UEFA Europa League 2012/13

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
UEFA Europa League
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2012/13
Kampioen Vlag van Engeland Chelsea FC (1e titel)
Topscorer Vlag van Tsjechië Libor Kozák (8)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
161+33 (totaal)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Recordtitelhouder Vlag van Italië Juventus (3)
Vlag van Italië Internazionale (3)
Vlag van Engeland Liverpool FC (3)
Vlag van Spanje Sevilla FC (3)
Website UEFA.com
Actueel
Actuele editie Europa League 2014/15
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

De UEFA Europa League 2012/13 was het vierde seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

De finale werd gespeeld in de Amsterdam ArenA in Amsterdam. Chelsea FC versloeg SL Benfica met 2-1.

Data[bewerken]

De finale wordt gespeeld in de Amsterdam ArenA

Alle lotingen zullen plaatsvinden in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 25 juni 2012 5 juli 2012 12 juli 2012
Tweede kwalificatieronde 19 juli 2012 26 juli 2012
Derde kwalificatieronde 20 juli 2012 2 augustus 2012 9 augustus 2012
Play-off Play-offronde 10 augustus 2012 23 augustus 2012 30 augustus 2012
Groepsfase Wedstrijddag 1 31 augustus 2012
(Monaco)
20 september 2012
Wedstrijddag 2 4 oktober 2012
Wedstrijddag 3 25 oktober 2012
Wedstrijddag 4 8 november 2012
Wedstrijddag 5 22 november 2012
Wedstrijddag 6 6 december 2012
Knockout fase Laatste 32 20 december 2012 14 februari 2013 21 februari 2013
1/8 finales 7 maart 2013 14 maart 2013
1/4 finales 15 maart 2013 4 april 2013 11 april 2013
1/2 finales 25 april 2013 2 mei 2013
Finale 15 mei 2013

Teams[bewerken]

Onderstaande tabel geeft de reeds bekende deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club minimaal zal instromen.

Laatste 32
Vlag van Engeland Chelsea FC Vlag van Rusland Zenit Vlag van Nederland Ajax Vlag van Roemenië CFR Cluj
Vlag van Portugal Benfica Vlag van Oekraïne Dynamo Kiev Vlag van Griekenland Olympiakos Vlag van Wit-Rusland FK BATE Borisov
Groepsfase
Vlag van Spanje Atlético Madrid (TH) Vlag van Italië Napoli (BW) Vlag van Griekenland Panathinaikos FC (CL PO) Vlag van Zweden Helsingborgs IF (CL PO)
Vlag van Engeland Tottenham Hotspur (4e) Vlag van Frankrijk Olympique Lyon (BW) Vlag van Denemarken FC Kopenhagen (CL PO) Vlag van Slovenië NK Maribor (CL PO)
Vlag van Duitsland Borussia Mönchengladbach (CL PO) Vlag van Portugal Académica Coimbra (BW) Vlag van Zwitserland FC Basel (CL PO)
Vlag van Duitsland Bayer 04 Leverkusen (5e) Vlag van Rusland Roebin Kazan (BW) Vlag van Israël Hapoel Ironi Kiryat Shmona (CL PO)
Vlag van Italië Udinese (CL PO) Vlag van Turkije Fenerbahçe SK (CL PO) Vlag van Cyprus AEL Limassol (CL PO)
Play-offronde
Vlag van Engeland Newcastle United (5e) Vlag van Nederland Feyenoord (CL 3e) Vlag van Roemenië Dinamo Boekarest (BW) Vlag van Finland HJK Helsinki (CL 3e)
Vlag van Spanje Levante (6e) Vlag van Nederland PSV (BW) Vlag van Schotland Motherwell FC (CL 3e) Vlag van Hongarije Debreceni VSC (CL 3e)
Vlag van Duitsland VfB Stuttgart (6e) Vlag van Nederland AZ (4e) Vlag van Schotland Heart of Midlothian (BW) Vlag van Moldavië FC Sheriff Tiraspol (CL 3e)
Vlag van Italië Lazio Roma (4e) Vlag van Turkije Trabzonspor (3e) Vlag van Zwitserland FC Luzern (2e) Vlag van Litouwen Ekranas (CL 3e)
Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux (5e) Vlag van Griekenland Atromitos (4e) Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv (BW) Vlag van Azerbeidzjan Neftchi Baku (CL 3e)
Vlag van Portugal Sporting Lissabon (4e) Vlag van Denemarken FC Midtjylland (3e) Vlag van Tsjechië Slovan Liberec (CL 3e) Vlag van Luxemburg F91 Dudelange (CL 3e)
Vlag van Rusland CSKA Moskou (3e) Vlag van België Club Brugge (CL 3e) Vlag van Polen Slask Wroclaw (CL 3e)
Vlag van Oekraïne Metalist Charkov (3e) Vlag van België KSC Lokeren (BW) Vlag van Noorwegen Molde FK (CL 3e)
Vlag van Oekraïne Dnipro Dnipropetrovsk (4e) Vlag van Roemenië FC Vaslui (CL 3e) Vlag van Servië Partizan Belgrado (CL 3e)
3e voorronde
Vlag van Engeland Liverpool FC (BW) Vlag van Portugal CS Marítimo (5e) Vlag van Griekenland PAOK FC (5e) Vlag van Tsjechië Sparta Praag (2e)
Vlag van Spanje Athletic Bilbao (BF) Vlag van Rusland Dinamo Moskou (4e) Vlag van Denemarken AC Horsens (4e) Vlag van Oostenrijk Rapid Wien (2e)
Vlag van Duitsland Hannover 96 (7e) Vlag van Oekraïne Arsenal Kiev (5e) Vlag van België Racing Genk (3e) Vlag van Cyprus Omonia Nicosia (BW)
Vlag van Italië Internazionale (6e) Vlag van Nederland sc Heerenveen (5e) Vlag van Roemenië Steaua Boekarest (3e)
Vlag van Frankrijk Olympique Marseille (BW) Vlag van Turkije Bursaspor (5e) Vlag van Schotland Dundee United FC (4e)
2e voorronde
Vlag van Rusland Anzji Machatsjkala (5e) Vlag van Israël Bnei Jehoeda Tel Aviv (3e) Vlag van Kroatië Hajduk Split (2e) Vlag van Servië Vojvodina Novi Sad (3e)
Vlag van Oekraïne Metaloerh Donetsk (BW) Vlag van Israël Maccabi Netanya (4e) Vlag van Kroatië NK Slaven Belupo Koprivnica (3e) Vlag van Zweden AIK Stockholm (2e)
Vlag van Nederland Vitesse (POW) Vlag van Tsjechië Viktoria Plzen (3e) Vlag van Wit-Rusland FC Naftan Novopolotsk (BW) Vlag van Bosnië en Herzegovina NK Široki Brijeg (2e)
Vlag van Turkije Eskişehirspor (6e) Vlag van Tsjechië FK Mladá Boleslav (4e) Vlag van Wit-Rusland Sjachtjor Salihorsk (2e) Vlag van Finland Inter Turku (2e)
Vlag van Griekenland Asteras Tripolis (6e) Vlag van Oostenrijk FC Admira Wacker Mödling (3e) Vlag van Polen Legia Warschau (BW) Vlag van Ierland Sligo Rovers (BW)
Vlag van Denemarken AGF Aarhus (5e) Vlag van Oostenrijk SV Ried (BF) Vlag van Polen Ruch Chorzow (2e) Vlag van Hongarije Videoton FC (2e)
Vlag van België AA Gent (POW) Vlag van Cyprus APOEL Nicosia (2e) Vlag van Slowakije Spartak Trnava (2e) Vlag van Moldavië FC Milsami Orhei (BW)
Vlag van Roemenië Rapid Boekarest (4e) Vlag van Cyprus Anorthosis Famagusta (4e) Vlag van Slowakije Slovan Bratislava (3e) Vlag van Litouwen Zalgiris Vilnius (BW)
Vlag van Schotland St. Johnstone FC (6e) Vlag van Bulgarije CSKA Sofia (2e) Vlag van Noorwegen Aalesunds FK (BW) Vlag van Letland Skonto Riga (BW)
Vlag van Zwitserland Young Boys Bern (3e) Vlag van Bulgarije Levski Sofia (3e) Vlag van Noorwegen Tromsø IL (2e) Vlag van Georgië Dila Gori (BW)
Vlag van Zwitserland Servette FC (4e) Vlag van Bulgarije Lokomotiv Plovdiv (BF) Vlag van Servië Rode Ster Belgrado (BW)
1e voorronde
Vlag van Kroatië NK Osijek (BF) Vlag van Litouwen FK Šiauliai (4e) Vlag van Kazachstan FK Aktobe (3e) Vlag van Malta Floriana FC (4e)
Vlag van Wit-Rusland FC Gomel (3e) Vlag van Letland FK Liepājas Metalurgs (2e) Vlag van Liechtenstein USV Eschen/Mauren (BW) Vlag van Noord-Ierland Portadown FC (2e)
Vlag van Polen Lech Poznan (4e) Vlag van Letland FC Daugava (3e) Vlag van Montenegro FK Čelik Nikšić (BW) Vlag van Noord-Ierland Cliftonville FC (3e)
Vlag van Slowakije FK Senica (BW) Vlag van Georgië Olimpi Roestavi (2e) Vlag van Montenegro FK Rudar Plevlja (2e) Vlag van Noord-Ierland Crusaders FC (BF)
Vlag van Noorwegen Rosenborg BK (3e) Vlag van Georgië Torpedo Kutaisi (3e) Vlag van Montenegro FK Zeta (3e) Vlag van Faeröer EB/Streymur (BW)
Vlag van Servië FK Jagodina (4e) Vlag van Azerbeidzjan FK Baku (BW) Vlag van Albanië SK Tirana (BW) Vlag van Faeröer Víkingur Gøta (3e)
Vlag van Zweden IF Elfsborg (3e) Vlag van Azerbeidzjan FK Khazar Lenkoran (2e) Vlag van Albanië Teuta Durrës (2e) Vlag van Faeröer NSÍ Runavík (4e)
Vlag van Zweden Kalmar FF (BF) Vlag van Azerbeidzjan Inter Bakoe (3e) Vlag van Albanië KS Flamurtari Vlorë (4e) Vlag van Luxemburg Jeunesse Esch (2e)
Vlag van Bosnië en Herzegovina Borac Banja Luka (3e) Vlag van Slovenië Olimpija Ljubljana (2e) Vlag van Estland Levadia Tallinn (BW) Vlag van Luxemburg CS Grevenmacher (3e)
Vlag van Bosnië en Herzegovina FK Sarajevo (4e) Vlag van Slovenië ND Mura 05 (3e) Vlag van Estland JK Nõmme Kalju (2e) Vlag van Luxemburg FC Differdange 03 (4e)
Vlag van Finland JJK Jyväskylä (3e) Vlag van Slovenië NK Publikum Celje (BF) Vlag van Estland Trans Narva (3e) Vlag van Andorra FC Santa Coloma (BW)
Vlag van Finland KuPS Kuopio (BF) Vlag van Macedonië FK Renova Čepčište (BW) Vlag van Wales Bangor City FC (2e) Vlag van Andorra UE Santa Coloma (3e)
Vlag van Ierland St. Patrick's Athletic (4e) Vlag van Macedonië FK Metaloerg Skopje (2e) Vlag van Wales Llanelli AFC (POW) Vlag van San Marino SP La Fiorita (BW)
Vlag van Ierland Bohemians Dublin (5e) Vlag van Macedonië FK Shkendija 79 Tetovo (3e) Vlag van Wales NEWI Cefn Druids (BF) Vlag van San Marino AC Libertas (2e)
Vlag van Hongarije Budapest Honvéd FC (4e) Vlag van IJsland FH Hafnarfjardar (2e) Vlag van Armenië Shirak Gyumri (BW) Vlag van Noorwegen Stabæk IF (FP)
Vlag van Hongarije MTK Boedapest (BF) Vlag van IJsland IBV Vestmannaeyjar (3e) Vlag van Armenië Gandzasar Kapan (2e) Vlag van Finland MyPa-47 (FP)
Vlag van Moldavië Dacia Chisinau (2e) Vlag van IJsland Thór Akureyri (BF) Vlag van Armenië Pyunik Yerevan (3e) Vlag van Nederland FC Twente (FP)
Vlag van Moldavië Zimbru Chisinau (3e) Vlag van Kazachstan FK Ordabasy Şımkent (BW) Vlag van Malta Hibernians FC (BF)
Vlag van Litouwen Suduva Marijampole (3e) Vlag van Kazachstan FC Zjetisoe (2e) Vlag van Malta Birkirkara FC (3e)
Legenda
Aanduiding Betekenis
(TH) Titelhouder
(BW) Bekerwinnaar
(BF) Bekerfinalist
(2e) Nummer twee competitie
(3e) Nummer drie competitie
etc.
(POW) Play-offwinnaar
(CL 3e) Ingestroomd via de derde voorronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd via de play-offronde van de Champions League.
(FP) Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
schuin Dit team kan zich mogelijk nog plaatsen voor de Champions League of een latere voorronde.
1 Omdat de Ierse nummer 3 Derry City FC twee jaar geleden failliet verklaard werd, is deze club voor drie jaar uitgesloten van Europese deelname. Daardoor nam Bohemians het vrijgekomen Europa League ticket van Derry City over.

