Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Gewenste artikelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Deze lijst is onderdeel van het Wikiproject Gendergap.
We Can Edit.jpg

Help mee om zoveel mogelijk ‘vrouwelijke’ onderwerpen te beschrijven op Wikipedia! Artikelen die in de onderstaande lijsten rood zijn, zijn nog niet geschreven. Samen maken we de lijst korter. Schrijf je mee?

Let's bridge the Wikimedia gendergap together.jpg

Inhoud


Vrouwen naar beroep[bewerken]

Wetenschappers[bewerken]

  1. Camille Paglia (en)
  2. Margaret Chan (en - wikidata)
  3. Margaret Mahler (en:Margaret Mahler)
  4. Anna Stecksén (en:Anna Stecksén)
  5. Janaki Ammal (en:Janaki Ammal)
  6. Matilde Bensaúde (en:Matilde Bensaúde)
  7. Agnes Quirk (en:Agnes Quirk)
  8. Concepción Aleixandre Ballester (en:Concepción Aleixandre Ballester)
  9. Mary Taylor Slow (en:Mary Taylor Slow)
  10. Gudrun Ruud (en:Gudrun Ruud)
  11. Vida Latham (en:Vida Latham)
  12. Elaine Le Breton (en:Elaine Le Breton)
  13. Ethel Irene McLennan (en:Ethel Irene McLennan)
  14. Marie Lebour (en:Marie Lebour)
  15. Mary Dilys Glynne (en:Mary Dilys Glynne)
  16. Ana Belén Elgoyhen (en:Ana Belén Elgoyhen)
  17. Anne B. Newman (en:Anne B. Newman)
  18. Asima Chatterjee (en:Asima Chatterjee)
  19. Betty Diamond (en:Betty Diamond)
  20. Carmen Vela (en:Carmen Vela)
  21. Catherine A. Lozupone (en:Catherine A. Lozupone)
  22. Catherine Feuillet (en:Catherine Feuillet)
  23. Catherine Hickson (en:Catherine Hickson)
  24. Cecile La Grenade (en:Cecile La Grenade)
  25. Celia Sánchez-Ramos (en:Celia Sánchez-Ramos)
  26. Christine Dranzoa (en:Christine Dranzoa)
  27. Christine Jasch (en:Christine Jasch)
  28. Deepika Kurup (en:Deepika Kurup)
  29. Dorath Pinto Uchôa (en:Dorath Pinto Uchôa)
  30. Eleanor R. Adair (en:Eleanor R. Adair)
  31. Elena Ramírez Parra (en:Elena Ramírez Parra)
  32. Ellen Stofan (en:Ellen Stofan)
  33. Emma Hwang (en:Emma Hwang)
  34. Gloria Lim (en:Gloria Lim)
  35. Grace Eldering (en:Grace Eldering)
  36. Helen Megaw (en:Helen Megaw)
  37. Ingeborg Hochmair (en:Ingeborg Hochmair)
  38. Isabella Karle (en:Isabella Karle)
  39. Jane B. Reece (en:Jane B. Reece)
  40. Janine Benyus (en:Janine Benyus)
  41. Jasminka Domaš (en:Jasminka Domaš)
  42. Jeannette E. Brown (en:Jeannette E. Brown)
  43. Joan Curran (en:Joan Curran)
  44. Josefina Castellví i Piulachs (en:Josefina Castellví i Piulachs)
  45. Julieta Kirkwood (en:Julieta Kirkwood)
  46. Kakani Katija Young (en:Kakani Katija Young)
  47. Katharine Bartlett (en:Katharine Bartlett)
  48. Katherine Belov (en:Katherine Belov)
  49. Katsuko Saruhashi (en:Katsuko Saruhashi)
  50. Lissette Martinez (en:Lissette Martinez)
