ATP-toernooi van München

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
ATP-toernooi van München
Officiële naam BMW Open
Stad, land München, Duitsland
Auspiciën ATP
Categorie ATP World Tour 250
Deelnemers 32 enkel / 16 dubbel
Ondergrond Gravel, outdoor
Periode mei
Jaargangen Vanaf 1900
Recordwinnaar Vlag van Verenigde Staten Budge Patty (3)
Titelhouder Vlag van Slowakije Martin Kližan
Profiel Profiel op de ATP-site
Website Officiële website
Portaal  Portaalicoon   Tennis

Het ATP-toernooi van München is een jaarlijks terugkerend tennistoernooi voor mannen dat in het Duitse München wordt gehouden. De officiële naam van het toernooi is de BMW Open. Het toernooi bestaat sinds 1900. De ondergrond is gravel en het toernooi valt in de categorie "ATP World Tour 250".

Winnaars enkelspel[bewerken]

Jaar Winnaar Runner-up Score
2014 Vlag van Slowakije Martin Kližan Vlag van Italië Fabio Fognini 2-6, 6-1, 6-2
2013 Vlag van Duitsland Tommy Haas Vlag van Duitsland Philipp Kohlschreiber 6-3, 7-6(3)
2012 Vlag van Duitsland Philipp Kohlschreiber Vlag van Kroatië Marin Čilić 7–6(8), 6–3
2011 Vlag van Rusland Nikolaj Davydenko Vlag van Duitsland Florian Mayer 6–3, 3–6, 6–1
2010 Vlag van Rusland Michail Joezjny Vlag van Kroatië Marin Čilić 6-3, 4-6, 6-4
2009 Vlag van Tsjechië Tomáš Berdych Vlag van Rusland Michail Joezjny 6–4, 4–6, 7–6(5)
2008 Vlag van Chili Fernando González Vlag van Italië Simone Bolelli 7–6(4), 6–7(4), 6–3
2007 Vlag van Duitsland Philipp Kohlschreiber Vlag van Rusland Michail Joezjny 2–6, 6–3, 6–4
2006 Vlag van België Olivier Rochus Vlag van België Kristof Vliegen 6–4, 6–2
2005 Vlag van Argentinië David Nalbandian Vlag van Roemenië Andrei Pavel 6–4, 6–1
2004 Vlag van Rusland Nikolaj Davydenko Vlag van Nederland Martin Verkerk 6–4, 7–5
2003 Vlag van Zwitserland Roger Federer Vlag van Finland Jarkko Nieminen 6–1, 6–4
2002 Vlag van Marokko Younes El Aynaoui Vlag van Duitsland Rainer Schüttler 6–4, 6–4
2001 Vlag van Tsjechië Jiří Novák Vlag van Frankrijk Anthony Dupuis 6–4, 7–5
2000 Vlag van Argentinië Franco Squillari Vlag van Duitsland Tommy Haas 6–4, 6–4
1999 Vlag van Argentinië Franco Squillari Vlag van Roemenië Andrei Pavel 6–4, 6–3
1998 Vlag van Zweden Thomas Enqvist Vlag van Verenigde Staten Andre Agassi 6–7(4), 7–6(6), 6–4
1997 Vlag van Australië Mark Philippoussis Vlag van Spanje Àlex Corretja 7–6(3), 1–6, 6–4
1996 Vlag van Tsjechië Slava Doseděl Vlag van Spanje Carlos Moyà 6–4, 4–6, 6–3
