UEFA Cup 2001/02

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

De 31ste editie van de UEFA Cup werd door Feyenoord gewonnen in de finale tegen het Duitse Borussia Dortmund.

Voorronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
SS Cosmos Vlag van San Marino 0 - 3 Vlag van Oostenrijk Rapid Wien 0 - 1 0 - 2
FK Pelister Vlag van Macedonië 3 - 4 Vlag van Zwitserland FC St. Gallen 0 - 2 3 - 2
Dinamo Boekarest Vlag van Roemenië 4 - 1 Vlag van Albanië Dinamo Tirana 1 - 0 3 - 1
Olimpija Ljubljana Vlag van Slovenië 7 - 0 Vlag van Azerbeidzjan FK Shafa Bakoe 4 - 0 3 - 0
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 5 - 1 Vlag van Noord-Ierland Glentoran FC 1 - 1 4 - 0
JK Trans Narva Vlag van Estland 3 - 5 Vlag van Zweden IF Elfsborg 3 - 0 0 - 5
Club Brugge Vlag van België 10 - 1 Vlag van IJsland ÍA Akranes 4 - 0 6 - 1
FK Obilić Vlag van Joegoslavië 5 - 1 Vlag van Faeröer GÍ Gøta 4 - 0 1 - 1
FC Braşov Vlag van Roemenië 7 - 1 Vlag van Armenië FC MIKA 5 - 1 2 - 0
Viking FK Vlag van Noorwegen 2 - 1 Vlag van Bosnië en Herzegovina NK Brotnjo 1 - 0 1 - 1
CSCA Kiev Vlag van Oekraïne 4 - 0 Vlag van Finland FC Jokerit 2 - 0 2 - 0
FK Vardar Vlag van Macedonië 1 - 6 Vlag van België Standard Luik 0 - 3 1 - 3
HJK Helsinki Vlag van Finland 3 - 1 Vlag van Letland FK Ventspils 2 - 1 1 - 0
Cwmbran Town FC Vlag van Wales 0 - 5 Vlag van Slowakije ŠK Slovan Bratislava 0 - 4 0 - 1
Marítimo Funchal Vlag van Portugal 2 - 0 Vlag van Bosnië en Herzegovina FK Sarajevo 1 - 0 1 - 0
Fylkir Reykjavík Vlag van IJsland 3 - 2 Vlag van Polen Pogoń Szczecin 2 - 1 1 - 1
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 2 - 0 Vlag van Estland FC Flora Tallinn 1 - 0 1 - 0
Glenavon FC Vlag van Noord-Ierland 0 - 2 Vlag van Schotland Kilmarnock FC 0 - 1 0 - 1
SK Tirana Vlag van Albanië 4 - 5 Vlag van Cyprus Apollon Limassol 3 - 2 1 - 3
FC Ararat Yerevan Vlag van Armenië 0 - 5 Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv FC 0 - 2 0 - 3
FC Etzella Ettelbruck Vlag van Luxemburg 1 - 6 Vlag van Polen Legia Warschau 0 - 4 1 - 2
FC Zimbru Chisinau Vlag van Moldavië 1 - 4 Vlag van Turkije Gaziantepspor 0 - 0 1 - 4
Dinaburg FC Vlag van Letland 2 - 2 Vlag van Kroatië NK Osijek 2 - 1 0 - 1
Neftchi Bakoe Vlag van Azerbeidzjan 0 - 1 Vlag van Slovenië HIT Gorica 0 - 0 0 - 1
HB Tórshavn Vlag van Faeröer 2 - 6 Vlag van Oostenrijk Grazer AK 2 - 2 0 - 4
FK Atlantas Vlag van Litouwen 0 - 12 Vlag van Roemenië Rapid Boekarest 0 - 4 0 - 8
FK Matador Púchov Vlag van Slowakije 4 - 2 Vlag van Malta Sliema Wanderers FC 3 - 0 1 - 2
Longford Town FC Vlag van Ierland 1 - 3 Vlag van Bulgarije Liteks Lovetsj 1 - 1 0 - 2
Brøndby IF Vlag van Denemarken 5 - 0 Vlag van Ierland Shelbourne FC 2 - 0 3 - 0
FC Santa Coloma Vlag van Andorra 1 - 8 Vlag van Joegoslavië Partizan Belgrado 0 - 1 1 - 7
Maccabi Tel Aviv FC Vlag van Israël 7 - 0 Vlag van Litouwen FK Žalgiris Vilnius 6 - 0 1 - 0
Sjachtjor Salihorsk Vlag van Wit-Rusland 2 - 5 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 1 - 2 1 - 3
MyPa Vlag van Finland 2 - 5 Vlag van Zweden Helsingborgs IF 1 - 3 1 - 2
Dinamo Tbilisi Vlag van Georgië 2 - 5 Vlag van Wit-Rusland FC BATE 2 - 1 0 - 4
Debreceni VSC Vlag van Hongarije 3 - 1 Vlag van Moldavië FC Nistru Otaci 3 - 0 0 - 1
Polonia Warschau Vlag van Polen 6 - 0 Vlag van Wales Total Network Solutions FC 4 - 0 2 - 0
Birkirkara FC Vlag van Malta 1 - 1 Vlag van Georgië Lokomotivi Tbilisi 0 - 0 1 - 1
AEK Athene Vlag van Griekenland 8 - 0 Vlag van Luxemburg CS Grevenmacher 6 - 0 2 - 0
MFK Ružomberok Vlag van Slowakije 3 - 1 Vlag van Wit-Rusland Belshina Bobruisk 3 - 1 0 - 0
Olympiakos Nicosia Vlag van Cyprus 6 - 4 Vlag van Hongarije Dunaferr FC 2 - 2 4 - 2
FC Vaduz Vlag van Liechtenstein 4 - 9 Vlag van Kroatië NK Varteks 3 - 3 1 - 6

