Eerste divisie 2022/23

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Actuele gebeurtenis In dit artikel wordt een actuele sportgebeurtenis beschreven.
De informatie op deze pagina kan daardoor snel veranderen.
Eerste divisie
Vlag van Nederland
Land Nederland
Bond KNVB
Competitie Eerste divisie
Seizoensdetails
Seizoen 2022/23
Koploper Heracles Almelo
Topscorer(s) Vlag van Nederland Dylan Vente (8)
Aantal clubs 20
Promotie naar Eredivisie
Degradatie naar Tweede divisie (voor beloftenelftallen)[1]
Algemeen
Opgericht 1956
Recordtitelhouder FC Volendam (6x)
Website Keukenkampioendivisie.nl
Actueel
Actuele editie Eerste divisie 2022/23
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

Het seizoen 2022/23 van de Nederlandse Eerste divisie voetbal, officieel onder de naam Keuken Kampioen Divisie, ging van start op 5 augustus 2022. Dit is het 67ste seizoen van de Eerste divisie.

Aan de competitie nemen twintig teams deel. De kampioen en de nummer 2 zullen rechtstreeks promoveren naar de Eredivisie, terwijl zes andere teams het in een play-off tegen elkaar en tegen de nummer 16 van de Eredivisie opnemen in de strijd om promotie naar de Eredivisie en degradatie naar de Eerste divisie.

In principe degradeert, onder voorwaarden, er één beloftenelftal naar de Tweede divisie. Voor de overige teams is er voorlopig geen degradatie mogelijk.[1]

In het vorige seizoen degradeerden PEC Zwolle en Willem II rechtstreeks uit de Eredivisie en Heracles Almelo via de play-offs. In plaats daarvoor promoveerden FC Emmen als kampioen, FC Volendam als nummer 2 en Excelsior via de play-offs naar de Eredivisie.

Dit seizoen is het vijfde seizoen waarbij de gouden/bronzen kampioensschilden worden uitgereikt.

Teams[bewerken | brontekst bewerken]

Team Plaats Stadion Capaciteit Trainer(s) Kledingsponsor Hoofdsponsor
ADO Den Haag Den Haag Bingoal Stadion 15.000 Vlag van Nederland Dirk Kuijt Erreà Hommerson Casino
Almere City FC Almere Yanmar Stadion 4.501 Vlag van Nederland Alex Pastoor Craft SenS Online Solutions
FC Den Bosch 's-Hertogenbosch Stadion De Vliert 8.500 Vlag van Nederland Jack de Gier Robey D-reizen
FC Dordrecht Dordrecht Matchoholic Stadion 4.100 Vlag van Italië Michele Santoni Capelli Sport Keukenwarenhuis.nl
FC Eindhoven Eindhoven Jan Louwers Stadion 4.200 Vlag van Nederland Rob Penders Macron VDL Groep
De Graafschap Doetinchem De Vijverberg 12.600 Vlag van Nederland Adrie Poldervaart Hummel Onverwachte Hoek
Helmond Sport Helmond GS Staalwerken Stadion 4.174 Vlag van België Sven Swinnen Saller Vescom
Heracles Almelo Almelo Erve Asito 12.080 Vlag van Nederland John Lammers Acerbis Asito
Jong Ajax Duivendrecht Sportpark De Toekomst 2.050 Vlag van Nederland John Heitinga Adidas Ziggo
Jong AZ Wijdewormer AFAS Trainingscomplex 200[a] Vlag van België Maarten Martens Nike CTS GROUP
Jong PSV Eindhoven PSV Campus De Herdgang 2.500 Vlag van Marokko Adil Ramzi Puma Metropoolregio Brainport Eindhoven
Jong FC Utrecht Utrecht Sportcomplex Zoudenbalch[b] 550 Vlag van Bosnië en Herzegovina Darije Kalezić Nike T-Mobile
MVV Maastricht Maastricht Stadion De Geusselt 10.000 Vlag van Nederland Maurice Verberne Nike Maastricht Region
NAC Breda Breda Rat Verlegh Stadion 19.000 Vlag van Nederland Robert Molenaar Nike OK tankstations
PEC Zwolle Zwolle MAC³PARK stadion 14.000 Vlag van Nederland Dick Schreuder Craft VDK Groep
Roda JC Kerkrade Kerkrade Parkstad Limburg Stadion 19.979 Vlag van Nederland Jurgen Streppel Legea D&D Verhuur
Telstar Velsen BUKO Stadion 3.060 Vlag van Nederland Mike Snoei Robey BUKO
TOP Oss Oss Frans Heesenstadion 4.561 Vlag van België Kristof Aelbrecht Stanno Hendriks Bouw en Ontwikkeling
VVV-Venlo Venlo Covebo Stadion - De Koel - 8.000 Vlag van Nederland Rick Kruys Masita Seacon
Willem II Tilburg Koning Willem II Stadion 14.500 Vlag van Nederland Kevin Hofland Robey Tricorp
  1. Capaciteit AFAS Trainingscomplex: 200 + staanplaatsen
  2. Jong FC Utrecht speelde tegen ADO Den Haag, Heracles Almelo en Willem II thuis in Stadion Galgenwaard.