1995 Vlag van Zuid-Afrika Wayne Ferreira Vlag van Duitsland Michael Stich 7–5, 7–6(6)
1994 Vlag van Duitsland Michael Stich Vlag van Tsjechië Petr Korda 6–2, 2–6, 6–3
1993 Vlag van Verenigde Staten Ivan Lendl Vlag van Duitsland Michael Stich 7–6(2), 6–3
1992 Vlag van Zweden Magnus Larsson Vlag van Tsjecho-Slowakije Petr Korda 6–4, 4–6, 6–1
1991 Vlag van Zweden Magnus Gustafsson Vlag van Argentinië Guillermo Pérez-Roldán 3–6, 6–3, 4–3 opgave
1990 Vlag van Tsjecho-Slowakije Karel Nováček Vlag van Oostenrijk Thomas Muster 6–4, 6–2
1989 Vlag van Sovjet-Unie Andrej Tsjesnokov Vlag van Tsjecho-Slowakije Martin Strelba 5–7, 7–6, 6–2
1988 Vlag van Argentinië Guillermo Pérez-Roldán Vlag van Zweden Jonas Svensson 7–5, 6–3
1987 Vlag van Argentinië Guillermo Pérez-Roldán Vlag van Tsjecho-Slowakije Marián Vajda 6–3, 7–6
1986 Vlag van Spanje Emilio Sánchez Vlag van Duitsland Ricki Osterthun 6–1, 6–3
1985 Vlag van Zweden Joakim Nyström Vlag van Duitsland Hans Schwaier 6–1, 6–0
1984 Vlag van België Libor Pimek Vlag van Verenigde Staten Gene Mayer 6–4, 4–6, 7–6, 6–4
1983 Vlag van Tsjecho-Slowakije Tomáš Šmíd Vlag van Zweden Joakim Nyström 6–0, 6–3, 4–6, 2–6, 7–5
1982 Vlag van Verenigde Staten Gene Mayer Vlag van Duitsland Peter Elter 3–6, 6–3, 6–2, 6–1
1981 Vlag van Nieuw-Zeeland Chris Lewis Vlag van Frankrijk Christophe Roger-Vasselin 4–6, 6–2, 2–6, 6–1, 6–1
1980 Vlag van Duitsland Rolf Gehring Vlag van Frankrijk Christophe Freyss 6–2, 0–6, 6–2, 6–2
1979 Vlag van Historische vlag van Spanje Manuel Orantes Vlag van Polen Wojtek Fibak 6–3, 6–2, 6–4
1978 Vlag van Argentinië Guillermo Vilas Vlag van Verenigd Koninkrijk Buster Mottram 6–1, 6–3, 6–3
1977 Vlag van Joegoslavië Željko Franulović Vlag van Paraguay Víctor Pecci Sr. 6–1, 6–1, 6–7, 7–5
1976 Vlag van Spanje Manuel Orantes Vlag van Duitsland Karl Meiler 6–1, 6–4, 6–1
1975 Vlag van Argentinië Guillermo Vilas Vlag van Duitsland Karl Meiler 2–6, 6–0, 6–2, 6–3
1974 Vlag van Duitsland Jürgen Fassbender Vlag van Frankrijk François Jauffret 6–2, 5–7, 6–1, 6–4
1973 Vlag van Verenigde Staten Sandy Mayer Vlag van Duitsland Harald Elschenbroich 6–4, 6–3, 6–3
1972 Niet gehouden
1971 Vlag van Spanje Juan Gisbert Sr Vlag van Hongarije Peter Szöke 6–2, 6–4, 6–4
1970 Vlag van Roemenië Ion Țiriac Vlag van Joegoslavië Nikola Pilić 2–6, 9–7, 6–3, 6–4
1969 Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 Bob Hewitt Vlag van Duitsland Christian Kuhnke 6–4, 3–6, 6–2, 6–2