Eerste ronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FK Inter Bratislava Vlag van Slowakije 1 - 3 Vlag van Bulgarije Litex Lovetsj 1 - 0 0 - 3
Inter Milan Vlag van Italië 6 - 0 Vlag van Roemenië FC Braşov 3 - 0 3 - 0
Servette FC Vlag van Zwitserland 2 - 1 Vlag van Tsjechië SK Slavia Praag 1 - 0 1 - 1
Roda JC Vlag van Nederland 6 - 1 Vlag van IJsland Fylkir Reykjavík 3 - 0 3 - 1
CSCA Kiev Vlag van Oekraïne 3 - 2 Vlag van Joegoslavië Rode Ster Belgrado 3 - 2 0 - 0
Gençlerbirliği Vlag van Turkije 1 - 2 Vlag van Zweden Halmstads BK 1 - 1 0 - 1
AEK Athene Vlag van Griekenland 4 - 3 Vlag van Schotland Hibernian FC 2 - 0 2 - 3 (n.v.)
Olimpija Ljubljana Vlag van Slovenië 2 - 4 Vlag van Denemarken Brøndby IF 2 - 4 0 - 0
FC Utrecht Vlag van Nederland 6 - 3 Vlag van Oostenrijk Grazer AK 3 - 0 3 - 3
FC Slovan Liberec Vlag van Tsjechië 2 - 1 Vlag van Slowakije ŠK Slovan Bratislava 2 - 0 0 - 1
FC København Vlag van Denemarken 4 - 2 Vlag van Joegoslavië FK Obilić 2 - 0 2 - 2
CSKA Sofia Vlag van Bulgarije 4 - 2 Vlag van Oekraïne Sjachtar Donetsk 3 - 0 1 - 2
Standard Luik Vlag van België 4 - 2 Vlag van Frankrijk RC Strasbourg 2 - 0 2 - 2
FC BATE Vlag van Wit-Rusland 0 - 6 Vlag van Italië AC Milan 0 - 2 0 - 4
Tsjernomorets Novorossiejsk Vlag van Rusland 0 - 6 Vlag van Spanje Valencia CF 0 - 1 0 - 5
Aston Villa FC Vlag van Engeland 3 - 3 Vlag van Kroatië NK Varteks 2 - 3 1 - 0
AC Parma Vlag van Italië 3 - 0 Vlag van Finland HJK Helsinki 1 - 0 2 - 0
HIT Gorica Vlag van Slovenië 1 - 3 Vlag van Kroatië NK Osijek 1 - 1 0 - 1
Ipswich Town FC Vlag van Engeland 3 - 2 Vlag van Rusland Torpedo Moskou 1 - 1 2 - 1
Kilmarnock FC Vlag van Schotland 1 - 3 Vlag van Noorwegen Viking FK 1 - 1 0 - 2
Ajax Amsterdam Vlag van Nederland 5 - 0 Vlag van Cyprus Apollon Limassol 2 - 0 3 - 0
Real Zaragoza Vlag van Spanje 5 - 1 Vlag van Denemarken Silkeborg IF 3 - 0 2 - 1
Dinamo Boekarest Vlag van Roemenië 2 - 6 Vlag van Zwitserland Grasshopper-Club Zürich 1 - 3 1 - 3
FK Marila Příbram Vlag van Tsjechië 5 - 3 Vlag van Frankrijk CS Sedan Ardennes 4 - 0 1 - 3
Troyes AC Vlag van Frankrijk 6 - 2 Vlag van Slowakije MFK Ružomberok 6 - 1 0 - 1
