ManiFiesta

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
ManiFiesta
ManiFiesta
Algemene informatie
Datum Derde weekend september
Locatie Vlag van België Oostende, België
Duur 2 dagen
Genre(s) Wereldmuziek
Hiphop
Debat
Boekenmarkt
familiaal feest
kinderfestival
Organisator Geneeskunde voor het Volk
Solidair
Edities
Aantal edities 9
Eerste editie 2010
Website
Portaal  Portaalicoon   Muziek

ManiFiesta of het Feest van de Solidariteit is een jaarlijks politiek festival in en rond het Staf Versluyscentrum te Bredene-aan-zee aan de Belgische Kust. Sinds 2021 vindt het plaats op de Wellingtonrenbaan te Oostende. Het wordt georganiseerd in het derde weekend van september door de Partij van de Arbeid van België (Geneeskunde voor het Volk en het maandblad Solidair), en andere organisaties. Het festival bestaat uit concerten, politiek debatten, een kinderprogramma, een boekenbeurs, ateliers, regionale keukens, een "solidariteitsdorp", sport en spel.

Geschiedenis[bewerken | brontekst bewerken]

De eerste editie vond plaats op 25 september 2010 en lokte 6.000 bezoekers, maar werd het slachtoffer van een ware storm, waardoor het terrein onder water kwam en een groot deel van het programma geannuleerd moest worden. De tweede editie op 24 september telde 7.500 bezoekers en begon op vrijdag 23 september met een Friday Night Kick Off.[1]

De derde editie werd over 2 dagen gespreid en ging door op 22 en 23 september 2012 met 8.000 festivalgangers. Dit concept werd behouden voor het vierde festival dat plaatsvond op 20 en 21 september 2013 met bijna 10.000 deelnemers.[2]. In 2016 werd het een driedaags festival met 19.000 bezoekers. In 2020 werd ManiFiesta geannuleerd omwille van de COVID - pandemie. Na een aanwezigheid van 10 jaar in het Staf Versluys-centrum in Bredene verhuisde het feest in 2021 naar de Wellingtonrenbaan in Oostende.

Prijs Solidair[bewerken | brontekst bewerken]

Op elke editie wordt de Prijs Solidair uitgereikt door het maandblad Solidair van de Partij van de Arbeid. In 2010 werd hij uitgereikt aan de vier Belgische meisjes die meetrokken met de internationale flottielje voor Gaza en in 2011 aan het platform Pas en notre nom/Niet in onze naam, voor zijn initiatieven zoals de Frietrevolutie en de avond "Solidariteit maakt een cultuur groot" in de Koninklijke Vlaamse Schouwburg tegen de splitsing van het land en tegen het nationalisme. De "Prijs Solidair 2012" werd uitgereikt aan de familie Jonckheere die een rechtszaak aanspande tegen multinational Eternit én gelijk kreeg van de rechter in het zogenaamde "asbestproces" en in 2013 werd deze toegekend aan het platform Recht voor iedereen-Justice pour tous, dat zich verzet tegen de hervorming van de juridische bijstand door de regering.

Edities[bewerken | brontekst bewerken]

2010[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Monsieur Dupont, Buscemi, Jaune Toujours, Sharko, William Dunker, DJ Turbo Pascals aka Tomas De Soete en Davy De Meyer, DJ Civalizee Foundation, Les Fanfoireux en Majoretteketet, Gene Thomas, Ik en den Theo, Tiriband

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Aleida Guevara, André Ciccodicola, Domenico Losurdo, Colette Braeckman, Marco Van Hees, Raf Jespers, Thomas Blommaert, Karim Zahidi, Eric Neuprez, Antonio García, Fernando Yépez, Marc Vandepitte, Michel Collon