  51. Lydia Yu-Jose (en:Lydia Yu-Jose)
  52. Maharani Chakravorty (en:Maharani Chakravorty)
  53. Marcia Neugebauer (en:Marcia Neugebauer)
  54. Mariangela Lisanti (en:Mariangela Lisanti)
  55. Marvalee Wake (en:Marvalee Wake)
  56. Maya Burhanpurkar (en:Maya Burhanpurkar)
  57. Mayly Sánchez (en:Mayly Sánchez)
  58. Miriam Rodon-Naveira (en:Miriam Rodon-Naveira)
  59. Moira Dunbar (en:Moira Dunbar)
  60. Naomi McClure-Griffiths (en:Naomi McClure-Griffiths)
  61. Nermin Gozukirmizi (en:Nermin Gozukirmizi)
  62. Nesrin Nas (en:Nesrin Nas)
  63. Nguyet Anh Duong (en:Nguyet Anh Duong)
  64. Nitza Margarita Cintron (en:Nitza Margarita Cintron)
  65. Patricia Bergquist (en:Patricia Bergquist)
  66. Pratiwi Sudarmono (en:Pratiwi Sudarmono)
  67. Rajani A. Bhisey (en:Rajani A. Bhisey)
  68. Rajeshwari Chatterjee (en:Rajeshwari Chatterjee)
  69. Rosa García García (en:Rosa García García)
  70. Rose Marie Pangborn (en:Rose Marie Pangborn)
  71. Rosemary Joyce (en:Rosemary Joyce)
  72. Ruth Schmidt (en:Ruth Schmidt)
  73. Samantha Mohr (en:Samantha Mohr)
  74. Samira Moussa (en:Samira Moussa)
  75. Sema Sgaier (en:Sema Sgaier)
  76. Sossina M. Haile (en:Sossina M. Haile)
  77. Soumya Swaminathan (en:Soumya Swaminathan)
  78. Sudha Bhattacharya (en:Sudha Bhattacharya)
  79. Sunetra Gupta (en:Sunetra Gupta)
  80. Suzanne Leclercq (en:Suzanne Leclercq)
  81. Sylvia Edlund (en:Sylvia Edlund)
  82. Tessy Thomas (en:Tessy Thomas)
  83. Tina Malti (en:Tina Malti)
  84. Vyda Ragulskienė (en:Vyda Ragulskienė)
  85. Walborg Thorsell (en:Walborg Thorsell)
  86. Yajaira Sierra Sastre (en:Yajaira Sierra Sastre)
  87. Zeng Fanyi (en:Zeng Fanyi)
  88. Florentina Mosora Roemeens-Belgische biologe (en)
  89. Suzanne Leclercq Belgische paleobotaniste (en)
  90. Sylvia Ratnasamy Belgisch-Indische computerwetenschapper ([1] en)
  91. Marianne Mareschal Belgische geofysica ([2] fr)
  92. Bernadette Bawin Belgische sociologe ([3] fr)
  93. Lucie Olbrechts-Tyteca Belgische sociologe (fr en)
  94. Rosabeth Moss Kanter Amerikaanse professor in bedrijfsmanagement, opgenomen in Knack's 30 sterke vrouwen ([w:fr:Rosabeth_Moss_Kanter fr] en)
  95. Susan Love Amerikaanse chirurge ook opgenomen in hogergenoemde Knack-lijst (en)
  96. Ruth Benedict (en:Ruth Benedict - wikidata) - 35
  97. Eileen Power, Britse historica
  98. Marie Jahoda (en:Marie Jahoda), sociaal-psycholoog
  99. Mary Wilkes (en:Mary Allen Wilkes)
  100. Gayatri Chakravorty Spivak (en - wikidata)
  101. Mildred Dresselhaus (en:Mildred Dresselhaus) - onlangs overleden Amerikaans natuurkundige, "queen of carbon science".
  102. Katie Bouman (en:Katie Bouman), ontwikkelde algoritme om eerste foto ooit van een zwart gat te maken.

