Lijst van olympische medaillewinnaars paardensport

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Olympic pictogram Equestrian.png

Paardensport is een van de sporten die op de Olympische Spelen wordt beoefend. Deze pagina geeft de medaillewinnaars in deze sport waarin in de disciplines dressuur, eventing (voorheen military genoemd) en springen (jumping) om de medailles wordt gestreden.

1rightarrow blue.svg Zie ook het artikel Paardensport op de Olympische Zomerspelen

Medaillewinnaars[bewerken]

Dressuur individueel[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1912 Vlag van Zweden SWE Carl Bonde
op Emporer
Vlag van Zweden SWE Gustaf Adolf Boltenstern
op Neptun
Vlag van Zweden SWE Hans von Blixen-Finecke
op Maggie
1920 Vlag van Zweden SWE Janne Lundblad
op Uno
Vlag van Zweden SWE Bertil Sandström
op Sabel
Vlag van Zweden SWE Hans von Rosen
op Running Sister
1924 Vlag van Zweden SWE Ernst Linder
op Piccolomino
Vlag van Zweden SWE Bertil Sandström
op Sabel
Vlag van Frankrijk FRA Xavier Lesage
op Plumard
1928 Vlag van Duitsland GER Carl-Friedrich von Langen
op Draufgänger
Vlag van Frankrijk FRA Charles Marion
op Linon
Vlag van Zweden SWE Ragnar Olson
op Günstling
1932 Vlag van Frankrijk FRA Xavier Lesage
op Taine
Vlag van Frankrijk FRA Charles Marion
op Linon
Vlag van Verenigde Staten USA Hiram Tuttle
op Olympic
1936 Vlag van Duitsland GER Heinz Pollay
op Kronos
Vlag van Duitsland GER Friedrich Gerhard
op Absinth
Vlag van Oostenrijk AUT Alois Podhajsky
op Nero
1948 Vlag van Zwitserland SUI Hans Moser
op Hummer
Vlag van Frankrijk FRA André Jousseaume
op Harpagon
Vlag van Zweden SWE Gustaf Adolf Boltenstern, Jr.
op Trumf
1952 Vlag van Zweden SWE Henri Saint Cyr
op Master Rufus
Vlag van Denemarken DEN Lis Hartel
op Jubilee
Vlag van Frankrijk FRA André Jousseaume
op Harpagon
1956 Vlag van Zweden SWE Henri Saint Cyr
op Juli
Vlag van Denemarken DEN Lis Hartel
op Jubilee
Vlag van Duitsland EUA Liselott Linsenhof
op Adular
1960 Vlag van Sovjet-Unie URS Sergej Filatov
op Absent
Vlag van Zwitserland SUI Guslav Fischer
op Wald
Vlag van Duitsland EUA Josef Neckermann
op Asbach
1964 Vlag van Zwitserland SUI Henri Chammartin
op Woermann
Vlag van Duitsland EUA Harry Boldt
op Remus
Vlag van Sovjet-Unie URS Sergej Filatov
op Absent
1968 Vlag van Sovjet-Unie URS Ivan Kizimov
op Ichor
Vlag van Duitsland FRG Josef Neckermann
op Mariano
Vlag van Duitsland FRG Reiner Klimke
op Dux
1972 Vlag van Duitsland FRG Liselott Linsenhof
op Piaff
Vlag van Sovjet-Unie URS Jelena Petoesjkova
op Pepel
Vlag van Duitsland FRG Josef Neckermann
op Venetia
1976 Vlag van Zwitserland SUI Christine Stückelberger
op Granat
Vlag van Duitsland FRG Harry Boldt
op Woycek
Vlag van Duitsland FRG Reiner Klimke
op Mehmed
1980 Vlag van Oostenrijk AUT Elisabeth Theurer
op Mon Chérie
Vlag van Sovjet-Unie URS Joeri Kovsjov
op Igrok
Vlag van Sovjet-Unie URS Viktor Oegrjoemov
op Shkval
1984 Vlag van Duitsland FRG Reiner Klimke
op Ahlerich
Vlag van Denemarken DEN Anne Grethe Jensen
op Marzog
Vlag van Zwitserland SUI Otto Hofer
op Limandus
1988 Vlag van Duitsland FRG Nicole Uphoff
op Rembrandt
Vlag van Frankrijk FRA Margit Otto-Crépin
op Corlandus
Vlag van Zwitserland SUI Christine Stückelberger
op Gauguin de Lully
1992 Vlag van Duitsland GER Nicole Uphoff
op Rembrandt
Vlag van Duitsland GER Isabell Werth
op Gigolo
Vlag van Duitsland GER Klaus Balkenhol
op Goldstern
1996 Vlag van Duitsland GER Isabell Werth
op Gigolo
Vlag van Nederland NED Anky van Grunsven
op Bonfire
Vlag van Nederland NED Sven Rothenberger
op Weyden
2000 Vlag van Nederland NED Anky van Grunsven
op Bonfire
Vlag van Duitsland GER Isabell Werth
op Gigolo
Vlag van Duitsland GER Ulla Salzgeber
op Rusty
2004 Vlag van Nederland NED Anky van Grunsven
op Salinero
Vlag van Duitsland GER Ulla Salzgeber
op Rusty
Vlag van Spanje ESP Beatriz Ferrer-Salat
op Beauvalais
2008 Vlag van Nederland NED Anky van Grunsven
op Salinero
Vlag van Duitsland GER Isabell Werth
op Satchmo
Vlag van Duitsland GER Heike Kemmer
op Bonaparte
2012 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Charlotte Dujardin
op Valegro
Vlag van Nederland NED Adelinde Cornelissen
op Parzival
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Laura Bechtolsheimer
op Minstral Hojris
2016 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Charlotte Dujardin
op Valegro
Vlag van Duitsland GER Isabell Werth
op Weihegold OLD
Vlag van Duitsland GER Kristina Bröring-Sprehe
op Desperados FRH
Medaillespiegel
Vlag van Zweden SWE 5 3 4
Vlag van Duitsland GER 4 6 4
Vlag van Duitsland FRG 3 2 3
Vlag van Nederland NED 3 2 1
Vlag van Zwitserland SUI 3 1 2
Vlag van Sovjet-Unie URS 2 2 2
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 2 0 1
Vlag van Frankrijk FRA 1 4 2
Vlag van Oostenrijk AUT 1 0 1
Vlag van Duitsland EUA 0 1 2
Vlag van Spanje ESP 0 0 1
Vlag van Verenigde Staten USA 0 0 1

Dressuur team[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1928 Vlag van Duitsland Duitsland
Carl-Friedrich von Langen op Draufgänger
Hermann Linkenbach op Gimpel
Eugen von Lotzbeck op Caracalla
Vlag van Zweden Zweden
Carl Bonde op Ingo
Janne Lundblad op Blackmar
Ragnar Olson op Günstling
Vlag van Nederland Nederland
Gerard le Heux op Valérine
Jan van Reede op Hans
Pierre Versteegh op His Excellence
1932 Vlag van Frankrijk Frankrijk
André Jousseaume op Sorelta
Xavier Lesage op Taine
Charles Marion op Linon
Vlag van Zweden Zweden
Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. op Ingo
Thomas Byström op Gulliver
Bertil Sandström op Kreta
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Isaac Kitts op American Lady
Alvin Moore op Water Pat
Hiram Tuttle op Olympic
1936 Vlag van Duitsland Duitsland
Friedrich Gerhard op Absinth
H. von Oppeln-Bronikowski op Gimpel
Heinz Pollay op Kronos
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Gérard de Ballore op Debaucheur
Daniel Gillois op Nicolas
André Jousseaume op Favorite
Vlag van Zweden Zweden
Gregor Adlercreutz op Teresina
Sven Colliander op Kal
Folke Sandström op Pergola
1948 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Maurice Buret op Saint Ouen
André Jousseaume op Harpagon
Jean Saint-Fort Paillard op Sous les Ceps
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Robert Borg op Klingson