2011[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Machiavel, Raymond van het Groenewoud, HK & Les Saltimbanks, Les Callas s'roles, Orchestre International du Vetex, Witloof Bay, Hans Mortelmans & Groep, Les Fils de l'Autre, The Night Time Heroes Blues Band, ZEP, Bugalu Sound, DJ Dysfunkshunal, RATPOOH, Nolia, Peter Oerlemans & Friends, Duwoh en Bernard Van Lent, Acacia ensemble, Brecht-Eisler Koor, John Snauwaert Trio, Nigel Williams, Sigrid Vandenbogaerde

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Daniel Van Daele, Ferre Wyckmans, Mher Hovhanisian, Eddy Van Lancker, Koen Steel, Radhia Nassraoui, Guy Peeters, Marc Justaert, Bea Cantillon, Michel Roland, Fabiola Bueno Sánchez, Myriam Djegham, Riccardo Petrella, Alma De Walsche, Annemie Schaus, Adel Lassouli, Tariq Ramadan, Nawal el Saadawi, Olga Salanueva, Adriana Pérez, Ana Mayra Rodríguez, Willy Meyer, Katrien Demuynck, Bleri Lleshi, Jan Blommaert, Jean Bricmont, Michel Collon, Ben Schokkaert, Jules Pirlot, Lucas Catherine, Henri Houben, Geoffrey Geuens, Dimitri Verhulst, Mina Oualdlhadj, Lieve Franssen, Jonas Geirnaert, Chris Lomme, Joke Devynck, Daan Hugaert, Dirk Tuypens

2012[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Axelle Red, Filip Jordens, Sandra Kim, Transpiradansa, Sniper, HK et Les Saltimbanks, Bert Kruismans, Antje De Boeck, Sleepers' Reign, King Lee, Wigbert, Keonda, Xamanek, The Kids, Koen Crucke, Derek, Francois Vaiana, Jogi & Wilspit, Chicos Y Mendez, Tommy Green and the Blues Machine, Pieter Matthys

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Mariela Castro, Norman Finkelstein, Alain Clauwaert, Marie-Hélène Ska, Vincent Schreuer, Raoul Hedebouw, Peter Adriaenssens, Lisardo Suarez, Liza Maza, Claire Geraets, Elly van Reusel, Jan Blommaert, Michel Roland, Peter Mertens, Ico Maly, Dimitri Verhulst, Erwin Mortier, Paul Verhaeghe, Geertrui Daem, Annelies Verbeke, Erik Vlaminck, Jan Dumolyn, Rik Pinxten, Maarten Loopmans, Daniel Zamora, Pascal Debruyne, Philippe Van Parijs, Dirk Holemans, Luther Castillo, Sofie Merckx, Jean Bricmont, Olga Salanueva, Karel Stessens, Céline Delforge, Rémy Herrera, Joke Devynck, Felipe van Keirsbilck, Jokke Schreurs, Steve Vandenberghe, Carlos Lozano, Michel Cermak, Leida Reinhout, Benjamin Denis, Peter Wittoeck, Tom De Meester, Jean Jacques Jespers, Raf Jespers, Andre Loconte, Quentin Norfalisse, Michael Deas, Salah Hamouri, Mher Hovhanisian

2013[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Zita Swoon Group, Che Sudaka, Modena City Ramblers, Sous-Couche, Jaune Toujours, DJ Faroud, Slongs Dievanongs, El Yassmine, Los Murginales, NoMoBS, Jan De Wilde, Johnny Den Artiest, Jagan Makoka, FURIA, Yangko & Yaogu, Ik en den Theo, Flurk de Clown, Malika Bazega, Suarez, Scylla, En-Talla, MusikAndes, Coco Jr., Asham Band, The Toddlers Blues Band, DJ Pacha, DJ Bootsie Butsenzeller