Winnaars Dubbelspel[bewerken]

Jaar Winnaars Runners-up Score
2014 Vlag van Verenigd Koninkrijk Jamie Murray
Vlag van Australië John Peers
Vlag van Verenigd Koninkrijk Colin Fleming
Vlag van Verenigd Koninkrijk Ross Hutchins
6-4, 6-2
2013 Vlag van Finland Jarkko Nieminen
Vlag van Rusland Dmitri Toersoenov
Vlag van Cyprus Marcos Baghdatis
Vlag van Verenigde Staten Eric Butorac
6-1, 6-4
2012 Vlag van Tsjechië František Čermák
Vlag van Slowakije Filip Polášek
Vlag van België Xavier Malisse
Vlag van België Dick Norman
6–4, 7–5
2011 Vlag van Italië Simone Bolelli
Vlag van Argentinië Horacio Zeballos
Vlag van Duitsland Andreas Beck
Vlag van Duitsland Christopher Kas
7–6(3), 6–4
2010 Vlag van Oostenrijk Oliver Marach
Vlag van Spanje Santiago Ventura
Vlag van Verenigde Staten Eric Butorac
Vlag van Duitsland Michael Kohlmann
5–7, 6–3, [16–14]
2009 Vlag van Tsjechië Jan Hernych
Vlag van Tsjechië Ivo Minář
Vlag van Australië Ashley Fisher
Vlag van Australië Jordan Kerr
6–4, 6–4
2008 Vlag van Duitsland Michael Berrer
Vlag van Duitsland Rainer Schüttler
Vlag van Verenigde Staten Scott Lipsky
Vlag van Verenigde Staten David Martin
7–5, 3–6, [10-8]
2007 Vlag van Duitsland Philipp Kohlschreiber
Vlag van Rusland Michail Joezjny
Vlag van Tsjechië Jan Hájek
Vlag van Tsjechië Jaroslav Levinský
6–1, 6–4
2006 Vlag van Roemenië Andrei Pavel
Vlag van Duitsland Alexander Waske
Vlag van Oostenrijk Alexander Peya
Vlag van Duitsland Björn Phau
6–4, 6–2
2005 Vlag van Kroatië Mario Ančić
Vlag van Oostenrijk Julian Knowle
Vlag van Duitsland Florian Mayer
Vlag van Duitsland Alexander Waske
6–3, 1–6, 6–3
2004 Vlag van Verenigde Staten James Blake
Vlag van Bahama's Mark Merklein
Vlag van Oostenrijk Julian Knowle
Vlag van Servië en Montenegro Nenad Zimonjić
6–2, 6–4
2003 Vlag van Zimbabwe Wayne Black
Vlag van Zimbabwe Kevin Ullyett
Vlag van Australië Joshua Eagle
Vlag van Verenigde Staten Jared Palmer
6–3, 7–5
2002 Vlag van Tsjechië Petr Luxa
Vlag van Tsjechië Radek Štěpánek
Vlag van Tsjechië Petr Pála
Vlag van Tsjechië Pavel Vízner
6–0, 6–7, [11-9]
2001 Vlag van Tsjechië Petr Luxa
Vlag van Tsjechië Radek Štěpánek
Vlag van Brazilië Jaime Oncins
Vlag van Argentinië Daniel Orsanic
5–7, 6–2, 7–6
2000 Vlag van Zuid-Afrika David Adams
Vlag van Zuid-Afrika John-Laffnie de Jager
Vlag van Wit-Rusland Maks Mirny
Vlag van Joegoslavië Nenad Zimonjić
6–4, 6–4
1999 Vlag van Argentinië Daniel Orsanic
Vlag van Argentinië Mariano Puerta
Vlag van Italië Massimo Bertolini
Vlag van Italië Cristian Brandi
7–6, 3–6, 7–6
1998 Vlag van Australië Todd Woodbridge
Vlag van Australië Mark Woodforde
Vlag van Australië Joshua Eagle
Vlag van Australië Andrew Florent
6–0, 6–3
1997 Vlag van Argentinië Pablo Albano
Vlag van Spanje Àlex Corretja
Vlag van Duitsland Karsten Braasch
Vlag van Duitsland Jens Knippschild
3–6, 7–5, 6–2
1996 Vlag van Zuid-Afrika Lan Bale
Vlag van Nederland Stephen Noteboom
Vlag van Frankrijk Olivier Delaître
Vlag van Italië Diego Nargiso
4–6, 7–6, 6–4
1995 Vlag van Verenigde Staten Trevor Kronemann
Vlag van Australië David Macpherson
Vlag van Argentinië Luis Lobo
Vlag van Spanje Javier Sánchez
6–3, 6–4
1994 Vlag van Rusland Jevgeni Kafelnikov
Vlag van Tsjechië David Rikl
Vlag van Duitsland Boris Becker
Vlag van Tsjechië Petr Korda
7–6, 7–5
1993 Vlag van Tsjechië Martin Damm