Trainerswijzigingen[bewerken | brontekst bewerken]

Team Vertrekkende trainer Wijze van vertrek Vertrekdatum Positie op ranglijst Vervangende trainer Begindatum
VVV-Venlo Vlag van Nederland Jos Luhukay In onderling overleg 30 mei 2022 Voorbereiding Vlag van Nederland Rick Kruys 1 juli 2022
ADO Den Haag Vlag van Nederland Giovanni Franken (a.i.) Einde interim-periode 30 juni 2022 Vlag van Nederland Dirk Kuijt 1 juli 2022
De Graafschap Vlag van Nederland Jan Vreman (a.i.) Einde interim-periode 30 juni 2022 Vlag van Nederland Adrie Poldervaart 1 juli 2022
Heracles Almelo Vlag van Nederland René Kolmschot (a.i.) Einde interim-periode 30 juni 2022 Vlag van Nederland John Lammers 1 juli 2022
Jong PSV Vlag van Nederland Ruud van Nistelrooij Naar PSV 30 juni 2022 Vlag van Marokko Adil Ramzi 1 juli 2022
MVV Maastricht Vlag van Nederland Maurice Verberne (a.i.) Einde interim-periode 30 juni 2022 Vlag van Nederland Maurice Verberne 1 juli 2022
NAC Breda Vlag van Nederland Edwin de Graaf Einde contract 30 juni 2022 Vlag van Nederland Robert Molenaar 1 juli 2022
Telstar Vlag van Nederland Andries Jonker Einde contract 30 juni 2022 Vlag van Nederland Mike Snoei 1 juli 2022
TOP Oss Vlag van België Bob Peeters Einde contract 30 juni 2022 Vlag van België Kristof Aelbrecht 1 juli 2022

Stand[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Pw Team Wed W G V Ptn DV DT +/− Promotie, kwalificatie of degradatie
1 Gestegen Heracles Almelo 9 7 1 1 22 24 10 +14 Kampioen, met promotie naar de Eredivisie
2 Gedaald PEC Zwolle 9 6 2 1 20 24 11 +13 Promotie naar de Eredivisie
3 Stabiel FC Eindhoven 9 5 4 0 19 18 8 +10 Play-offs voor promotie naar de Eredivisie
4 Gestegen MVV Maastricht 9 5 2 2 17 19 17 +2
5 Gestegen VVV-Venlo 9 5 2 2 17 16 15 +1
6 Gedaald Roda JC Kerkrade 9 4 3 2 15 16 12 +4
7 Gedaald Willem II 9 4 3 2 15 13 10 +3
8 Gedaald NAC Breda 9 4 2 3 14 13 12 +1
9 Stabiel Jong AZ[a] 9 4 1 4 13 16 14 +2
10 Gestegen Almere City FC 9 4 1 4 13 12 13 −1
11 Gedaald Jong Ajax[a] 9 3 3 3 12 16 14 +2
12 Stabiel Jong PSV[a] 9 3 3 3 12 12 15 −3
13 Gestegen TOP Oss 9 3 1 5 10 12 15 −3
14 Stabiel Telstar 9 2 3 4 9 8 16 −8
15 Gestegen De Graafschap 9 2 2 5 8 11 16 −5
16 Stabiel FC Dordrecht 9 2 2 5 8 9 14 −5
17 Gedaald ADO Den Haag 9 2 2 5 8 11 17 −6
18 Gedaald Helmond Sport 9 2 0 7 6 8 14 −6
19 Gedaald FC Den Bosch 9 2 0 7 6 11 18 −7
20 Stabiel Jong FC Utrecht[a] 9 1 3 5 6 8 16 −8 Mogelijke degradatie naar de Tweede divisie
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 30 september 2022. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Regels voor de stand:
Tijdens seizoen:
1) Meeste punten
2) Minste verliespunten
3) Doelpunten verschil
4) Doelpunten voor
5) Alfabetische volgorde