Frank Henry op Reno Overdo
Earl Thomson op Pancraft
Vlag van Portugal Portugal
Luís Mena e Silva op Fascinante
Fernando Paes op Matamás
Francisco Valadas Júnior op Feitiço
1952 Vlag van Zweden Zweden
Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. op Krest
Gehnäll Persson op Knaust
Henri Saint Cyr op Master Rufus
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Henri Chammartin op Wöhler
Gustav Fischer op Soliman
Gottfried Trachsel op Kursus
Vlag van Duitsland Duitsland
Ida von Nagel op Afrika
Heinz Pollay op Adular
Fritz Thiedemann op Chronist
1956 Vlag van Zweden Zweden
Gustaf Adolf Boltenstern, Jr. op Krest
Gehnäll Persson op Knaust
Henri Saint Cyr op Juli
Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Anneliese Küppers op Afrika
Liselott Linsenhof op Adular
Hannelore Weygand op Perkunos
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Henri Chammartin op Wöhler
Gustav Fischer op Vasello
Gottfried Trachsel op Kursus
1960
niet gehouden
1964 Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Harry Boldt op Remus
Reiner Klimke op Dux
Josef Neckermann op Antoinette
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Henri Chammartin op Woermann
Gustav Fischer op Wald
Marianne Gossweiler op Stephan
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Sergej Filatov op Absent
Ivan Kalita op Moar
Ivan Kizimov op Ichor
1968 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Reiner Klimke op Dux
Liselott Linsenhof op Piaff
Josef Neckermann op Mariano
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Ivan Kalita op Absent
Ivan Kizimov op Ichor
Jelena Petoesjkova op Pepel
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Henri Chammartin op Wolfdietrich
Gustav Fischer op Wald
Marianne Gossweiler op Stephan
1972 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Ivan Kalita op Tarif
Ivan Kizimov op Ichor
Jelena Petoesjkova op Pepel
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Liselott Linsenhof op Piaff
Josef Neckermann op Venetia
Karin Schlüter op Liostro
Vlag van Zweden Zweden
Ulla Håkansson op Ajax
Maud von Rosen op Lucky Boy
Ninna Swaab op Casanova
1976 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Harry Boldt op Woycek
Gabriela Grillo op Ultimo
Reiner Klimke op Mehmed
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Ulrich Lehmann op Widin
Doris Ramseier op Roch
Christine Stückelberger op Granat
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Hilda Gurney op Keen
Edith Master op Dahlwitz
Dorothy Morkis op Monaco
1980 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Joeri Kovsjov op Igrok
Vera Misevitsj op Plot
Viktor Oegrjoemov op Shkval
Vlag van Bulgarije Bulgarije
Georgi Gadzjev op Vnimatelen
Svetoslav Ivanov op Aleko
Petar Mandazjiev |op Stchibor
Vlag van Roemenië Roemenië
Anghelache Donescu op Dor
Petre Roşca op Derbist
Dumitru Velicu op Decebal
1984 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Reiner Klimke op Ahlerich
Herbert Krug op Muscadeur
Uwe Sauer op Montevideo
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Amy-Cathérine de Bary op Aintree
Otto Hofer op Limandus
Christine Stückelberger op Tansanit
Vlag van Zweden Zweden
Ingamay Bylund op Aleks
Ulla Håkansson op Flamingo
Louise Nathhorst op Inferno
1988 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Reiner Klimke op Ahlerich
Ann-Kathrin Linsenhoff op Courage
Monica Theodorescu op Ganimedes
Nicole Uphoff op Rembrandt
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Otto Hofer op Andiamo
Daniel Ramseier op Random
Samuel Schatzmann op Rochus
Christine Stückelberger op Gauguin de Lully
Vlag van Canada Canada
Cynthia Ishoy op Dynasty
Ashley Nicoll op Reipo
Eva-Maria Pracht op Emirage
Gina Smith op Malte
1992 Vlag van Duitsland Duitsland
Klaus Balkenhol op Goldstern
Monica Theodorescu op Grunox
Nicole Uphoff op Rembrandt
Isabell Werth op Gigolo
Vlag van Nederland Nederland
Tineke Bartels op Olympic Courage
Ellen Bontje op Olympic Larius
Anky van Grunsven op Olympic Bonfire
Annemarie Sanders-Keyzer op Olympic Montreux
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Charlotte Bredahl op Monsieur
Robert Dover op Lectron
Carol Lavell op Gifted
Michael Poulin op Graf George
1996 Vlag van Duitsland Duitsland
Klaus Balkenhol op Goldstern
Martin Schaudt op Durgo
Monica Theodorescu op Grunox
Isabell Werth op Gigolo
Vlag van Nederland Nederland
Tineke Bartels-de Vries op Olympic Barbria
Anky van Grunsven op Bonfire
Sven Rothenberger op Weyden
Gonnelien Rothenberger-Gordijn op Olympic Dondolo
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Robert Dover op Metallic
Michelle Gibson op Peron
Steffen Peters op Udon
Guenter Seidel op Graf George
2000 Vlag van Duitsland Duitsland
Nadine Capellmann op Farbenfroh
Ulla Salzgeber op Rusty
Alexandra Simons op Chacomo
Isabell Werth op Gigolo
Vlag van Nederland Nederland
Coby van Baalen op Ferro
Ellen Bontje op Silvano
Anky van Grunsven op Bonfire
Arjen Teeuwissen op Goliath
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Susan Blinks op Flim Flam
Robert Dover op Ranier
Guenter Seidel op Foltaire
Christine Traurig op Etienne
2004 Vlag van Duitsland Duitsland
Heike Kemmer op Bonaparte
Ulla Salzgeber op Rusty
Martin Schaudt op Weltall
Hubertus Schmidt op Wansuela Suerte
Vlag van Spanje Spanje
Beatriz Ferrer-Salat op Beauvalais
Juan Antonio Jimenez op Guizo
Ignacio Rambla op Oleaje
Rafael Soto op Invasor
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Debbie McDonald op Brentina
Robert Dover op Kennedy
Guenter Seidel op Aragon
Lisa Wilcox op Relevant 5
2008 Vlag van Duitsland Duitsland
Nadine Cappellmann op Elvis Va
Heike Kemmer op Bonaparte
Isabell Werth op Satchmo
Vlag van Nederland Nederland
Anky van Grunsven op Salinero
Hans Peter Minderhoud op Nadine
Imke Schellekens-Bartels op Sunrise
Vlag van Denemarken Denemarken
Andreas Helgstrand op Don Schufro
Anne van Olst op Clearwater
Nathalie zu Sayn-Wittgenstein op Digby
2012 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Charlotte Dujardin op Valegro
Carl Hester op Uthopia
Laura Bechtolsheimer op Mistral
Vlag van Duitsland Duitsland
Helen Langehanenberg op Damon Hill
Dorothee Schneider op Diva Royal
Kristina Sprehe op Desperados
Vlag van Nederland Nederland
