Kieskring Luik

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Kieskring Luik
Kieskring Luik
Provincie Vlag Luik (provincie) Luik
Regio Vlag Wallonië Wallonië
Land Vlag van België België
Ontstaansdatum 2012
Provincieraadsleden 56 / 56
Waals Parlementsleden 23 / 75
Volksvertegenwoordigers 15 / 150
Portaal  Portaalicoon   Politiek

Sinds het Vlinderakkoord van 2012 vormt de ganse provincie Luik een kieskring voor de verkiezing van de Kamer van volksvertegenwoordigers.

Structuur[bewerken | brontekst bewerken]

Luik Supranationaal Nationaal Gemeenschap Gewest Provincie Arrondissement Provinciedistrict Kanton Gemeente
Administratief Niveau Vlag van Europa Europese Unie Vlag van België België Vlag Wallonië Wallonië Vlag Luik (provincie) Luik 84
Bestuur Europese Commissie Belgische regering Waalse regering Deputatie Gemeentebestuur
Raad Europees Parlement Kamer van
volksvertegenwoordigers
Waals Parlement Provincieraad Gemeenteraad
Kiesomschrijving Frans Kiescollege Kieskring Luik Kiesarrondissement Luik, Hoei-Borgworm en Verviers Aat, Bergen, Charleroi,
Doornik-Moeskroen,
Thuin, Zinnik
10 26 84
Verkiezing Europese Federale Waalse Provincieraads- Gemeenteraads-

Verkiezingen[bewerken | brontekst bewerken]

Provinciale Verkiezingen[bewerken | brontekst bewerken]

Voor de provincieraad komen de kiesarrondissementen overeen met de administratieve arrondissementen Luik, Hoei, Verviers en Borgworm. De 56 zetels in de provincieraad worden verdeeld op het niveau van de provinciedistricten: Luik, Wezet, Fléron, Seraing, Saint-Nicolas, Verviers, Dison, Eupen en Borgworm.

Kiesresultaten Provincieraad van 1961 tot 2018[bewerken | brontekst bewerken]

Partij of kartel 1961[1] 1965 1968 1971 1974 1977 1978 1981 1985 1987 1991 1994 2000 2006[2] 2012 2018
Socialiste1 / PSB2 / PS3 46,891 43 35,232 32 35,352 33 36,222 35 37,982 36 40,242 39 38,002 37 38,093 38 40,533 39 44,103 43 39,453 36 33,413 30 34,303 33 34,023 32 32,223 20 24,633 16
Liberale1 / PLP2 / PRLW3 / PRL4 / PRL-MC5 / MR6 11,841 10 25,932 24 26,982 24 17,622 15 14,642 13 19,833 19 17,553 17 21,764 22 23,564 22 20,324 20 20,074 18 19,454 16 21,63 20 24,796 24 25,166 16 20,776 14
PSC1 / cdH2 31,261 29 23,581 22 20,381 18 20,601 18 22,521 21 24,901 23 26,671 26 18,541 18 20,901 19 18,911 18 20,381 18 14,091 12 15,451 13 15,152 13 13,762 7 8,932 5
Ecolo - - - - - - - 6,99 4 6,70 4 7,46 4 14,47 13 10,99 8 15,34 12 12,82 11 14,76 8 16,29 12
PTB1 / PTB+2 - - - - - - - 0,161 0 0,531 0 0,531 0 0,591 0 1,171 0 0,871 0 1,082 0 4,712 2 13,401 6
FDF1 / FDF-PPW2 / FDF-RW3/ DéFI4 - - - - - - - 5,533 3 - - 1,992 1 - - - 1,721 0 3,814 0
SP - - - - - - - - - - - 1,01 1 0,93 1 0,81 1 0,72 1 0,73 1
CSP - - - - - - - - - - - 1,91 1 2,06 3 2,03 2 1,72 1 1,68 1
RWF - - - - - - - - - - - - 1,25 0 1,42 0 1,51 0 -
PFF-MR - - - - - - - - - - - - - 1,38 0 1,74 1 1,75 1
P. Pensionnés - - - - - - - - - - - - - - 1,05 0 -
Parti Populaire - - - - - - - - - - - - - - - 4,05 0
La Droite - - - - - - - - - - - - - - - 0,94 0
Communist1 / PC-KP2 / PCB3 6,31 4 10,36 8 7,993 5 5,773 3 5,902 4 6,003 4 5,993 4 4,243 3 2,823 1 1,693 0 - 0,972 0 1,282 0 0,612 0 - -
PDB - - - - - 1,61 1 1,75 1 1,50 1 1,07 1 1,02 1 0,92 0 1,11 1 0,85 0 0,54 0 - -
FN - - - - - - - - - - 0,50 0 2,90 1 1,29 0 2,10 0 - -
VEGA - - - - - - - - - - - - - - - 1,18 0
Vivant - - - - - - - - - - - - 1,45 0 0,70 0 - -
FNB - - - - - - - - - - - - 0,46 0 0,23 0 - -
FNationale - - - - - - - - - - - - - 1,94 1 - -
AGIR - - - - - - - - - - 1,02 0 4,74 3 0,35 0 - - 1,02 0
PFF - - - - - - - - - - - - 1,40 2 - - -
PSC-CSP - - - - - - - - - - - 5,74 6 - - - -
PPF - - - - - - - - - - - 1,67 1 - - - -
RW - - 8,98 6 17,66 15 17,10 15 7,18 4 8,25 5 - - 0,69 0 - - - - - -
UDRT - - - - - - 0,49 0 2,66 1 1,28 0 0,10 0 - - - - - -
SEP - - - - - - - - 1,95 0 - - - - - - -
PLW - - - - - - 0,55 0 - - - - - - - - -
AUTRE 3,70 0 0,29 0 - - 1,86 1 - - - - - - - - - - -
CUW - - - 1,25 0 - - - - - - - - - - - -
PWT - 4,01 0 0,11 0 - - - - - - - - - - - - -
Anderen(*) - 0,60 0,15 0,88 - 0,17 0,71 0,38 0,54 0,50 0 0,54 0 0,63 0,99 0,37 0,92 0,83
Opkomst (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) (**) 92,66 91,11 90,52 89,53 91,07 86,02 86,88
Blanco/ongeldig 5,85 6,96 6,09 7,57 12,87 7,51 9,13 7,49 7,98 6,82 8,00 7,30 8,49 7,54 9,20 9,69