Einde seizoen:
1) Meeste punten
2) Doelpunten verschil
3) Doelpunten voor
4) Punten onderlinge duels
5) Doelpunten verschil onderlinge duels
6) Gescoorde uitdoelpunten onderlinge duels
7) Play-off indien relevant voor kampioenschap of degradatie, anders loting
8) Penalty serie (alleen na een play-off)[2]
Noten:
  1. a b c d Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Periodestanden[bewerken | brontekst bewerken]

Stand Periode 1[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 Heracles Almelo 9 7 1 1 22 24 10 +14
2 PEC Zwolle 9 6 2 1 20 24 11 +13
3 FC Eindhoven 9 5 4 0 19 18 8 +10
4 MVV Maastricht 9 5 2 2 17 19 17 +2
5 VVV-Venlo 9 5 2 2 17 16 15 +1
6 Roda JC Kerkrade 9 4 3 2 15 16 12 +4
7 Willem II 9 4 3 2 15 13 10 +3
8 NAC Breda 9 4 2 3 14 13 12 +1
9 Jong AZ[a] 9 4 1 4 13 16 14 +2
10 Almere City FC 9 4 1 4 13 12 13 −1
11 Jong Ajax[a] 9 3 3 3 12 16 14 +2
12 Jong PSV[a] 9 3 3 3 12 12 15 −3
13 TOP Oss 9 3 1 5 10 12 15 −3
14 Telstar 9 2 3 4 9 8 16 −8
15 De Graafschap 9 2 2 5 8 11 16 −5
16 FC Dordrecht 9 2 2 5 8 9 14 −5
17 ADO Den Haag 9 2 2 5 8 11 17 −6
18 Helmond Sport 9 2 0 7 6 8 14 −6
19 FC Den Bosch 9 2 0 7 6 11 18 −7
20 Jong FC Utrecht[a] 9 1 3 5 6 8 16 −8
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 30 september 2022. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Regels voor de stand:

1) Meeste punten
2) Minste verliespunten
3) Doelpunten verschil
4) Doelpunten voor

5) Alfabetische volgorde
Noten:
  1. a b c d Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Stand Periode 2[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 ADO Den Haag 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Almere City FC 0 0 0 0 0 0 0 0
3 De Graafschap 0 0 0 0 0 0 0 0
4 FC Den Bosch 0 0 0 0 0 0 0 0
5 FC Dordrecht 0 0 0 0 0 0 0 0
6 FC Eindhoven 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Helmond Sport 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Heracles Almelo 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Jong Ajax[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Jong AZ[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Jong FC Utrecht[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Jong PSV[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
13 MVV Maastricht 0 0 0 0 0 0 0 0
14 NAC Breda 0 0 0 0 0 0 0 0
15 PEC Zwolle 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Roda JC Kerkrade 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Telstar 0 0 0 0 0 0 0 0
18 TOP Oss 0 0 0 0 0 0 0 0
19 VVV-Venlo 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Willem II 0 0 0 0 0 0 0 0
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 14 oktober 2022. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Regels voor de stand:

1) Meeste punten
2) Minste verliespunten
3) Doelpunten verschil
4) Doelpunten voor

5) Alfabetische volgorde
Noten:
  1. a b c d Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Stand Periode 3[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 ADO Den Haag 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Almere City FC 0 0 0 0 0 0 0 0
3 De Graafschap 0 0 0 0 0 0 0 0
4 FC Den Bosch 0 0 0 0 0 0 0 0
5 FC Dordrecht 0 0 0 0 0 0 0 0
6 FC Eindhoven 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Helmond Sport 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Heracles Almelo 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Jong Ajax[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Jong AZ[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Jong FC Utrecht[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Jong PSV[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
13 MVV Maastricht 0 0 0 0 0 0 0 0
14 NAC Breda 0 0 0 0 0 0 0 0
15 PEC Zwolle 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Roda JC Kerkrade 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Telstar 0 0 0 0 0 0 0 0
18 TOP Oss 0 0 0 0 0 0 0 0
19 VVV-Venlo 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Willem II 0 0 0 0 0 0 0 0
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 13 januari 2023. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Regels voor de stand:

1) Meeste punten
2) Minste verliespunten
3) Doelpunten verschil
4) Doelpunten voor

5) Alfabetische volgorde
Noten:
  1. a b c d Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Stand Periode 4[bewerken | brontekst bewerken]

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 ADO Den Haag 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Almere City FC 0 0 0 0 0 0 0 0
3 De Graafschap 0 0 0 0 0 0 0 0
4 FC Den Bosch 0 0 0 0 0 0 0 0
5 FC Dordrecht 0 0 0 0 0 0 0 0
6 FC Eindhoven 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Helmond Sport 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Heracles Almelo 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Jong Ajax[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Jong AZ[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Jong FC Utrecht[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Jong PSV[a] 0 0 0 0 0 0 0 0
13 MVV Maastricht 0 0 0 0 0 0 0 0
14 NAC Breda 0 0 0 0 0 0 0 0
15 PEC Zwolle 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Roda JC Kerkrade 0 0 0 0 0 0 0 0
17 Telstar 0 0 0 0 0 0 0 0
18 TOP Oss 0 0 0 0 0 0 0 0
19 VVV-Venlo 0 0 0 0 0 0 0 0
20 Willem II 0 0 0 0 0 0 0 0
De eerste wedstrijd(en) word(t/en) gespeeld op 13 maart 2023. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Regels voor de stand:

1) Meeste punten
2) Minste verliespunten
3) Doelpunten verschil
4) Doelpunten voor

5) Alfabetische volgorde
Noten:
  1. a b c d Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Play-offs[bewerken | brontekst bewerken]

Zie Play-offs Nederlands voetbal 2023 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

In de play-offs om promotie/degradatie wordt door zeven ploegen gespeeld om een plaats in de Eredivisie 2023/24. De play-offs worden gespeeld door de nummer 16 van de Eredivisie 2022/23, vier periodekampioenen of plaatsvervangende periodekampioenen van de Eerste divisie 2022/23 en de twee hoogst geplaatste teams zonder periodetitel in de Eerste divisie. Alle zes teams uit de Eerste divisie nemen het in de eerste ronde tegen elkaar op. De drie winnaars gaan door naar de tweede ronde en spelen samen met de nummer 16 van de Eredivisie onderling om de plaatsen in de finale. Vanuit deze ronde gaan er twee teams door naar de derde ronde, waar wordt gespeeld om een plaats in de Eredivisie. Wanneer de kampioen en de nummer 2 een (plaatsvervangende) periodetitel hebben gewonnen, nemen de volgende twee teams zonder periodetitel van het eindklassement die plaats in.

Periodekampioenen[bewerken | brontekst bewerken]

Alle wedstrijden van dit seizoen tellen mee voor de periodestanden. Na speelronde 10, 19, 28 en 38 kan het team met het hoogste aantal punten een periodetitel behalen.

  • Periode 1:
  • Periode 2:
  • Periode 3:
  • Periode 4:

Statistieken[bewerken | brontekst bewerken]

Positieverloop per team[bewerken | brontekst bewerken]

Team ╲ Speelronde1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
ADO Den Haag201920161817131317
Almere City FC1891291214101110
FC Den Bosch151015171920171819
FC Dordrecht171814121312141616
FC Eindhoven455222133
De Graafschap131618181415191915
Helmond Sport141717201719161718
Heracles Almelo112353321
Jong Ajax914911109111011
Jong AZ534434599
Jong PSV10711131616181212
Jong FC Utrecht192019192018202020
MVV Maastricht16868810974
NAC Breda8128677468
PEC Zwolle721111212
Roda JC Kerkrade663566746
Telstar111516141513151414
TOP Oss21113151111121513
VVV-Venlo347745685
Willem II1213101098857
Kampioen, met promotie naar de Eredivisie
Promotie naar de Eredivisie
Play-offs voor promotie naar de Eredivisie
Mogelijke degradatie naar de Tweede divisie
Een beloftenelftal degradeert naar de Tweede divisie
Bijgewerkt tot en met wedstrijd(en) gespeeld op 30 september 2022. Bron: transfermarkt.nl