Legia Warschau Vlag van Polen 10 - 2 Vlag van Zweden IF Elfsborg 4 - 1 6 - 1
KVC Westerlo Vlag van België 0 - 3 Vlag van Duitsland Hertha BSC Berlin 0 - 2 0 - 1
Chelsea FC Vlag van Engeland 5 - 0 Vlag van Bulgarije Levski Sofia 3 - 0 2 - 0
FC Kärnten Vlag van Oostenrijk 0 - 4 Vlag van Griekenland PAOK FC 0 - 0 0 - 4
Dinamo Moskou Vlag van Rusland 1 - 0 Vlag van Malta Birkirkara FC 1 - 0 0 - 0
Dnipro Dnipropetrovsk Vlag van Oekraïne 1 - 2 Vlag van Italië ACF Fiorentina 0 - 0 1 - 2
FC St. Gallen Vlag van Zwitserland 3 - 2 Vlag van Roemenië Steaua Boekarest 2 - 1 1 - 1
Girondins de Bordeaux Vlag van Frankrijk 6 - 4 Vlag van Hongarije Debreceni VSC 5 - 1 1 - 3
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 2 - 1 Vlag van Turkije Gaziantepspor 1 - 0 1 - 1
FC Haka Valkeakoski Vlag van Finland 1 - 4 Vlag van Duitsland 1. FC Union Berlin 1 - 1 0 - 3
Partizan Belgrado Vlag van Joegoslavië 2 - 5 Vlag van Oostenrijk Rapid Wien 1 - 0 1 - 5
Celta de Vigo Vlag van Spanje 7 - 4 Vlag van Tsjechië SK Sigma Olomouc 4 - 0 3 - 4
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 2 - 6 Vlag van Portugal Sporting Clube de Portugal 0 - 3 2 - 3
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 0 - 1 Vlag van Schotland Rangers FC 0 - 1 geannuleerd (1)
Hajduk Split Vlag van Kroatië 2 - 3 Vlag van Polen Wisła Kraków 2 - 2 0 - 1
Paris Saint-Germain Vlag van Frankrijk 3 - 0 Vlag van Roemenië Rapid Boekarest 0 - 0 3 - 0
Marítimo Funchal Vlag van Portugal 1 - 3 Vlag van Engeland Leeds United AFC 1 - 0 0 - 3
Olympiakos Nicosia Vlag van Cyprus 3 - 9 Vlag van België Club Brugge 2 - 2 1 - 7
Odd Grenland BK Vlag van Noorwegen 3 - 3 Vlag van Zweden Helsingborgs IF 2 - 2 1 - 1
FK Viktoria Žižkov Vlag van Tsjechië 0 - 1 Vlag van Oostenrijk FC Tirol Innsbruck 0 - 0 0 - 1
Dinamo Zagreb Vlag van Kroatië 3 - 3 Vlag van Israël Maccabi Tel Aviv FC 2 - 2 1 - 1
Polonia Warschau Vlag van Polen 1 - 4 Vlag van Nederland FC Twente 1 - 2 0 - 2
FK Matador Púchov Vlag van Slowakije 1 - 2 Vlag van Duitsland SC Freiburg 0 - 0 1 - 2
  • (1) de partij tussen Anzji en Rangers werd in Warschau op neutraal terrein beslecht vanwege de situatie in Tsjetsjenië.

