristol
1945
(18de)
Zwart-wit
Blood on the Sun Artdirection: Wiard Ihnen • Interieur decoratie: A. Roland Fields
Experiment Perilous Artdirection: Albert S. D'Agostino en Jack Okey • Interieur decoratie: Darrell Silvera en Claude Carpenter
The Keys of the Kingdom Artdirection: James Basevi en William Darling • Interieur decoratie: Thomas Little en Frank E. Hughes
Love Letters Artdirection: Hans Dreier en Roland Anderson • Interieur decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
The Picture of Dorian Gray Artdirection: Cedric Gibbons en Hans Peters • Interieur decoratie: Edwin B. Willis, Hugh Hunt en John Bonar
Kleur
Frenchman's Creek Artdirection: Hans Dreier en Ernst Fegte • Interieur decoratie: Sam Comer
Leave Her to Heaven Artdirection: Lyle Wheeler en Maurice Ransford • Interieur decoratie: Thomas Little
National Velvet Artdirection: Cedric Gibbons en Urie McCleary • Interieur decoratie: Edwin B. Willis en Mildred Griffiths
San Antonio Artdirection: Ted Smith • Interieur decoratie: Jack McConaghy
A Thousand and One Nights Artdirection: Stephen Goosson en Rudolph Sternad • Interieur decoratie: Frank Tuttle
1946
(19de)
Zwart-wit
Anna and the King of Siam Artdirection: Lyle Wheeler en William Darling • Interieur decoratie: Thomas Little en Frank E. Hughes
Kitty Artdirection: Hans Dreier en Walter Tyler • Interieur decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
The Razor's Edge Artdirection: Richard Day en Nathan Juran • Interieur decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
Kleur
The Yearling Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Interieur decoratie: Edwin B. Willis
Caesar and Cleopatra John Bryan
Henry V Artdirection: Paul Sheriff en Carmen Dillon
1947
(20ste)
Zwart-wit
Great Expectations Artdirection: John Bryan • Set decoratie: Wilfred Shingleton
The Foxes of Harrow Artdirection: Lyle Wheeler en Maurice Ransford • Set decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
Kleur
Black Narcissus Artdirection: Alfred Junge • Set decoratie: Alfred Junge
Life with Father Artdirection: Robert M. Haas • Set decoratie: George James Hopkins
1948
(21ste)
Zwart-wit
Hamlet Artdirection: Roger K. Furse • Set decoratie: Carmen Dillon
Johnny Belinda Artdirection: Robert Haas • Set decoratie: William Wallace
Kleur
The Red Shoes Artdirection: Hein Heckroth • Set decoratie: Arthur Lawson
Joan of Arc Artdirection: Richard Day • Set decoratie: Edwin Casey Roberts en Joseph Kish
1949
(22ste)
Zwart-wit
The Heiress Artdirection: Harry Horner en John Meehan • Set decoratie: Emile Kuri
Come to the Stable Artdirection: Lyle Wheeler en Joseph C. Wright • Set decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
Madame Bovary Artdirection: Cedric Gibbons en Jack Martin Smith • Set decoratie: Edwin B. Willis en Richard A. Pefferle
Kleur
Little Women Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Set decoratie: Edwin B. Willis en Jack D. Moore
The Adventures of Don Juan Artdirection: Edward Carrere • Set decoratie: Lyle Reifsnider
Saraband Artdirection: Jim Morahan, William Kellner en Michael Relph

1950-1959[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1950
(23ste)
Zwart-wit
Sunset Blvd. Artdirection: Hans Dreier en John Meehan • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
All About Eve Artdirection: Lyle Wheeler en George W. Davis • Set decoratie: Thomas Little en Walter M. Scott
The Red Danube Artdirection: Cedric Gibbons en Hans Peters • Set decoratie: Edwin B. Willis en Hugh Hunt
Kleur
Samson and Delilah Artdirection: Hans Dreier en Walter Tyler • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
Annie Get Your Gun Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Set decoratie: Edwin B. Willis en Richard A. Pefferle
Destination Moon Artdirection: Ernst Fegte • Set decoratie: George Sawley
1951
(24ste)
Zwart-wit
A Streetcar Named Desire Artdirection: Richard Day • Set decoratie: George James Hopkins
Fourteen Hours Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Set decoratie: Thomas Little en Fred J. Rode
House on Telegraph Hill Artdirection: Lyle Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
La Ronde D'Eaubonne
Too Young to Kiss Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Set decoratie: Edwin B. Willis en Jack D. Moore
Kleur
An American in Paris Artdirection: Cedric Gibbons en Preston Ames • Set decoratie: Edwin B. Willis en Keogh Gleason
David and Bathsheba Artdirection: Lyle Wheeler en George Davis • Set decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
On the Riviera Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Muzikale aankleding: Joseph C. Wright • Set decoratie: Thomas Little en Walter M. Scott
Quo Vadis Artdirection: William A. Horning, Cedric Gibbons en Edward Carfagno • Set decoratie: Hugh Hunt
The Tales of Hoffmann Hein Heckroth
1952
(25ste)
Zwart-wit
The Bad and the Beautiful Artdirection: Cedric Gibbons en Edward Carfagno • Set decoratie: Edwin B. Willis en Keogh Gleason
Carrie Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Emile Kuri
My Cousin Rachel Artdirection: Lyle Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Walter M. Scott
Rashomon Artdirection: Matsuyama • Set decoratie: H. Motsumoto
