Streekvervoer Haaglanden
Hieronder staan de buslijnen van Streekvervoer Haaglanden.
Geschiedenis
- Jaren 50: Het streekvervoer in Haaglanden werd verzorgd door drie vervoersmaatschappijen, te weten de Citosa, de NZH en de WSM.
- 1 januari 1969: Citosa en de WSM gingen samen verder onder de naam Westnederland met het kantoor in Boskoop.
- 1 november 1994: Westnederland gaat samen met het Zeeuwse Zuid-West-Nederland. De nieuwe naam voor het fusiebedrijf werd ZWN-Groep met de initialen ZWN.
- 10 mei 1999: De ZWN-Groep hield op te bestaan. De ZWN ging samen met Midnet, de NZH en een deel van Oostnet het nieuwe busbedrijf Connexxion vormen, andere deel van Oostnet werd Syntus.
- 30 augustus 2009: De concessie van Connexxion voor busvervoer in regio Haaglanden is overgenomen door Veolia.
- 11 december 2016: De concessie van Veolia werd door ophouden van Veolia overgenomen door Connexxion.
- 25 augustus 2019: De concessie van Connexxion werd overgenomen door EBS.
Materieel
Tot 2009 zijn de volgende typen streekbussen te zien geweest in het streekvervoer in Haaglanden:
- Leyland-Den Oudsten/Werkspoor A Road (Bolramer)
- Leyland-Verheul LVB, Leyland-Den Oudsten LOB, DAF-Den Oudsten MB200
- Den Oudsten B88 (SB220)
- Mercedes-Benz O405
- Den Oudsten Alliance (zowel Iveco als DAF)
- MAN ViaBus Caetano
- Mercedes-Benz Citaro
- VDL Berkhof Ambassador
Ter vervanging van deze bussen besloot stadsgewest bij de nieuwe concessie één soort bus te laten rijden. De MAN Lion's City A21 (CNG) is het type bus dat vanaf 2009 alleen nog maar rijdt op alle concessies binnen de grenzen van Haaglanden.
Sinds 25 augustus 2019 zijn de volgende bussen gaan rijden: 83 stuks Mercedes-Benz Citaro C2 NGT Hybrid voor R-net, normale streeklijnen en de Airportlijn (lijn 37), 10 stuks Mercedes-Benz Citaro C2 G NGT Hybrid voor R-net en de drukke streeklijnen en VDL Citea LLE-99 Electric voor de stadsdiensten van Delft en Zoetermeer. Voor de rustige lijnen worden taxibussen ingezet van het merk VDL MidCity die door Noot worden gereden in opdracht van EBS.
Huidige buslijnen
Stadsdienst Delft
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
60 | Zuidpoort - Nootdorp Centrum | Station Delft, Delft Noord, Defensie, Craeyenburch | |
61 | Station Delft - Kuyperwijk | Hof van Delft, Hoornse Hof | |
62 | Station Delft - Delfgauw, Ruyven | Station Delft, Markt, Stadhuis, Botanische Tuin, Wippolder, Emerald | Rijdt na 22:30 via GGZ Delftland ipv via de Markt |
63 | Station Delft - Olof Palmestraat(/Camping) | Delft Noord, GGZ Delftland, Bomenwijk, PoortCenter, IKEA, (Delfse Hout) | Rijdt na 22:30 niet. Vanaf 1 april tot eind oktober rijdt deze buslijn verder naar het Delftse Hout bij de halte Camping. |
64 | Station Delft - Tanthof | De Hoven Passage, Voorhof | |
69 | Station Delft - Station Delft | Technopolis, TU Delft | Rijdt alleen op werkdagen van 7:00 tot 23:45 uur. |
Stadsdienst Zoetermeer
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
70 | Centrum-West - Noordhove | Het LangeLand Ziekenhuis | |
71 | Centrum-West - Centrum-West | Station, Rokkeveen, Station Oost, Dorp | Ringlijn in één richting, tegengesteld aan lijn 72. |
72 | Centrum-West - Centrum-West | Dorp, Station Oost, Rokkeveen, Station | Ringlijn in één richting, tegengesteld aan lijn 71. |
73 | Centrum-West - Lansingerland-Zoetermeer | Palenstein, Dorp | Rijdt niet op zondag. |
74 | Centrum-West - Lansinghage | Station, Station Oost | Spitslijn. |
Streekbussen
R-net
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
455 | Zoetermeer, Centrum-West - Delft, Station | Pijnacker, Delfgauw, TU Delft (Noord) | |
456 | Den Haag, Leyenburg - Schiedam, Station Centrum | Poeldijk, Honselersdijk, Naaldwijk, Maasland Viaduct |
Veilinglijnen
De veilinglijnen van en naar FloraHolland in Honselersdijk rijden 's morgens vroeg voor aanvang van de veiling richting de veiling. Na de veiling rijden ze weer terug. Deze lijnen zijn alleen te gebruiken met een door de veiling uitgegeven speciaal vervoerbewijs, aangezien de veilinglijnen niet voor de passagiersdienst zijn bedoeld. Verder worden de lijnen gereden door externe bedrijven.
Lijn | Route | Via |
---|---|---|
824 | Honselersdijk, FloraHolland ← Rotterdam, Marconiplein | Vlaardingen, Schiedam |
826 | Honselersdijk, FloraHolland ← Vlaardingen, Liesveldviaduct | Maassluis, Maasland |
827 | Honselersdijk, FloraHolland ← Den Haag, Lozerlaan | |
829 | Honselersdijk, FloraHolland ← Spijkenisse, Meubelboulevard | Hoogvliet |
831 | Honselersdijk, FloraHolland ← Rotterdam, Station Centraal |
Buurtbus
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
284 | Delfgauw - Den Haag Ypenburg | Oude Leede, Pijnacker, Gemeentekantoor, Nootdorp | Rijdt niet 's avonds en in het weekend. |
Overige buslijnen
De buslijnen die wel door Haaglanden rijden maar en niet bij deze concessie horen, horen bij de concessies bus Rotterdam en Zuid-Holland Noord (ZHN).
Bus Rotterdam
- Deze concessie wordt gereden door de RET.
Lijn | Route | Via | Bijzonderheden |
---|---|---|---|
40 | Delft, Station - Rotterdam, Centraal Station | De Zweth, Overschie | Rijdt alleen van maandag t/m vrijdag overdag. |
170 | Zoetermeer, Centrum-West - Rodenrijs, Metrostation | Station Zoetermeer, Station Zoetermeer Oost, Station Lansingerland-Zoetermeer, ZoRo-busbaan, Berkel en Rodenrijs | R-net en HOV, rijdt over de ZoRo-busbaan tussen station Rodenrijs en Lansinghage. |
173 | Zoetermeer, Station Lansingerland-Zoetermeer - Rodenrijs, Metrostation | Bleiswijk, Bergschenhoek, ZoRo-busbaan, Berkel en Rodenrijs | R-net en HOV, rijdt over de ZoRo-busbaan tussen station Rodenrijs en Lansinghage. |
174 | Delft, Station - Rotterdam, Station Noord | TU wijk, Pijnacker Zuid, Berkel Westpolder, Berkel, Bergschenhoek, Hillegersberg, Schiebroek | Tussen Delft en Berkel Westpolder als gemaksbus met beperkte dienst. |
Zuid-Holland Noord (ZHN)
- Deze concessie wordt gereden door Arriva.