Tweede ronde[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Roda JC Vlag van Nederland 5 - 3 Vlag van Israël Maccabi Tel Aviv FC 4 - 1 1 - 2
Legia Warschau Vlag van Polen 2 - 7 Vlag van Spanje Valencia CF 1 - 1 1 - 6
SC Freiburg Vlag van Duitsland 4 - 2 Vlag van Zwitserland FC St. Gallen 0 - 1 4 - 1
Girondins de Bordeaux Vlag van Frankrijk 4 - 0 Vlag van België Standard Luik 2 - 0 2 - 0
ACF Fiorentina Vlag van Italië 4 - 2 Vlag van Oostenrijk FC Tirol Innsbruck 2 - 0 2 - 2
Ipswich Town FC Vlag van Engeland 3 - 1 Vlag van Zweden Helsingborgs IF 0 - 0 3 - 1
Paris Saint-Germain Vlag van Frankrijk 6 - 2 Vlag van Oostenrijk Rapid Wien 4 - 0 2 - 2
1. FC Union Berlin Vlag van Duitsland 0 - 2 Vlag van Bulgarije Liteks Lovetsj 0 - 2 0 - 0
FC København Vlag van Denemarken 1 - 0 Vlag van Nederland Ajax Amsterdam 0 - 0 1 - 0
Inter Milan Vlag van Italië 2 - 1 Vlag van Polen Wisła Kraków 2 - 0 0 - 1
PAOK FC Vlag van Griekenland 8 - 3 Vlag van Tsjechië FK Marila Příbram 6 - 1 2 - 2
Rangers FC Vlag van Schotland 7 - 2 Vlag van Rusland Dinamo Moskou 3 - 1 4 - 1
Halmstads BK Vlag van Zweden 1 - 7 Vlag van Portugal Sporting Clube de Portugal 0 - 1 1 - 6
Real Zaragoza Vlag van Spanje 0 - 1 Vlag van Zwitserland Servette FC 0 - 0 0 - 1
Leeds United AFC Vlag van Engeland 6 - 5 Vlag van Frankrijk Troyes AC 4 - 2 2 - 3
CSCA Kiev Vlag van Oekraïne 0 - 7 Vlag van België Club Brugge 0 - 2 0 - 5
FC Utrecht Vlag van Nederland 1 - 3 Vlag van Italië AC Parma 1 - 3 0 - 0
NK Osijek Vlag van Kroatië 3 - 5 Vlag van Griekenland AEK Athene 1 - 2 2 - 3
Viking FK Vlag van Noorwegen 0 - 3 Vlag van Duitsland Hertha BSC Berlin 0 - 1 0 - 2
Grasshopper-Club Zürich Vlag van Zwitserland 6 - 5 Vlag van Nederland FC Twente 4 - 1 2 - 4
NK Varteks Vlag van Kroatië 3 - 6 Vlag van Denemarken Brøndby IF 3 - 1 0 - 5
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 3 - 1 Vlag van Engeland Chelsea FC 2 - 0 1 - 1
Celta de Vigo Vlag van Spanje 3 - 4 Vlag van Tsjechië FC Slovan Liberec 3 - 1 0 - 3
AC Milan Vlag van Italië 3 - 0 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 2 - 0 1 - 0