Viva Zapata! Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Set decoratie: Thomas Little en Claude Carpenter
Kleur
Moulin Rouge Artdirection: Paul Sheriff • Set decoratie: Marcel Vertes
Hans Christian Andersen Artdirection: Richard Day en Clave • Set decoratie: Howard Bristol
The Merry Widow Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Set decoratie: Edwin B. Willis en Arthur Krams
The Quiet Man Artdirection: Frank Hotaling • Set decoratie: John McCarthy jr. en Charles Thompson
The Snows of Kilimanjaro Artdirection: Lyle Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Thomas Little en Paul S. Fox
1953
(26ste)
Zwart-wit
Julius Caesar Artdirection: Cedric Gibbons en Edward Carfagno • Set decoratie: Edwin B. Willis en Hugh Hunt
Martin Luther Artdirection: Fritz Maurischat en Paul Markwitz
The President's Lady Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Set decoratie: Paul S. Fox
Roman Holiday Artdirection: Hal Pereira en Walter Tyler
Titanic Artdirection: Lyle Wheeler en Maurice Ransford • Set decoratie: Stuart Reiss
Kleur
The Robe Artdirection: Lyle Wheeler en George W. Davis • Set decoratie: Walter M. Scott en Paul S. Fox
Knights of the Round Table Artdirection: Alfred Junge en Hans Peters • Set decoratie: John Jarvis
Lili Artdirection: Cedric Gibbons en Paul Groesse • Set decoratie: Edwin B. Willis en Arthur Krams
The Story of Three Loves Artdirection: Cedric Gibbons, Preston Ames, Edward Carfagno en Gabriel Scognamillo • Set decoratie: Edwin B. Willis, Keogh Gleason, Arthur Krams en Jack D. Moore
Young Bess Artdirection: Cedric Gibbons en Urie McCleary • Set decoratie: Edwin B. Willis en Jack D. Moore
1954
(27ste)
Zwart-wit
On the Waterfront Richard Day
The Country Girl Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Grace Gregory
Executive Suite Artdirection: Cedric Gibbons en Edward Carfagno • Set decoratie: Edwin B. Willis en Emile Kuri
Le Plaisir Max Ophüls
Sabrina Artdirection: Hal Pereira en Walter Tyler • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
Kleur
20,000 Leagues Under the Sea Artdirection: John Meehan • Set decoratie: Emile Kuri
Brigadoon Artdirection: Cedric Gibbons en Preston Ames • Set decoratie: Edwin B. Willis en Keogh Gleason
Desiree Artdirection: Lyle Wheeler en Leland Fuller • Set decoratie: Walter M. Scott en Paul S. Fox
Red Garters Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
A Star Is Born Artdirection: Malcolm Bert, Gene Allen en Irene Sharaff • Set decoratie: George James Hopkins
1955
(28ste)
Zwart-wit
The Rose Tattoo Artdirection: Hal Pereira en Tambi Larsen • Set decoratie: Sam Comer en Arthur Krams
Blackboard Jungle Artdirection: Cedric Gibbons en Randall Duell • Set decoratie: Edwin B. Willis en Henry Grace
I'll Cry Tomorrow Artdirection: Cedric Gibbons en Malcolm Brown • Set decoratie: Edwin B. Willis en Hugh B. Hunt
The Man with the Golden Arm Artdirection: Joseph C. Wright • Set decoratie: Darrell Silvera
Marty Artdirection: Edward S. Haworth en Walter Simonds • Set decoratie: Robert Priestley
Kleur
Picnic Artdirection: William Flannery en Jo Mielziner • Set decoratie: Robert Priestley
Daddy Long Legs Artdirection: Lyle Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Walter M. Scott en Paul S. Fox
Guys and Dolls Artdirection: Oliver Smith en Joseph C. Wright • Set decoratie: Howard Bristol
Love Is a Many-Splendored Thing Artdirection: Lyle Wheeler en George W. Davis • Set decoratie: Walter M. Scott en Jack Stubbs
To Catch a Thief Artdirection: Hal Pereira en Joseph McMillan Johnson • Set decoratie: Sam Comer en Arthur Krams
1956
(29ste)
Zwart-wit
Somebody Up There Likes Me Artdirection: Cedric Gibbons en Malcolm F. Brown • Set decoratie: Edwin B. Willis en F. Keogh Gleason
The Magnificent Seven Takashi Matsuyama
The Proud and Profane Artdirection: Hal Pereira en A. Earl Hedrick • Set decoratie: Samuel M. Comer en Frank R. McKelvy
The Solid Gold Cadillac Artdirection: Ross Bellah • Set decoratie: William R. Kiernan en Louis Diage
Teenage Rebel Artdirection: Lyle R. Wheeler en Jack Martin Smith • Set decoratie: Walter M. Scott en Stuart A. Reiss
Kleur
The King and I Artdirection: Lyle R. Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Walter M. Scott en Paul S. Fox
Around the World in 80 Days Artdirection: James W. Sullivan en Ken Adam • Set decoratie: Ross J. Dowd
Giant Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Ralph S. Hurst
Lust for Life Artdirection: Cedric Gibbons, Hans Peters en Preston Ames • Set decoratie: Edwin B. Willis en F. Keogh Gleason
The Ten Commandments Artdirection: Hal Pereira, Walter H. Tyler en Albert Nozaki • Set decoratie: Samuel M. Comer en Ray Moyer
1957
(30ste)
Sayonara Artdirection: Ted Haworth • Set decoratie: Robert Priestley
Funny Face Artdirection: Hal Pereira en George W. Davis • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
Les Girls Artdirection: William A. Horning en Gene Allen • Set decoratie: Edwin B. Willis en Richard Pefferle
Pal Joey Artdirection: Walter Holscher • Set decoratie: William Kiernan en Louis Diage
Raintree County Artdirection: William A. Horning en Urie McCleary • Set decoratie: Edwin B. Willis en Hugh Hunt
1958
(31ste)
