Station Doetinchem
Doetinchem | ||||
---|---|---|---|---|
Het station in 2018
| ||||
Afkorting | Dtc | |||
Opening | 15 juli 1885 | |||
Perrons | 1 | |||
Perronsporen | 2 (Sporenschema) | |||
Spoorlijn(en) | Winterswijk - Zevenaar Doetinchem - Hengelo GOLS (opgebroken) | |||
Streekbus(sen) | Bestand:Arrivalogo.jpg 23 | 24 | 28 | 40 | 51 | 74 | 82 | 428 | 628 Bestand:Arrivalogo.jpg & 27 & 29 | |||
Schoolbus(sen) | Bestand:Arrivalogo.jpg 612 | 623 | 627 | 651 | 656 | 682 | |||
Belbus(sen) | Bestand:Arrivalogo.jpg 2 | |||
Vervoerders | ||||
- Treinvervoerder | Bestand:Arrivalogo.jpg & | |||
- Busvervoerder | Bestand:Arrivalogo.jpg & | |||
Reizigers | 7.283 (2013) per dag | |||
Ligging | ||||
Plaats | Doetinchem | |||
Coördinaten | 51° 57′ 30″ NB, 6° 17′ 42″ OL | |||
Externe link | NS-stationsinformatie | |||
|
Station Doetinchem is het belangrijkste spoorwegstation in Doetinchem aan de spoorlijn Winterswijk – Zevenaar. Het station, van het type GOLS groot, werd geopend op 15 juli 1885. Het huidige stationsgebouw is van recentere datum.
Ieder halfuur stopt hier de stoptrein Arnhem Centraal – Winterswijk, die wordt geëxploiteerd door Arriva. Deze verbinding wordt doordeweeks tot 20:00 aangevuld met ieder halfuur een stoptrein Arnhem Centraal – Doetinchem, die wordt geëxploiteerd door Breng. Tot 9 december 2012 werden beide verbindingen geëxploiteerd door Syntus. Per diezelfde datum werden het loket en de wachtruimte in het station gesloten.
Serie | Treinsoort | Route | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
30700 RS 32 | Stoptrein (Hermes) | Arnhem Centraal – Doetinchem | Rijdt onder de naam brengdirect en rijdt niet in de avonduren (na 20:00 uur) en het weekend. Verzorgt samen met Arriva een kwartierdienst tussen Arnhem en Doetinchem. |
30900 RS 32 | Stoptrein (Arriva) | Arnhem Centraal – Doetinchem – Winterswijk | Verzorgt samen met Hermes (die onder de naam brengdirect rijdt) doordeweeks tot 20:00 uur een kwartierdienst tussen Arnhem en Doetinchem. |
In de gemeente Doetinchem bevinden zich verder nog de stations Doetinchem De Huet, Wehl en Gaanderen. Tot 1985 was er in plaats van station Doetinchem De Huet het station Doetinchem West, dat gelegen was tussen de stations Doetinchem en het huidige Doetinchem De Huet.
Direct naast station Doetinchem bevindt zich het Openbaar Vervoer & Speelgoed Museum.
Voor- en natransport
Bij het station is een busstation, vanwaar verschillende bel-, school- en streekbussen vertrekken. Al deze diensten worden door Arriva gereden sinds de concessieovergang eind 2010, met uitzondering van lijnen 27 en 29 die gedeeltelijk ook door Breng gereden worden.
Lijn | Route | Bijzonderheden |
---|---|---|
2 | Centrum → Ziekenhuis → Overstegen → Oogziekenhuis → Station → Centrum | Vlinder, rijdt niet 's avonds en in het weekend. |
23 | Doetinchem - Zelhem - Ruurlo - Borculo | Rijdt op weekdagen tussen 8:00-11:00 uur en 12:00-16:30 uur en op zondagavond via de Leostichting. |
24 | Doetinchem - Braamt - Zeddam - 's-Heerenberg | |
27 | Doetinchem - Doesburg - Giesbeek - Velp - Arnhem CS | Wordt afwisselend gereden door Arriva en Breng. |
28 | Doetinchem - Etten - Ulft - Gendringen | |
29 | Doetinchem - Doesburg - Rheden - Velp - Arnhem CS | Rijdt niet doordeweeks na 20:00 en in het weekend. Wordt afwisselend gereden door Arriva en Breng. |
40 | Doetinchem - Gaanderen - Terborg - Silvolde - Breedenbroek - Dinxperlo | Rijdt niet 's avonds en in het weekend. |
51 | Doetinchem - Hengelo - Vorden | |
74 | Doetinchem - Varsseveld - Lichtenvoorde - Groenlo - Eibergen - Enschede | Rijdt niet 's avonds en in het weekend. |
82 | Doetinchem - Langerak - Hummelo - Steenderen - Warnsveld - Zutphen | |
428 | Doetinchem - Etten - Ulft - Gendringen - Breedenbroek - Dinxperlo | Rijdt alleen 's avonds. Rijdt van maandag- t/m vrijdagavond alleen richting Dinxperlo. |
612 | Station - Sportpark Zuid | Schoolbus, 3 ritten naar Tweede Loolaan en 6 ritten naar station Doetinchem. |
623 | Doetinchem ← Zelhelm ← Wolfersveen ← Veldhoek ← Ruurlo ← Borculo | Schoolbus, 3 ritten van Borculo naar station Doetinchem en 2 ritten van station Doetinchem naar het Graafschap College. |
627 | Doetinchem ← Keppel ← Drempt ← Doesburg ← Angerlo ← Giesbeek | Schoolbus, 1 rit begint in Giesbeek en 1 rit begint in Doesburg. |
628 | Doetinchem ← Etten ← Ulft ← Gendringen ← Breedenbroek ← Dinxperlo | Spitsbus |
651 | Doetinchem ← Velswijk ← Hengelo ← Vorden ← Lochem | Schoolbus, 1 rit begint in Lochem en 1 rit begint in Hengelo. Vanuit Doetinchem: 1 rit naar Hengelo en 2 ritten naar Slingeland Ziekenhuis |
656 | Doetinchem - Hengelo - Zutphen - Voorst - Apeldoorn | Schoolbus, rijdt 's ochtends naar Apeldoorn en 's middags naar Doetinchem. |
682 | Doetinchem - Hummelo - Steenderen - Warnsveld - Zutphen | Schoolbus, rijdt alleen 1 rit per richting. |
Verder zijn er parkeervoorzieningen voor auto's, een onbewaakte fietsenstalling en fietskluizen. In Doetinchem en een deel van de omgeving rijdt tevens de Regiotaxi.
Vernieuwing station
In 2014 werd begonnen met de verbreding van het middenperron. Tot 28 augustus 2016 is gewerkt aan een verbreding van het perron en de aanleg van een opstelspoor waar Breng vier treinstellen kan opstellen. In de nazomer van dat jaar werd de fietsenstalling uitgebreid en de verkeerssituatie rondom het Stationsplein verbeterd.
Bronnen, noten en/of referenties
|