Hoogleraren[bewerken]

  1. Brenda Almond
  2. Trudy van Asperen
  3. Johanna Beitel
  4. Arianna Betti
  5. Caroline Bleeker
  6. Truuske de Bock
  7. Mieke Boon
  8. Erica van Boven, hoogleraar Letterkunde Open Universiteit Nederland
  9. Edith Brugmans
  10. Corina Brussaard ([4], en:Corina Brussaard, es:Corina Brussaard)
  11. Lizet Duyvendak, feministe, uhd aan de Open Universiteit Nederland en auteur
  12. Anneke Hooymans
  13. Myriam Hunink
  14. Sarah Hutton
  15. Inge Hutter
  16. Marie Huysman
  17. Hidé Ishiguro
  18. Yolande Jansen
  19. Elselijn Kingma
  20. Pauline Kleingeld
  21. Diedel Kornet
  22. Titia de Lange (en, de, fr)
  23. Hanne van Lohuizen
  24. Katja Loos
  25. Marja van Luyn
  26. Cynthia Macdonald
  27. Anne Mackor
  28. Natasha Maurits
  29. Jeltje van der Meer
  30. Melinda Mills
  31. Mary S. Morgan (Engelse Wikipedia)
  32. Karin van Nieuwkerk (hoogleraar Radboud Universiteit Nijmegen, Inaugurele rede, Nemo kennislink)
  33. Tineke Oldehinkel
  34. Jeanine Olsen
  35. Carla Rita Palmerino, hoogleraar Geschiedenis van de moderne filosofie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en deeltijdhoogleraar Filosofie aan de Open Universiteit Nederland
  36. Paquita Perez Salgado, hoogleraar MST Open Universiteit Nederland
  37. Jeanne Peijnenburg
  38. Jeannette Pols
  39. Ingrid Robeyns
  40. Sabine Roeser
  41. Martha Roggenkamp
  42. Maartje Schermer
  43. Madeleine Claire Sergant
  44. Maureen Sie
  45. Marijke Spies
  46. Teresa Takken
  47. Dolly Verhoeven, hoogleraar Geschiedenis van Nijmegen en Geschiedenis van Gelderland aan de Radboud Universiteit Nijmegen
  48. Marian Verkerk
  49. Désirée Verweij
  50. Cornelia Johanna de Vogel
  51. Janneke Wesseling (1955), kunsthistorica en hoogleraar. Zie https://www.universiteitleiden.nl/en/staffmembers/janneke-wesseling
  52. Lies Wesseling, bijzonder hoogleraar en bekleder van de Opzij-leerstoel bij de Universiteit Maastricht. Zie ook https://www.maastrichtuniversity.nl/lies.wesseling
  53. Susan Wolf

Belgische hoogleraren[bewerken]

  1. Alice von Hildebrand - d:Q275370
  2. Claire Préaux - d:Q2975111
  3. Émile Noulet - d:Q1337342
  4. Susanna Mildonian - d:Q1665301
  5. Marianne Bertrand - d:Q1805905
  6. Elsa Dehennin - d:Q1333412
  7. Gonda Aline Hector Van Steen - d:Q1536973
  8. Greta Moens-Haenen - d:Q1545947
  9. Madeleine Defrenne - d:Q1883255
  10. Firouzeh Nahavandi - d:Q3072912
  11. Bernadette Mérenne-Schoumaker - d:Q15407048
  12. Reine Meylaerts - d:Q18223044

Voormalige leden van de KNAW[bewerken]

  1. Simone van Riet (wikidata)
  2. Martha Muusses (wikidata)
  3. J.H. van Leeuwen Boomkamp (wikidata)
  4. Hanne van Lohuizen (wikidata)
  5. Frances Yates (wikidata)

Prijzen en leerstoelen[bewerken]

  1. ...

Artsen[bewerken]

  1. Rebecca Cole de tweede Afro-Amerikaanse vrouwelijke arts in de VS
  2. Pauline Dekker longarts, met Wanda de Kanter bekend van Nederland Stopt! Met Roken
  3. Rita Sapiro Finkler endocrinoloog, gynaecoloog en kinderarts
  4. Anandi Gopal Joshi eerste vrouwelijke Indiase arts die in het Westen was opgeleid
  5. Patricia Robertson NASA-astronaut en arts
  6. Kazue Togasaki een van de eerste twee Japanse vrouwelijke artsen
  7. Jennie Kidd Trout, de eerste vrouwelijke arts in Canada
  8. Harriot Kezia Hunt arts, vrouwenactivist, leraar
  9. Elizabeth Reifsnyder opende het eerste vrouwenziekenhuis in Sjanghai

Sterrenkunde[bewerken]

Lijst grotendeels afkomstig van "vrouwen in de sterrenkunde"

