1539
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
| Eeuwen: | 15e eeuw · 16e eeuw · 17e eeuw |
| Decennia: | 1520-1529 · 1530-1539 · 1540-1549 |
| Jaren: | < · 1537 · 1538 · 1539 · 1540 · 1541 · > |
|
||||||||||||||||||||||||
[bewerk] Gebeurtenissen
- De Spaanse ontdekkingsreiziger Hernándo de Soto verkent het in 1513 ontdekte Florida.
- Minister Thomas Cromwell stelt Hendrik VIII voor om te trouwen met Anna van Kleef omdat het Duitse protestantisme voordelen zou bieden boven het katholicisme. Hendrik is teleurgesteld als hij haar ziet maar trouwt haar desalniettemin omdat hij vreest de hertog van Kleef anders in de armen van keizer Karel V te drijven. Wanneer hij hier voordeel in ziet, laat hij zich scheiden van Anna.
- Keizer Karel V verblijft korte tijd op het kasteel van Heusden.
- Er breekt rond Kortrijk een volksopstand uit.
- Ter gelegenheid van haar bruiloft met Cosimo I de' Medici maakt Agnolo Bronzino een portret van Eleonora van Toledo.
- Hendrik de Vrome wordt hertog van Saksen.
- Alarchus van Amsterdam brengt een bloemlezing uit de geschriften van Rudolf Agricola onder de titel "Rudolphi Agricolae lucubrationes" ("Rudolph Agricola's nachtelijke arbeid").
- Met het Edict van Villers-Cotterêts legt Frans I van Frankrijk het Frans op voor alle officiële documenten.
[bewerk] Geboren
- december
[bewerk] Overleden
- april
- mei
- 1 - Isabella van Portugal (36), koningin van Spanje.
- 7 - Goeroe Nanak (गुरु नानक)
- december
- 20 - Johannes Lupi (33 ?), Nederlandse polyfonist
Verschenen:
- De inventione dialectica ("Over de dialectische denkmethode") een boek in drie delen van Rudolf Agricola.
- Haecastus (Latijnse bewerking van het middelnederlandse Elckerlijc), het meesterwerk van de Utrechtse schoolrector Georgius Macropedius.