Vlag van Zweden Henrik Holm
Vlag van Tsjechië Karel Nováček
Vlag van Duitsland Carl-Uwe Steeb
6–0, 3–6, 7–5
1992 Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 David Adams
Vlag van Nederland Menno Oosting
Vlag van Australië Carl Limberger
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tomas Anzari
3–6, 7–5, 6–3
1991 Vlag van Verenigde Staten Patrick Galbraith
Vlag van Verenigde Staten Todd Witsken
Vlag van Zweden Anders Järryd
Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 Danie Visser
7–5, 6–4
1990 Vlag van Duitsland Udo Riglewski
Vlag van Duitsland Michael Stich
Vlag van Tsjecho-Slowakije Petr Korda
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tomáš Šmíd
6–1, 6–4
1989 Vlag van Spanje Javier Sánchez
Vlag van Hongarije Balázs Taróczy
Vlag van Australië Peter Doohan
Vlag van Australië Laurie Warder
7–6, 6–3
1988 Vlag van Verenigde Staten Rick Leach
Vlag van Verenigde Staten Jim Pugh
Vlag van Argentinië Alberto Mancini
Vlag van Argentinië Christian Miniussi
7–6, 6–1
1987 Vlag van Verenigde Staten Jim Pugh
Vlag van Verenigde Staten Blaine Willenborg
Vlag van Spanje Sergio Casal
Vlag van Spanje Emilio Sánchez
7–6, 4–6, 6–4
1986 Vlag van Spanje Sergio Casal
Vlag van Spanje Emilio Sánchez
Vlag van Australië Broderick Dyke
Vlag van Australië Wally Masur
6–3, 4–6, 6–3
1985 Vlag van Australië Mark Edmondson
Vlag van Australië Kim Warwick
Vlag van Spanje Sergio Casal
Vlag van Spanje Emilio Sánchez
4–6, 7–5, 7–5
1984 Vlag van Duitsland Boris Becker
Vlag van Polen Wojtek Fibak
Vlag van Verenigde Staten Eric Fromm
Vlag van Roemenië Florin Segărceanu
6–4, 4–6, 6–1
1983 Vlag van Nieuw-Zeeland Chris Lewis
Vlag van Tsjecho-Slowakije Pavel Složil
Vlag van Zweden Anders Järryd
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tomáš Šmíd
6–4, 6–2
1982 Vlag van Verenigde Staten Chip Hooper
Vlag van Verenigde Staten Mel Purcell
Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 Tian Viljoen
Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 Danie Visser
6–4, 7–6
1981 Vlag van Australië David Carter
Vlag van Australië Paul Kronk
Vlag van Verenigde Staten Eric Fromm
Vlag van Israël Shlomo Glickstein
6–3, 6–4
1980 Vlag van Zwitserland Heinz Günthardt
Vlag van Zuid-Afrika 31 mei 1928-27 april 1994 Bob Hewitt
Vlag van Australië David Carter
Vlag van Nieuw-Zeeland Chris Lewis
7–6, 6–1
1979 Vlag van Polen Wojtek Fibak
Vlag van Nederland Tom Okker
Vlag van Duitsland Jürgen Fassbender
Vlag van Frankrijk Jean-Louis Haillet
7–6, 7–5
1978 Vlag van Roemenië Ion Țiriac
Vlag van Argentinië Guillermo Vilas
Vlag van Duitsland Jürgen Fassbender
Vlag van Nederland Tom Okker
3–6, 6–4, 7–6
1977 Vlag van Tsjecho-Slowakije František Pala
Vlag van Hongarije Balázs Taróczy
Vlag van Joegoslavië Nikki Spear
Vlag van Verenigde Staten John Whitlinger
6–3, 6–4
1976 Vlag van Spanje Juan Gisbert
Vlag van Spanje Manuel Orantes
Vlag van Duitsland Jürgen Fassbender
Vlag van Duitsland Hans-Jürgen Pohmann
1–6, 6–3, 6–2, 2–3, opgave
1975 Vlag van Polen Wojtek Fibak
Vlag van Tsjecho-Slowakije Jan Kodeš
Vlag van Tsjecho-Slowakije Milan Holeček
Vlag van Duitsland Karl Meiler
7–5, 6–3
1974 Vlag van Spanje Antonio Muñoz
Vlag van Spanje Manuel Orantes
Vlag van Duitsland Jürgen Fassbender
Vlag van Duitsland Hans-Jürgen Pohmann
2–6, 6–4, 7–6, 6–2
Tennistoernooien