Gigi Artdirection: William A. Horning en Preston Ames • Set decoratie: Henry Grace en Keogh Gleason
Auntie Mame Artdirection: Malcolm Bert • Set decoratie: George James Hopkins
Bell, Book and Candle Artdirection: Cary Odell • Set decoratie: Louis Diage
A Certain Smile Artdirection: Lyle R. Wheeler en John DeCuir • Set decoratie: Walter M. Scott en Paul S. Fox
Vertigo Artdirection: Hal Pereira en Henry Bumstead • Set decoratie: Sam Comer en Frank McKelvy
1959
(32ste)
Zwart-wit
The Diary of Anne Frank Artdirection: Lyle R. Wheeler en George W. Davis • Set decoratie: Walter M. Scott en Stuart A. Reiss
Career Artdirection: Hal Pereira en Walter Tyler • Set decoratie: Sam Comer en Arthur Krams
The Last Angry Man Artdirection: Carl Anderson • Set decoratie: William Kiernan
Some Like It Hot Artdirection: Ted Haworth • Set decoratie: Edward G. Boyle
Suddenly, Last Summer Artdirection: Oliver Messel en William Kellner • Set decoratie: Scot Slimon
Kleur
Ben-Hur Artdirection: William A. Horning en Edward Carfagno • Set decoratie: Hugh Hunt
The Big Fisherman Artdirection: John DeCuir • Set decoratie: Julia Heron
Journey to the Center of the Earth Artdirection: Lyle R. Wheeler, Franz Bachelin en Herman A. Blumenthal • Set decoratie: Walter M. Scott en Joseph Kish
North by Northwest Artdirection: William A. Horning, Robert Boyle en Merrill Pye • Set decoratie: Henry Grace en Frank McKelvy
Pillow Talk Artdirection: Richard H. Riedel • Set decoratie: Russell A. Gausman en Ruby R. Levitt

1960-1969[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1960
(33ste)
Zwart-wit
The Apartment Artdirection: Alexander Trauner • Set decoratie: Edward G. Boyle
The Facts of Life Artdirection: Joseph McMillan Johnson en Kenneth A. Reid • Set decoratie: Ross Dowd
Psycho Artdirection: Joseph Hurley en Robert Clatworthy • Set decoratie: George Milo
Sons and Lovers Artdirection: Tom Morahan • Set decoratie: Lionel Couch
Visit to a Small Planet Artdirection: Hal Pereira en Walter Tyler • Set decoratie: Sam Comer en Arthur Krams
Kleur
Spartacus Artdirection: Alexander Golitzen en Eric Orbom • Set decoratie: Russell A. Gausman en Julia Heron
Cimarron Artdirection: George W. Davis en Addison Hehr • Set decoratie: Henry Grace, Hugh Hunt en Otto Siegel
It Started in Naples Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Arrigo Breschi
Pepe Artdirection: Ted Haworth • Set decoratie: William Kiernan
Sunrise at Campobello Artdirection: Edward Carrere • Set decoratie: George James Hopkins
1961
(34ste)
Zwart-wit
The Hustler Artdirection: Harry Horner • Set decoratie: Gene Callahan
The Absent Minded Professor Artdirection: Carroll Clark • Set decoratie: Emile Kuri en Hal Gausman
The Children's Hour Artdirection: Fernando Carrere • Set decoratie: Edward G. Boyle
Judgment at Nuremberg Artdirection: Rudolph Sternad • Set decoratie: George Milo
La Dolce Vita Piero Gherardi
Kleur
West Side Story Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Victor A. Gangelin
Breakfast at Tiffany's Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Ray Moyer
El Cid Artdirection: Veniero Colasanti en John Moore
Flower Drum Song Artdirection: Alexander Golitzen en Joseph Wright • Set decoratie: Howard Bristol
Summer and Smoke Artdirection: Hal Pereira en Walter Tyler • Set decoratie: Sam Comer en Arthur Krams
1962
(35ste)
Zwart-wit
To Kill a Mockingbird Artdirection: Alexander Golitzen en Henry Bumstead • Set decoratie: Oliver Emert
Days of Wine and Roses Artdirection: Joseph Wright • Set decoratie: George James Hopkins
The Longest Day Artdirection: Ted Haworth, Leon Barsacq en Vincent Korda • Set decoratie: Gabriel Bechir
Period of Adjustment Artdirection: George W. Davis en Edward Carfagno • Set decoratie: Henry Grace en Dick Pefferle
The Pigeon That Took Rome Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Frank R. McKelvy
Kleur
Lawrence of Arabia Artdirection: John Box en John Stoll • Set decoratie: Dario Simoni
Meredith Willson's The Music Man Artdirection: Paul Groesse • Set decoratie: George James Hopkins
Mutiny on the Bounty Artdirection: George W. Davis en J. McMillan Johnson • Set decoratie: Henry Grace en Hugh Hunt
That Touch of Mink Artdirection: Alexander Golitzen en Robert Clatworthy • Set decoratie: George Milo
The Wonderful World of the Brothers Grimm Artdirection: George W. Davis en Edward Carfagno • Set decoratie: Henry Grace en Dick Pefferle
1963
(36ste)
Zwart-wit
America, America Gene Callahan
Federico Fellini's 8½ Piero Gherardi
Hud Artdirection: Hal Pereira en Tambi Larsen • Set decoratie: Sam Comer en Robert Benton
Love with the Proper Stranger Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en Grace Gregory
Twilight of Honor Artdirection: George W. Davis en Paul Groesse • Set decoratie: Henry Grace en Hugh Hunt
Kleur
Cleopatra Artdirection: John DeCuir, Jack Martin Smith, Hilyard Brown, Herman Blumenthal, Elven Webb, Maurice Pelling en Boris Juraga • Set decoratie: Walter M. Scott, Paul S. Fox en Ray Moyer
The Cardinal Artdirection: Lyle Wheeler • Set decoratie: Gene Callahan
Come Blow Your Horn Artdirection: Hal Pereira en Roland Anderson • Set decoratie: Sam Comer en James Payne
How the West Was Won Artdirection: George W. Davis, William Ferrari en Addison Hehr • Set decoratie: Henry Grace, Don Greenwood jr. en Jack Mills