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Adán Chávez Frías, Nico Cué, Katrien Verwimp, Panagiotis Kalfagiannis, Aminata Traoré, Cynthia McKinney, Satur Ocampo, Olivia Rutazibwa, Marc Antoon De Schrijver, Owen Jones, Gérard Mordillat, Anders Roslund, Börge Hellström, Ignacio Ramonet, Michel Collon, Mirtha Hormilla, Geert van Istendael, Tom Lanoye, Jeroen Olyslaegers, Thomas Decreus, Anne Provoost, Bleri Lleshi, Erica Coene, Aurélie Decoene, Jan Fermon, Jos Verbist, Christian Panier, Erik Vlaminck, Fikry El Azzouzi, Anissa Boujdani, Carmien Michels, Antoine Boute, Michaël Vandebril, Hans Vandeweghe, Gilles Goetghebuer, Frans Van Acoleyen, Inge Neefs, Tom De Meester, Jan Willem Goudriaan, Tom Vande Cruys, John Vandaele, Bruno De Wever, Anne Morelli, Peter Mertens, Koen Hostyn, Ralph Packet, Hanne Bosselaers, Marco Van Hees, Koenraad Tinel, Stefan Brijs, Manu Claeys, Pierre Outteryck, Peter Holvoet-Hanssen, Michael Vandebril, Maarten Inghels, Guy Standing, Daniel Hélin, Ben Hamidou, Sam Touzani, Paul Callewaert, Jean Hermesse, Pol De Vos, Sofie Merckx, Elias Kondilis, Gaby Colebunders, Yvan Del Percio, Monica De Coninck, Raoul Hedebouw, Greet Riebbels, Godelieve Gheysen, Barbara Van Dijck, Luc Van Krunkelsven, Alma De Walsche, Piet Chielens

2014[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

DAAN, Dancing Morons, Koen de Graeve en de post, Michael Van Peel, Prima la Musica, Zjef Vanuytsel, Squadra Bossa, A Tribute to Pete Seeger, Seydina Diop, Marka, O'Tchalaï, HK & Ministère des affaires populaires, Rauw en onbesproken, Radio Bistro, Ange Nawasadio, Eric Baranyanka, Jokke Schreurs, Abdelkader Zahnoun, Los Walters, Ginga Mundo, Anke Hintjens, Sylvie Nawasadio, Jan De Smet, Rey Cabrera

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Angela Davis, Peter Mertens, Emile Roemer, Raoul Hedebouw, Pierre Laurent, Stefaan Vanthourenhout, Robert Verteneuil, Jan Buelens, Henri Goldman, Marianne De Troyer, Lode Goderis, Ferre Wyckmans, Felipe Van Keirsbilck, Katrien Verwimp, Daniel Piron, Pascal Debruyne, Inês Cristina Zuber, Eva Brumagne, Marijke Persoone, Maartje De Vries, Nico Hirtt, Mie Branders, Michaël Verbauwhede, Nele Van Parys, Frank Pattyn, Brigitte Gloire, Jean Francois Tamellini, Natalie Eggermont, Ferdi De Ville, Olivier Winants, Marc Maes, Philippe De Backer, Fadwa Barghouti, Milagros Valdespino, Charles Ducal, Jacques Pauwels, Michel Meyer, Maurice Lemoine, Lydia Chagoll, Nabil Ben Yadir, Marleen De Crée, Peter Holvoet-Hanssen, Laurence Vielle, Ange Nawasadio, Taha Adnan, Rachida Lamrabet, Saskia De Coster, Elvis Peeters, Jean Paul Schutten, Ilan Pappé, Jan Vranken, Valère Staraselski, Etienne Bours, Fernando Gonzalez, Gerardo Hernandez, Marco Van Hees

2015[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Goran Bregović, Bart Peeters, Slongs Dievanongs, Médine, William Dunker, Terrakota, Bituaya, Tristan Faes, Dynamo Zjosss, Sarah Letor, White Oak, Dialy Cunda, Fast Forward, Junior Goodfellaz, Café Marché, BobaLicious, La Sonora Cubana, Nigel Williams, Famba, Awaal Nem, Kalasa