  1. Maria Clara Eimmart (en), pinterest
  2. Mary Adela Blagg, Brits astronoom - (en)
  3. Catherine Cesarsky - (en)
  4. Agnes Mary Clerke, Iers astronoom - (en)
  5. France Anne Córdova, Amerikaans astrofysicist - (en)
  6. Pascale Defraigne, Koninklijke Sterrenwacht België
  7. Sandra Faber, Amerikaans hoogleraar astronomie en astrofysica - (en)
  8. Wendy L. Freedman, canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  9. Heidi B. Hammel, Amerikaans astronoom - (en)
  10. Eleanor F. Helin, Amerikaans astronoom - (en)
  11. Dorrit Hoffleit, Amerikaans astronoom - (en)
  12. Helen Sawyer Hogg, Amerikaans astronoom - (en)
  13. Wilhelmina Iwanowska, Pools astronoom - (en)
  14. Carole Jordan, Brits astrofysicist - (en)
  15. Patricia Lampens, Koninklijke Sterrenwacht België
  16. Anne Lemaître, Belgisch wiskundige
  17. Rosaly Lopes, Braziliaans planetair geoloog - (en)
  18. Linda A. Morabito, Canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  19. Ruby Payne-Scott, Australisch radio-astonoom - (en)
  20. Mary Proctor, Amerikaans schrijver over astronomie - (en)
  21. Nancy Roman, Amerikaans astronoom - (en)
  22. Charlotte Moore Sitterly, Amerikaans astronoom - (en)
  23. Henrietta Hill Swope, Amerikaans astronoom - (en)
  24. Anne Underhill - (en)
  25. Griet C. Van de Steene
  26. Maria Zuber, Amerikaans astronoom - (en)

Lucht- en ruimtevaart[bewerken]

  1. Patricia Robertson (en:Patricia Robertson) - wikidata NASA-astronaut en arts

Andere astronauten en kandidaten: en:List of female astronauts#Other astronauts and astronaut candidates

Egyptologen[bewerken]

  1. Aleida Assmann (Q111115)
  2. Joann Fletcher (Q274473)
  3. Sarah Parcak (Q7422673)
  4. Hilda Petrie (Q1618182)
  5. Rosalind Moss (Q15130156)
  6. Christiane Ziegler (Q2061302)
  7. Mary Brodrick (||Q18715540)
  8. Elizabeth Thomas (Q519857)
  9. Kara Cooney (Q6367499)
  10. Guillemette Andreu (Q3120521)
  11. Barbara Adams (Q442750)
  12. Amelia Edwards (Q437356)

Archeologen[bewerken]

  1. Adela Breton (Q18608933)


Bouwkunde en architectuur[bewerken]

  1. Rosaria Piomelli (d:Q7367366), Amerikaans architect
  2. Margarete Schütte-Lihotzky (d:Q78858), Oostenrijks architect

Zie verder Bouwende vrouwen (en Women in architecture)


Technologie/Informatica[bewerken]

  1. Gertrude Blanch (1897? - 1996) (en) leidt het Mathematical Tables Project (IT-bureau) tijdens de Tweede Wereldoorlog.
  2. Jean E. Sammet (en) (1928-2017), ontwikkelt de FORMAC programmertaal.
  3. Mary Allen Wilkes (en) was de eerste vrouw die een computer gebruikte in een privéwoning en de eerste ontwikkelaar van een operating system (LAP) voor de eerste minicomputer (LINC).
  4. Sister Mary Kenneth Keller (en) (1914?–1985) was de eerste Amerikaanse vrouw met een PhD in Computer Science.
  5. Margaret R. Fox (en) werd benoemd als voorzitter van het Office of Computer Information in 1966, een departement van het Institute for Computer Science and Technology of NBS tot 1975.
  6. Susan Nycum werkte aan computer security en computer law/intellectual property voor Datamation.
  7. Adele Goldberg (en) (1945–), was een van de ontwerpers en ontwikkelaars van de Smalltalk-taal.
  8. Karen Spärck Jones (en) (1935–2007) was een pionier van information retrieval en de verwerking van natuurlijke talen.
  9. Sandy Kurtzig (en) (1947-) richtte ASK Computer Systems op, een van de eerste vroege Silicon Valley startups.
  10. Lynn Conway (1938–), leidde de "LSI Systems" groep, en was mede auteur van Introduction to VLSI Systems.
  11. Phyllis Fox werkte aan de PORT portable mathematical/numerical library.
  12. Carol Shaw (?), ontwierp en programmeerde voor Atari Corp. and Activision.
  13. Carla Meninsky (?), ontwierp en programmeerde verschillende Atari 2600 spellen zoals Dodge 'Em and Warlords.
  14. Lorinda Cherry werkte de aan de Writer's Workbench (wwb) voor Bell Labs.
  15. Janese Swanson (en anderen) ontwikkelde de eerste Carmen Sandiego spellen. Ze richte tevens Girl Tech op.
  16. Radia Perlman (1951–), was de ontwerper van het Spanning Tree Protocol.
  17. Irma Wyman (~1927–), was de eerste Honeywell CIO.
  18. Hannah Smith (auteur) was the "Girlie tipster" voor CRASH (magazine).
  19. Éva Tardos (1957–), ontving de Fulkerson Prize voor haar onderzoek en ontwerp van analysis of algorithms.
  20. Donna Dubinsky (1955–), CEO en medeoprichter van Palm, Inc., medeoprichter van Handspring, medeoprichter van Numenta.
  21. Jeannette Wing ontwikkelde het Liskov substitution principle. Liskov was de winnaar van de Turing Prize in 2008.
  22. Chris Wellens is de oprichter van InterWorking Labs, het eerste bedrijf voor het bouwen van netwerk test apparatuur.
  23. Sally Floyd (~1953–), is bekend van haar werk over Transmission Control Protocol.
  24. Xiaoyuan Tu (1967–), ontving de eerste ACM's Doctoral Dissertation Award.
  25. Anita Borg (1949–2003), is de oprichter van het Institute for Women and Technology (IWT).
  26. Deb Richardson is de oprichter van LinuxChix, een internationale organisatie voor vrouwen die Linux gebruiken en van personen die vrouwen helpen met informatica.
  27. Ellen Spertus behaalde een PhD in Electrical Engineering and Computer Science aan het MIT in 1998 met een merkwaardige thesis "ParaSite: Mining the structural information on the World-Wide Web."
  28. Jeri Ellsworth (1974–) was een autodidact computerchipontwerper onder andere van de C64 Direct-to-TV.
  29. Ruchi Sanghvi was de eerste vrouwelijke ingenieur bij Facebook.
  30. Maria Klawe (1951–) was de eerste vrouw als voorzitter van het Harvey Mudd College sinds de oprichting in 1955 en was voorzitter van de ACM van 2002 tot 2004.