Finales[bewerken]

  • De volgende clubs komen uit de Champions League en eindigden derde in hun poule:

Lokomotiv Moskou, Borussia Dortmund, RCD Mallorca, PSV Eindhoven, Celtic FC, Olympique Lyon, Lille OSC, Feyenoord

  1/16e finale 1/8 finale kwartfinale halve finale finale
                                               
 Vlag van Engeland Ipswich Town FC 1-0  
 Vlag van Italië Inter Milan 1-4  
   Vlag van Italië Inter Milan 3-1  
   Vlag van Griekenland AEK Athene 2-2  
 Vlag van Griekenland AEK Athene 3-2
 Vlag van Bulgarije Liteks Lovetsj 1-1  
   Vlag van Italië Inter Milan 1-1  
   Vlag van Spanje Valencia CF 1-0  
 Vlag van Spanje Valencia CF 1-0 (5)  
 Vlag van Schotland Celtic FC 0-1 (4)  
   Vlag van Spanje Valencia CF 3-0
   Vlag van Zwitserland Servette FC 2-2  
 Vlag van Zwitserland Servette FC 0-0
 Vlag van Duitsland Hertha BSC 3-0  
   Vlag van Italië Inter Milan 0-1  
   Vlag van Nederland Feyenoord 2-2  
 Vlag van Griekenland PAOK Saloniki 3-2  
 Vlag van Nederland PSV 1-4  
   Vlag van Nederland PSV 0-0
   Vlag van Engeland Leeds United 1-0  
 Vlag van Zwitserland Grasshopper 1-2
 Vlag van Engeland Leeds United 2-2  
   Vlag van Nederland PSV 1-1 (4)
   Vlag van Nederland Feyenoord 1-1 (5)  
 Vlag van Schotland Glasgow Rangers 0-0 (4)  
 Vlag van Frankrijk Paris Saint-Germain 0-0 (3)  
   Vlag van Schotland Glasgow Rangers 1-1
   Vlag van Nederland Feyenoord 2-3  
 Vlag van Nederland Feyenoord 1-0
 Vlag van Duitsland SC Freiburg 2-2  
 Vlag van Nederland Feyenoord 3
 Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 2
 Vlag van België Club Brugge 4-1  
 Vlag van Frankrijk Olympique Lyon 0-3  
   Vlag van Frankrijk Olympique Lyon 1-1  
   Vlag van Tsjechië FC Slovan Liberec 1-4  
 Vlag van Spanje Celta de Vigo 3-1
 Vlag van Tsjechië FC Slovan Liberec 0-3  
   Vlag van Tsjechië FC Slovan Liberec 0-0  
   Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 0-4  
 Vlag van Italië Fiorentina 0-1  
 Vlag van Frankrijk Lille OSC 0-2  
   Vlag van Frankrijk Lille OSC 1-1
   Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 0-0  
 Vlag van Denemarken FC Kopenhagen 0-1
 Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 0-1  
   Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 4-0
   Vlag van Italië AC Milan 1-3  
 Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 2-1  
 Vlag van Rusland Dinamo Moskou 1-0  
   Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 0-0
   Vlag van Italië AC Parma 2-1  
 Vlag van Italië AC Parma 1-1
 Vlag van Denemarken Brøndby IF 3-0  
   Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 1-0
   Vlag van Italië AC Milan 0-2  
 Vlag van Frankrijk G. Bordeaux 1-0  
 Vlag van Nederland Roda JC 0-2  
   Vlag van Nederland Roda JC 0-1 (2)
   Vlag van Italië AC Milan 1-0 (3)  
 Vlag van Italië AC Milan 2-0
 Vlag van Portugal Sporting Portugal 1-1  

1/16de finale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
PAOK Saloniki Vlag van Griekenland 4 - 6 Vlag van Nederland PSV Eindhoven 3 - 2 1 - 4
ACF Fiorentina Vlag van Italië 0 - 3 Vlag van Frankrijk Lille OSC 0 - 1 0 - 2
Valencia CF Vlag van Spanje 1 - 1 (5-4 n.p.) Vlag van Schotland Celtic FC 1 - 0 0 - 1
Servette FC Vlag van Zwitserland 3 - 0 Vlag van Duitsland Hertha BSC Berlin 0 - 0 3 - 0
Ipswich Town FC Vlag van Engeland 2 - 4 Vlag van Italië Inter Milan 1 - 0 1 - 4
Rangers FC Vlag van Schotland 0 - 0 (4-3 n.p.) Vlag van Frankrijk Paris Saint-Germain 0 - 0 0 - 0
Feyenoord Vlag van Nederland 3 - 2 Vlag van Duitsland SC Freiburg 1 - 0 2 - 2
AEK Athene Vlag van Griekenland 4 - 3 Vlag van Bulgarije Liteks Lovetsj 3 - 2 1 - 1
Grasshopper-Club Zürich Vlag van Zwitserland 3 - 4 Vlag van Engeland Leeds United AFC 1 - 2 2 - 2
AC Parma Vlag van Italië 4 - 1 Vlag van Denemarken Brøndby IF 1 - 1 3 - 0
Girondins de Bordeaux Vlag van Frankrijk 1 - 2 Vlag van Nederland Roda JC 1 - 0 0 - 2
FC Slovan Liberec Vlag van Tsjechië 5 - 2 Vlag van Spanje RCD Mallorca 3 - 1 2 - 1
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 3 - 1 Vlag van Rusland Lokomotiv Moskou 2 - 1 1 - 0
FC København Vlag van Denemarken 0 - 2 Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 0 - 1 0 - 1
AC Milan Vlag van Italië 3 - 1 Vlag van Portugal Sporting Clube de Portugal 2 - 0 1 - 1
Club Brugge Vlag van België 4 - 4 Vlag van Frankrijk Olympique Lyonnais 4 - 1 0 - 3