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Vandana Shiva, Peter Mertens, Arnold Schölzel, Raoul Hedebouw, Christos Giovanopoulos, Wouter Hillaert, Veronique Clette-Gakuba, Matéo Alaluf, Stijn Oosterlynck, Cecilia Lisa Eliche, Laurette Muylaert, Marc Scius, Joseph Young, Rune Peitersen, Wim David, Estelle Ceulemans, Guido Depraetere, Wouter Van Bellingen, Sonja Teughels, Nicha Mbuli, Riya Hassan, Lieven De Cauter, Raven Ruëll, Claire Geraets, Jenny Clegg, Jo Cottenier, Yves Hellendorf, Francine Mestrum, Linda Mashingaidze, Chris Van den Bossche, John Bellamy Foster, Gabriel Nadeau-Dubois, Teruko Yokoyama, Owen Jones, Kristien Hemmerechts, Fikry El Azzouzi, Ish Ait Hamou, Henri Houben, Widukind De Ridder, Valère Staraselski, Rik Hancké, Monique Pinçon-Charlot, Nix, Serge Baeken, Simon Spruyt, Flore Balthazar, Louis Theillier, Youssef Handichi, Karel Van Acoleyen, Wouter Mannaerts, Jean Pestiau, Marc Vermeersch, Pierre Marage, Dirk Ryckbosch, Ella Peeters, Lucie Van Crombrugge, Merel Terlien, Salah Hamouri, Felipe Van Keirsbilck, Charlie Lepaige, Bram Sercu, Angelo Sciacchitano, Tom Vrijens, Gérardo Hernandez, Leonardo Tamayo Nunez, Kurt De Loor, Katrien Demuynck, Claudia Salerno Caldera

2016[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Manu Chao, Asian Dub Foundation, Kery James, Havana Sur, Sttellla, Temenik Electric, 9militia, Banda Bassotti, Llamas in Space, Bone for Tuna, Okapi, Bootlegs, Zombie, Skip&Die, K's Choice, Babylon Circus, Noé, Equal Idiots, Panteras Negras, Christoff, DJ Pacha, Youssef El Mousaoui, Jokke Schreurs, Filip Jordens, Hakim, Salsa de Brujas, Jesus Cobas, Mout Uytersprot, Highway to the Blues, Steven Boers, Don Luca, De Spoel, Rooty Tooth, Djurdjevak, Lukas Lelie en Edouard De Prez, D-Urbanites, Year Zero, Mugydasou, Bruxelles Aires Tango Orchestra, Merdan Taplak

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Aleida Guevara, Peter Mertens, Raoul Hedebouw, Marc Van Ranst, Francois Ruffin, Richard Wilkinson, Jaak Brepoels, Rutger Bregman, Veerle Verleyen, Dree Peremans, Anja Meulenbelt, Dirk Van Duppen, Johan Hoebeke, Maxime Stroobant, Ivan Van Praet, Rachida Ahali, Marc Reugebrink, Nigel Williams, Luc Pien, Dominique Willaert, Stefan Hertmans, Charles Ducal, Stefaan Van den Brempt, Zoe Konstantopoulou, Pierre Laurent, Ron Meyer, Ignacio Ramonet, Aurélie Lanctôt, Maartje De Vries, Emir Sader, Radhia Nasraoui, Joke Callewaert, Vanessa Codaccioni, Jan Buelens, John Hilary, Line De Witte, Renske Leijten, Sofie Merckx, Loudo De Brabander, Michel Collon, Jolien De Norre, John Hendy, Mickaël Wamen, Bashkar Sunkara, Thijs Calu, Liza Lebrun, Renée Van Der Veken, Jean Hermesse, Marc Vandepitte, Mads Gilbert, Rafeef Ziadah, Walter Benn Michaels, Mark Dudzic, Philippe Julien, Gaby Colenbunders, Frédéric Gillot, Madeleine Ellis-Petersen, Jean François Tamellini, Ilse De Vooght, Roberto Chile, Jan Nolf, Manuela Cadelli, Robert Vertenueil, Vincent Vanderhaegen, Sara Willems, Petra De Sutter, Ben Van Duppen, Jacques Tempere, Samira Saleh, Peter Adriaenssens, Marie Thérèse Coenen, Marco Van Hees, Sven Augusteyns, Seckou Ouologuem, Tom Driesen, Willy Miermans, Margriet Beenaerts, Kim De Witte, Andreas Tirez, Tom De Meester, Samuel Meegens, Dominiek Dendooven, Joseph Demeulemeester, Haifa Zangana