Adelinde Cornelissen op Parzival
Edward Gal Undercover
Anky van Grunsven op Salinero
2016 Vlag van Duitsland Duitsland
Kristina Bröring-Sprehe op Desperados FRH
Sönke Rothenberger op Cosmo
Dorothee Schneider op Showtime FRH
Isabell Werth op Weihegold Old
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Fiona Bigwood op Orthilia
Charlotte Dujardin op Valegro
Carl Hester op Nip Tuck
Spencer Wilton op Super Nova II
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Allison Brock op Rosevelt
Laura Graves op Verdades
Kasey Perry-Glass op Dublet
Steffen Peters op Legolas 92
Medaillespiegel
Vlag van Duitsland GER 8 1 1
Vlag van Duitsland FRG 4 1 0
Vlag van Zweden SWE 2 2 3
Vlag van Sovjet-Unie URS 2 1 1
Vlag van Frankrijk FRA 2 1 0
Vlag van Duitsland EUA 1 1 0
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1 1 0
Vlag van Zwitserland SUI 0 5 2
Vlag van Nederland NED 0 4 2
Vlag van Verenigde Staten USA 0 1 7
Vlag van Bulgarije BUL 0 1 0
Vlag van Spanje ESP 0 1 0
Vlag van Canada CAN 0 0 1
Vlag van Denemarken DEN 0 0 1
Vlag van Portugal POR 0 0 1
Vlag van Roemenië ROU 0 0 1

Eventing individueel[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1912 Vlag van Zweden SWE Axel Nordlander
op Lady Artist
Vlag van Duitsland GER Friedrich von Rochow
op Idealist
Vlag van Frankrijk FRA Jean Cariou
op Cocotte
1920 Vlag van Zweden SWE Helmer Mörner
op Germania
Vlag van Zweden SWE Åge Lundström
op Ysra
Vlag van Italië ITA Ettore Caffaratti
op Caniche
1924 Vlag van Nederland NED Dolf van der Voort van Zijp
op Silver Piece
Vlag van Denemarken DEN Frode Kirkebjerg
op Meteor
Vlag van Verenigde Staten USA Sloan Doak
op Pathfinder
1928 Vlag van Nederland NED Charles Pahud de Mortanges
op Marcroix
Vlag van Nederland NED Gerard de Kruijff
op Va-t‘En
Vlag van Duitsland GER Bruno Neumann
op Ilja
1932 Vlag van Nederland NED Charles Pahud de Mortanges
op Marcroix
Vlag van Verenigde Staten USA Earl Thomson
op Jenny Camp
Vlag van Zweden SWE Clarence von Rosen, Jr.
op Sunnyside Maid
1936 Vlag van Duitsland GER Ludwig Stubbendorff
op Nurmi
Vlag van Verenigde Staten USA Earl Thomson
op Jenny Camp
Vlag van Denemarken DEN Hans Mathiesen Lunding
op Jason
1948 Vlag van Frankrijk FRA Bernard Chevallier
op Aiglonne
Vlag van Verenigde Staten USA Frank Henry
op Swing Low
Vlag van Zweden SWE Robert Selfelt
op Claque
1952 Vlag van Zweden SWE Hans von Blixen-Finecke, Jr.
op Jubal
Vlag van Frankrijk FRA Guy Lefrant
op Verdun
Vlag van Duitsland GER Wilhelm Büsing
op Hubertus
1956 Vlag van Zweden SWE Petrus Kastenman
op Iluster
Vlag van Duitsland EUA August Lütke-Westhues
op Trux von Kamax
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Francis Weldon
op Kilbarry
1960 Vlag van Australië AUS Lawrence Morgan
op Salad Days
Vlag van Australië AUS Neale Lavis
op Mirrabooka
Vlag van Zwitserland SUI Anton Bühler
op Gay Spark
1964 Vlag van Italië ITA Mauro Checcoli
op Surbean
Vlag van Argentinië ARG Carlos Moratorio
op Chalan
Vlag van Duitsland EUA Fritz Ligges
op Donkosak
1968 Vlag van Frankrijk FRA Jean-Jacques Guyon
op Pitou
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Derek Allhusen
op Lochinvar
Vlag van Verenigde Staten USA Michael Page
op Foster
1972 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Richard Meade
op Laurieston
Vlag van Italië ITA Alessandro Argenton
op Woodland
Vlag van Zweden SWE Jan Jönsson
op Sarajevo
1976 Vlag van Verenigde Staten USA Edmund Coffin
op Bally-Cor
Vlag van Verenigde Staten USA Michael Plumb
op Better & Better
Vlag van Duitsland FRG Karl Schultz
op Madrigal
1980 Vlag van Italië ITA Euro Federico Roman
op Rossinan
Vlag van Sovjet-Unie URS Aleksandr Blinov
op Galzun
Vlag van Sovjet-Unie URS Joeri Salnikov
op Pintset
1984 Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Mark Todd
op Charisma
Vlag van Verenigde Staten USA Karen Stives
op Ben Arthur
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Virginia Holgate
op Priceless
1988 Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Mark Todd
op Charisma
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Ian Stark
op Sir Wattie
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Virginia Holgate-Leng
op Master Craftsman
1992 Vlag van Australië AUS Matthew Ryan
op Kibah Tic Toc
Vlag van Duitsland GER Herbert Blöcker
op Feine Dame
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Blyth Tait
op Messiah
1996 Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Blyth Tait
op Ready Teddy
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Sally Clark
op Squirrel Hill
Vlag van Verenigde Staten USA Kerry Millikin
op Out and About
2000 Vlag van Verenigde Staten USA David O'Connor
op Custom Made
Vlag van Australië AUS Andrew Hoy
op Swizzle In
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL Mark Todd
op Eyespy II
2004 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Leslie Law
op Shear l'Eau
Vlag van Verenigde Staten USA Kimberly Severson
op Winsome Adante
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Philippa Funnel
op Primmore's Pride
2008 Vlag van Duitsland GER Hinrich Romeike
op Marius
Vlag van Verenigde Staten USA Gina Miles
op McKinlaigh
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Kristina Cook
op Miners Frolic
2012 Vlag van Duitsland GER Michael Jung
op Sam
Vlag van Zweden SWE Sara Algotsson-Ostholt
op Wega
Vlag van Duitsland GER Sandra Auffarth
op Opgun Louvo
2016 Vlag van Duitsland GER Michael Jung
op Sam FBW
Vlag van Frankrijk FRA Astier Nicolas
op Piaf De B'Neville
Vlag van Verenigde Staten USA Phillip Dutton
op Mighty Nice
Medaillespiegel
Vlag van Duitsland GER 4 2 3
Vlag van Zweden SWE 4 2 3
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 3 1 2
Vlag van Nederland NED 3 1 0
Vlag van Verenigde Staten USA 2 7 4
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 2 2 5
Vlag van Frankrijk FRA 2 2 1
Vlag van Australië AUS 2 2 0
Vlag van Italië ITA 2 1 1
Vlag van Denemarken DEN 0 1 1
Vlag van Duitsland EUA 0 1 1
Vlag van Sovjet-Unie URS 0 1 1
Vlag van Argentinië ARG 0 1 0
Vlag van Duitsland FRG 0 0 1
Vlag van Zwitserland SUI 0 0 1

Eventing team[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1912 Vlag van Zweden Zweden
Nils Adlercreutz op Atout
Ernst Casparsson op Irmelin
Henric Horn af Åminne op Omen