(*)1965: PCW (0,6%) / 1968: PA (0,15%) / 1971: RPW (0,57%), PVB (0,31%) / 1977: TPO (0,17%) / 1978: TPO (0,33%), PPB (0,28%), PFN (0,1%) / 1981: WALLON (0,18%), ECOLOS (0,2%) / 1985: POS (0,23%), UND (0,2%), UPW (0,11%) / 1987: POS (0,5%) / 1991: POS (0,24%), LISTE13 (0,15%), UCD (0,15%) / 1994: UNIE (0,28%), SUD (0,25%), LIGUE (0,1%) / 2000: BLOC.W (0,74%), V.L. (0,25%) / 2006: MAS (0,06%), WALLON (0,27%), G.T.I. (0,04%) / 2012: MLD (0,05%), POURHUY (0,28%), MS plus (0,07%), PIRATE (0,21%), GPS (0,11%), NEW (0,20%) / 2018: Oxygène (0,07%), NATION (0,22%), WI (0,17%), CLUB CITOYENS (0,27%), MPE (0,10%) /

(**) Geen gegevens beschikbaar

Verkozenen 2006[3]:

PS-SP:

  1. Myriam Abad-Perick
  2. Isabelle Albert
  3. Chantal Bajomée
  4. Denise Barchy
  5. Joseph Barth
  6. Rim Ben Achour
  7. Jehane Bosquin-Krings
  8. Jean-Marc Brabants
  9. Andrée Budinger
  10. Léon Campstein
  11. Maurice Demolin
  12. Abel Desmit
  13. Jean Dubois
  14. Georges Faniel
  15. Miguel Fernandez
  16. Marc Foccroule
  17. Gérard Georges
  18. André Gilles
  19. Valérie Jadot
  20. Claude Klenkenberg
  21. Christophe Lacroix
  22. Yolande Lambrix
  23. Denise Laurent
  24. Michel Lemmens
  25. Annick Lognoul
  26. Sabine Maquet
  27. Julien Mestrez
  28. Josette Michaux
  29. Vincent Mignolet
  30. Paul-Emile Mottard
  31. Anne-Marie Perin
  32. Jacqueline Ruet
  33. Marc Yerna

MR-PFF:

  1. Jean-François Bourlet
  2. Ann Chevalier
  3. Fabian Culot
  4. André Denis
  5. Philippe Dodrimont
  6. Katty Firquet
  7. Anne-Catherine Flagothier
  8. Isabelle Freson
  9. Jean-Luc Gabriel
  10. Chantal Garroy-Galere
  11. Marie-Noëlle Goffin-Mottard
  12. Olivier Hamal
  13. Kattrin Jadin
  14. Jean-Claude Jadot
  15. Heinz Keul
  16. Catherine Lejeune
  17. Jean-Claude Meurens
  18. Françoise Moureau
  19. Jean-Luc Nix
  20. Georges Pire
  21. Francine Poncin-Remacle
  22. Betty Roy
  23. André Stein
  24. Roger Sobry

cdH-CSP:

  1. Pascal Arimont
  2. Jean-Paul Bastin
  3. Marie-Claire Binet
  4. Valérie Burlet
  5. Alain Defays
  6. Fabienne Detremmerie-Christiane
  7. Dominique Drion
  8. Serge Ernst
  9. Joseph George
  10. Johann Haas
  11. Monique Lambinon
  12. Antoine Nivard
  13. Isabelle Stommen
  14. Jean Streel
  15. Janine Wathelet-Flamand

Ecolo:

  1. Jean-Marie Beckers
  2. Karl-Heinz Braun
  3. Antoine Del Duca
  4. Claudine Drion
  5. Murielle Frenay
  6. André Gerard
  7. Jean-Marie Gillon
  8. Jean-Michel Javaux
  9. Catherine Maas
  10. Claudine Ruiz-Charlier
  11. Frank Theunynck

Front National:

  1. Laurent Poussart

Verkozenen 2012[4]:

PS-SP:

  1. Myriam Abad-Perick
  2. Isabelle Albert
  3. Muriel Brodure-Willain
  4. Léon Campstein
  5. Valérie Derselle
  6. Miguel Fernandez
  7. Gérard Georges
  8. André Gilles
  9. Valérie Jadot
  10. Claude Klenkenberg
  11. Christophe Lacroix
  12. Denise Laurent
  13. Eric Lomba
  14. Jean Mathy
  15. Julien Mestrez
  16. Robert Meureau
  17. Josette Michaux
  18. Paul-Emile Mottard
  19. Alfred Ossemann
  20. Jean-Marie Valkeners
  21. Marc Yerna

MR-PFF:

  1. Freddy Breuwer
  2. Fabian Culot
  3. André Denis
  4. Katty Firquet
  5. Isabelle Freson
  6. Christian Gilbert
  7. Evelyn Jadin
  8. Jean-Claude Jadot
  9. Alexandra Mathelot-Collette
  10. Jennifer Maus
  11. Jean-Claude Meurens
  12. Marie-Noëlle Mottard
  13. Sabine Nandrin
  14. Jean-Luc Nix
  15. Georges Pire
  16. Roger Sobry
  17. André Stein

cdH-CSP:

  1. Jean-Paul Bastin
  2. Alain Defays
  3. Dominique Drion
  4. Daniel Franzen
  5. Aline Leclercq
  6. Luc Lejeune
  7. Vinciane Pirmolin
  8. José Spits

Ecolo:

  1. Silvana Carota
  2. Jean-François Close-Lecocq
  3. Mathieu Content
  4. André Gerard
  5. Jean-Marie Gillon
  6. Marc Hordy
  7. Jean-Michel Javaux
  8. Freddy Mockel

PTB+:

  1. Marcel Bergen
  2. Rafik Rassâa

Verkozenen 2018[5]:

PS-SP:

  1. Myriam Abad-Perick
  2. Mustafa Bagci
  3. Muriel Brodure-Willain
  4. Serge Cappa
  5. Deborah Colombini
  6. Alain Decerf
  7. Miguel Fernandez
  8. Luc Gillard
  9. Irwin Guckel
  10. Alexis Housiaux
  11. Claude Klenkenberg
  12. Laurent Léonard
  13. Roland Léonard
  14. Eric Lomba
  15. Robert Meureau
  16. Didier Nyssen
  17. Alfred Ossemann

MR-PFF:

  1. Thomas Cialone
  2. Virginie Defrang-Firket
  3. Maxime Degey
  4. André Denis
  5. Yves Derwahl
  6. Katty Firquet
  7. Pol Hartog
  8. Jean-Claude Jadot
  9. Valérie Lux
  10. Jean-Claude Meurens
  11. Sabine Nandrin
  12. Chantal Neven-Jacob
  13. Anne Thans-Debruge
  14. Victoria Vandeberg
  15. Marie-Christine Warnant