2017[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Beverly Jo Scott, Hooverphonic, Pura Vida, Slongs Dievanongs, Médine, Idir, Captain Ska, Het Zesde Metaal, Vive la Fête, Discobar7inch, Warre Borgmans, Havana Sur, IBDAA, Akro Percu, Sencirk, Soirée Camping, Southern Cajun, Sindicato Sonico, Antwerp Gipsy-Ska Orkestra, Jaune Toujours, Tardi, Dominique Grange, Daan Hugaert, Buena Vista Cubanismo Club, DJ Pacha, Chamanto, DJ Roberto Secreto, Tamboerijnen,

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Luc Van Gorp, Jean-Marc Close, Sofie Merckx, Richard Falk, Alain Gresh, Fiona Ben Chekroun, Labib Fahmy, Sylia Ziana, Mohamed Achahbar, Saïd El-Amrani, Aicha Bouharras, Saddie Choua, Chris Serroyen, Estelle Ceulemans, Walter Van Trier, Benjamin Pestieau, Jeanne Devos, Pia Stalpaert, Gail Walker, Maurice Lemoine, Laura Caceres, Maxime Combes, Line De Witte, Zohra Othman, Dirk De Wachter, Dirk Van Duppen, Raoul Hedebouw, Hilal Elver, Staf Henderickx, Alexis Deswaef, Rachida Lamrabet, Luk Vandenhoeck, Mao Xi, Xinning Song, Dries Lesage, Jo Cottenier, Fred Pearce, Ludo De Witte, Natalie Eggermont, Peter Mertens, Dirk Reynders, Dimitri Penidis, Maike Vanhee, Anja Meulenbelt, Irène Kaufer, Marcela de la Pena Valdivia, Maartje De Vries, Nele Van Parys, Loïc Fraiture, Victor Dreke, Uwe Fritsch, Ivan Lavallée, Mieke Van den Broeck, Hind Riad, Fatou Diomé, François De Smet, Charlotte Vandycke, Lies Michielsen, Michiel De Baets, Franky Van Rode, Benny Willems, Andrew Feinstein, Anne Morelli, Jacques Pauwels, Claude Renard, Mary Gabriel, Mohamed El Bachiri, Caroline Lamarche, Henri Houben, Karel Van Acoleyen, Carlos Perez, Xavier Desmit, Petra De Sutter, Johan Hoebeke, Ward Peeters, Jacques Tempere, Jean Pestieau, Ilse Derluyn, Norma Goicochea Estenoz, Hivalina Rodriguez, Julia Cabrera, Lucas Catherine, Eule Bonganay, Eufemia Cullamat, Sylvie Lausberg, Muriel Krammisch, Marijke Persoone, Luc Cromphout, Wendy Hermans, Aya Sabi, Jeroen Olyslaegers, Tom De Meester, Brendan Ogle, Youssef Handichi, Maaike Van Overloop, Hubert Jamart, Koen De Maeseneir, Chris Van den Bossche, Jan Franssen, Stéphanie De Maerschalk, Jihad Van Puymbroeck, Dirk De Block, Gaby Colenbunders, Christophe Van Gheluwe, Geoffrey Geuens, Damien Robert,