Axel Nordlander op Lady Artist
Vlag van Duitsland Duitsland
Eduard von Lütcken op Blue Boy
Carl von Moers op May-Queen
Friedrich von Rochow op Idealist
Richard von Schaesberg op Grundsee
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Ephraim Graham op Connie
Guy Henry op Chiswell
Benjamin Lear op Poppy
John Montgomery op Deceive
1920 Vlag van Zweden Zweden
Georg von Braun op Diana
Gustaf Dyrsch op Salamis
Åge Lundström op Ysra
Helmer Mörner op Germania
Vlag van Italië Italië
Carlo Asinari op Savari
Giulio Cacciandra op Facetto
Ettore Caffaratti op Caniche
Garibaldi Spighi op Otello
Vlag van België België
Jules Bonvalet op Weppelghem
Oswald Lints op Martha
Jacques Misonne op Gaucho
Roger Moeremans op Sweet Girl
1924 Vlag van Nederland Nederland
Antonius Colenbrander op King of Hearts
Gerard de Kruijff op Addio
C. Pahud de Mortanges op Johnny Walker
Dolf van der Voort van Zijp op Silver Piece
Vlag van Zweden Zweden
Gustaf Hagelin op Varius
Claës König op Bojar
Carl Gustaf Lewenhaupt op Canter
Torsten Sylvan op Anita
Vlag van Italië Italië
Alessandro Alvisi op Capiligio
E. Beraudo di Pralormo op Mount Félix
T. Lequio di Assaba op Torena
Alberto Lombardi op Pimplo
1928 Vlag van Nederland Nederland
Gerard de Kruijff op Va-t‘En
C. Pahud de Mortanges op Marcroix
Dolf van der Voort van Zijp op Silver Piece
Vlag van Noorwegen Noorwegen
Eugen Johansen op Baby
Bjart Ording op And-Over
Arthur Quist op Hidalgo
Vlag van Polen Polen
Michał Antoniewicz op Moja Miła
Karol Rómmel op Doneuse
Józef Trenkwald op Lwi Pazur
1932 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Edwin Argo op Honolulu Tomboy
Harry Chamberlin op Pleasant Smiles
Earl Thomson op Jenny Camp
Vlag van Nederland Nederland
Aernout van Lennep op Henk
C. Pahud de Mortanges op Marcroix
Karel Schummelketel op Duiveltje
medaille niet uitgereikt
1936 Vlag van Duitsland Duitsland
Rudolf Lippert op Fasan
Ludwig Stubbendorff op Nurmi
Konrad von Wangenheim op Kurfürst
Vlag van Polen Polen
Zdzisław Kawecki op Bambino
Seweryn Kulesza op Tóska
Henryk Leliwa-Roycewicz op Arlekin
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Richard Fanshawe op Bowie Knife
Edward Howard-Vyse op Blue Steel
Alec Scott op Bob Clive
1948 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Charles Anderson op Reno Palisade
Frank Henry op Swing Low
Earl Thomson op Reno Rhythm
Vlag van Zweden Zweden
Robert Selfelt op Claque
Olof Stahre op Komet
Sigurd Svensson op Dust
Vlag van Mexico Mexico
Raúl Campero op Tarahumara
Humberto Mariles op Parral
Joaquín Solano op Malinche
1952 Vlag van Zweden Zweden
Hans von Blixen-Finecke, Jr. op Jubal
Folke Frölén op Fair
Olof Stahre op Komet
Vlag van Duitsland Duitsland
Wilhelm Büsing op Hubertus
Otto Rothe op Trux von Kamax
Klaus Wagner op Dachs
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Charles Hough, Jr. op Cassivellannus
Walter Staley, Jr. op Craigwood Park
John Wofford op Benny Grimes
1956 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Bertie Hill op Countryman III
Laurence Rook op Wild Venture
Francis Weldon op Kilbarry
Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
August Lütke-Westhues op Trux von Kamax
Otto Rothe op Sissi
Klaus Wagner op Prinzess
Vlag van Canada Canada
Jim Elder op Colleen
Brian Herbinson op Tara
John Rumble op Cilroy
1960 Vlag van Australië Australië
Brian Crago op Sabre
Neale Lavis op Mirrabooka
Lawrence Morgan op Salad Days
Bill Roycroft op Our Solo
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Anton Bühler op Gay Spark
Rudolf Günthardt op Atbara
Rolf Ruff op Gentleman III
Hans Schwarzenbach op Burn Trout
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Pierre Durant, Sr. op Gulliano
Jack Le Goff op Image
Jehan Le Roy op Garden
Guy Lefrant op Nicias
1964 Vlag van Italië Italië
Paolo Angioni op King
Alessandro Argenton op Scottie
Mauro Checcoli op Surbean
Giuseppe Ravano op Royal Love
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Helena DuPont op Mr. Wister
Kevin Freeman op Gallopade
Michael Page op Grasshopper
Michael Plumb op Bold Minstrel
Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Karl-Heinz Fuhrmann op Mohamet
Horst Karsten op Condora
Fritz Ligges op Donkosak
Gerhard Schulz op Balza X
1968 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Derek Allhusen op Lochinvar
Jane Bullen op Our Nobby
Reuben Jones op The Poacher
Richard Meade op Cornishman V
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Kevin Freeman op Chalan
Michael Page op Foster
Michael Plumb op Plain Sailing
James Wofford op Kilkenny
Vlag van Australië Australië
Brien Cobcrott op Depeche
Bill Roycroft op Warrathoola
Wayne Roycroft op Zhivago
James Scanlon op The Furtive
1972 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Mary Gordon-Watson op Cornishman V
Richard Meade op Laurieston
Bridget Parker op Comish Gold
Mark Phillips op Great Ovation
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Bruce Davidson op Plain Sailing
Kevin Freeman op Good Mixture
Michael Plumb op Free and Easy
James Wofford op Kilkenny
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Ludwig Gössing op Chikago
Horst Karsten op Sioux
Harry Klugmann op Christopher Rob
Karl Schultz op Pisco
1976 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Edmund Coffin op Bally-Cor
Bruce Davidson op Irish-Cap
Michael Plumb op Better & Better
Mary Anne Tauskey op Marcus Aurelius
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Otto Ammermann op Volturno
Herbert Blöcker op Albrant
Helmut Rethemeier op Pauline
Karl Schultz op Madrigal
Vlag van Australië Australië
Mervyn Bennett op Regal Reign
Denis Pigott op Hillstead
Bill Roycroft op Version
Wayne Roycroft op Laurenson
1980 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Aleksandr Blinov op Galzun
Sergej Rogosjin op Gelespont
Joeri Salnikov op Pintset
Valeri Volkov op Tskheti
Vlag van Italië Italië
Anna Casagrande op Daleye
Euro Federico Roman op Rossinan
Mauro Roman op Dourakine
Marina Sciocchetti op Rohan de Lechereo
Vlag van Mexico Mexico
David R. Bárcena op Bombona
Manuel Mendívil op Remember
José Luis Pérez Soto op Quelite
Fabián Vázquez op Cocaleco
1984 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Bruce Davidson op J.J. Babu
Torrance Fleischmann op Finvarra