Tom Jones Artdirection: Ralph Brinton, Ted Marshall en Jocelyn Herbert • Set decoratie: Josie MacAvin
1964
(37ste)
Zwart-wit
Zorba the Greek Vassilis Fotopoulos
The Americanization of Emily Artdirection: George W. Davis, Hans Peters en Elliot Scott • Set decoratie: Henry Grace en Robert R. Benton
Hush... Hush, Sweet Charlotte Artdirection: William Glasgow • Set decoratie: Raphael Bretton
The Night of the Iguana Stephen Grimes
Seven Days in May Artdirection: Cary Odell • Set decoratie: Edward G. Boyle
Kleur
My Fair Lady Artdirection: Gene Allen en Cecil Beaton • Set decoratie: George James Hopkins
Becket Artdirection: John Bryan en Maurice Carter • Set decoratie: Patrick McLoughlin en Robert Cartwright
Mary Poppins Artdirection: Carroll Clark en William H. Tuntke • Set decoratie: Emile Kuri en Hal Gausman
The Unsinkable Molly Brown Artdirection: George W. Davis en Preston Ames • Set decoratie: Henry Grace, Hugh Hunt
What a Way to Go! Artdirection: Jack Martin Smith en Ted Haworth • Set decoratie: Walter M. Scott en Stuart A. Reiss
1965
(38ste)
Zwart-wit
Ship of Fools Artdirection: Robert Clatworthy • Set decoratie: Joseph Kish
King Rat Artdirection: Robert Emmet Smith • Set decoratie: Frank Tuttle
A Patch of Blue Artdirection: George W. Davis en Urie McCleary • Set decoratie: Henry Grace en Charles S. Thompson
The Slender Thread Artdirection: Hal Pereira en Jack Poplin • Set decoratie: Robert Benton en Joseph Kish
The Spy Who Came in from the Cold Artdirection: Hal Pereira, Tambi Larsen en Edward Marshall • Set decoratie: Josie MacAvin
Kleur
Doctor Zhivago Artdirection: John Box en Terry Marsh • Set decoratie: Dario Simoni
The Agony and the Ecstasy Artdirection: John DeCuir en Jack Martin Smith • Set decoratie: Dario Simoni
The Greatest Story Ever Told Artdirection: Richard Day, William Creber en David Hall • Set decoratie: Ray Moyer, Fred MacLean en Norman Rockett
Inside Daisy Clover Artdirection: Robert Clatworthy • Set decoratie: George James Hopkins
The Sound of Music Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Walter M. Scott en Ruby Levitt
1966
(39ste)
Zwart-wit
Who's Afraid of Virginia Woolf? Artdirection: Richard Sylbert • Set decoratie: George James Hopkins
The Fortune Cookie Artdirection: Robert Luthardt • Set decoratie: Edward G. Boyle
The Gospel According to St. Matthew Luigi Scaccianoce
Is Paris Burning? Artdirection: Willy Holt • Set decoratie: Marc Frederix en Pierre Guffroy
Mister Buddwing Artdirection: George W. Davis en Paul Groesse • Set decoratie: Henry Grace en Hugh Hunt
Kleur
Fantastic Voyage Artdirection: Jack Martin Smith en Dale Hennesy • Set decoratie: Walter M. Scott en Stuart A. Reiss
Gambit Artdirection: Alexander Golitzen en George C. Webb • Set decoratie: John McCarthy en John Austin
Juliet of the Spirits Piero Gherardi
The Oscar Artdirection: Hal Pereira en Arthur Lonergan • Set decoratie: Robert Benton en James Payne
The Sand Pebbles Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Walter M. Scott, John Sturtevant en William Kiernan
1967
(40ste)
Camelot Artdirection: John Truscott en Edward Carrere • Set decoratie: John W. Brown
Doctor Dolittle Artdirection: Mario Chiari, Jack Martin Smith en Ed Graves • Set decoratie: Walter M. Scott en Stuart A. Reiss
Guess Who's Coming to Dinner Artdirection: Robert Clatworthy • Set decoratie: Frank Tuttle
The Taming of the Shrew Artdirection: Renzo Mongiardino, John DeCuir, Elven Webb en Giuseppe Mariani • Set decoratie: Dario Simoni en Luigi Gervasi
Thoroughly Modern Millie Artdirection: Alexander Golitzen en George C. Webb • Set decoratie: Howard Bristol
1968
(41ste)
Oliver! Artdirection: John Box en Terence Marsh • Set decoratie: Vernon Dixon en Ken Muggleston
The Shoes of the Fisherman Artdirection: George W. Davis en Edward Carfagno
Star! Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Walter M. Scott en Howard Bristol
2001: A Space Odyssey Artdirection: Tony Masters, Harry Lange en Ernie Archer
War and Peace Artdirection: Mikhail Bogdanov en Gennady Myasnikov • Set decoratie: G. Koshelev en V. Uvarov
1969
(42ste)
Hello, Dolly! Artdirection: John DeCuir, Jack Martin Smith en Herman Blumenthal • Set decoratie: Walter M. Scott, George Hopkins en Raphael Bretton
Anne of the Thousand Days Artdirection: Maurice Carter en Lionel Couch • Set decoratie: Patrick McLoughlin
Gaily, Gaily Artdirection: Robert Boyle en George B. Chan • Set decoratie: Edward Boyle en Carl Biddiscombe
Sweet Charity Artdirection: Alexander Golitzen en George C. Webb • Set decoratie: Jack D. Moore
They Shoot Horses, Don't They? Artdirection: Harry Horner • Set decoratie: Frank McKelvy

1970-1979[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1970
(43ste)
Patton Artdirection: Urie McCleary en Gil Parrondo • Set decoratie: Antonio Mateos en Pierre-Louis Thevenet
Airport Artdirection: Alexander Golitzen en E. Preston Ames • Set decoratie: Jack D. Moore en Mickey S. Michaels
The Molly Maguires Artdirection: Tambi Larsen • Set decoratie: Darrell Silvera
Scrooge Artdirection: Terry Marsh en Bob Cartwright • Set decoratie: Pamela Cornell