Deelnemers per land[bewerken]

Een totaal van 195 teams van 53 bonden zal meedoen aan deze editie van de Europa League. De verdeling gaat op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij wordt gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2006/07 tot en met 2010/11.

Hieronder de verdeling van de plaatsen:

  • Van de bonden 1–6 kwalificeren zich drie teams.
  • Van de bonden 7-9 kwalificeren zich vier teams.
  • Van de bonden 10-51 kwalificeren zich drie teams, behalve Liechtenstein (1 team).
  • Van de bonden 52-53 kwalificeren zich twee teams.
  • De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeert zich automatisch voor de groepsfase van het toernooi indien zij geen UEFA Champions League-ticket heeft verkregen voor dit seizoen.
  • De top drie van de UEFA Fair Playklassement krijgen elk nog een extra ticket.
  • 33 teams die in de UEFA Champions League 2012/13 worden uitgeschakeld plaatsen zich voor de Europa League (8x Laatste 32, 10x Groepsfase en 15x play-offronde).

Ranglijst[bewerken]

Nr. Land Coeff. Teams
1 Vlag van Engeland Engeland 85.785 3
2 Vlag van Spanje Spanje 82.329
3 Vlag van Duitsland Duitsland 69.436
4 Vlag van Italië Italië 60.552
5 Vlag van Frankrijk Frankrijk 53.678
6 Vlag van Portugal Portugal 51.596
7 Vlag van Rusland Rusland 44.707 4
8 Vlag van Oekraïne Oekraïne 43.883
9 Vlag van Nederland Nederland 40.129
10 Vlag van Turkije Turkije 35.050 3
11 Vlag van Griekenland Griekenland 34.166
12 Vlag van Denemarken Denemarken 30.550
13 Vlag van België België 27.000
14 Vlag van Roemenië Roemenië 25.824
15 Vlag van Schotland Schotland 25.141
16 Vlag van Zwitserland Zwitserland 24.900
17 Vlag van Israël Israël 22.000
18 Vlag van Tsjechië Tsjechië 20.850
Nr. Land Coeff. Teams
19 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 20.700 3
20 Vlag van Cyprus Cyprus 18.124
21 Vlag van Bulgarije Bulgarije 17.875
22 Vlag van Kroatië Kroatië 16.124
23 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 16.083
24 Vlag van Polen Polen 15.916
25 Vlag van Slowakije Slowakije 14.499
26 Vlag van Noorwegen Noorwegen 14.375
27 Vlag van Servië Servië 14.250
28 Vlag van Zweden Zweden 14.125
29 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina 9.124
30 Vlag van Finland Finland 8.966
31 Vlag van Ierland Ierland 8.708
32 Vlag van Hongarije Hongarije 8.500
33 Vlag van Moldavië Moldavië 7.749
34 Vlag van Litouwen Litouwen 7.708
35 Vlag van Letland Letland 7.415
36 Vlag van Georgië Georgië 6.957
Nr. Land Coeff. Teams
37 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan 6.165 3
38 Vlag van Slovenië Slovenië 6.124
39 Vlag van Macedonië Macedonië 5.207
40 Vlag van IJsland IJsland 4.957
41 Vlag van Kazachstan Kazachstan 4.374
42 Vlag van Liechtenstein Liechtenstein 4.000 1
43 Vlag van Montenegro Montenegro 3.875 3
44 Vlag van Albanië Albanië 3.874
45 Vlag van Estland Estland 3.791
46 Vlag van Wales Wales 2.790
47 Vlag van Armenië Armenië 2.583
48 Vlag van Malta Malta 2.416
49 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland 2.249
50 Vlag van Faeröer Faeröer 1.416
51 Vlag van Luxemburg Luxemburg 1.374
52 Vlag van Andorra Andorra 1.000 2
53 Vlag van San Marino San Marino 0.916

Kwalificatieronde[bewerken]

De kwalificatierondes bestaan uit vier fases, te weten de 1e, 2e en 3e voorronde en de play-offronde.