Organisaties voor vrouwen in de informatica[bewerken]

  1. Ada Initiative
  2. Anita Borg Institute for Women and Technology, groep die vrouwen ondersteunt en die de jaarlijkse Grace Hopper Celebration of Women in Computing conferentie organiseert.
  3. Association for Computing Machinery (ACM) Committee on Women
  4. BlackGirlsCode,[1] heeft zich tot doel gesteld aan te tonen dat meisjes met iedere huidskleur de vaardigheid hebben om de programmeuses van morgen te worden.
  5. BCSWomen, een groep specialistes van de British Computer Society (is al wel eens verwijderd omdat het niet E zou zijn)
  6. Computing Research Association, committee over de positie van vrouwen in het onderzoek naar vrouwen in computer onderzoek.
  7. Girl Develop IT, verbetert de positie van vrouwen met diverse achtergronden van over de hele wereld om te leren hoe software te ontwikkelen.
  8. Girl Geek Dinners, een internationale groep van vrouwen van alle leeftijden.
  9. Global Tech Women,[2] een organisatie die er van uit gaat dat de oplossing voor het probleem van de aanhoudende gender-verschillen is om zich te concentreren op de individuele behoeftes van technische vrouwen op een persoonlijk en professioneel vlak.
  10. Latinas in Computing,[3] een gemeenschap gestart door en voor van Zuid-Amerikaanse afkomst in de informatica met de missie om hun succes en vertegenwoordiging in de informatica gerelateerde domeinen te ondersteunen.
  11. LinuxChix, een op vrouwen gerichte gemeenschap in de open source beweging.
  12. MNT - Mulheres na Tecnologia, Braziliaanse groep die gender-gelijkheid in de informatica eist
  13. National Center for Women and Information Technology[4] (NCWIT), helpt organisaties vrouwen in te huren, in dienst te houden en vrouwen in het middelbaar- en hoger onderwijs promotie met behulp van indistruele en ondernemers carrieres door groepsvorming, bewijsvoering en actie.
  14. National Girls Collaborative Project[5] (NGCP), wiens visie het is om organisaties uit alle hoeken van de Verenigde Staten bijelkaar te brengen die zich tot doel gesteld hebben om meisjes voor te lichten en te stimuleren om carriere te maken in de exacte wetenschappen, technologie, ingenieursberoepen en wiskunde (STEM).
  15. Systers, een gemodereerde mailinglijst om vrouwen in de Systers community bij te staan.
  16. TechGirlz, een organisatie die gericht is op het verbeteren van de positie van meisjes om de technoligische leiders van de toekomst te worden.
  17. Web Start Women, een organisatie die er op gericht is om meer vrouwen in het programmeren voor het web te interesseren.
  18. Women's Society of Cyberjutsu, een community van en voor professionele vrouwen in de informatica, IT-security, programmeuses, computer wetenschappers/ingenieurs en ook voor vrouwen die nieuwsgierig zijn naar het domein.