2018[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Seun Kuti & Egypt 80, Asian Dub Foundation, La Pegantina, Raymond van het Groenewoud, Chilla, Los Fastidios, SkalaB, DJPasha, Pastis en Apostrof, Jan De Smet, Nele Paelinck, 2centimeters, Jaune Toujours, Soiree Camping, Barbara Dex, Leila Huissoud, Orkest Bazar, Red Zebra, Cedric Gervy, Ludo en Arsène, Amoukanama, MC Lily, Kameraad Korsakov

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Pablo Sepulveda Allende, Aleida Guevara, Paul Jorion, Philippe Samek, Marco Van Hees, Frank Vanaerschot, Ben Nemery, Joeri Thijs, Saliha Boussedra, Françoise De Smedt, Paul Goossens, Herwig Lerouge, Kim De Witte, Dirk Van Duppen, Wim Distelmans, Frank Vandenbroucke, Dave Sinardet, Francine Mestrum, Edwy Plenel, Germain Mugemangango, Olivia Venet, Jean-Pascal Van Ypersele, Natalie Eggermont, Dominique Kiekens, Eyal Sivan, Kristien Hemmerechts, Raoul Hedebouw, Nico Hirtt, Jozefien De Leersnyder, Fred Mawet, Mathieu Strale, Pascal Debruyne, Alice Romanville, Daniel Zamora, Michael Erhardt, Laurent Lebrun, Lotte Van der Horst, Yves Lambot, Usul, Ico Maly, Haiyan Zhang, Mao Xi, Jo Cottenier, Axel Goethals, Ferre Wyckmans, Yao yang, Jeanne Devos, Pia Stalpaert, Pierre Verbeeren, Mehdi Kassou, Aurélie Pontieux, Loïc Fraiture, Flor Didden, Monika Triest, Abdellatif Laäbi, Chokri Ben Chikha, Nicole Malenconi, Said Bouamama, José Gotovitch, Laurence De Cock, Bleri Lleshi, Miriyam Aouragh, Anne Morelli, Bob Roeck, Marie-Louise Eteki Otabela, Leonard Nyangoma, Nora Garcia Nieves, Tinay Palabay, Coni Ledesma, Bruno Verlaeckt, Tom Devoght, Robert Vertenueil, Peter Mertens, Stefaan Decock, Marc Goethals, Freek Louckx, Pierre Marage, Hetty Helsmoortel, Sofie Merckx, Anne Delespaul, Michel Roland, Jan De Maeseneer, Jean Pestieau, Shirley Devey, Johan Hoebeke, Enrique Ubieta, Jo Devrieze, Kees van Oosten, Mathias Thuyls, Ludo Segers, Kalvin Soiresse Njall, Mathilde El Bakri, Stefaan Van Brabandt, David Pestieau, Lies Michielsen, Gino Hoppe, Yuksel Kalaz, Stefano Scibetta, Aurore Joly, Wim Ceunen, Tom De Meester, Thomas Blommaert, Jos D'haese, Mie Branders, Geert Asman, Nadia Moscufo, Jan Buelens, Steven Boers, Mitta Van der Maat, Kris Merckx, Sander Vandecapelle, Joke Vandenbempt, Rafik Rassâa, Francis Leboutte, Michelle Graus, Carolien Groenendaels, Ilse Ghekiere, Anna Kiejna, Erica Lee, Maartje De Vries, Elise Wynen, Herman Loos, Olivier Lemaire, Antonio Cocciolo, Laurent Brun

2019[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Salvatore Adamo, Amparanoia, Goran Bregovic, Lowkey, Jan De Wilde, Vuile Mong en zijn Vieze Gasten, Chicos Y Mendez, Okkupeerder, Proyecto Secreto, Seagulls, The Kids, HK, Maria Dolores Band, Las Rebanadas, Tacones Altos, DJ Pacha, Skyblasters, DC Nakebuster, The Spanyards, DJ Bobalicious, L'Hexaler, The Voice Senior, Women's Blues, Daan Vandewalle, Inez Carsauw, Mugydasou, Fermin Mora, Orkest Bazar, Intrepidos, GODC, debkeh RAJ'EEN, Code Rouge, CNN199