Tora! Tora! Tora! Artdirection: Jack Martin Smith, Yoshiro Muraki, Richard Day en Taizoh Kawashima • Set decoratie: Walter M. Scott, Norman Rockett en Carl Biddiscombe
1971
(44ste)
Nicholas and Alexandra Artdirection: John Box, Ernest Archer, Jack Maxsted en Gil Parrondo • Set decoratie: Vernon Dixon
The Andromeda Strain Artdirection: Boris Leven en William Tuntke • Set decoratie: Ruby Levitt
Bedknobs and Broomsticks Artdirection: John B. Mansbridge en Peter Ellenshaw • Set decoratie: Emile Kuri en Hal Gausman
Fiddler on the Roof Artdirection: Robert Boyle en Michael Stringer • Set decoratie: Peter Lamont
Mary, Queen of Scots Artdirection: Terence Marsh en Robert Cartwright • Set decoratie: Peter Howitt
1972
(45ste)
Cabaret Artdirection: Rolf Zehetbauer en Jurgen Kiebach • Set decoratie: Herbert Strabel
Lady Sings the Blues Artdirection: Carl Anderson • Set decoratie: Reg Allen
The Poseidon Adventure Artdirection: William Creber • Set decoratie: Raphael Bretton
Travels with My Aunt Artdirection: John Box, Gil Parrondo en Robert W. Laing
Young Winston Artdirection: Geoffrey Drake, Don Ashton, John Graysmark en William Hutchinson • Set decoratie: Peter James
1973
(46ste)
The Sting Artdirection: Henry Bumstead • Set decoratie: James Payne
Brother Sun, Sister Moon Artdirection: Lorenzo Mongiardino en Gianni Quaranta • Set decoratie: Carmelo Patrono
The Exorcist Artdirection: Bill Malley • Set decoratie: Jerry Wunderlich
Tom Sawyer Artdirection: Philip Jefferies • Set decoratie: Robert de Vestel
The Way We Were Artdirection: Stephen Grimes • Set decoratie: William Kiernan
1974
(47ste)
The Godfather Part II Artdirection: Dean Tavoularis en Angelo Graham • Set decoratie: George R. Nelson
Chinatown Artdirection: Richard Sylbert en W. Stewart Campbell • Set decoratie: Ruby Levitt
Earthquake Artdirection: Alexander Golitzen en E. Preston Ames • Set decoratie: Frank McKelvy
The Island at the Top of the World Artdirection: Peter Ellenshaw, John B. Mansbridge, Walter Tyler en Al Roelofs • Set decoratie: Hal Gausman
The Towering Inferno Artdirection: William Creber en Ward Preston • Set decoratie: Raphael Bretton
1975
(48ste)
Barry Lyndon Artdirection: Ken Adam en Roy Walker • Set decoratie: Vernon Dixon
The Hindenburg Artdirection: Edward Carfagno • Set decoratie: Frank McKelvy
The Man Who Would Be King Artdirection: Alexander Trauner en Tony Inglis • Set decoratie: Peter James
Shampoo Artdirection: Richard Sylbert, en W. Stewart Campbell • Set decoratie: George Gaines
The Sunshine Boys Artdirection: Albert Brenner • Set decoratie: Marvin March
1976
(49ste)
All the President's Men Artdirection: George Jenkins • Set decoratie: George Gaines
The Incredible Sarah Artdirection: Elliot Scott en Norman Reynolds • Set decoratie: Peter Howitt
The Last Tycoon Artdirection: Gene Callahan en Jack Collis • Set decoratie: Jerry Wunderlich
Logan's Run Artdirection: Dale Hennesy • Set decoratie: Robert de Vestel
The Shootist Artdirection: Robert F. Boyle • Set decoratie: Arthur Jeph Parker
1977
(50ste)
Star Wars Artdirection: John Barry, Norman Reynolds en Leslie Dilley • Set decoratie: Roger Christian
Airport '77 Artdirection: George C. Webb • Set decoratie: Mickey S. Michaels
Close Encounters of the Third Kind Artdirection: Joe Alves en Dan Lomino • Set decoratie: Phil Abramson
The Spy Who Loved Me Artdirection: Ken Adam en Peter Lamont • Set decoratie: Hugh Scaife
The Turning Point Artdirection: Albert Brenner • Set decoratie: Marvin March
1978
(51ste)
Heaven Can Wait Artdirection: Paul Sylbert en Edwin O'Donovan • Set decoratie: George Gaines
The Brink's Job Artdirection: Dean Tavoularis en Angelo Graham • Set decoratie: George R. Nelson en Bruce Kay
California Suite Artdirection: Albert Brenner • Set decoratie: Marvin March
Interiors Artdirection: Mel Bourne • Set decoratie: Daniel Robert
The Wiz Artdirection: Tony Walton en Philip Rosenberg • Set decoratie: Edward Stewart en Robert Drumheller
1979
(52ste)
All That Jazz Artdirection: Philip Rosenberg en Tony Walton • Set decoratie: Edward Stewart en Gary Brink
Alien Artdirection: Michael Seymour, Les Dilley en Roger Christian • Set decoratie: Ian Whittaker
Apocalypse Now Artdirection: Dean Tavoularis en Angelo Graham • Set decoratie: George R. Nelson
The China Syndrome Artdirection: George Jenkins • Set decoratie: Arthur Jeph Parker
Star Trek: The Motion Picture Artdirection: Harold Michelson, Joe Jennings, Leon Harris en John Vallone • Set decoratie: Linda DeScenna

1980-1989[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1980
(53ste)
Tess Artdirection: Pierre Guffroy en Jack Stephens
Coal Miner's Daughter Artdirection: John W. Corso • Set decoratie: John M. Dwyer
The Elephant Man Artdirection: Stuart Craig en Bob Cartwright • Set decoratie: Hugh Scaife
The Empire Strikes Back Artdirection: Norman Reynolds, Leslie Dilley, Harry Lange en Alan Tomkins • Set decoratie: Michael Ford
Kagemusha (The Shadow Warrior) Yoshiro Muraki
1981
(54ste)
Raiders of the Lost Ark Artdirection: Norman Reynolds en Leslie Dilley • Set decoratie: Michael Ford
The French Lieutenant's Woman Artdirection: Assheton Gorton • Set decoratie: Ann Mollo
Heaven's Gate Artdirection: Tambi Larsen • Set decoratie: Jim Berkey