1e voorronde[bewerken]

Aan deze ronde doen 74 teams mee. De 37 winnaars plaatsen zich voor de tweede voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Trans Narva Vlag van Estland 0 - 7 Vlag van Azerbeidzjan Inter Bakoe 0 - 5 0 - 2
MTK Boedapest Vlag van Hongarije 2 - 3 Vlag van Slowakije FK Senica 1 - 1 1 - 2
SK Tirana Vlag van Albanië 2 - 0 Vlag van Luxemburg CS Grevenmacher 2 - 0 0 - 0
Torpedo Kutaisi Vlag van Georgië 1 - 2 Vlag van Kazachstan FK Aktobe 1 - 1 0 - 1
Borac Banja Luka Vlag van Bosnië en Herzegovina 3 - 3(u) Vlag van Montenegro FK Čelik Nikšić 2 - 2 1 - 1
FK Baku Vlag van Azerbeidzjan 0 - 2 Vlag van Slovenië ND Mura 05 0 - 0 0 - 2
IF Elfsborg Vlag van Zweden 12 - 0 Vlag van Malta Floriana FC 8 - 0 4 - 0
FK Renova Čepčište Vlag van Macedonië 8 - 0 Vlag van San Marino AC Libertas 4 - 0 4 - 0
FC Santa Coloma Vlag van Andorra 1 - 4 Vlag van Kroatië NK Osijek 0 - 1 1 - 3
FK Jagodina Vlag van Servië 0 - 1 Vlag van Kazachstan FK Ordabasy Şımkent 0 - 1 0 - 0
FC Differdange 03 Vlag van Luxemburg 6 - 0 Vlag van Faeröer NSÍ Runavík 3 - 0 3 - 0
Crusaders FC Vlag van Noord-Ierland 0 - 4 Vlag van Noorwegen Rosenborg BK 0 - 3 0 - 1
NEWI Cefn Druids Vlag van Wales 0 - 5 Vlag van Finland MyPa-47 0 - 0 0 - 5
Levadia Tallinn Vlag van Estland (u)2 - 2 Vlag van Litouwen FK Šiauliai 1 - 0 1 - 2
Bohemians Dublin Vlag van Ierland 1 - 5 Vlag van IJsland Thór Akureyri 0 - 0 1 - 5
FK Sarajevo Vlag van Bosnië en Herzegovina 9 - 6 Vlag van Malta Hibernians FC 5 - 2 4 - 4
FC Twente Vlag van Nederland 9 - 0 Vlag van Andorra UE Santa Coloma 6 - 0 3 - 0
FK Rudar Plevlja Vlag van Montenegro 1 - 2 Vlag van Armenië Shirak Gyumri 0 - 1 1 - 1
KS Flamurtari Vlorë Vlag van Albanië 0 - 3 Vlag van Hongarije Budapest Honvéd FC 0 - 1 0 - 2
Dacia Chisinau Vlag van Moldavië 2 - 0 Vlag van Slovenië NK Publikum Celje 1 - 0 1 - 0
Suduva Marijampole Vlag van Litouwen (u)3 - 3 Vlag van Letland FC Daugava 0 - 1 3 - 2
KuPS Kuopio Vlag van Finland 3 - 2 Vlag van Wales Llanelli AFC 2 - 1 1 - 1
Cliftonville FC Vlag van Noord-Ierland 1 - 4 Vlag van Zweden Kalmar FF 1 - 0 0 - 4
Víkingur Gøta Vlag van Faeröer 0 - 10 Vlag van Wit-Rusland FC Gomel 0 - 6 0 - 4
FH Hafnarfjardar Vlag van IJsland 3 - 1 Vlag van Liechtenstein USV Eschen/Mauren 2 - 1 1 - 0
Lech Poznan Vlag van Polen 3 - 1 Vlag van Kazachstan FC Zjetisoe 2 - 0 1 - 1
FK Khazar Lenkoran Vlag van Azerbeidzjan 4 - 2 Vlag van Estland JK Nõmme Kalju 2 - 2 2 - 0
Birkirkara FC Vlag van Malta 2 - 2(u) Vlag van Macedonië FK Metaloerg Skopje 2 - 2 0 - 0
Pyunik Yerevan Vlag van Armenië 2 - 4 Vlag van Montenegro FK Zeta 0 - 3 2 - 1
Teuta Durrës Vlag van Albanië 1 - 9 Vlag van Georgië Metaloerg Roestavi 0 - 3 1 - 6
Olimpija Ljubljana Vlag van Slovenië 6 - 0 Vlag van Luxemburg Jeunesse Esch 3 - 0 3 - 0
EB/Streymur Vlag van Faeröer 3 - 3(u) Vlag van Armenië Gandzasar Kapan 3 - 1 0 - 2
St. Patrick's Athletic Vlag van Ierland (u)2 - 2 Vlag van IJsland IBV Vestmannaeyjar 1 - 0 1 - 2
SP La Fiorita Vlag van San Marino 0 - 6 Vlag van Letland FK Liepājas Metalurgs 0 - 2 0 - 4
JJK Jyväskylä Vlag van Finland 4 - 3 Vlag van Noorwegen Stabæk IF 2 - 0 2 - 3
Bangor City FC Vlag van Wales 1 - 2 Vlag van Moldavië Zimbru Chisinau 0 - 0 1 - 2
FK Shkendija 79 Tetovo Vlag van Macedonië 1 - 2 Vlag van Noord-Ierland Portadown FC 0 - 0 1 - 2

2e voorronde[bewerken]