Topscorers[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022
Pos. Speler Team Goal
1. Vlag van Nederland Dylan Vente Roda JC Kerkrade 8
2. Vlag van Nederland Sven Braken VVV-Venlo 5
Vlag van Zweden Emil Hansson Heracles Almelo 5
Vlag van Denemarken Nikolai Laursen Heracles Almelo 5
Vlag van Nederland Justin Mathieu TOP Oss 5
Vlag van Nederland Odysseus Velanas NAC Breda 5
7. Vlag van Nederland Soulyman Allouch Jong AZ 4
Vlag van Nederland Naoufal Bannis FC Eindhoven 4
Vlag van Nederland Thomas van den Belt PEC Zwolle 4
Vlag van Nederland Jeredy Hilterman Almere City FC 4
Vlag van Nederland Martijn Kaars Helmond Sport 4
Vlag van Azerbeidzjan Ozan Kökçü FC Eindhoven 4
Vlag van Nederland Koen Kostons MVV Maastricht 4
Vlag van Nederland Jenson Seelt Jong PSV 4
Bron: nos.nl

Assists[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022
Pos. Speler Team Assist
1. Vlag van Noorwegen Emil Hansson Heracles Almelo 7
2. Vlag van Nederland Soulyman Allouch Jong AZ 4
Vlag van Nederland Sven Braken VVV-Venlo 4
Vlag van Kaapverdië Jeffry Fortes De Graafschap 4
Vlag van Nederland Bart van Hintum PEC Zwolle 4
Vlag van België Mathis Suray FC Dordrecht 4
Vlag van Griekenland Apostolos Vellios PEC Zwolle 4
8. Vlag van Nederland Sven van Doorm FC Eindhoven 3
Vlag van Nederland Sontje Hansen Jong Ajax 3
Vlag van IJsland Kristian Hlynsson Jong Ajax 3
Vlag van Nederland Koen Kostons MVV Maastricht 3
Vlag van Denemarken Nikolai Laursen Heracles Almelo 3
Vlag van België Jarne Steuckers MVV Maastricht 3
Vlag van Nederland Niek Vossebelt Roda JC Kerkrade 3
Bron: nos.nl

Aantal goals per speelronde[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022
28
29
33
29
26
33
33
35
31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Eerste divisie Totaal: 277 doelpunten
Bron: nos.nl

Gele kaarten[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022

Gele kaart

38
31
41
43
36
31
36
32
35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Eerste divisie Totaal: 323 gele kaarten
Bron: nos.nl

Rode kaarten[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022

Twee gele kaarten in 1 wedstrijd aan dezelfde speler / Rode kaart

1
1
2
2
3
1
2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Eerste divisie Totaal: 12 rode kaarten
Waarvan 4× Twee gele kaarten in 1 wedstrijd aan dezelfde speler
Bron: nos.nl

Programma/uitslagen[bewerken | brontekst bewerken]

Thuis \ Uit ADO ALM DBO DOR EIN GRA HEL HER JAJ JAZ JPS JUT MVV NAC PEC RJC TEL TOP VVV WIL
ADO Den Haag 0–2 4–0 2–2 1–3
Almere City FC 2–0 1–1 2–1 0–1 3–0
FC Den Bosch 1–3 1–2 1–2 0–3 4–1
FC Dordrecht 2–1 2–1 1–2 0–2
FC Eindhoven 1–1 1–0 5–0 3–3 2–1
De Graafschap 1–2 1–1 2–0 1–1 1–2
Helmond Sport 3–0 2–1 0–1 1–3 1–2
Heracles Almelo 4–0 2–0 2–2 5–3
Jong Ajax 5–1 4–0 3–1 1–1
Jong AZ 3–2 3–1 3–1 2–3
Jong PSV 3–1 1–0 0–3 0–3
Jong FC Utrecht 1–1 2–0 0–3 0–0
MVV Maastricht 3–1 4–1 3–1 1–1 3–2
NAC Breda 1–1 1–0 3–1 1–0 1–2
PEC Zwolle 1–2 2–1 1–1 4–2 2–2
Roda JC Kerkrade 3–2 1–0 1–1 1–3
Telstar 0–1 2–1 0–3 2–2 0–5
TOP Oss 1–1 3–0 1–2 1–3
VVV-Venlo 3–0 1–1 2–1 0–4 1–1
Willem II 1–0 1–0 1–1 2–1
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 30 september 2022. Bron: nos.nl en keukenkampioendivisie.nl
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.