Ragtime Artdirection: John Graysmark, Patrizia Von Brandenstein en Anthony Reading • Set decoratie: George de Titta sr., George de Titta jr. en Peter Howitt
Reds Artdirection: Richard Sylbert • Set decoratie: Michael Seirton
1982
(55ste)
Gandhi Artdirection: Stuart Craig en Bob Laing • Set decoratie: Michael Seirton
Annie Artdirection: Dale Hennesy • Set decoratie: Marvin March
Blade Runner Artdirection: Lawrence G. Paull en David L. Snyder • Set decoratie: Linda DeScenna
La Traviata Artdirection: Franco Zeffirelli • Set decoratie: Gianni Quaranta
Victor/Victoria Artdirection: Rodger Maus, Tim Hutchinson en William Craig Smith • Set decoratie: Harry Cordwell
1983
(56ste)
Fanny & Alexander Anna Asp
Return of the Jedi Artdirection: Norman Reynolds, Fred Hole en James Schoppe • Set decoratie: Michael Ford
The Right Stuff Artdirection: Geoffrey Kirkland, Richard J. Lawrence, W. Stewart Campbell en Peter Romero • Set decoratie: Pat Pending en George R. Nelson
Terms of Endearment Artdirection: Polly Platt en Harold Michelson • Set decoratie: Tom Pedigo en Anthony Mondello
Yentl Artdirection: Roy Walker en Leslie Tomkins • Set decoratie: Tessa Davies
1984
(57ste)
Amadeus Artdirection: Patrizia Von Brandenstein • Set decoratie: Karel Cerny
The Cotton Club Artdirection: Richard Sylbert • Set decoratie: George Gaines en Les Bloom
The Natural Artdirection: Angelo Graham, Mel Bourne, James J. Murakami en Speed Hopkins • Set decoratie: Bruce Weintraub
A Passage to India Artdirection: John Box en Leslie Tomkins • Set decoratie: Hugh Scaife
2010 Artdirection: Albert Brenner • Set decoratie: Rick Simpson
1985
(58ste)
Out of Africa Artdirection: Stephen Grimes • Set decoratie: Josie MacAvin
Brazil Artdirection: Norman Garwood • Set decoratie: Maggie Gray
The Color Purple Artdirection: J. Michael Riva en Robert W. Welch • Set decoratie: Linda DeScenna
Ran Artdirection: Yoshiro Muraki en Shinobu Muraki
Witness Artdirection: Stan Jolley • Set decoratie: John Anderson
1986
(59ste)
A Room with a View Artdirection: Gianni Quaranta, Brian Ackland-Snow • Set decoratie: Brian Savegar en Elio Altamura
Aliens Artdirection: Peter Lamont • Set decoratie: Crispian Sallis
The Color of Money Artdirection: Boris Leven • Set decoratie: Karen A. O'Hara
Hannah and Her Sisters Artdirection: Stuart Wurtzel • Set decoratie: Carol Joffe
The Mission Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Jack Stephens
1987
(60ste)
The Last Emperor Artdirection: Ferdinando Scarfiotti • Set decoratie: Bruno Cesari en Osvaldo Desideri
Empire of the Sun Artdirection: Norman Reynolds • Set decoratie: Harry Cordwell
Hope and Glory Artdirection: Anthony Pratt • Set decoratie: Joan Woollard
Radio Days Artdirection: Santo Loquasto • Set decoratie: Carol Joffe, Les Bloom en George DeTitta jr.
The Untouchables Artdirection: Patrizia Von Brandenstein en William A. Elliott • Set decoratie: Hal Gausman
1988
(61ste)
Dangerous Liaisons Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Gerard James
Beaches Artdirection: Albert Brenner • Set decoratie: Garrett Lewis
Rain Man Artdirection: Ida Random • Set decoratie: Linda DeScenna
Tucker: The Man and His Dream Artdirection: Dean Tavoularis • Set decoratie: Armin Ganz
Who Framed Roger Rabbit Artdirection: Elliot Scott • Set decoratie: Peter Howitt
1989
(62ste)
Batman Artdirection: Anton Furst • Set decoratie: Peter Young
The Abyss Artdirection: Leslie Dilley • Set decoratie: Anne Kuljian
The Adventures of Baron Munchausen Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
Driving Miss Daisy Artdirection: Bruno Rubeo • Set decoratie: Crispian Sallis
Glory Artdirection: Norman Garwood • Set decoratie: Garrett Lewis

1990-1999[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
1990
(63ste)
Dick Tracy Artdirection: Richard Sylbert • Set decoratie: Rick Simpson
Cyrano de Bergerac Artdirection: Ezio Frigerio • Set decoratie: Jacques Rouxel
Dances with Wolves Artdirection: Jeffrey Beecroft • Set decoratie: Lisa Dean
The Godfather Part III Artdirection: Dean Tavoularis • Set decoratie: Gary Fettis
Hamlet Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
1991
(64ste)
Bugsy Artdirection: Dennis Gassner • Set decoratie: Nancy Haigh
Barton Fink Artdirection: Dennis Gassner • Set decoratie: Nancy Haigh
The Fisher King Artdirection: Mel Bourne • Set decoratie: Cindy Carr
Hook Artdirection: Norman Garwood • Set decoratie: Garrett Lewis
The Prince of Tides Artdirection: Paul Sylbert • Set decoratie: Caryl Heller
1992
(65ste)
Howards End Artdirection: Luciana Arrighi • Set decoratie: Ian Whittaker
Bram Stoker's Dracula Artdirection: Thomas Sanders • Set decoratie: Garrett Lewis
Chaplin Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Chris A. Butler
Toys Artdirection: Ferdinando Scarfiotti • Set decoratie: Linda DeScenna
Unforgiven Artdirection: Henry Bumstead • Set decoratie: Janice Blackie-Goodine
1993
(66ste)
Schindler's List Artdirection: Allan Starski • Set decoratie: Ewa Braun
Addams Family Values Artdirection: Ken Adam • Set decoratie: Marvin March
The Age of Innocence Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Robert J. Franco
Orlando Artdirection: Ben van Os en Jan Roelfs
The Remains of the Day Artdirection: Luciana Arrighi • Set decoratie: Ian Whittaker