Politici[bewerken]

  1. Sahra Wagenknecht: Duitse politica (de)
  2. Annise Parker: Amerikaanse politica (en:Annise Parker - wikidata)
  3. Eva Joly: Noorse rechter en politica (en:Eva Joly - wikidata)
  4. The Baroness Stowell of Beeston: huidige Leider van het House of Lords in GB

Ministers[bewerken]

  1. Marylise Lebranchu: huidige minister van Decentralisatie en Openbare Dienst (Frankrijk)
  2. Fleur Pellerin: voormalige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk) (tot 11/2/2016)
  3. Sylvia Pinel: huidige minister van Woningbouw (Frankrijk)
  4. Emmanuelle Cosse: huidige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk)
  5. Nicky Morgan (politicus), voormalig minister van Onderwijs in GB
  6. Theresa Villiers, de voormalige minister voor Noord-Ierland in GB

Staatssecretarissen[bewerken]

  1. Geneviève Fiorasco: huidige staatssecretaris belast met Hoger Onderwijs en Onderzoek (Frankrijk)
  2. Axelle Lemaire: huidige staatssecretaris belast met Digitale Economie (Frankrijk)
  3. Laurence Rossignol: huidige staatssecretaris belast met Gezin, Ouderen en Autonomie (Frankrijk)
  4. Ségolène Neuville: huidige staatssecretaris belast met Invaliden en de Strijd tegen uitsluiting (Frankrijk)
  5. Pascale Boistard: huidige staatssecretaris belast met Vrouwenrechten (Frankrijk)

Kamerleden[bewerken]

  1. Ko Luijckx-Sleyfer: Eerste Kamerlid (wikidata)
  2. Ton Lückers-Bergmans: Tweede Kamerlid (wikidata)

Burgemeesters[bewerken]

  1. Daphne Bergman: burgemeester Beuningen
  2. Dilia Blok: burgemeester Someren
  3. Froukje de Jonge: burgemeester Stadskanaal
  4. Rian van Dam: burgemeester Hollands Kroon

Regeringsleiders en staatshoofden[bewerken]

  1. Zewditu I: keizerin van Ethiopië (en:Zewditu I - wikidata)
  2. Eudokia Makrembolitissa: keizerin van Byzantium (en:Eudokia Makrembolitissa - wikidata)
  3. Saara Kuugongelwa: huidige premier van Namibië
  4. Irena Degutienė: waarnemend premier van Litouwen
  5. Natalia Gherman: waarnemend premier van Moldavië

Activisten[bewerken]

  1. Sarojini Naidu: Indiaanse activiste (en:Sarojini Naidu - wikidata)
  2. Nikki Van der Gaag: LinkedIn Vrouwenrechtenactiviste bij Oxfam
  3. Elizabeth Packard: Amerikaanse activist, voor vrouwenrechten en voor de rechten van mensen die beschuldigd zijn van krankzinnigheid
  4. Johanna Stuten-te Gempt: Activist voor de rechten van psychiatrisch patiënten
  5. Tarana Burke: Amerikaanse burgerrechtenactiviste (en:Tarana Burke)

Militairen[bewerken]

  1. Corinne Marie Louise van Boetzelaer: eerste vrouwelijke officier bij de Nederlandse strijdkrachten[6][7]


Mode[bewerken]

Algemeen[bewerken]

  1. Modevakschool

Kleding[bewerken]

  1. Avondjurk
  2. Cocktailjurk
  3. Geklede jurk
  4. Galajurk
  5. Hoepeljurk (voor zover aanvullend aan Hoepelrok)
  6. Hold-ups (d:Q1260690)
  7. Netkous (kleding) (d:Q1777874)
  8. Spijkerrok, Spijkerblouse (Spijkerbroek bestaat al)
  9. Broekpak
  10. Overgooier
  11. Catsuit
  12. Cirkelrok
  13. Kokerrok
  14. Suavebroek
  15. Twinset
  16. Zie ook Deze lijst met nog ontbrekende kledingstukken op Wikipedia
  17. En deze Lijst van Europeana Fashion via Wikidata

Cosmetica[bewerken]