Ecolo:

  1. Julie Chanson
  2. Claudine Drion
  3. Eva Franssen
  4. Murielle Frenay
  5. Sandrina Gaillard
  6. Muriel Gerkens
  7. Catherine Hauregard
  8. Nicole Maréchal
  9. Michel Neumann
  10. Jean-François Ravone
  11. Isabelle Samedi
  12. Julien Vandeburie

cdH-CSP:

  1. Astrid Bastin
  2. Serge Ernst
  3. Jean-Denis Lejeune
  4. Luc Lejeune
  5. Marie Monville
  6. Heribert Stoffels

PTB:

  1. Catharina Craen
  2. Marc Delrez
  3. Catherine Lacomble
  4. Luc Navet
  5. Rafik Rassâa
  6. Marie-Christine Scheen

Regionale Verkiezingen[bewerken | brontekst bewerken]

Voor het Waals Parlement worden 23 zetels verkozen op niveau van de kiesarrondissementen Luik, Hoei-Borgworm en Verviers.

Kiesresultaten Waals Parlement van 1995 tot 2019[bewerken | brontekst bewerken]

Partij of kartel 1995 1999 2004 2009 2014 2019
% Stemmen   |   Zetels % 24 % 24 % 23 % 23 % 23 % 23
PS 36,51 10 31,05 9 38,09 10 33,55 9 30,112 8 25,472 7
PRL-FDF1 / MR2 21,971 6 23,291 6 24,002 6 22,112 6 25,672 7 20,412 6
PSC1 / cdH2 21,181 5 15,941 4 17,122 4 14,092 3 13,182 3 9,342 2
Ecolo 11,20 3 19,06 5 8,99 2 20,49 5 9,34 2 15,45 4
FN 3,77 0 3,23 0 7,01 1 2,69 0 - -
AGIR 2,36 0 - - - - -
PC1 / PC-GE2 - 1,271 0 - 0,322 0 - -
PTB-UA1 / PTB+2 / PTB-GO!3 / PTB4 0,721 0 0,621 0 0,842 0 1,822 0 8,273 2 15,344 4
RWF - - 0,86 0 1,11 0 0,39 0 -
Vivant - 2,60 0 1,09 0 - - -
Parti Populaire - - - - 5,51 1 4,28 0
FDF1 / DéFI2 - - - - 2,171 0 3,812 0
WALLONIE D'ABORD - - - 0,91 0 1,02 0 -
LA DROITE - - - - 1,58 0 -
Listes Destexhe - - - - - 1,64 0
Collectif Citoyen - - - - - 1,44 0
DierAnimal - - - - - 0,89 0
Wallonie Insoumise - - - - - 1,03 0
Anderen(*) 2,17 2,95 2,01 2,33 2,77 0,90
Opkomst 89,72 89,53 88,54 88,10 86,54 85,19
Blanco/ongeldig 6,92 7,32 6,40 7,30 6,98 8,18

(*)1995: PDB (0,92%), FRANCE (0,43%), BLANC (0,22%), PCN (0,14%), LIGUE (0,12%), LETD (0,11%), U.C.D. (0,07%), REF (0,07%), UNIE (0,05%), SUD-BEB (0,04%) / 1999: FNB (0,73%), PJU-PDB (0,67%), FRANCE (0,65%), PNPb (0,64%), PMTJ (0,12%), - (0,10%), REF (0,04%) / 2004: PJU-PDB (0,54%), CDF (0,45%), FRANCE (0,34%), BLOC NATIONAL (0,26%), MS-CW (0,24%), ISAGORIA (0,10%), QI (0,08%) / 2009: Parti Pensionnes (0,65%), WALLONS (0,47%), MS (0,30%), FN Plus (0,28%), LiDé (0,22%), PSL (0,13%), CAP D'ORAZIO (0,09%), GPS (0,07%), Velorution (0,07%), RIPOST (0,05%) / 2014: PP PARTIPENSIONNES (0,78%), VEGA (0,57%), ISLAM (0,51%), VLC (0,31%), NATION (0,20%), MG (0,17%), FW (0,10%), NWA (0,07%), R (0,06%) / 2019: NATION (0,34%), Referendum (0,10%), DEMAIN (0,46%)

Verkozenen 2004[6]:

PS:

  1. Patrick Avril
  2. Christophe Collignon
  3. Frédéric Daerden
  4. Willy Demeyer
  5. José Happart
  6. Jean-François Istasse
  7. Charles Janssens
  8. Robert Meureau
  9. Isabelle Simonis
  10. Edmund Stoffels

MR:

  1. Caroline Cassart-Mailleux
  2. Christine Defraigne
  3. Michel Foret
  4. Hervé Jamar
  5. Pierre-Yves Jeholet
  6. Marcel Neven

cdH:

  1. Michel de Lamotte
  2. Herbert Grommes
  3. Louis Smal
  4. René Thissen

Ecolo:

  1. Monika Dethier-Neumann
  2. Bernard Wesphael

Front National:

  1. Charles Pire

Verkozenen 2009[7]:

PS:

  1. Marc Bolland
  2. Christophe Collignon
  3. Michel Daerden
  4. Willy Demeyer
  5. Julie Fernandez Fernandez
  6. Alain Onkelinx
  7. Isabelle Simonis
  8. Edmund Stoffels
  9. Muriel Targnion

MR:

  1. Caroline Cassart-Mailleux
  2. Christine Defraigne
  3. Philippe Dodrimont
  4. Marcel Neven
  5. Pierre-Yves Jeholet
  6. Hervé Jamar

Ecolo:

  1. Veronica Cremasco
  2. Matthieu Daele
  3. Monika Dethier-Neumann
  4. Christian Noiret
  5. Bernard Wesphael

cdH:

  1. Michel de Lamotte
  2. Marc Elsen
  3. Marie-Dominique Simonet

Verkozenen 2014[8]:

PS:

  1. Véronique Bonni
  2. Christophe Collignon
  3. Mauro Lenzini
  4. Jean-Claude Marcourt
  5. Christie Morreale
  6. Alain Onkelinx
  7. Isabelle Simonis
  8. Edmund Stoffels

MR:

  1. Jenny Baltus-Möres
  2. Christine Defraigne
  3. Virginie Defrang-Firket
  4. Magali Dock
  5. Philippe Dodrimont
  6. Hervé Jamar
  7. Pierre-Yves Jeholet

cdH:

  1. Benoît Drèze
  2. Marie-Martine Schyns
  3. Marie-Dominique Simonet

Ecolo:

  1. Matthieu Daele
  2. Philippe Henry

PTB-go!:

  1. Frédéric Gillot
  2. Ruddy Warnier

PP:

  1. André-Pierre Puget

Verkozenen 2019:

PS:

  1. Christophe Collignon
  2. André Frédéric
  3. Mauro Lenzini
  4. Jean-Claude Marcourt
  5. Christie Morreale
  6. Sabine Roberty
  7. Thierry Witsel

MR:

  1. Caroline Cassart-Mailleux
  2. Philippe Dodrimont
  3. Manu Douette
  4. Pierre-Yves Jeholet
  5. Christine Mauel
  6. Diana Nikolic

PTB:

  1. Alice Bernard
  2. Laure Lekane
  3. Julien Liradelfo
  4. Samuel Nemes

Ecolo:

  1. Olivier Bierin
  2. Veronica Cremasco
  3. Rodrigue Demeuse
  4. Anne Kelleter

cdH:

  1. Alda Greoli
  2. Marie-Martine Schyns

Federale Verkiezingen[bewerken | brontekst bewerken]

Voor de Kamer van volksvertegenwoordigers verkiezen de inwoners van deze kieskring 15 leden.

Kiesresultaten Kamer van 1968 tot 2019[bewerken | brontekst bewerken]