Michael Plumb op Blue Stone
Karen Stives op Ben Arthur
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Diana Clapham op Windjammer
Lucinda Green op Regal Realm
Virginia Holgate op Priceless
Ian Stark op Oxford Blue
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Claus Erhorn op Fair Lady
Dietmar Hogrefe op Foliant
Bettina Overesch op Peacetime
Burkhard Tesdorpf op Freedom
1988 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Matthias Baumann op Shamrock
Ralf Ehrenbrink op Uncle Todd
Claus Erhorn op Justyn Thyme
Thies Kaspareit op Sherry
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Virginia Holgate-Leng op Master Craftsman
Mark Phillips op Cartier
Ian Stark op Sir Wattie
Karen Straker op Get Smart
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
Andrew Bennie op Grayshott
Margaret Knighton op Enterprise
Tinks Pottinger op Volunteer
Mark Todd op Charisma
1992 Vlag van Australië Australië
David Green op Duncan II
Andrew Hoy op Kiwi
Gillian Rolton op Peppermint Grove
Matthew Ryan op Kibah Tic Toc
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
Vicky Latta op Chief
Andrew Nicholson op Spinning Rhombus
Blyth Tait op Messiah
Mark Todd op Welton Greylag
Vlag van Duitsland Duitsland
Matthias Baumann op Alabaster
Herbert Blöcker op Feine Dame
Ralf Ehrenbrink op Kildare
Cord Mysegaes op Ricardo
1996 Vlag van Australië Australië
Phillip Dutton op True Blue Girdwood
Andrew Hoy op Darien Powers
Gillian Rolton op Peppermint Grove
Wendy Schaeffer op Sunburst
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Bruce Davidson op Heyday
Jill Henneberg op Nirvana
David O'Connor op Giltedge
Karen O'Connor op Biko
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
Vaughn Jefferis op Bounce
Vicky Latta op Broadcast News
Andrew Nicholson op Jagermeister II
Blyth Tait op Chesterfield
2000 Vlag van Australië Australië
Phillip Dutton op House Doctor
Andrew Hoy op Darien Powers
Matthew Ryan op Kibah Sandstone
Stuart Tinney op Jeepster
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Jeanette Brakewell op Over To You
Pippa Funnell op Supreme Rock
Leslie Law op Shear H2O
Ian Stark op Jaybee
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Nina Fout op Magic Beans
David O'Connor op Giltedge
Karen O'Connor op Prince Panache
Linden Wiesman op Anderoo
2004 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Arnaud Boiteau op Expo du Moulin
Didier Courrèges op Débat d’Estruval
Cédric Lyard op Fine Merveille
Jean Teulère op Espoir de la Mare
Nicolas Touzaint op Galan de Sauvagère
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Jeanette Brakewell op Over To You
William Fox-Pitt op Tamarillo
Pippa Funnell op Primmore's Pride
Mary King op King Solomon III
Leslie Law op Shear l'Eau
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Darren Chiacchia op Windfall 2
Julie Richards op Jacob Two Two
Kimberly Severson op Winsome Adante
Amy Tryon op Poggio II
John Williams op Carrick
2008 Vlag van Duitsland Duitsland
Andres Dibowski op Butts Leon
Ingrid Klimke op Abraxxas
Frank Ostholt op Mr. Medicott
Hinrich Romeike op Marius
Peter Thomsen op The Ghost of Hamish
Vlag van Australië Australië
Clayton Fredericks op Ben Along Time
Lucinda Fredericks op Headley Britannia
Sonja Johnson op Ringwould Jaguar
Megan Jones op Irish Jester
Shane Rose op All Luck
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Kristina Cook op Miners Frolic
Daisy Dick op Spring Along
William Fox-Pitt op Parkmorde Ed
Sharon Hunt op Tankers Town
Mary King op Call Again Cavalier
2012 Vlag van Duitsland Duitsland
Sandra Auffarth op Opgun Louvo
Michael Jung op Sam
Ingrid Klimke op Butts Abraxxas
Dirk Schrade op King Artus
Peter Thomsen op Barny
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Kristina Cook op Miners Frolic
William Fox-Pitt op Cool Mountain
Mary King op Imperial Cavalier
Zara Phillips op High Kingdom
Nicola Wilson op Opposition Buzz
Vlag van Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland
Andrew Nicholson op Nereo
Jonathan Paget op Clifton Promise
Caroline Powell op Lenamore
Jonelle Richards op Flintstar
Mark Todd op Campino
2016 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Karim Laghouag op Entebbe
Mathieu Lemoine op Bart L
Astier Nicolas op Piaf De B'Neville
Thibaut Vallette op Qing du Briot
Vlag van Duitsland Duitsland
Sandra Auffarth op Opgun Louvo
Michael Jung op Sam FBW
Ingrid Klimke op Hale-Bob Old
Julia Krajewski op Samourai du Thot
Vlag van Australië Australië
Chris Burton op Santano II
Sam Griffiths op Paulank Brockagh
Shane Rose op CP Qualified
Stuart Tinney op Pluto Mio
Medaillespiegel
Vlag van Verenigde Staten USA 4 4 3
Vlag van Australië AUS 4 1 3
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 3 4 2
Vlag van Duitsland GER 3 3 1
Vlag van Zweden SWE 3 2 0
Vlag van Nederland NED 2 1 0
Vlag van Italië ITA 1 2 1
Vlag van Duitsland FRG 1 1 2
Vlag van Frankrijk FRA 1 0 1
Vlag van Sovjet-Unie URS 1 0 0
Vlag van Nieuw-Zeeland NZL 0 1 3
Vlag van Duitsland EUA 0 1 1
Vlag van Polen POL 0 1 1
Vlag van Noorwegen NOR 0 1 0
Vlag van Zwitserland SUI 0 1 0
Vlag van Mexico MEX 0 0 2
Vlag van België BEL 0 0 1
Vlag van Canada CAN 0 0 1

Springen individueel[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1900 Vlag van België BEL Aimé Haageman
op Benton II
Vlag van België BEL Georges Van der Poële
op Winsor Squire
Vlag van Frankrijk FRA Louis de Champsavin
op Terpsichore
1912 Vlag van Frankrijk FRA Jean Cariou
op Mignon
Vlag van Duitsland GER Rabod von Kröcher
op Dohna
Vlag van België BEL Emanuel De Blommaert
op Clonmore
1920 Vlag van Italië ITA T. Lequio di Assaba
op Trebecco
Vlag van Italië ITA Alessandro Valerio
op Cento
Vlag van Zweden SWE Carl Gustaf Lewenhaupt
op Mon Coeur
1924 Vlag van Zwitserland SUI Alphonse Gemuseus
op Lucette
Vlag van Italië ITA T. Lequio di Assaba
op Trebecco
Vlag van Polen POL Adam Królikiewicz
op Picador
1928 Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH František Ventura
op Eliot
Vlag van Frankrijk FRA Pierre Bertran de Balanda
op Papillon
Vlag van Zwitserland SUI Charles-Gustave Kuhn
op Pepita
1932 Vlag van Japan JPN Takeichi Nishi
op Uranus
Vlag van Verenigde Staten USA Harry Chamberlin
op Show Girl
Vlag van Zweden SWE Clarence von Rosen, Jr.