Er stromen 43 teams in naast de 37 winnaars uit de eerste voorronde; in totaal doen 80 teams aan deze ronde mee. De 40 winnaars plaatsen zich voor de derde voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK Khazar Lenkoran Vlag van Azerbeidzjan 1 - 2 Vlag van Polen Lech Poznan 1 - 1 0 - 1
Eskişehirspor Vlag van Turkije 3 - 1 Vlag van Schotland St. Johnstone FC 2 - 0 1 - 1
Hajduk Split Vlag van Kroatië 2 - 1 Vlag van Letland Skonto Riga 2 - 0 0 - 1
AIK Stockholm Vlag van Zweden 2 - 1 Vlag van IJsland FH Hafnarfjardar 1 - 1 1 - 0
FK Renova Čepčište Vlag van Macedonië 1 - 2 Vlag van Wit-Rusland FC Gomel 0 - 2 1 - 0
FC Naftan Novopolotsk Vlag van Wit-Rusland 6 - 7 Vlag van Servië Rode Ster Belgrado 3 - 4 3 - 3
Vojvodina Novi Sad Vlag van Servië 5 - 1 Vlag van Litouwen Suduva Marijampole 1 - 1 4 - 0
JJK Jyväskylä Vlag van Finland 3 - 3(u) Vlag van Montenegro FK Zeta 3 - 2 0 - 1
Young Boys Bern Vlag van Zwitserland 1 - 1 ns (4-1) Vlag van Moldavië Zimbru Chisinau 1 - 0 0 - 1
Lokomotiv Plovdiv Vlag van Bulgarije 5 - 7 Vlag van Nederland Vitesse 4 - 4 1 - 3
SK Tirana Vlag van Albanië 1 - 6 Vlag van Noorwegen Aalesunds FK 1 - 1 0 - 5
Metaloerh Donetsk Vlag van Oekraïne 11 - 2 Vlag van Montenegro FK Čelik Nikšić 7 - 0 4 - 2
Maccabi Netanya Vlag van Israël 2 - 2(u) Vlag van Finland KuPS Kuopio 1 - 2 1 - 0
FK Mladá Boleslav Vlag van Tsjechië 4 - 0 Vlag van IJsland Thór Akureyri 3 - 0 1 - 0
Levadia Tallinn Vlag van Estland 1 - 6 Vlag van Cyprus Anorthosis Famagusta 1 - 3 0 - 3
FC Milsami Orhei Vlag van Moldavië 4 - 5 Vlag van Kazachstan FK Aktobe 4 - 2 0 - 3
NK Slaven Belupo Koprivnica Vlag van Kroatië 10 - 2 Vlag van Noord-Ierland Portadown FC 6 - 0 4 - 2
Servette FC Vlag van Zwitserland 5 - 1 Vlag van Armenië Gandzasar Kapan 2 - 0 3 - 1
FC Twente Vlag van Nederland 6 - 1 Vlag van Finland Inter Turku 1 - 1 5 - 0
Zalgiris Vilnius Vlag van Litouwen 2 - 6 Vlag van Oostenrijk FC Admira Wacker Mödling 1 - 1 1 - 5
NK Osijek Vlag van Kroatië 1 - 6 Vlag van Zweden Kalmar FF 1 - 3 0 - 3
Slovan Bratislava Vlag van Slowakije 1 - 1(u) Vlag van Hongarije Videoton FC 1 - 1 0 - 0
Rapid Boekarest Vlag van Roemenië 5 - 1 Vlag van Finland MyPa-47 3 - 1 2 - 0
Metaloerg Roestavi Vlag van Georgië 1 - 5 Vlag van Tsjechië Viktoria Plzen 1 - 3 0 - 2
ND Mura 05 Vlag van Slovenië (u)1 - 1 Vlag van Bulgarije CSKA Sofia 0 - 0 1 - 1
Inter Bakoe Vlag van Azerbeidzjan 2 - 2 ns (2-4) Vlag van Griekenland Asteras Tripolis 1 - 1 1 - 1
FC Differdange 03 Vlag van Luxemburg 2 - 4 Vlag van België AA Gent 0 - 1 2 - 3
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 5 - 0 Vlag van Hongarije Budapest Honvéd FC 1 - 0 4 - 0
Levski Sofia Vlag van Bulgarije 2 - 3 Vlag van Bosnië en Herzegovina FK Sarajevo 1 - 0 1 - 3
FK Liepājas Metalurgs Vlag van Letland 3 - 7 Vlag van Polen Legia Warschau 2 - 2 1 - 5
Sjachtjor Salihorsk Vlag van Wit-Rusland 1 - 1(u) Vlag van Oostenrijk SV Ried 1 - 1 0 - 0
Bnei Jehoeda Tel Aviv Vlag van Israël 3 - 0 Vlag van Armenië Shirak Gyumri 2 - 0 1 - 0
Rosenborg BK Vlag van Noorwegen 4 - 3 Vlag van Kazachstan FK Ordabasy Şımkent 2 - 2 2 - 1
Spartak Trnava Vlag van Slowakije 4 - 2 Vlag van Ierland Sligo Rovers 3 - 1 1 - 1
Dacia Chisinau Vlag van Moldavië 1 - 2 Vlag van Zweden IF Elfsborg 1 - 0 0 - 2
NK Široki Brijeg Vlag van Bosnië en Herzegovina 2 - 3 Vlag van Ierland St. Patrick's Athletic 1 - 1 1 - 2(n.v.)
APOEL Nicosia Vlag van Cyprus 3 - 0 Vlag van Slowakije FK Senica 2 - 0 1 - 0
Ruch Chorzow Vlag van Polen 6 - 1 Vlag van Macedonië FK Metaloerg Skopje 3 - 1 3 - 0
AGF Aarhus Vlag van Denemarken 2 - 5 Vlag van Georgië Dila Gori 1 - 2 1 - 3
Olimpija Ljubljana Vlag van Slovenië 0 - 1 Vlag van Noorwegen Tromsø IL 0 - 0 0 - 1(n.v.)

3e voorronde[bewerken]

Er stromen 18 teams in naast de 40 winnaars uit de tweede voorronde; in totaal doen 58 teams aan deze ronde mee. De 29 winnaars plaatsen zich voor de play-offronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Videoton FC Vlag van Hongarije 4 - 0 Vlag van België AA Gent 1 - 0 3 - 0
AIK Stockholm Vlag van Zweden 3 - 1 Vlag van Polen Lech Poznan 3 - 0 0 - 1
Eskişehirspor Vlag van Turkije 1 - 4 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 1 - 1 0 - 3
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië 0 - 0 ns (6-5) Vlag van Cyprus Omonia Nicosia 0 - 0 0 - 0
FK Sarajevo Vlag van Bosnië en Herzegovina 2 - 2(u) Vlag van Montenegro FK Zeta 2 - 1 0 - 1
FC Admira Wacker Mödling Vlag van Oostenrijk 2 - 4 Vlag van Tsjechië Sparta Praag 0 - 2 2 - 2
Kalmar FF Vlag van Zweden 1 - 3 Vlag van Zwitserland Young Boys Bern 1 - 0 0 - 3
Dundee United FC Vlag van Schotland 2 - 7 Vlag van Rusland Dinamo Moskou 2 - 2 0 - 5
Arsenal Kiev Vlag van Oekraïne 2 - 3 Vlag van Slovenië ND Mura 05 0 - 3 2 - 0
KuPS Kuopio Vlag van Finland 1 - 6 Vlag van Turkije Bursaspor 1 - 0 0 - 6
Steaua Boekarest Vlag van Roemenië 3 - 1 Vlag van Slowakije Spartak Trnava 0 - 1 3 - 0
FC Gomel Vlag van Wit-Rusland 0 - 4 Vlag van Engeland Liverpool FC 0 - 1 0 - 3
SV Ried Vlag van Oostenrijk 3 - 4 Vlag van Polen Legia Warschau 2 - 1 1 - 3
St. Patrick's Athletic Vlag van Ierland 0 - 5 Vlag van Duitsland Hannover 96 0 - 3 0 - 2
Servette FC Vlag van Zwitserland 1 - 1(u) Vlag van Noorwegen Rosenborg BK 1 - 1 0 - 0
Athletic Bilbao Vlag van Spanje 4 - 3 Vlag van Kroatië NK Slaven Belupo Koprivnica 3 - 1 1 - 2
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 4 - 0 Vlag van Nederland Vitesse 2 - 0 2 - 0
Asteras Tripolis Vlag van Griekenland 1 - 1(u) Vlag van Portugal CS Marítimo 1 - 1 0 - 0
sc Heerenveen Vlag van Nederland 4 - 1 Vlag van Roemenië Rapid Boekarest 4 - 0 0 - 1
Ruch Chorzow Vlag van Polen 0 - 7 Vlag van Tsjechië Viktoria Plzen 0 - 2 0 - 5
AC Horsens Vlag van Denemarken 4 - 3 Vlag van Zweden IF Elfsborg 1 - 1 3 - 2
APOEL Nicosia Vlag van Cyprus 3 - 1 Vlag van Noorwegen Aalesunds FK 2 - 1 1 - 0
Hajduk Split Vlag van Kroatië 2 - 3 Vlag van Italië Internazionale 0 - 3 2 - 0
Vojvodina Novi Sad Vlag van Servië 2 - 3 Vlag van Oostenrijk Rapid Wien 2 - 1 0 - 2
Racing Genk Vlag van België 4 - 2 Vlag van Kazachstan FK Aktobe 2 - 1 2 - 1
Tromsø IL Vlag van Noorwegen 2 - 1 Vlag van Oekraïne Metaloerh Donetsk 1 - 1 1 - 0
FC Twente Vlag van Nederland 4 - 0 Vlag van Tsjechië FK Mladá Boleslav 2 - 0 2 - 0
Bnei Jehoeda Tel Aviv Vlag van Israël 1 - 6 Vlag van Griekenland PAOK FC 0 - 2 1 - 4
Dila Gori Vlag van Georgië 3 - 1 Vlag van Cyprus Anorthosis Famagusta 0 - 1 3 - 0*
  • De wedstrijd Anorthosis Famagusta - Dila Gora werd gestaakt in de 83e minuut na rellen van de supporters van Anorthosis. De UEFA besliste Anorthosis te weren uit de Europa League*