Mannen en vrouwen
Grand Slam: Australian Open · Roland Garros · Wimbledon · US Open


Mannen - ATP-seizoen 2014

Officieus WK: ATP World Tour Finals
ATP 1000: Indian Wells · Miami · Monte Carlo · Madrid · Rome · Toronto · Cincinnati · Shanghai · Parijs
ATP 500: Rotterdam · Rio de Janeiro · Acapulco · Dubai · Barcelona · Hamburg · Washington · Peking · Tokio · Bazel · Valencia
ATP 250: Brisbane · Doha · Madras · Auckland · Sydney · Montpellier · Viña del Mar · Zagreb · San José · São Paulo · Buenos Aires · Memphis · Delray Beach · Marseille · Casablanca · Houston · Boekarest · München · Oeiras · Düsseldorf · Nice · Halle · Londen · Rosmalen · Eastbourne · Newport · Båstad · Stuttgart · Bogota · Umag · Atlanta · Gstaad · Kitzbühel · Winston-Salem · Metz · Sint-Petersburg · Shenzhen · Kuala Lumpur · Stockholm · Moskou · Wenen

Vrouwen - WTA-seizoen 2014

Officieus WK: WTA Tour Championships
International finale: Tournament of Champions
Premier Mandatory: Indian Wells · Miami · Madrid · Peking
Premier Five: Doha · Rome · Montreal · Cincinnati · Wuhan
Premier: Brisbane · Sydney · Parijs · Dubai · Charleston · Stuttgart · Birmingham · Eastbourne · Stanford · New Haven · Tokio · Moskou
International: Shenzhen · Auckland · Hobart · Pattaya · Rio de Janeiro · Florianópolis · Acapulco · Monterrey · Katowice · Bogota · Kuala Lumpur · Marrakesh · Oeiras · Straatsburg · Neurenberg · Rosmalen · Boekarest · Bad Gastein · Båstad · Istanboel · Bakoe · Washington · Quebec · Hongkong · Tasjkent · Kanton · Seoel · Linz · Osaka · Tianjin · Luxemburg
Challenger: Nanchang · Suzhou · Ningbo · Taipei

Landenteams
Davis Cup · Fed Cup · Hopman Cup


Voormalige toernooien

ATP: Amersfoort · Amsterdam · Ancona · Athene · Antwerpen · Bangkok · Belgrado · Berlijn · Bermuda · Birmingham Indoor · Bologna · Bolzano · Bombay · Boston · Bordeaux · Bournemouth · Brasilia · Brighton · Brisbane Indoor · Brussel Indoor · Brussel Outdoor · Búzios · Chicago · Dallas · Florence · Guarujá · Genève · Hilversum · Ho Chi Minhstad · Hongkong · Itaparica · Jakarta · Johannesburg · Keulen · Kopenhagen · Kuala Lumpur Indoor · Las Vegas · Linz · Londen Indoor · Long Island · Los Angeles · Maceió · Madrid (voormalig) · Manchester · Milaan · Montevideo · New Haven · Nottingham · Oahu · Osaka · Ostrava · Palermo · Philadelphia · Pinehurst · Porto · Pörtschach · Praag · San Marino · Schenectady · Scottsdale · Seoel · Singapore · Sopot · Stuttgart Indoor · Sydney Indoor · Taipei · Tasjkent · Tampa · Tampa Outdoor · Tel Aviv · Tokio Indoor · Toronto Indoor · Toulouse · Warschau · Wellington · Zaragoza
WTA: Adelaide · Antwerpen · Bahia · Bali · Bangalore · Bangkok · Barcelona · Bazel · Berlijn · Boedapest · Bol · Boston · Bournemouth · Bratislava · Brighton · Brussel · Caïro · Calcutta · Cali · Canberra · Cardiff · Carlsbad · Chicago · Chichester · Dallas · dubbelspel · Essen · Florida · Forest Hills · Genève · Gold Coast · Gstaad · Haiderabad · Hamburg · Hannover · Hasselt · Hawaï · Houston · Istanboel · Jakarta · Japan · Kitzbühel · Knokke-Heist · Kopenhagen · Leipzig · Los Angeles · Lugano · Luik · Luzern · Makarska · Marbella · Melbourne · Memphis · Milaan · Modena · Montpellier · Nagoya · Nanking · Nice · Nichirei · Osaka (indoor) · Palermo · Parijs Clarins · Philadelphia · Phoenix · Ponte Vedra Beach · Poona · Porto · Portorož · Praag · Salt Lake City · San Diego · San Juan · São Paulo · Sapporo · Sarasota · Schenectady · Scottsdale · Soerabaja · Sopot · Tarente · Tokio (Classic) · Tokio (Lion's Cup) · Toyota · US Hardcourt · Viña del Mar · Waregem · Warschau · Wellington · Worcester · Zürich