op Empire
1936 Vlag van Duitsland GER Kurt Hasse
op Tora
Vlag van Roemenië ROU Henri Rang
op Delfis
Vlag van Hongarije HUN József Platthy
op Sellő
1948 Vlag van Mexico MEX Humberto Mariles
op Arete
Vlag van Mexico MEX Rubén Uriza
op Harvey
Vlag van Frankrijk FRA Jean d'Orgeix
op Sucre de Pomme
1952 Vlag van Frankrijk FRA Pierre Jonquères d'Oriola
op Ali Baba
Vlag van Chili CHI Óscar Cristi
op Bambi
Vlag van Duitsland GER Fritz Thiedemann
op Meteor
1956 Vlag van Duitsland EUA Hans Günter Winkler
op Halla
Vlag van Italië ITA Raimondo D'Inzeo
op Merano
Vlag van Italië ITA Piero D'Inzeo
op Uruguay
1960 Vlag van Italië ITA Raimondo D'Inzeo
op Posillipo
Vlag van Italië ITA Piero D'Inzeo
op The Rock
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR David Broome
op Sunsalve
1964 Vlag van Frankrijk FRA Pierre Jonquères d'Oriola
op Lutteur B
Vlag van Duitsland EUA Hermann Schridde
op Dozent II
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Peter Robeson
op Firecrest
1968 Vlag van Verenigde Staten USA William Steinkraus
op Snowbound
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Marion Coakes
op Stroller
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR David Broome
op Mr. Softee
1972 Vlag van Italië ITA Graziano Mancinelli
op Ambassador
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Ann Moore
op Psalm
Vlag van Verenigde Staten USA Neal Shapiro
op Sloopy
1976 Vlag van Duitsland FRG Alwin Schockemöhle
op Warwick Rex
Vlag van Canada CAN Michel Vaillancourt
op Branch County
Vlag van België BEL François Mathy
op Gai Luron
1980 Vlag van Polen POL Jan Kowalczyk
op Artemor
Vlag van Sovjet-Unie URS Nikolai Korolkov
op Espadron
Vlag van Mexico MEX Joaquín Pérez de las Heras
op Alymony
1984 Vlag van Verenigde Staten USA Joe Fargis
op Touch of Class
Vlag van Verenigde Staten USA Conrad Homfeld
op Abdullah
Vlag van Zwitserland SUI Heidi Robbiani
op Jessica V
1988 Vlag van Frankrijk FRA Pierre Durand Jr.
op Jappeloup
Vlag van Verenigde Staten USA Greg Best
op Gem Twist
Vlag van Duitsland FRG Karsten Huck
op Nepomuk
1992 Vlag van Duitsland GER Ludger Beerbaum
op Classic Touch
Vlag van Nederland NED Piet Raijmakers
op Ratina Z
Vlag van Verenigde Staten USA Norman Dello Joio
op Irish
1996 Vlag van Duitsland GER Ulrich Kirchhoff
op Jus de Pommes
Vlag van Zwitserland SUI Willi Melliger
op Calvaro
Vlag van Frankrijk FRA Alexandra Ledermann
op Rochet M
2000 Vlag van Nederland NED Jeroen Dubbeldam
op De Sjiem
Vlag van Nederland NED Albert Voorn
op Lando
Vlag van Saoedi-Arabië KSA Khaled Al Eid
op Khashm Al Aan
2004 Vlag van Brazilië BRA Rodrigo Pessoa
op Baloubet du Rouet
Vlag van Verenigde Staten USA Chris Kappler
op Royal Kaliber
Vlag van Duitsland GER Marco Kutscher
op Montender
2008 Vlag van Canada CAN Eric Lamaze
op Hickstead
Vlag van Zweden SWE Rolf-Göran Bengtsson
op Ninja
Vlag van Verenigde Staten USA Elizabeth Madden
op Authentic
2012 Vlag van Zwitserland SUI Steve Guerdat
op Nino des Buissonnets
Vlag van Nederland NED Gerco Schröder
op London
Vlag van Ierland IRL Cian O'Connor
op Blue Loyd 12
2016 Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR Nick Skelton
op Big Star
Vlag van Zweden SWE Peder Fredricson
op All In
Vlag van Canada CAN Eric Lamaze
op Fine Lady 5
Medaillespiegel
Vlag van Frankrijk FRA 4 1 3
Vlag van Italië ITA 3 4 1
Vlag van Duitsland GER 3 1 2
Vlag van Verenigde Staten USA 2 4 3
Vlag van Zwitserland SUI 2 1 2
Vlag van Nederland NED 1 3 0
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 1 2 3
Vlag van België BEL 1 1 2
Vlag van Canada CAN 1 1 1
Vlag van Mexico MEX 1 1 1
Vlag van Duitsland EUA 1 1 0
Vlag van Duitsland FRG 1 0 1
Vlag van Polen POL 1 0 1
Vlag van Brazilië BRA 1 0 0
Vlag van Japan JPN 1 0 0
Vlag van Tsjecho-Slowakije TCH 1 0 0
Vlag van Zweden SWE 0 2 2
Vlag van Chili CHI 0 1 0
Vlag van Roemenië ROU 0 1 0
Vlag van Sovjet-Unie URS 0 1 0
Vlag van Hongarije HUN 0 0 1
Vlag van Ierland IRL 0 0 1
Vlag van Verenigde Staten USA 0 0 1

Springen team[bewerken]

Editie Goud Zilver Brons
1912 Vlag van Zweden Zweden
Gustaf Kilman op Gåtan
Gustaf Lewenhaupt op Medusa
Hans von Rosen op Lord Iron
Fredrik Rosencrantz op Drabant
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Jean Cariou op Mignon
Michel Dufort op Amazone
Bernard Meyer op Allons-y
Albert Seigner op Cocotte
Vlag van Duitsland Duitsland
Ernst Deloch op Hubertus
Sigismund Freyer op Ultimus
Wilhelm von Hohenau op Pretty Girl
Frederik von Pruisen op Gibson Boy
1920 Vlag van Zweden Zweden
Claës König op Tresor
Frank Martin op Kohort
Daniel Norling op Eros
Hans von Rosen op Poor Boy
Vlag van België België
André Coumans op Lisette
Herman de Gaiffier d'Hestroy op Miss
Henri Laame op Biscuit
Herman d'Oultromont op Lord Kitchener
Vlag van Italië Italië
Alessandro Alvisi op Raggio di Sole
Carlo Asinari op Varone
Giulio Cacciandra op Fortunello
Ettore Caffaratti op Tradittore
1924 Vlag van Zweden Zweden
Georg von Braun op Diana
Åge Lundström op Anvers
Axel Ståhle op Cecil
Åke Thelning op Loke
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Hans Bühler op Sailor Boy
Alphonse Gemuseus op Lucette