1994
(67ste)
The Madness of King George Artdirection: Ken Adam • Set decoratie: Carolyn Scott
Bullets Over Broadway Artdirection: Santo Loquasto • Set decoratie: Susan Bode
Forrest Gump Artdirection: Rick Carter • Set decoratie: Nancy Haigh
Interview with the Vampire Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
Legends of the Fall Artdirection: Lilly Kilvert • Set decoratie: Dorree Cooper
1995
(68ste)
Restoration Eugenio Zanetti
Apollo 13 Artdirection: Michael Corenblith • Set decoratie: Merideth Boswell
Babe Artdirection: Roger Ford • Set decoratie: Kerrie Brown
A Little Princess Artdirection: Bo Welch • Set decoratie: Cheryl Carasik
Richard III Tony Burrough
1996
(69ste)
The English Patient Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Stephenie McMillan
The Birdcage Artdirection: Bo Welch • Set decoratie: Cheryl Carasik
Evita Artdirection: Brian Morris • Set decoratie: Philippe Turlure
Hamlet Tim Harvey
William Shakespeare's Romeo + Juliet Artdirection: Catherine Martin • Set decoratie: Brigitte Broch
1997
(70ste)
Titanic Artdirection: Peter Lamont • Set decoratie: Michael Ford
Gattaca Artdirection: Jan Roelfs • Set decoratie: Nancy Nye
Kundun Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
L.A. Confidential Artdirection: Jeannine Oppewall • Set decoratie: Jay R. Hart
Men in Black Artdirection: Bo Welch • Set decoratie: Cheryl Carasik
1998
(71ste)
Shakespeare in Love Artdirection: Martin Childs • Set decoratie: Jill Quertier
Elizabeth Artdirection: John Myhre • Set decoratie: Peter Howitt
Pleasantville Artdirection: Jeannine Oppewall • Set decoratie: Jay Hart
Saving Private Ryan Artdirection: Tom Sanders • Set decoratie: Lisa Dean Kavanaugh
What Dreams May Come Artdirection: Eugenio Zanetti • Set decoratie: Cindy Carr
1999
(72ste)
Sleepy Hollow Artdirection: Rick Heinrichs • Set decoratie: Peter Young
Anna and the King Artdirection: Luciana Arrighi • Set decoratie: Ian Whittaker
The Cider House Rules Artdirection: David Gropman • Set decoratie: Beth Rubino
The Talented Mr. Ripley Artdirection: Roy Walker • Set decoratie: Bruno Cesari
Topsy-Turvy Artdirection: Eve Stewart • Set decoratie: Eve Stewart en John Bush

2000-2009[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
2000
(73ste)
Crouching Tiger, Hidden Dragon Tim Yip
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas Artdirection: Michael Corenblith • Set decoratie: Merideth Boswell
Gladiator Artdirection: Arthur Max • Set decoratie: Crispian Sallis
Quills Artdirection: Martin Childs • Set decoratie: Jill Quertier
Vatel Artdirection: Jean Rabasse • Set decoratie: Françoise Benoît-Fresco
2001
(74ste)
Moulin Rouge! Artdirection: Catherine Martin • Set decoratie: Brigitte Broch
Amélie Artdirection: Aline Bonetto • Set decoratie: Marie-Laure Valla
Gosford Park Artdirection: Stephen Altman • Set decoratie: Anna Pinnock
Harry Potter and the Sorcerer's Stone Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Stephenie McMillan
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring Artdirection: Grant Major • Set decoratie: Dan Hennah
2002
(75ste)
Chicago Artdirection: John Myhre • Set decoratie: Gordon Sim
Frida Artdirection: Felipe Fernandez del Paso • Set decoratie: Hania Robledo
Gangs of New York Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
The Lord of the Rings: The Two Towers Artdirection: Grant Major • Set decoratie: Dan Hennah en Alan Lee
Road to Perdition Artdirection: Dennis Gassner • Set decoratie: Nancy Haigh
2003
(76ste)
The Lord of the Rings: The Return of the King Artdirection: Grant Major • Set decoratie: Dan Hennah en Alan Lee
Girl with a Pearl Earring Artdirection: Ben van Os • Set decoratie: Cecile Heideman
The Last Samurai Artdirection: Lilly Kilvert • Set decoratie: Gretchen Rau
Master and Commander: The Far Side of the World Artdirection: William Sandell • Set decoratie: Robert Gould
Seabiscuit Artdirection: Jeannine Oppewall • Set decoratie: Leslie Pope
2004
(77ste)
The Aviator Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
Finding Neverland Artdirection: Gemma Jackson • Set decoratie: Trisha Edwards
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events Artdirection: Rick Heinrichs • Set decoratie: Cheryl Carasik
The Phantom of the Opera Artdirection: Anthony Pratt • Set decoratie: Celia Bobak
A Very Long Engagement Artdirection: Aline Bonetto
2005
(78ste)
Memoirs of a Geisha Artdirection: John Myhre • Set decoratie: Gretchen Rau
Good Night, and Good Luck Artdirection: Jim Bissell • Set decoratie: Jan Pascale
Harry Potter and the Goblet of Fire Artdirection: Stuart Craig • Set decoratie: Stephenie McMillan
King Kong Artdirection: Grant Major • Set decoratie: Dan Hennah en Simon Bright
Pride & Prejudice Artdirection: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
2006
(79ste)
Pan's Labyrinth Artdirection: Eugenio Caballero • Set decoratie: Pilar Revuelta
Dreamgirls Artdirection: John Myhre • Set decoratie: Nancy Haigh
The Good Shepherd Artdirection: Jeannine Oppewall • Set decoratie: Gretchen Rau en Leslie E. Rollins
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest Artdirection: Rick Heinrichs • Set decoratie: Cheryl Carasik
The Prestige Artdirection: Nathan Crowley • Set decoratie: Julie Ochipinti