Play-offronde[bewerken]

Er stromen 33 teams in (waaronder 14 teams uit de derde voorronde Champions League) naast de 29 winnaars uit de derde voorronde; in totaal doen 62 teams aan deze ronde mee. De 31 winnaars plaatsen zich voor de groepsfase.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 6 - 0 Vlag van Nederland AZ 1 - 0 5 - 0
Neftchi Baku Vlag van Azerbeidzjan 4 - 2 Vlag van Cyprus APOEL Nicosia 1 - 1 3 - 1
Atromitos Vlag van Griekenland 1 - 2 Vlag van Engeland Newcastle United 1 - 1 0 - 1
Tromsø IL Vlag van Noorwegen 3 - 3(u) Vlag van Servië Partizan Belgrado 3 - 2 0 - 1
FC Vaslui Vlag van Roemenië 2 - 4 Vlag van Italië Internazionale 0 - 2 2 - 2
Heart of Midlothian Vlag van Schotland 1 - 2 Vlag van Engeland Liverpool FC 0 - 1 1 - 1
Athletic Bilbao Vlag van Spanje 9 - 3 Vlag van Finland HJK Helsinki 6 - 0 3 - 3
CS Marítimo Vlag van Portugal 3 - 0 Vlag van Georgië Dila Gori 1 - 0 2 - 0
Debreceni VSC Vlag van Hongarije 1 - 7 Vlag van België Club Brugge 0 - 3 1 - 4
Molde FK Vlag van Noorwegen 4 - 1 Vlag van Nederland sc Heerenveen 2 - 0 2 - 1
FC Sheriff Tiraspol Vlag van Moldavië 1 - 2 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 1 - 2 0 - 0
Trabzonspor Vlag van Turkije 0 - 0 ns (2-4) Vlag van Hongarije Videoton FC 0 - 0 0 - 0
FC Midtjylland Vlag van Denemarken 2 - 3 Vlag van Zwitserland Young Boys Bern 0 - 3 2 - 0
Dinamo Boekarest Vlag van Roemenië 1 - 4 Vlag van Oekraïne Metalist Charkov 0 - 2 1 - 2
Slask Wroclaw Vlag van Polen 4 - 10 Vlag van Duitsland Hannover 96 3 - 5 1 - 5
AC Horsens Vlag van Denemarken 1 - 6 Vlag van Portugal Sporting Lissabon 1 - 1 0 - 5
F91 Dudelange Vlag van Luxemburg 1 - 7 Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 1 - 3 0 - 4
Feyenoord Vlag van Nederland 2 - 4 Vlag van Tsjechië Sparta Praag 2 - 2 0 - 2
Rode Ster Belgrado Vlag van Servië 2 - 3 Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux 0 - 0 2 - 3
Motherwell FC Vlag van Schotland 0 - 3 Vlag van Spanje Levante 0 - 2 0 - 1
KSC Lokeren Vlag van België 2 - 2(u) Vlag van Tsjechië Viktoria Plzen 2 - 1 0 - 1
ND Mura 05 Vlag van Slovenië 1 - 5 Vlag van Italië Lazio Roma 0 - 2 1 - 3
AIK Stockholm Vlag van Zweden 2 - 1 Vlag van Rusland CSKA Moskou 0 - 1 2 - 0
Bursaspor Vlag van Turkije 4 - 5 Vlag van Nederland FC Twente 3 - 1 1 - 4(n.v.)
Legia Warschau Vlag van Polen 2 - 3 Vlag van Noorwegen Rosenborg BK 1 - 1 1 - 2
Ekranas Vlag van Litouwen 0 - 5 Vlag van Roemenië Steaua Boekarest 0 - 2 0 - 3
Slovan Liberec Vlag van Tsjechië 4 - 6 Vlag van Oekraïne Dnipro Dnipropetrovsk 2 - 2 2 - 4
VfB Stuttgart Vlag van Duitsland 3 - 1 Vlag van Rusland Dinamo Moskou 2 - 0 1 - 1
PAOK FC Vlag van Griekenland 2 - 4 Vlag van Oostenrijk Rapid Wien 2 - 1 0 - 3
FC Luzern Vlag van Zwitserland 2 - 3 Vlag van België Racing Genk 2 - 1 0 - 2
FK Zeta Vlag van Montenegro 0 - 14 Vlag van Nederland PSV 0 - 5 0 - 9

Hoofdtoernooi[bewerken]

Groepsfase[bewerken]

Potindeling
Pot 1
Team Coeff.
Vlag van Spanje Atlético Madrid TH 100.837
Vlag van Italië Internazionale 104.996
Vlag van Frankrijk Olympique Lyon 94.835
Vlag van Engeland Liverpool FC 90.882
Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 85.853
Vlag van Portugal Sporting Lissabon 82.069
Vlag van Nederland PSV Eindhoven 76.103
Vlag van Engeland Tottenham Hotspur 66.882
Vlag van Duitsland Bayer 04 Leverkusen 60.037
Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux 58.835
Vlag van Nederland FC Twente 57.103
Vlag van Duitsland VfB Stuttgart 55.037
Pot 2
Team Coeff.
Vlag van Zwitserland FC Basel 53.360
Vlag van Oekraïne Metalist Charkov 52.526
Vlag van Griekenland Panathinaikos FC 50.920
Vlag van Spanje Athletic Club 47.837
Vlag van Denemarken FC Kopenhagen 46.505
Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 41.310
Vlag van Rusland FC Roebin Kazan 40.566
Vlag van Italië SSC Napoli 39.996
Vlag van Italië Udinese Calcio 38.996
Vlag van België Club Brugge 35.480
Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 31.400
Vlag van Duitsland Hannover 96 31.037
Pot 3
Team Coeff.
Vlag van Italië S.S. Lazio 29.996
Vlag van Roemenië FC Steaua Boekarest 26.764
Vlag van Tsjechië AC Sparta Praag 25.570
Vlag van Noorwegen Rosenborg BK 20.935
Vlag van Engeland Newcastle United FC 16.882
Vlag van Zwitserland BSC Young Boys 16.860
Vlag van Spanje Levante UD 16.837
Vlag van België KRC Genk 16.480
Vlag van Duitsland B. Mönchengladbach 15.037
Vlag van Servië FK Partizan 14.350
Vlag van Tsjechië FC Viktoria Plzeň 14.070
Vlag van Oekraïne Dnipro Dnipropetrovsk 14.026
Pot 4
Team Coeff.
Vlag van Zweden Helsingborgs IF 12.680
Vlag van Portugal CS Marítimo 12.569
Vlag van Oostenrijk SK Rapid Wien 12.225
Vlag van Portugal Académica de Coimbra 11.069
Vlag van Rusland Anzji Machatsjkala 9.566
Vlag van Slovenië NK Maribor 6.424
Vlag van Zweden AIK Solna 5.680
Vlag van Cyprus AEL Limassol FC 5.099
Vlag van Israël Ironi Kiryat Shmona 4.400
Vlag van Noorwegen Molde FK 3.935
Vlag van Hongarije Videoton FC 3.450
Vlag van Azerbeidzjan Neftçi Bakoe 2.241
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde.
Uitgeschakeld

Poule A[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Young Boys 3 - 5 Liverpool
19:00 Udinese 1 - 1 Anzji
4okt. 18:00 Anzji 2 - 0 Young Boys
21:05 Liverpool 2 - 3 Udinese
25 okt. 21:05 Liverpool 1 - 0 Anzji
21:05 Young Boys 3 - 1 Udinese
8 nov. 18:00 Anzji 1 - 0 Liverpool
19:00 Udinese 2 - 3 Young Boys
22 nov. 18:00 Anzji 2 - 0 Udinese
21:05 Liverpool 2 - 2 Young Boys
6 dec. 19:00 Young Boys 3 - 1 Anzji
19:00 Udinese 0 - 1 Liverpool
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Engeland Liverpool FC 6 3 1 2 11 9 +2 10
2 Vlag van Rusland Anzji Machatsjkala 6 3 1 2 7 5 +2 10
3 Vlag van Zwitserland BSC Young Boys 6 3 1 2 14 13 +1 10
4 Vlag van Italië Udinese Calcio 6 1 1 4 7 12 -5 4
Suárez
Topscorer(s) Poule A
Vlag van Argentinië Raúl Bobadilla (BSC Young Boys), 5 goals