Werner Stuber op Girandole
Hans von der Weid op Admiral
Vlag van Portugal Portugal
António Borges op Reginald
Luís Cardoso de Menezes op Profond
José Mouzinho op Hetrugo
Hélder de Souza op Avro
1928 Vlag van Spanje Spanje
José Álvarez de Bohórquez op Zalamero
Julio García Fernández op Revistada
José Navarro Morenés op Zapatazo
Vlag van Polen Polen
Michał Antoniewicz op Readgleadt
Kazimierz Gzowski op Mylord
Kazimierz Szosland op Ali
Vlag van Zweden Zweden
Carl Björnstjerna op Kornott
Ernst Hallberg op Loke
Karl Hansén op Gerold
1932
medailles niet uitgereikt
1936 Vlag van Duitsland Duitsland
Marten von Barnekow op Nordland
Heinz Brandt op Alchimist
Kurt Hasse op Tora
Vlag van Nederland Nederland
Jan Adrianus de Bruine op Trixie
Johan Jacob Greter op Ernica
Henri van Schaik op Santa Bell
Vlag van Portugal Portugal
José Beltrão op Biscuit
Luís Mena e Silva op Fossette
Domingos de Sousa op Merle Blanc
1948 Vlag van Mexico Mexico
Humberto Mariles op Arete
Rubén Uriza op Harvey
Alberto Valdés op Chihuchoc
Vlag van Spanje Spanje
Jaime García Cruz op Bizarro
Marcellino Gavilán op Forajido
José Navarro Morenés op Quorum
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Arthur Carr op Monty
Harry Llewellyn op Foxhunter
Henry Nicoll op Kilgeddin
1952 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Harry Llewellyn op Foxhunter
Douglas Stewart op Aherlow
Wilfred White op Nizefella
Vlag van Chili Chili
Óscar Cristi op Bambi
Ricardo Echeverría op Lindo Peal
César Mendoza op Pillan
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Arthur McCashin op Miss Budweiser
John William Russell op Democrat
William Steinkraus op Hollandia
1956 Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Alfons Lütke-Westhues op Ala
Fritz Thiedemann op Meteor
Hans Günter Winkler op Halla
Vlag van Italië Italië
Piero D'Inzeo small>op Uruguay
Raimondo D'Inzeo op Merano
Salvatore Oppes op Pagoro
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Peter Robeson small>op Scorchin
Pat Smythe op Flanagan
Wilfred White op Nizefela
1960 Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Alwin Schockemöhle small>op Ferdl
Fritz Thiedemann op Meteor
Hans Günter Winkler op Halla
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Frank Chapot op Trail Guide
George H. Morris op Sinjon
William Steinkraus op Ksar d'Esprit
Vlag van Italië Italië
Piero D'Inzeo op The Rock
Raimondo D'Inzeo op Posillipo
Antonio Oppes op The Scholar
1964 Vlag van Duitsland Duits eenheidsteam
Kurt Jarasinski op Torro
Hermann Schridde op Dozent II
Hans Günter Winkler op Fidelitas
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Pierre Jonquères d'Oriola op Lutteur B
Janou Lefèbvre op Kenavo D
Guy Lefrant op Monsieur de Littry
Vlag van Italië Italië
Piero D'Inzeo op Sun Beam
Raimondo D'Inzeo op Posillipo
Graziano Mancinelli op Rockette
1968 Vlag van Canada Canada
James Day op Canadian Club
James Elder op The Immigrant
Thomas Gayford op Big Dee
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Pierre Jonquères d'Oriola op Nagir
Janou Lefèbvre op Rocket
Jean-Marcel Rozier op Quo vadis
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Alwin Schockemöhle op Donal Rex
Hermann Schridde op Dozent
Hans Günter Winkler op Enigk
1972 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Fritz Ligges op Robin
Hartwig Steenken op Simona
Gerhard Wiltfang op Askan
Hans Günter Winkler op Torphy
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Frank Chapot op White Lightning
Kathryn Kusner op Fleet Apple
Neal Shapiro op Sloopy
William Steinkraus op Main Spring
Vlag van Italië Italië
Piero D'Inzeo op Easter Light
Raimondo D'Inzeo op Fiorello II
Graziano Mancinelli op Ambassador
Vittorio Orlandi op Fulmer Feather
1976 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Hubert Parot op Rivage
Michel Rocho op Un Espoir
Marc Roguet op Belle de Mars
Jean-Marcel Rozier op Bayard de Maupas
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Alwin Schockemöhle op Warwick Rex
Paul Schockemöhle op Agent
Sönke Sönksen op Kwepe
Hans Günter Winkler op Torphy
Vlag van België België
Edgard-Henri Cuepper op Le Champion
François Mathy op Gai Luron
Stanny Van Paesschen op Porsche
Eric Wauters op Gute Sitte
1980 Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie
Viktor Asmajev op Reis
Nikolai Korolkov op Espadron
Viktor Poganovski op Topky
Vjatsjeslav Tsjoekanov op Gepatit
Vlag van Polen Polen
Janusz Bobik op Szampan
Wiesław Hartman op Norton
Jan Kowalczyk op Artemor
Marian Kozicki op Bremen
Vlag van Mexico Mexico
Jesús Gómez Portugal op Massacre
Joaquín Pérez de las Heras op Alymony
Gerardo Tazzer Valencia op Lady Mirka
Alberto Valdés Lacarra op Caribe
1984 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Leslie Burr op Albany
Joe Fargis op Touch of Class
Conrad Homfeld op Abdullah
Melanie Smith op Calypso
Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Timothy Grubb op Linky
Steven Smith op Shining Example
John Whitaker op Ryans Son
Michael Whitaker op Overton Amanda
Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Fritz Ligges op Ramzes