2007
(80ste)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street Artdirection: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
American Gangster Artdirection: Arthur Max • Set decoratie: Beth A. Rubino
Atonement Artdirection: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
The Golden Compass Artdirection: Dennis Gassner • Set decoratie: Anna Pinnock
There Will Be Blood Artdirection: Jack Fisk • Set decoratie: Jim Erickson
2008
(81ste)
The Curious Case of Benjamin Button Artdirection: Donald Graham Burt • Set decoratie: Victor J. Zolfo
Changeling Artdirection: James J. Murakami • Set decoratie: Gary Fettis
The Dark Knight Artdirection: Nathan Crowley • Set decoratie: Peter Lando
The Duchess Artdirection: Michael Carlin • Set decoratie: Rebecca Alleway
Revolutionary Road Artdirection: Kristi Zea • Set decoratie: Debra Schutt
2009
(82ste)
Avatar Productieontwerp: Rick Carter en Robert Stromberg • Set decoratie: Kim Sinclair
The Imaginarium of Doctor Parnassus Productieontwerp: Dave Warren en Anastasia Masaro • Set decoratie: Caroline Smith
Nine Productieontwerp: John Myhre • Set decoratie: Gordon Sim
Sherlock Holmes Productieontwerp: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
The Young Victoria Productieontwerp: Patrice Vermette • Set decoratie: Maggie Gray

2010-2019[bewerken]

Jaar Film Genomineerde(n)
2010
(83ste)
Alice in Wonderland Productieontwerp: Robert Stromberg • Set decoratie: Karen O'Hara
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 Productieontwerp: Stuart Craig • Set decoratie: Stephenie McMillan
Inception Productieontwerp: Guy Hendrix Dyas • Set decoratie: Larry Dias en Doug Mowat
The King's Speech Productieontwerp: Eve Stewart • Set decoratie: Judy Farr
True Grit Productieontwerp: Jess Gonchor • Set decoratie: Nancy Haigh
2011
(84ste)
Hugo Productieontwerp: Dante Ferretti • Set decoratie: Francesca Lo Schiavo
The Artist Productieontwerp: Laurence Bennett • Set decoratie: Robert Gould
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 Productieontwerp: Stuart Craig • Set decoratie: Stephenie McMillan
Midnight in Paris Productieontwerp: Anne Seibel • Set decoratie: Hélène Dubreuil
War Horse Productieontwerp: Rick Carter • Set decoratie: Lee Sandales
2012
(85ste)
Lincoln Productieontwerp: Rick Carter • Set decoratie: Jim Erickson
Anna Karenina Productieontwerp: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
The Hobbit: An Unexpected Journey Productieontwerp: Dan Hennah • Set decoratie: Ra Vincent en Simon Bright
Les Misérables Productieontwerp: Eve Stewart • Set decoratie: Anna Lynch-Robinson
Life of Pi Productieontwerp: David Gropman • Set decoratie: Anna Pinnock
2013
(86ste)
The Great Gatsby Productieontwerp: Catherine Martin • Set decoratie: Beverley Dunn
American Hustle Productieontwerp: Judy Becker • Set decoratie: Heather Loeffler
Gravity Productieontwerp: Andy Nicholson • Set decoratie: Rosie Goodwin en Joanne Woollard
Her Productieontwerp: K.K. Barrett • Set decoratie: Gene Serdena
12 Years a Slave Productieontwerp: Adam Stockhausen • Set decoratie: Alice Baker
2014
(87ste)
The Grand Budapest Hotel Productieontwerp: Adam Stockhausen • Set decoratie: Anna Pinnock
The Imitation Game Productieontwerp: Maria Djurkovic • Set decoratie: Tatiana Macdonald
Interstellar Productieontwerp: Nathan Crowley • Set decoratie: Gary Fettis
Into the Woods Productieontwerp: Dennis Gassner • Set decoratie: Anna Pinnock
Mr. Turner Productieontwerp: Suzie Davies • Set decoratie: Charlotte Watts
2015
(88ste)
Mad Max: Fury Road Productieontwerp: Colin Gibson • Set decoratie: Lisa Thompson
Bridge of Spies Productieontwerp: Adam Stockhausen • Set decoratie: Rena DeAngelo en Bernhard Henrich
The Danish Girl Productieontwerp: Eve Stewart • Set decoratie: Michael Standish
The Martian Productieontwerp: Arthur Max • Set decoratie: Celia Bobak
The Revenant Productieontwerp: Jack Fisk • Set decoratie: Hamish Purdy
2016
(89ste)
La La Land Productieontwerp: David Wasco • Set decoratie: Sandy Reynolds-Wasco
Arrival Productieontwerp: Patrice Vermette • Set decoratie: Paul Hotte
Fantastic Beasts and Where to Find Them Productieontwerp: Stuart Craig • Set decoratie: Anna Pinnock
Hail, Caesar! Productieontwerp: Jess Gonchor • Set decoratie: Nancy Haigh
Passengers Productieontwerp: Guy Hendrix Dyas • Set decoratie: Gene Serdena
2017
(90ste)
The Shape of Water Productieontwerp: Paul Denham Austerberry • Set decoratie: Shane Vieau en Jeffrey A. Melvin
Beauty and the Beast Productieontwerp: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
Blade Runner 2049 Productieontwerp: Dennis Gassner • Set decoratie: Alessandra Querzola
Darkest Hour Productieontwerp: Sarah Greenwood • Set decoratie: Katie Spencer
Dunkirk Productieontwerp: Nathan Crowley • Set decoratie: Gary Fettis
2018
(91ste)
Black Panther Productieontwerp: Hannah Beachler • Set decoratie: Jay Hart
The Favourite Productieontwerp: Fiona Crombie • Set decoratie: Alice Felton
First Man Productieontwerp: Nathan Crowley • Set decoratie: Kathy Lucas
Mary Poppins Returns Productieontwerp: John Myhre • Set decoratie: Gordon Sim
Roma Productieontwerp: Eugenio Caballero • Set decoratie: Bárbara Enríquez