  1. Poederdoos
  2. Dermatologische test
  3. Sheabutter
  4. Cosmeticaverordening
  5. Leave-on
  6. Laserbehandeling
  7. Wattenschijfje
  8. Nagelkunst
  9. Beautyblender
  10. Revlon

Haardracht[bewerken]

  1. Knot (Knotje is redirect naar haardracht)
  2. Pagekopje
  3. Haarrol
  4. Krulspeld
  5. Haardroger (artikel gaat over de fohn, niet over de kap die over je hoofd gaat)
  6. Haarnet, artikel gaat over het medische ding, niet over een modieus haarnet voor vrouwen
  7. Sjabloon:Navigatie menselijke beharing: aanvullen met de vrouwelijke vormen van haardracht

Sieraden[bewerken]

  1. Groeibriljant
  2. Spang (sieraad)
  3. Cabouchon
  4. Enkelband (sieraad) (de doorverwijspagina Enkelband verwijst naar armband)
  5. Filigrain
  6. Zoetwaterparel
  7. De rode links op Lijst van bekende diamanten

Schoenen[bewerken]

Modetermen[bewerken]

  1. Boothals
  2. Strapless
  3. Pompon

Materialen en technieken[bewerken]

  1. De rode links uit Sjabloon:Navigatie kantsoorten
  2. De rode links uit Borduursteek

Baby's en kinderen[bewerken]

  1. Babyshampoo
  2. Wegwerpluier
  3. Luierbroek
  4. Zwemluier
  5. Hydrofieldoek
  6. Luiertas
  7. Draagzak
  8. Zwangerschapskleding / Positiekleding
  9. Borstvoedingskleding

Piercings[bewerken]

  1. Clitorispiercing (d:Q1774779)
  2. Fourchettepiercing (d:Q1434426)
  3. Isabellapiercing (d:Q1673582)
  4. Nefertitipiercing (d:Q498572)
  5. Princess Albertinapiercing (d:Q460683)
  6. Princess Dianapiercing
  7. Schaamlippiercing (d:Q610011)
  8. Suitcasepiercing (d:Q2363942)
  9. Trianglepiercing (d:Q2452341)

Modeontwerpsters[bewerken]

  1. Bella Freud, Brits modeontwerper
  2. Frida Giannini, Italiaans modeontwerper
  3. Rosa Genoni, Italiaans modeontwerper)
  4. Phoebe Philo, Brits modeontwerper
  5. Winde Rienstra, Nederlands modeontwerper
  6. Maartje Dijkstra, Nederlands modeontwerper
  7. Anna Sui, Amerikaans modeontwerper
  8. Isabel Marant, Frans modeontwerper
  9. Rei Kawakubo, Japans modeontwerper
  10. Anne Klein, Amerikaans modeontwerper
  11. Carolina Herrera, Venezulaans-Amerikaans modeontwerper
  12. Sophia Kokosaliki, Grieks modeontwerper
  13. Anna Molinari, Italiaans modeontwerper
  14. Martine Sitbon, Frans modeontwerper

Juwelenontwerpsters[bewerken]

  1. Suzanne Belperron (d:Q2700189), Frans juwelenontwerpster



Actrices[bewerken]