Peter Luther op Livius
Paul Schockemöhle op Deister
Franke Sloothaak op Farmer
1988 Vlag van Duitsland Bondsrepubliek Duitsland
Ludger Beerbaum op The Freak
Wolfgang Brinkmann op Pedro
Dirk Hafemeister op Orchidee
Franke Sloothaak op Walzerkönig
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Greg Best op Gem Twist
Joe Fargis op Mill Pearl
Lisa Jacquin op For the Moment
Anne Kursinski op Starman
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Hubert Bourdy op Morgat
Frédéric Cottier op Flambeau C
Pierre Durand Jr. op Jappeloup
Michel Robert op La Fayette
1992 Vlag van Nederland Nederland
Jos Lansink op Egano
Piet Raymakers op Ratina Z
Bert Romp op Waldo E
Jan Tops op Top Gun
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk
Boris Boor op Love Me Tender
Thomas Frühmann op Genius
Jörg Münzner op Graf Grande
Hugo Simon op Apricot D
Vlag van Frankrijk Frankrijk
Hubert Bourdy op Razzia du Poncel
Hervé Godignon op Quidam de Revel
Eric Navet op Quito de Baussy
Michel Robert op Nonix
1996 Vlag van Duitsland Duitsland
Ludger Beerbaum op Ratina Z
Ulrich Kirchhoff op Jus de Pommes
Lars Nieberg op For Pleasure
Franke Sloothaak op Joly
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Leslie Burr-Howard op Extreme
Anne Kursinski op Eros
Peter Leone op Legato
Michael Matz op Rhum
Vlag van Brazilië Brazilië
Luiz Felipe de Azevedo op Cassiana
André Johannpeter op Calei
Álvaro Affonso de Miranda Neto op Aspen
Rodrigo Pessoa op Tomboy
2000 Vlag van Duitsland Duitsland
Otto Becker op Cento
Ludger Beerbaum op Goldfever 3
Marcus Ehning op For Pleasure
Lars Nieberg op Esprit FRH
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Markus Fuchs op Tinka's Boy
Beat Mändli op Pozitano
Lesley McNaught-Mändli op Dulf
Willi Melliger op Calvaro V
Vlag van Brazilië Brazilië
Luiz Felipe de Azevedo op Ralph
André Johannpeter op Calei
Álvaro Affonso de Miranda Neto op Aspen
Rodrigo Pessoa op Baloubet du Rouet
2004 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Chris Kappler op Royal Kaliber
Beezie Madden op Authentic
McLain Ward op Sapphire
Peter Wylde op Fein Cera
Vlag van Zweden Zweden
Malin Baryard op Butterfly Flip
Rolf-Göran Bengtsson op Mac Kinley
Peter Eriksson op Cardento
Peder Fredericson op Magic Bengtsson
Vlag van Duitsland Duitsland
Christian Ahlmann op Cöster
Otto Becker op Dobels Cento
Marco Kutscher op Montender
2008 Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Laura Kraut op Cedric
Beezie Madden op Authentic
Will Simpson op Carlsson vom Dach
McLain Ward op Sapphire
Vlag van Canada Canada
Mac Cone op Ole
Jill Henselwood op Special Ed
Eric Lamaze op Hickstead
Ian Millar op In Style
Vlag van Zwitserland Zwitserland
Steve Guerdat op Jalisca Solier
Christina Liebherr op No Mercy
Niklaus Schurtenberger op Cantus
Pius Schwizer op Nobless M
2012 Vlag van Verenigd Koninkrijk Groot-Brittannië
Scott Brash op Hello Sanctos
Peter Charles op Vindicat
Ben Maher op Tripple X
Nick Skelton op Big Star
Vlag van Nederland Nederland
Marc Houtzager op Tamino
Gerco Schröder op London
Maikel van der Vleuten op Verdi
Jur Vrieling op Bubalo
Vlag van Saoedi-Arabië Saoedi-Arabië
Kamal Bahamdan op Noblesse des Tess
Ramzy Al Duhami op Bayard van de Villa There
Abdullah ibn Mutaib Al-Soaed op Davos
Abdullah Waleed Sharbatly op Sultan
2016 Vlag van Frankrijk Frankrijk
Roger-Yves Bost op Sydney une Prince
Pénélope Leprevost op Flora de Mariposa
Philippe Rozier op Rahotep de Toscane
Kevin Staut op Reveur de Hurtebise
Vlag van Verenigde Staten Verenigde Staten
Lucy Davis op Barron
Kent Farrington op Voyeur
Elizabeth Madden op Cortes'C
McLain Ward op Azur
Vlag van Duitsland Duitsland
Christian Ahlmann op Taloubet Z
Ludger Beerbaum op Casello
Daniel Deusser op First Class
Meredith Michaels-Beerbaum op Fibonacci
Medaillespiegel
Vlag van Verenigde Staten USA 3 5 1
Vlag van Zweden SWE 3 1 1
Vlag van Duitsland GER 3 0 3
Vlag van Duitsland EUA 3 0 0
Vlag van Frankrijk FRA 2 3 2
Vlag van Duitsland FRG 2 1 2
Vlag van Verenigd Koninkrijk GBR 2 1 2
Vlag van Nederland NED 1 2 0
Vlag van Canada CAN 1 1 0
Vlag van Spanje ESP 1 1 0
Vlag van Mexico MEX 1 0 1
Vlag van Sovjet-Unie URS 1 0 0
Vlag van Zwitserland SUI 0 2 1
Vlag van Polen POL 0 2 0
Vlag van Italië ITA 0 1 4
Vlag van België BEL 0 1 1
Vlag van Oostenrijk AUT 0 1 0
Vlag van Brazilië BRA 0 0 2
Vlag van Portugal POR 0 0 2
Vlag van Saoedi-Arabië KSA 0 0 1

Afgevoerde onderdelen[bewerken]

Editie Onderdeel Goud Zilver Brons
1900 Hoogspringen Vlag van België BEL Dominique Gardères
op Canéla
Vlag van België BEL Georges Van der Poële
op Ludlow
Vlag van Italië ITA Giovanni Giorgio Trissino
op Oreste
Verspringen Vlag van België BEL Constant Van Langendonck
op Extra-Dry
Vlag van Italië ITA Giovanni Giorgio Trissino
op Oreste
Vlag van Frankrijk FRA De Bellegarde
op Tolla
1920 Voltige, individueel Vlag van België BEL Daniel Bouckaert Vlag van Frankrijk FRA Field Vlag van België BEL Louis Finet
Voltige, team Vlag van België BEL Daniel Bouckaert
Louis Finet
van Ranst
Vlag van Frankrijk FRA Cauchy
Field
Salins
Vlag van Zweden SWE Carl Green
Anders Mårtensson
Oskar Nilsson