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Dilma Rousseff, Abel Prieto, Adriana Alvarez, Fabien Roussel, Juliana Lumumba, Charles Ducal, Jeanne Devos, Nancy Fobe, Nicolas Delplace, Dirk Van Duppen, Jean-Baptiste Malet, William Blanc, Christophe Naudin, Vivek Chibber, Peter Mertens, Anuna De Wever, Hilal Sor, Pia Stalpaert, Maria Vindevoghel, Hind Eljadid, Nadia Moscufo, Gaby Colenbunders, Roberto D'Amico, Dominiek Dendooven, Jacques Pauwels, David Gobé, Marc Botenga, Thierry Sneessens, Kim De Witte, Ine Gijbels, Ayse Yigit, Francis Dagrin, Steven De Vuyst, Jan Ceulemans, Egon Groen, Ilse De Vooght, Olivier Pintelon, Anke Hintjens, Talissa Rodriguez, Michelle Graus, Marina Kunzi, Marijke Weewauters, Maria Miguel Serra, Jean Jacques Amy, Sarah Scheepers, Rachel Holmes, Mustapha Awad, Aliou Baldes, Geert De Weyer, Wauter Mannaert, Naima Charkaoui, Manuela Cadelli, Josiane Dostie, Alain Platel, Johan Depoortere, Bob Tofs, Mireille Tsheusi-Robert, Mao Xi, Yuan Feng, Jenny Clegg, Sven Biscop, Salwa Salman, Elmer Labog, Said Bouamama, Kevana, Dada Stella Kitoga, Shadi Zmorrod, Modi Tambwe, Stella Nyanchama, Sofie Merckx, Lieven Annemans, Saddie Choua, Gaea Schoeters, Fabrice Murgia, Ilse Ghekiere, Sara Vertongen, Maurice Lemoine, Marc Leemans, Marieke Koning, Marijke Persoone, Ad van Wijk, Raf Van Gestel, Jos D'Haese, Petra Heylen, Florentyna Gus, Christine Mahy, Julie Vincke, Brigitte Van Gerven, Noe Lecocq, Ivo Janssen, Natalie Eggermont, Petra Heylen, Martin Willems, Paul Verheaghe, Catherine Van Der Straeten, Philippe Martinez, Özlem Demirel, Robert Vertenueil, Bruno Verlaeckt, Anna Milojkowic, Kati Verstappen, Belkys Lay, Norma Goicochea, Jean Pestiau, Rita Vanobberghen, Laura Hirtt, François Grogna, Alexis Merlaud, Koen Van Boxem, Xavier Desmit, Pierre Marage, Johan Hoebeke, Jeroen Van Ranst, Angeline Van den Rijse, Tine Hens, Jesse Oberdorf, Yvan De Jonge

2021[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Zwangere Guy op het hoofdpodium in 2021

Zwangere Guy, Tiiwtiiw, Danakil, Helmut Lotti, DJ Blck Mamba, Zap Mama, Les Négresses Vertes, Tutu Poane, Sergent Garcia, Koyle, Bulls on Parade, Roni, Den Ambrassband, Lorenz MC, Le Louyet, Ilanovitch, Les Palmeniës, Wilderman, The Sangriola's, Dirty Five, Tommy U Su To Mezclao, Les Tritons Futés, Morning Chaos, Beba Storm, DJ Kisa, DJ Desperado, Scottie, Lean City, Wegsfeer, Amour-Noir, Vuile Mong en Zijn Vieze Gasten, John Woolley, BRLRS, Black & Blonde, Bonjour Eddy, Koen De Cauter, Nele Paelinck

Genodigden[bewerken | brontekst bewerken]