Partij of kartel 1968[1] 1971 1974 1977 1978 1981 1985 1987 1991 1995 1999 2003 2007[9] 2010[10] 2014[11] 2019
% Stemmen   |   Zetels % 23 % 23 % 22 % 22 % 22 % 22 % 21 % 21 % 21 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15 % 15
PSB-BSP1 / PSB2 / PS3 35,161 9 36,672 9 38,221 9 40,54 10 32,532 9 33,623 10 42,043 10 46,283 10 42,283 10 35,733 6 29,073 5 35,623 6 32,103 6 35,793 7 30,003 5 24,913 5
PLP-PVV1 / PLP2 / PRLW3 / PRL4 / PRL-FDF4 / MR6 26,961 6 17,902 4 13,871 3 19,403 4 10,783 4 15,424 5 23,664 5 21,264 5 18,304 4 22,365 4 24,295 4 30,736 6 30,546 5 22,306 4 25,236 5 19,666 3
PSC-CVP1 / PSC2 / cdH3 20,481 5 20,242 5 22,872 5 25,082 6 18,382 6 11,872 4 20,862 5 21,662 5 21,642 5 21,852 3 16,052 3 15,063 2 14,233 2 13,933 2 13,053 2 8,433 1
Ecolo - - - - 1,22 0 6,21 1 5,58 1 5,99 1 12,28 2 11,09 2 19,45 3 7,58 1 13,55 2 13,83 2 9,08 1 15,48 3
PTB1 / PVDA-PTB2 / PTB-UA3 / PTB+4 / PTB-GO!5 - - - - - 0,211 0 - 0,482 0 0,502 0 0,813 0 0,593 0 0,761 0 1,014 0 3,094 0 8,085 1 16,451 3
FDF1 / FDF-PPW2 / FDF-RW3 / DéFI4 - - - - - 5,483 1 - - 1,812 0 - - - - - 2,221 0 3,604 0
RWF-RBF1 / RWF2 - - - - - - - - - - - 0,861 0 0,822 0 1,402 0 0,262 0 -
Parti Populaire - - - - - - - - - - - - - 3,08 0 5,15 1 3,55 0
Listes Destexhe - - - - - - - - - - - - - - - 1,50 0
Les Belges d'Abord - - - - - - - - - - - - - - - 1,69 0
DierAnimal - - - - - - - - - - - - - - - 1,36 0
Collectif Citoyen - - - - - - - - - - - - - - - 1,19 0
Vlaams Belang - - - - - - - - - - - - - - - 0,66 0
Wallonie d'Abord - - - - - - - - - - - - - 1,51 0 1,01 0 -
Debout les Belges - - - - - - - - - - - - - - 1,50 0 -
LA DROITE - - - - - - - - - - - - - - 1,39 0 0,64 0
FN1 / FNB / FN+3 - - - - - - - - 0,841 0 4,101 0 3,342 0 4,801 0 4,512 0 0,423 0 - -
Vivant - - - - - - - - - - 2,71 0 1,81 0 0,51 0 1,03 0 - -
Front des Gauches - - - - - - - - - - - - - 1,03 0 - -
Communist1 / PC-KP2 / PCB-KPB3 / PCB4 7,521 1 5,342 1 5,323 1 5,834 1 0,774 1 0,624 1 2,624 0 1,763 0 - - 1,402 0 - 0,642 0 - - -
CDF - - - - - - - - - - - 1,22 0 0,39 0 - - -
PDB - - 1,63 0 1,40 0 1,66 0 1,43 0 0,90 0 0,97 0 - 0,77 0 - - - - - -
AGIR - - - - - - - - 1,93 0 2,21 0 - - - - - -
LRT1 / LRT-PLS2 / POS3 - - - 0,211 0 - 0,252 0 0,273 0 0,58 0 0,29 0 - - - - - - -
RW 9,25 2 18,30 4 17,66 4 7,13 1 8,16 2 - - 0,58 0 - - - - - - - -
UDRT-RAD - - - - 0,74 0 0,78 0 1,34 0 0,26 0 - - - - - - - -
SEP - - - - - - 1,52 0 - - - - - - - - -
PSC-CSP - - - - 8,14 0 6,83 0 - - - - - - - - - -
PRL-PFF - - - - - 6,14 0 - - - - - - - - - -
SP-PS - - - - - 5,43 0 - - - - - - - - - -
PLW - - 0,12 0 - 0,52 0 - - - - - - - - - - -
PRLW-PRF - - - - 5,76 0 - - - - - - - - - - -
BSP-PSB - - - - 5,65 0 - - - - - - - - - - -
ONAF.CHRIS - 1,43 0 - - - - - - - - - - - - - -
Anderen(*) 0,63 0,12 0,32 0,38 0,76 0,24 0,45 0,10 0,12 0,89 2,32 1,19 1,41 0,49 3,03 0,88
Opkomst 88,69 90,15 89,04 94,73 94,78 94,19 93,12 92,70 91,39 89,89 88,65 89,55 89,07 86,43 86,41 86,37
Blanco/ongeldig 5,31 6,26 6,64 7,26 8,66 7,18 7,41 6,41 7,36 6,89 7,76 6,32 5,63 6,55 7,03 8,31