Toeschouwersaantallen[bewerken | brontekst bewerken]

Bijgewerkt t/m 30 september 2022
Thuis ╲ Uit ADO ALM DBO DOR EIN GRA HEL HER JAJ JAZ JPS JUT MVV NAC PEC RJC TEL TOP VVV WIL Totaal Gem. Max. Min.
 
ADO Den Haag - 0[3] - - - - - 3.785 3.600 n.n.b. - - - - - - - - - 7.385 2.462 3.785 0
Almere City FC - 1.936 - 1.336 - - - - - - - - - - 1.428 1.615 2.294 - - 8.609 1.722 2.294 1.336
FC Den Bosch - - - 3.749 - - n.n.b. - - - - - - 4.069 4.023 - 4.064 - - 15.905 3.976 4.069 3.749
FC Dordrecht - - 1.618 - - - - - - - 1.545 1.616 - - 1.724 - - - - 6.503 1.626 1.724 1.545
FC Eindhoven - - - 2.345 - - - - 1.903 - - 2.471 - - 3.540 - - - 2.512 12.771 2.554 3.540 1.903
De Graafschap - 9.154 - 9.054 - - - - n.n.b. - - - 10.154 - - - - 9.543 - 37.905 9.476 10.154 9.054
Helmond Sport - 1.953 - 1.602 2.086 - - - 1.458 - - - - - - - 1.741 - - 8.840 1.768 2.086 1.458
Heracles Almelo 8.914 - - - - - 11.118 - - - - 9.856 - - - - - 10.184 - 40.072 10.018 11.118 8.914
Jong Ajax - - - - - 1.761 - 1.557 - - - - 1.422 - - 1.613 - - - 6.353 1.588 1.761 1.422
Jong AZ - 700 - 500 - - - - - - - 650 - 1.223 - - - - - 3.073 768 1.223 500
Jong PSV - - 715 637 - - - 1.206 - - - - - - - - 652 - - 3.210 803 1.206 637
Jong FC Utrecht 513 - - - - - 301 1.138 - - - - - - - - - - 1.016 2.968 742 1.138 301
MVV Maastricht 4.098 - - - - - - - 5.775 - - - 4.007 - 6.234 - - - 5.311 25.425 5.085 6.234 4.007
NAC Breda - - - - 17.824 - 14.824 - - - - 15.624 - - - - 15.021 18.297 - 81.590 16.318 18.297 14.824
PEC Zwolle 12.610 - - - - 13.110 - - 13.505 - 12.842 - - - - - - - 13.542 65.609 13.122 13.542 12.610
Roda JC Kerkrade - - - - - 6.838 - - 8.352 - 7.268 - - 8.583 - - - - - 31.041 7.760 8.583 6.838
Telstar - - - - - 2.254 2.000 2.357 - - - 1.644 - - 2.250 - - - - 10.505 2.101 2.357 2.000
TOP Oss - - - - - - - - 1.668 - - 1.000 - - - - - 1.668 2.293 6.629 1.657 2.293 1.000
VVV-Venlo - 4.155 - - - - - - - - 5.613 3.786 - - 5.054 - 4.658 - - 23.266 4.653 5.613 3.786
Willem II 13.209 - - - - - - - - 12.028 12.284 - - - - - 12.096 - - 49.617 12.404 13.209 12.028
Totaal 39.344 15.962 4.269 14.138 24.995 23.963 28.243 6.258 33.085 18.989 38.007 23.599 14.593 24.166 12.596 16.949 19.982 23.772 39.692 24.674 447.276
Gemiddelde 7.869 3.991 1.067 2.828 6.249 5.991 7.061 1.565 6.617 4.747 9.502 4.720 3.648 6.042 3.149 3.390 4.996 4.754 9.923 4.935 5.141
Maximum 13.209 9.154 1.936 9.054 17.824 13.110 14.824 2.357 13.505 12.028 12.842 15.624 9.856 10.154 5.054 3.994 12.096 15.021 18.297 13.542 18.297
Minimum 513 700 0 500 1.336 1.761 301 1.138 1.668 1.458 5.613 1.000 650 1.422 1.223 1.428 1.613 652 1.668 1.016 0
Bron: nos.nl