Poule B[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 H. Tel Aviv 0 - 3 Atlético
19:00 Plzeñ 3 - 1 Académica
4 okt. 21:05 Académica 1 - 1 H. Tel Aviv
21:05 Atlético 1 - 0 Plzeñ
25 okt. 21:05 Atlético 2 - 1 Académica
21:05 H. Tel Aviv 1 - 2 Plzeñ
8 nov. 19:00 Académica 2 - 0 Atlético
19:00 Plzeñ 4 - 0 H. Tel Aviv
22 nov. 21:05 Atlético 1 - 0 H. Tel Aviv
21:05 Académica 1 - 1 Plzeñ
6 dec. 19:00 H. Tel Aviv 2 - 0 Académica
19:00 Plzeñ 1 - 0 Atlético
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Pilsen 6 4 1 1 11 4 +7 13
2 Vlag van Spanje Atlético Madrid 6 4 0 2 7 4 +3 12
3 Vlag van Portugal Académica Coimbra 6 1 2 3 6 9 -3 5
4 Vlag van Israël Hapoel Tel Aviv 6 1 1 4 4 11 -7 4
Falcao
Topscorer(s) Poule B
Vlag van Tsjechië Pavel Horváth (FC Viktoria Pilsen)
Vlag van Portugal Wilson Eduardo (Académica Coimbra), 3 goals

Poule C[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep 19:00 AEL 0 - 0 Mönchengladbach
19:00 Fenerbahçe 2 - 2 Marseille
4 okt. 21:05 Marseille 5 - 1 AEL
21:05 Mönchengladbach 2 - 4 Fenerbahçe
25 okt. 21:05 Mönchengladbach 2 - 0 Marseille
21:05 AEL 0 - 1 Fenerbahçe
8 nov. 19:00 Marseille 2 - 2 Mönchengladbach
19:00 Fenerbahçe 2 - 0 AEL
22 nov. 21:05 Mönchengladbach 2 - 0 AEL
21:05 Marseille 0 - 1 Fenerbahçe
6 dec. 19:00 AEL 3 - 0 Marseille
19:00 Fenerbahçe 0 - 3 Mönchengladbach
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 6 4 1 1 10 7 +3 13
2 Vlag van Duitsland B. Mönchengladbach 6 3 2 1 11 6 +5 11
3 Vlag van Frankrijk Olympique Marseille 6 1 2 3 9 11 -2 5
4 Vlag van Cyprus AEL Limassol FC 6 1 1 4 4 10 -6 4
Kuyt
Topscorer(s) Poule C
Vlag van België Igor de Camargo (B. Mönchengladbach), 3 goals

Poule D[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Marítimo 0 - 0 Newcastle
19:00 Bordeaux 4 - 0 Club Brugge
4 okt. 21:05 Club Brugge 2 - 0 Marítimo
21:05 Newcastle 3 - 0 Bordeaux
25 okt. 21:05 Newcastle 1 - 0 Club Brugge
21:05 Marítimo 1 - 1 Bordeaux
8 nov. 19:00 Club Brugge 2 - 2 Newcastle
19:00 Bordeaux 1 - 0 Marítimo
22 nov. 21:05 Newcastle 1 - 1 Marítimo
21:05 Club Brugge 1 - 2 Bordeaux
6 dec. 19:00 Marítimo 2 - 1 Club Brugge
19:00 Bordeaux 2 - 0 Newcastle
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux 6 4 1 1 10 5 +5 13
2 Vlag van Engeland Newcastle United FC 6 2 3 1 7 5 +2 9
3 Vlag van Portugal CS Marítimo 6 1 3 2 4 6 -2 6
4 Vlag van België Club Brugge 6 1 1 4 6 11 -5 4
Anita
Topscorer(s) Poule D
Vlag van Brazilië Jussiê (Girondins Bordeaux), 3 goals

Poule E[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Stuttgart 2 - 2 Steaua
19:00 Kopenhagen 2 - 1 Molde
4 okt. 21:05 Molde 2 - 0 Stuttgart
21:05 Steaua 1 - 0 Kopenhagen
25 okt. 21:05 Steaua 2 - 0 Molde
21:05 Stuttgart 0 - 0 Kopenhagen
8 nov. 19:00 Molde 1 - 2 Steaua
19:00 Kopenhagen 0 - 2 Stuttgart
22 nov. 21:05 Steau 1 - 5 Stuttgart
21:05 Molde 1 - 2 Kopenhagen
6 dec. 19:00 Stuttgart 0 - 1 Molde
19:00 Kopenhagen 1 - 1 Steaua
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Roemenië Steaua Boekarest 6 3 2 1 9 9 0 11
2 Vlag van Duitsland VfB Stuttgart 6 2 2 2 9 6 +3 8
3 Vlag van Denemarken FC Kopenhagen 6 2 2 2 5 6 -1 8
4 Vlag van Noorwegen Molde FK 6 2 0 3 6 8 -2 6
Topscorer(s) Poule E
Vlag van Roemenië Raul Rusescu (FC Steaua Boekarest), 3 goals

Poule F[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 19:00 Dnipro 2 - 0 PSV
19:00 Napoli 4 - 0 AIK
4 okt. 21:05 AIK 2 - 3 Dnipro
21:05 PSV 3 - 0 Napoli
25 okt. 21:05 PSV 1 - 1 AIK
21:05 Dnipro 3 - 1 Napoli
8 nov. 19:00 AIK 1 - 0 PSV
19:00 Napoli 4 - 2 Dnipro
22 nov. 21:05 PSV 1 - 2 Dnipro
21:05 AIK 1 - 2 Napoli
6 dec. 19:00 Dnipro 4 - 0 AIK
19:00 Napoli 1 - 3 PSV
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Oekraïne Dnipropetrovsk 6 5 0 1 16 8 +8 15
2 Vlag van Italië SSC Napoli 6 3 0 3 12 12 0 9
3 Vlag van Nederland PSV Eindhoven 6 2 1 3 8 7 +1 7
4 Vlag van Zweden AIK Solna 6 1 1 4 5 14 -9 4
Cavani
Topscorer(s) Poule F
Vlag van Uruguay Edinson Cavani (SSC Napoli), 7 goals

Poule G[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Genk 3 - 0 Videoton
21:05 Sporting 0 - 0 Basel
4 okt. 19:00 Basel 2 - 2 Genk
19:00 Videoton 3 - 0 Sporting
25 okt. 19:00 Videoton 2 - 1 Basel
19:00 Genk 2 - 1 Sporting
8 nov. 21:05 Basel 1 - 0 Videoton
21:05 Sporting 1 - 1 Genk
22 nov. 19:00 Videoton 0 - 1 Genk
19:00 Basel 3 - 0 Sporting
6 dec. 21:05 Genk 0 - 0 Basel
21:05 Sporting 2 - 1 Videoton
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van België KRC Genk 6 3 3 0 9 4 +5 12
2 Vlag van Zwitserland FC Basel 6 2 3 1 7 4 +3 9
3 Vlag van Hongarije Videoton FC 6 2 0 4 6 8 -2 6
4 Vlag van Portugal Sporting Lissabon 6 1 2 3 4 10 -6 5
Vossen
Topscorer(s) Poule G
Vlag van Zwitserland Marco Streller (FC Basel)
Vlag van België Benjamin De Ceulaer (KRC Genk), 3 goals