Sulaiman Addonia, Alicia Aguire, Ish Ait Hamou, Félix Atchadé, Dona Balbo, Omar Barghouti, Amina Belôrf, Roel Berghuis, Robin Bonné, Elizabeth Bosselaers, Marc Botenga, Said Bouamama, Jan Buelens, Margot Cloet, Antonio Cocciolo, Gaby Colebunders, Pascal Collemine, Silvana Condemi, Veronique Coteur, Tania Crombet Ramos, Lut Cromphout, Kris Cuyvers, Francis Dagrin, Fatiha Dahmani, Lieve Declerck, Stefaan Decock, Katrien De Graeve, Dominique De Groen, Sarah De Laet, Geoffroy de Lagasnerie, Anne Delespaul, Manolo De los Santos, Stéphanie de Maesschalck, Gaëlle Demez, Katrien Demuynck, Jérôme Denis, Radhika Desai, Kim De Witte, Jos D'Haese, Niubel Diaz Padilla, Charles Ducal, Martin Dupont, Apolline Dupuis, Hind Eljadid, Hans Elsen, Fatima Ezzarhouni, Laura Ganza, Annie Garcés, Nora García Nieves, Kristen Ghodsee, Fernando Gonzalez, Nic Görtz, Cinta Groos, Aurore Guieu, Raoul Hedebouw, Yves Hellendorff, Tine Hens, Zoraida Hernández Pedraza, Els Hertogen, Khadija Hyati, Gaby Jaenen, Jeroen Janssen, Lieven Miguel Kandolo, Aurore Koechlin, Mustafa Kör, Philippe Lamberts, Mathilde Larrère, Paloma López Bermejo, Edouard Louis, Jeanne Maillart, Christine Mahy, Zofia Malisz, Carlos Martinez, William Maunier, Jean-Luc Mélenchon, Sofie Merckx, Ruben Mersch, Peter Mertens, Eléonore Merza-Bronstein, Ron Meyer, Lies Michielsen, Katarina Mindum, Nadia Moscufo, Lucía Muños, Katrien Neyt, Celine Nieuwenhuys, Nyanchama Okemwa, Jeroen Olyslaegers, Daniel Perez, François Perl, Cathérine Perret, David Pestieau, Jean Pestieau, Rik Pinxten, Sophie Pirson, Vijay Prashad, Michael Roberts, Janneke Ronse, François Savatier, Sarah Scheepers, Vincent Scheltiens, Levi Sollie, Hillal Sor, Heidi Theeten, Adrian Thomas, Jasper Thys, Johan Truyers, Karel Van Acoleyen, Frank Vanaerschot, Koen Vanbrabandt, Isabelle Vanbrabant, Lise Vandecasteele, Jean Van De Maele, Angeline Van Den Rijse, Katrin Van Den Troost, Jos Vander Velpen, Ben Van Duppen, Frank Van Houtte, Geert van Istendael, Felipe Van Keirsbilck, Mieke Van Laer, Jean-Pascal van Ypersele, Bruno Verlaeckt, Veerle Verleyen, Leen Vermeulen, Maria Vindevoghel, Sarah Wagemans, Marijke Weewauters, Martin Willems, Karim Zahidi, Tom Zwaenepoel

2022[bewerken | brontekst bewerken]

Artiesten[bewerken | brontekst bewerken]

Belgian Asociality, Stikstof, Magic System, HK, Ana Tijoux en Panteras Negras, Bab L'Bluz, Postmen (geannuleerd), L'Or Du Commun, Levs, Eme Alfonso, Le Motel, Emy, X&trick, Supafly Collective, Bobalicious, Bizkit Park, Wamaki's, Shoreline Collective (geannuleerd), Mystère, Causenation, The 925 (geannuleerd), Black & Blonde, Motilonas Rap, DJ Lisa Jordens, DJ Sugar Charly, JJR (geannuleerd), Maykel López (geannuleerd), Tiswatis, Kundabuffi, Skala B, Augustijn Vermandere

Externe link[bewerken | brontekst bewerken]