1/8ste finale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Inter Milan Vlag van Italië 5 - 3 Vlag van Griekenland AEK Athene 3 - 1 2 - 2
Valencia CF Vlag van Spanje 5 - 2 Vlag van Zwitserland Servette FC 3 - 0 2 - 2
PSV Eindhoven Vlag van Nederland 1 - 0 Vlag van Engeland Leeds United AFC 0 - 0 1 - 0
Rangers FC Vlag van Schotland 3 - 4 Vlag van Nederland Feyenoord 1 - 1 2 - 3
Olympique Lyonnais Vlag van Frankrijk 2 - 5 Vlag van Tsjechië FC Slovan Liberec 1 - 1 1 - 4
Lille OSC Vlag van Frankrijk 1 - 1 Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 1 - 1 0 - 0
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 2 - 1 Vlag van Italië AC Parma 0 - 0 2 - 1
Roda JC Vlag van Nederland 1 - 1 (2-3 n.p.) Vlag van Italië AC Milan 0 - 1 1 - 0

Kwartfinale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Inter Milan Vlag van Italië 2 - 1 Vlag van Spanje Valencia CF 1 - 1 1 - 0
PSV Eindhoven Vlag van Nederland 2 - 2 (4-5 n.p.) Vlag van Nederland Feyenoord 1 - 1 1 - 1
FC Slovan Liberec Vlag van Tsjechië 0 - 4 Vlag van Duitsland Borussia Dortmund 0 - 0 0 - 4
Hapoel Tel Aviv FC Vlag van Israël 1 - 2 Vlag van Italië AC Milan 1 - 01 0 - 2

Halve finale[bewerken]

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Internazionale Vlag van Italië 2 - 3 Vlag van Nederland Feyenoord 0 - 1 2 - 2
Borussia Dortmund Vlag van Duitsland 5 - 3 Vlag van Italië AC Milan 4 - 0 1 - 3

Finale[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie UEFA Cupfinale 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Woensdag 8 mei 2002 * Vlag van Nederland Feyenoord 3-2 (2-0) Borussia Dortmund Vlag van Duitsland Opstelling Feyenoord Opstelling Borussia Dortmund
Stadion Feijenoord, Rotterdam
47.000 toeschouwers
Melo Pereira Vlag van Portugal
9. Van Hooijdonk Goal 33' (pen.)40'
10. Tomasson Goal 50'
Assist: 14. Ono
Goal 47' (pen.) 22. Amoroso
Goal 58' 8. Koller
1. Zoetebier, 2. Gyan, 8. Van Wonderen, 17. Paauwe Kreeg in de 46e minuut geel 46', 3. Rzasa Kreeg in de 23e minuut geel 23', 7. Kalou Werd na 76 minuten van het veld gehaald 76' (Werd na 76 minuten in het veld gebracht 15. Elmander), 6. Bosvelt Aanvoerder, 14. Ono Werd na 85 minuten van het veld gehaald 85' (Werd na 85 minuten in het veld gebracht 20. De Haan Kreeg in de 85e minuut geel 85'), 32. Van Persie Kreeg in de 64e minuut geel 64' Werd na 63 minuten van het veld gehaald 63' (Werd na 63 minuten in het veld gebracht 11. Leonardo I), 10. Tomasson, 9. Van Hooijdonk

1. Jens Lehmann, 3. Evanílson, 2. Wörns, 5. Kohler Weggestuurd in de 31e minuut 31', 17. Dedê Kreeg in de 53e minuut geel 53', 18. Ricken Werd na 70 minuten van het veld gehaald 70' (Werd na 70 minuten in het veld gebracht 6. Heinrich), 7. Reuter Aanvoerder, 10. Rosicky Kreeg in de 66e minuut geel 66', 12. Ewerthon Werd na 61 minuten van het veld gehaald 61' (Werd na 61 minuten in het veld gebracht 19. Addo), 8. Koller, 22. Amoroso Kreeg in de 49e minuut geel 49'

Bijz.: * Beide clubs speelde deze wedstrijd met een rouwband om de overleden Pim Fortuyn te herdenken, die tijdens een aanslag vermoord werd en er was vooraf 1 minuut stilte.
UEFA Cup 2001/02
Flag of the Netherlands.svg
Feyenoord
Tweede titel

Externe links[bewerken]