Poule H[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Internationale 2 - 2 Roebin
21:05 Partizan 0 - 0 Neftçi
4 okt. 18:00 Roebin 2 - 0 Partizan
18:00 Neftçi 1 - 3 Internationale
25 okt. 18:00 Roebin 1 - 0 Neftçi
19:00 Internationale 1 - 0 Partizan
8 nov. 18:00 Neftçi 0 - 1 Roebin
21:05 Partizan 1 - 3 Internationale
22 nov. 18:00 Roebin 3 - 0 Internationale
18:00 Neftçi 1 - 1 Partizan
6 dec. 21:05 Internationale 2 - 2 Neftçi
21:05 Partizan 1 - 1 Roebin
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Rusland FC Roebin Kazan 6 4 2 0 10 3 +7 14
2 Vlag van Italië Internazionale 6 3 2 1 11 9 +2 11
3 Vlag van Azerbeidzjan Neftçi Bakoe 6 0 3 3 4 8 -4 3
4 Vlag van Servië FK Partizan 6 0 3 3 3 8 -5 3
Sneijder
Topscorer(s) Poule H
Vlag van Venezuela Salomón Rondón (FC Roebin Kazan)
Vlag van Servië Marko Livaja (Internazionale), 4 goals

Poule I[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Lyon 2 - 1 Sparta Praag
21:05 Athletic 1 - 1 H. Kiryat Shmona
4 okt. 19:00 H. Kiryat Shmona 3 - 4 Lyon
19:00 Sparta Praag 3 - 1 Athletic
25 okt. 19:00 Sparta Praag 3 - 1 H. Kiryat Shmona
19:00 Lyon 2 - 1 Athletic
8 nov. 21:05 H. Kiryat Shmona 1 - 1 Sparta Praag
21:05 Athletic 2 - 3 Lyon
22 nov. 19:00 Sparta Praag 1 - 1 Lyon
28 nov. 19:00 H. Kiryat Shmona 0 - 2 Athletic
6 dec. 21:05 Lyon 2 - 0 H. Kiryat Shmona
21:05 Athletic 0 - 0 Sparta Praag
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Frankrijk Olympique Lyon 6 5 1 0 14 8 +6 16
2 Vlag van Tsjechië AC Sparta Praag 6 2 3 1 9 6 +3 9
3 Vlag van Spanje Athletic Club 6 1 2 3 7 9 -2 5
4 Vlag van Israël Ironi Kiryat Shmona 6 0 2 4 6 13 -7 2
Llorente
Topscorer(s) Poule I
7 spelers, 2 goals

Poule J[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Maribor 3 - 0 Panathinaikos
21:05 Tottenham 0 - 0 Lazio
4 okt. 19:00 Lazio 1 - 0 Maribor
19:00 Panathinaikos 1 - 1 Tottenham
25 okt. 19:00 Panathinaikos 1 - 1 Lazio
19:00 Maribor 1 - 1 Tottenham
8 nov. 21:05 Lazio 3 - 0 Panathinaikos
21:05 Tottenham 3 - 1 Maribor
22 nov. 19:00 Panathinaikos 1 - 0 Maribor
19:00 Lazio 0 - 0 Tottenham
6 dec. 21:05 Maribor 1 - 4 Lazio
21:05 Tottenham 3 - 1 Panathinaikos
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Italië S.S. Lazio 6 3 3 0 9 2 +7 12
2 Vlag van Engeland Tottenham Hotspur 6 2 4 0 8 4 +4 10
3 Vlag van Griekenland Panathinaikos FC 6 1 2 3 4 11 -7 5
4 Vlag van Slovenië NK Maribor 6 1 2 3 6 10 -4 4
Vertonghen
Topscorer(s) Poule J
Vlag van Engeland Jermain Defoe (Tottenham Hotspur), 4 goals

Poule K[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Rapid Wien 1 - 2 Rosenborg
21:05 Leverkusen 0 - 0 Metalist
4 okt. 19:00 Metalist 2 - 0 Rapid Wien
19:00 Rosenborg 0 - 1 Leverkusen
25 okt. 19:00 Rosenborg 1 - 2 Metalist
19:00 Rapid Wien 0 - 4 Leverkusen
8 nov. 21:05 Metalist 3 - 1 Rosenborg
21:05 Leverkusen 3 - 0 Rapid Wien
22 nov. 19:00 Rosenborg 3 - 2 Rapid Wien
19:00 Metalist 2 - 0 Leverkusen
6 dec. 21:05 Rapid Wien 1 - 0 Metalist
21:05 Leverkusen 1 - 0 Rosenborg
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Oekraïne Metalist Charkov 6 4 1 1 9 3 +6 13
2 Vlag van Duitsland Bayer 04 Leverkusen 6 4 1 1 9 2 +7 13
3 Vlag van Noorwegen Rosenborg BK 6 2 0 4 7 10 -3 6
4 Vlag van Oostenrijk SK Rapid Wien 6 1 0 5 4 14 -10 3
Topscorer(s) Poule K
Vlag van Brazilië Cleiton Xavier (Metalist Charkov), 4 goals

Poule L[bewerken]

Datum Tijd Team Score Team
20 sep. 21:05 Levante 1 - 0 Helsingborg
21:05 Twente 2 - 2 Hannover
4 okt. 19:00 Hannover 2 - 1 Levante
19:00 Helsingborg 2 - 2 Twente
25 okt. 19:00 Levante 3 - 0 Twente
21:05 Helsingborg 1 - 2 Hannover
8 nov. 21:05 Hannover 3 - 2 Helsingborg
21:05 Twente 0 - 0 Levante
22 nov. 19:00 Helsingborg 1 - 3 Levante
19:00 Hannover 0 - 0 Twente
6 dec. 21:05 Levante 2 - 2 Hannover
21:05 Twente 1 - 3 Helsingborg
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1 Vlag van Duitsland Hannover 96 6 3 3 0 11 8 +3 12
2 Vlag van Spanje Levante UD 6 3 2 1 10 5 +5 11
3 Vlag van Zweden Helsingborgs IF 6 1 1 4 9 12 -3 4
4 Vlag van Nederland FC Twente 6 0 4 2 5 10 -5 4
Chadli
Topscorer(s) Poule L
Vlag van Servië Nikola Đurđić (Helsingborgs IF), 4 goals

2e ronde[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FK BATE Borisov Vlag van Wit-Rusland 0 - 1 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 0 - 0 0 - 1
Internazionale Vlag van Italië 5 - 0 Vlag van Roemenië CFR Cluj 2 - 0 3 - 0
Levante UD Vlag van Spanje 4 - 0 Vlag van Griekenland Olympiakos 3 - 0 1 - 0
Zenit Vlag van Rusland 3 - 3 Vlag van Engeland Liverpool FC 2 - 0 1 - 3
Dynamo Kiev Vlag van Oekraïne 1 - 2 Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux 1 - 1 0 - 1
Bayer 04 Leverkusen Vlag van Duitsland 1 - 3 Vlag van Portugal SL Benfica 0 - 1 1 - 2
Newcastle United FC Vlag van Engeland 1 - 0 Vlag van Oekraïne Metalist Charkov 0 - 0 1 - 0
VfB Stuttgart Vlag van Duitsland 3 - 1 Vlag van België KRC Genk 1 - 1 2 - 0
Atlético Madrid Vlag van Spanje 1 - 2 Vlag van Rusland FC Roebin Kazan 0 - 2 1 - 0
Ajax Vlag van Nederland 2 - 2 (n.s. 2-4) Vlag van Roemenië FC Steaua Boekarest 2 - 0 0 - 2
FC Basel Vlag van Zwitserland 3 - 1 Vlag van Oekraïne Dnipro Dnipropetrovsk 2 - 0 1 - 1
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 4 - 2 Vlag van Duitsland Hannover 96 3 - 1 1 - 1
AC Sparta Praag Vlag van Tsjechië 1 - 2 Vlag van Engeland Chelsea FC 0 - 1 1 - 1
Borussia Mönchengladbach Vlag van Duitsland 3 - 5 Vlag van Italië S.S. Lazio 3 - 3 0 - 2
Tottenham Hotspur Vlag van Engeland 3 - 2 Vlag van Frankrijk Olympique Lyon 2 - 1 1 - 1
SSC Napoli Vlag van Italië 0 - 5 Vlag van Tsjechië FC Viktoria Plzeň 0 - 3 0 - 2

