Openbaar vervoer in Den Helder
Het openbaar vervoer in Den Helder bestaat uit een treinverbinding van de spoorlijn Den Helder - Amsterdam van de Nederlandse Spoorwegen, verschillende stads- en streekbussen van Connexxion en de veerboot naar Texel.
Treinen[bewerken | brontekst bewerken]
De gemeente Den Helder telt twee treinstations: Den Helder en Den Helder Zuid. In de treindienstregeling 2024 stoppen de volgende treinseries tweemaal per uur op deze stations:
Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
800 | Intercity (NS) | Maastricht – Sittard – Roermond – Weert – Eindhoven Centraal – 's-Hertogenbosch – Utrecht Centraal – Amsterdam Centraal – Alkmaar – (Den Helder Zuid – Den Helder) | Rijdt van maandag t/m donderdag tot 20:00 uur tussen Alkmaar en Maastricht. Rijdt op vrijdag pas vanaf 15:00 uur en rijdt dan enkel tussen Alkmaar en Amsterdam Centraal. Rijdt niet in het weekend. Wordt na 20:00 uur, op vrijdag en in het weekend tussen Amsterdam Centraal en Maastricht vervangen door intercity 2900. |
3000 | Intercity (NS) | Nijmegen – Arnhem Centraal – Ede-Wageningen – Veenendaal-De Klomp – Driebergen-Zeist – Utrecht Centraal – Amsterdam Centraal – Zaandam – Alkmaar – Den Helder Zuid – Den Helder | Veenendaal-De Klomp wordt alleen na 20:00 en in het weekend bediend door deze serie. |
De laatste trein naar Den Helder is op vrijdag en zaterdag de sprinter uit Rhenen en de laatste trein vanuit Den Helder is de sprinter naar Amsterdam Centraal.
Bussen[bewerken | brontekst bewerken]
Den Helder telt vier stadslijnen, één streeklijn, één scholierenlijn en één zomerlijn. Alle lijnen worden gereden door Connexxion met lagevloerbussen. Connexxion rijdt in opdracht van de provincie Noord-Holland in het concessiegebied Noord-Holland Noord.
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
Stadslijnen | |||
30 | Station Den Helder - Julianadorp, Dorperweerth | Noordwest Ziekenhuisgroep, Nieuw-Den Helder, Station Den Helder Zuid, Julianadorp-Oost | |
31 | Station Den Helder - Station Den Helder Zuid | Centrum, Noordwest Ziekenhuisgroep, Nieuw-Den Helder, Oud-Den Helder | |
33 | Station Den Helder - Steiger TESO | ||
34 | Station Den Helder - De Schooten, Walvisvaardersweg | ||
Streeklijn | |||
135 | Station Den Helder - Station Hoorn | Hippolytushoef, Den Oever, Wieringerwerf, Middenmeer, Abbekerk | |
Scholierenlijn | |||
652 | Station Den Helder - Station Schagen | Julianadorp, 't Zand | |
Kustbus | |||
851 | Station Den Helder - Petten, Plein 1945 | Julianadorp, Callantsoog, Sint Maartenszee | Rijdt alleen in de zomermaanden. |