(*)1968: Protection Animaux (0,3%), TRAV.WAL (0,22%), F.U.POP (0,11%) / 1971: Protection Animaux (0,12%) / 1974: VFP-PFU (0,32%) / 1977: ECOLOGIQUE (0,14%), TPO (0,14%), PCBML (0,1%) / 1978: TPO (0,24%), PPB (0,39%), PFN (0,13%) / 1981: AAJ (0,14%), LISTE-12 (0,1%) / 1985: UND (0,31%), UPW (0,14%) / 1987: AATSLE (0,1%) / 1991: U.C.D. (0,12%) / 1995: BLANC (0,21%), U.L. (0,16%), LIGUE (0,14%), LETD (0,14%), PCN (0,13%), UNIE (0,11%) / 1999: PNPb (0,66%), FRANCE (0,65%), PJU-PDB (0,51%), A.V.D.B. (0,28%), PMTJ (0,12%), REF (0,1%) / 2003: FRANCE (0,43%), PC-RDS (0,42%), MS (0,34%) / 2007: FORCE NATIONALE (0,26%), CAP (0,24%), UMP-B (0,18%), Wallon (0,51%), MP Education (0,22%) / 2010: Msplus (0,21%), W+ (0,28%) / 2014: ISLAM (0,69%), PIRATE (0,63%), PP PARTIPENSIONNES (0,51%), NATION (0,37%), VLC (0,29%), B.U.B.-BELG.UNIE (0,19%), MG (0,16%), FW (0,12%), CIM (0,07%) / 2019: Wallonie Insoumise (0,53%), NATION (0,35%)

Verkozenen 2003[12]:

PS:

  1. Jacques Chabot
  2. Michel Daerden
  3. André Frédéric
  4. José Happart
  5. Marie-Claire Lambert
  6. Anne-Marie Lizin

MR:

  1. Daniel Bacquelaine
  2. Pierrette Cahay-André
  3. Robert Denis
  4. Sabine Laruelle
  5. Philippe Monfils
  6. Didier Reynders

cdH:

  1. Louis Smal
  2. Melchior Wathelet

Ecolo:

  1. Muriel Gerkens

Verkozenen 2007[13]:

PS:

  1. Guy Coëme
  2. Michel Daerden
  3. André Frédéric
  4. Marie-Claire Lambert
  5. Alain Mathot
  6. Linda Musin

MR:

  1. Daniel Bacquelaine
  2. Kattrin Jadin
  3. Hervé Jamar
  4. Pierre-Yves Jeholet
  5. Didier Reynders

cdH:

  1. Marie-Dominique Simonet
  2. Melchior Wathelet

Ecolo:

  1. Muriel Gerkens
  2. Philippe Henry

Verkozenen 2010[14]:

PS:

  1. Guy Coëme
  2. Michel Daerden
  3. Julie Fernandez Fernandez
  4. André Frédéric
  5. Marie-Claire Lambert
  6. Mauro Lenzini
  7. Alain Mathot

MR:

  1. Daniel Bacquelaine
  2. Philippe Goffin
  3. Kattrin Jadin
  4. Didier Reynders

cdH:

  1. Marie-Dominique Simonet
  2. Melchior Wathelet

Ecolo:

  1. Muriel Gerkens
  2. Eric Jadot

Verkozenen 2014[15]:

PS:

  1. Frédéric Daerden
  2. Willy Demeyer
  3. Julie Fernandez Fernandez
  4. André Frédéric
  5. Alain Mathot

MR:

  1. Daniel Bacquelaine
  2. Caroline Cassart-Mailleux
  3. Gilles Foret
  4. Philippe Goffin
  5. Kattrin Jadin

cdH:

  1. Vanessa Matz
  2. Melchior Wathelet

Ecolo:

  1. Muriel Gerkens

PTB-go!:

  1. Raoul Hedebouw

PP:

  1. Aldo Carcaci

Verkozenen 2019:

PS:

  1. Laura Crapanzano
  2. Frédéric Daerden
  3. Marc Goblet
  4. Julie Fernandez Fernandez
  5. Christophe Lacroix

MR:

  1. Daniel Bacquelaine
  2. Philippe Goffin
  3. Kattrin Jadin

Ecolo:

  1. Julie Chanson
  2. Samuel Cogolati
  3. Sarah Schlitz

PTB:

  1. Gaby Colebunders
  2. Raoul Hedebouw
  3. Nadia Moscufo

cdH:

  1. Vanessa Matz