Achtste finales[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Viktoria Plzeň Vlag van Tsjechië 1 - 2 Vlag van Turkije Fenerbahçe SK 0 - 1 1 - 1
SL Benfica Vlag van Portugal 4 - 2 Vlag van Frankrijk Girondins Bordeaux 1 - 0 3 - 2
Anzji Machatsjkala Vlag van Rusland 0 - 1 Vlag van Engeland Newcastle United FC 0 - 0 0 - 1
VfB Stuttgart Vlag van Duitsland 1 - 5 Vlag van Italië S.S. Lazio 0 - 2 1 - 3
Tottenham Hotspur Vlag van Engeland 4 - 4 Vlag van Italië Internazionale 3 - 0 1 - 4
Levante UD Vlag van Spanje 0 - 2 Vlag van Rusland FC Roebin Kazan 0 - 0 0 - 2
FC Basel Vlag van Zwitserland 2 - 1 Vlag van Rusland Zenit 2 - 0 0 - 1
FC Steaua Boekarest Vlag van Roemenië 2 - 3 Vlag van Engeland Chelsea FC 1 - 0 1 - 3

Kwartfinales[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Chelsea FC Vlag van Engeland 5 - 4 Vlag van Rusland FC Roebin Kazan 3 - 1 2 - 3
Tottenham Hotspur Vlag van Engeland 4 - 4 (n.s. 1-4) Vlag van Zwitserland FC Basel 2 - 2 2 - 2
Fenerbahçe SK Vlag van Turkije 3 - 1 Vlag van Italië S.S. Lazio 2 - 0 1 - 1
SL Benfica Vlag van Portugal 4 - 2 Vlag van Engeland Newcastle United FC 3 - 1 1 - 1

Halve finales[bewerken]

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Fenerbahçe SK Vlag van Turkije 2 - 3 Vlag van Portugal SL Benfica 1 - 0 1 - 3
FC Basel Vlag van Zwitserland 2 - 5 Vlag van Engeland Chelsea FC 1 - 2 1 - 3

Finale[bewerken]

Nuvola single chevron right.svg Zie Finale Europa League 2013 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

15 mei 2013
20:45
SL Benfica Vlag van Portugal 1 - 2 Vlag van Engeland Chelsea FC Amsterdam ArenA, Amsterdam Vlag van Nederland
Toeschouwers: 46.163
Scheidsrechter: Björn Kuipers Vlag van Nederland
Oscar Cardozo Goal 66' (pen.) Fernando Torres Goal 59'
Branislav Ivanović Goal 90+3'

Kampioen[bewerken]

UEFA Europa League 2012/2013
Vlag van Engeland
Chelsea
1e titel

Prijzengeld[bewerken]

Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen kunnen worden naar gelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden worden in het Europa League seizoen 2012/13 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt wordt:

  • 1e voorronde: € 100.000
  • 2e voorronde: € 100.000
  • 3e voorronde: € 100.000
  • Play-offronde: € 100.000
  • Startgeld: € 1.300.000
  • Groepsfase overwinning: € 200.000
  • Groepsfase gelijkspel: € 100.000
  • Groepsfase winnaar: € 400.000
  • Groepsfase runners-up: € 200.000
  • 2e ronde: € 200.000
  • Achtste finale: € 350.000
  • Kwartfinale: € 450.000
  • Halve finale: € 1.000.000
  • Finale winnaar: € 5.000.000
  • Finale verliezer: € 2.500.000

Verdiensten Nederlandse clubs 2012/13[bewerken]

Bovenop het prijzengeld verdienen de clubs nog geld aan de marketpool (tv-rechten) deze zijn hier niet in meegenomen

Club Uitgeschakeld in Totale inkomsten
FC Twente Groepsfase € 2.100.000
PSV Groepsfase € 1.900.000
Ajax 2e ronde € 200.000
sc Heerenveen Play-offronde € 200.000
Vitesse 3e voorronde € 200.000
AZ Play-offronde € 100.000
Feyenoord Play-offronde € 100.000

Verdiensten Belgische clubs 2012/13[bewerken]

Bovenop het prijzengeld verdienen de clubs nog geld aan de marketpool (tv-rechten) deze zijn hier niet in meegenomen

Club Uitgeschakeld in Totale inkomsten
Racing Genk 2e ronde € 3.000.000
Club Brugge Groepsfase € 1.700.000
AA Gent 3e voorronde € 200.000
KSC Lokeren Play-offronde € 100.000

Statistieken[bewerken]

Topschutters[bewerken]

Bijgewerkt t/m 15 mei 2013

Rang Naam Team Goals Minuten gespeeld
1 Vlag van Tsjechië Libor Kozák Vlag van Italië SS Lazio 8 613'
2 Vlag van Uruguay Edinson Cavani Vlag van Italië SSC Napoli 7 462'
3 Vlag van Argentinië Rodrigo Palacio Vlag van Italië Internazionale 6 436'
Vlag van Paraguay Óscar Cardozo Vlag van Portugal Benfica 6 495'
Vlag van Spanje Fernando Torres Vlag van Engeland Chelsea FC 6 810'
6 Vlag van Argentinië Raúl Bobadilla Vlag van Zwitserland BSC Young Boys 5 535'
Vlag van Venezuela José Rondón Vlag van Rusland Roebin Kazan 5 976'

[1]

Aantal deelnemers per land per ronde[bewerken]

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde Play-offronde Hoofdtoernooi 2e ronde 1/8 finale 1/4 finale 1/2 finale Finale Winnaar
Vlag van Engeland Engeland 3 3 3 3 3 4 3 3 1 1 1
Vlag van Portugal Portugal 3 3 3 3 3 1 1 1 1 1
Vlag van Turkije Turkije 3 3 3 2 1 1 1 1 1
Vlag van Zwitserland Zwitserland 3 3 3 2 1 1 1 1 1
Vlag van Italië Italië 3 3 3 3 4 3 2 1
Vlag van Rusland Rusland 4 4 4 4 2 3 3 1
Vlag van Spanje Spanje 3 3 3 3 3 2 1
Vlag van Duitsland Duitsland 3 3 3 3 4 4 1
Vlag van Frankrijk Frankrijk 3 3 3 3 3 2 1
Vlag van Roemenië Roemenië 3 3 3 3 1 2 1
Vlag van Tsjechië Tsjechië 3 3 3 3 2 2 1
Vlag van Oekraïne Oekraïne 4 4 4 2 2 3
Vlag van Nederland Nederland 5 5 5 5 2 1
Vlag van Griekenland Griekenland 3 3 3 2 1 1
Vlag van België België 3 3 3 3 2 1
Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 3 3 1 0 0 1
Vlag van Denemarken Denemarken 3 3 2 2 1
Vlag van Israël Israël 3 3 2 1 2
Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 3 3 3 1 1
Vlag van Cyprus Cyprus 3 3 3 1 1
Vlag van Slowakije Slowakije 3 3 1 0 1
Vlag van Noorwegen Noorwegen 4 3 3 3 2
Vlag van Servië Servië 3 2 2 2 1
Vlag van Zweden Zweden 3 3 3 1 2
Vlag van Hongarije Hongarije 3 2 1 2 1
Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan 3 2 0 1 1
Vlag van Slovenië Slovenië 3 2 1 1 1
Vlag van Schotland Schotland 3 3 2 2
Vlag van Polen Polen 3 3 3 2
Vlag van Finland Finland 4 4 1 1
Vlag van Moldavië Moldavië 3 3 0 1
Vlag van Litouwen Litouwen 3 2 0 1
Vlag van Georgië Georgië 3 2 1 1
Vlag van Montenegro Montenegro 3 2 1 1
Vlag van Luxemburg Luxemburg 3 1 0 1
Vlag van Kroatië Kroatië 3 3 2
Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina 3 2 1
Vlag van Ierland Ierland 3 2 1
Vlag van Kazachstan Kazachstan 3 2 1
Vlag van Bulgarije Bulgarije 3 3
Vlag van Letland Letland 3 2
Vlag van Macedonië Macedonië 3 2
Vlag van IJsland IJsland 3 2
Vlag van Albanië Albanië 3 1
Vlag van Estland Estland 3 1
Vlag van Armenië Armenië 3 2
Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland 3 1
Vlag van Liechtenstein Liechtenstein 1
Vlag van Wales Wales 3
Vlag van Malta Malta 3
Vlag van Faeröer Faeröer 3
Vlag van Andorra Andorra 2
Vlag van San Marino San Marino 2
Bronnen, noten en/of referenties
Officiële website UEFA Europa League