  1. Misée Wyns -
  2. Moshidi Motshegwa ([5])
  3. Madeleine Ozeray, actrice (4) (NBN10)
  4. Frances Abington (en: Frances_Abington) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  5. Giovanna Antonelli (en:Giovanna Antonelli - wikidata) - 30
  6. Shabana Azmi (en:Shabana Azmi - wikidata) - 29
  7. Jaya Bhaduri Bachchan (en:Jaya Bhaduri Bachchan - wikidata) - 33
  8. Vidya Balan (en:Vidya Balan - wikidata) - 33
  9. Adriana Budevska (en: Adriana Budevska) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  10. Maria Ermolova ( (en: Maria Yermolova) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  11. María Antonia Vallejo Fernández (es: María Antonia Vallejo) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  12. Julie Gayet (en - wikidata)
  13. Elizabeth Gutiérrez (en:Elizabeth Gutiérrez - wikidata) – 46
  14. Alexandra Jablotsjkina (en: Aleksandra Yablochkinafr: Alexandra Yablotchkinaru: Яблочкина, Александра Александровна) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  15. Chelsea Kane (en:Chelsea Kane - wikidata) – 27
  16. Karisma Kapoor (en:Karisma Kapoor - wikidata) - 31
  17. Fanny Kemble (en: Fanny Kemble) (krater op Venus naar haar vernoemd)
  18. Manisha Koirala (en - wikidata)
  19. Ruby Lin (en:Ruby Lin - wikidata) - 28
  20. Bai Ling (en - wikidata)
  21. Tress MacNeille (en:Tress MacNeille - wikidata)
  22. Hema Malini (en:Hema Malini - wikidata) - 35
  23. Rose Marie (en - wikidata)
  24. Dia Mirza (en - wikidata)
  25. Bárbara Mori (en - wikidata|wikidata)
  26. Nargis (en:Nargis - wikidata) - 32
  27. Ximena Navarrete (en:Ximena Navarrete - wikidata) - 29
  28. Rekha (en:Rekha - wikidata) - 29
  29. Yasmine Reza, actrice tevens scenarist, auteur en (toneel)schrijfster, vertaalster - (en|fr|wikidata)
  30. Anushka Sharma (en:Anushka Sharma - wikidata) - 32
  31. Mallika Sherawat (en:Mallika Sherawat - wikidata) - 31
  32. Tabu (en:Tabu (actress) - wikidata) - 27
  33. Ayesha Takia (en:Ayesha Takia - wikidata) - 28
  34. Ha Ji-won (en:Ha Ji-won - wikidata) - 27
  35. Jun Ji-hyun (en - wikidata)
  36. Haifa Wehbe (en:Haifa Wehbe - wikidata)
  37. Yū Aoi (en - wikidata)

Pornografische actrices[bewerken]

AVN Female Performer of the Year Award-winnaressen zonder een eigen artikel op nl-Wikipedia:

  1. Missy (actrice) (wikidata)
  2. Stephanie Swift (wikidata)
  3. Chloe (actrice) (wikidata)
  4. Inari Vachs (wikidata)
  5. Jewel De'Nyle (wikidata)
  6. Nikita Denise (wikidata)
  7. Ashley Blue (wikidata)
  8. Lauren Phoenix (wikidata)
  9. Hillary Scott (wikidata)
  10. Bonnie Rotten (wikidata)
  11. Anikka Albrite (wikidata)
  12. Riley Reid (wikidata)
  13. Adriana Chechik (wikidata)

Overige ponografische actrices:

  1. Lacey Duvalle (wikidata)
  2. Nyomi Banxxx (en - wikidata)
  3. Aletta Ocean (en - wikidata)
  4. Nikki Benz (en - wikidata)
  5. Carmen Luvana (en - wikidata)
  6. Angel Dark (en - wikidata)
  7. Rebeca Linares (en - wikidata)

Zie ook de rode links in Sjabloon:Navigatie winnaars AVN Awards

Fotomodellen[bewerken]

Lijst afkomstig van: https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_internationaal_bekende_fotomodellen

  1. Ludmilla Radchenko (en:Ludmilla Radchenko - wikidata) - 36
  2. Lara Dutta (en:Lara Dutta - wikidata) - 35
  3. Adina Fohlin
  4. Agnes Nabuurs
  5. Ana Hickmann
  6. Andi Muise
  7. Anna Bayle
  8. Audrey Marnay
  9. Beverly Peele
  10. Bridget Hall
  11. Camila Finn
  12. Carol Alt
  13. Caroline Trentini
  14. Caroline Winberg
  15. Carolyn Murphy
  16. Cecilia Mendez
  17. Cheryl Tiegs
  18. Cintia Dicker
  19. Coco Rocha
  20. Daria Werbowy
  21. Daniella Pestova
  22. Du Juan
  23. Elaine Irwin
  24. Elsa Benitez
  25. Emina Cunmulaj
  26. Erin Wasson
  27. Heather Marks
  28. Hilary Rhoda
  29. Irina Lazareanu
  30. Irina Pantaeva
  31. Iselin Steiro
  32. Izabel Goulart
  33. Jacquetta Wheeler
  34. Jarah Mariano
  35. Jean Shrimpton
  36. Jessica Stam
  37. Johanna Stein
  38. Karen Elson
  39. Kim Alexis
  40. Kim Peers
  41. Kristen McMenamy
  42. Lauren Hutton
  43. Małgosia Bela
  44. Magdalena Frackowiak
  45. Maggie Rizer
  46. Marie Vandecaveye
  47. Natasha Poly
  48. Niki Taylor
  49. Omahyra Mota
  50. Raquel Zimmermann
  51. Renee Simonsen
  52. Rie Rasmussen
  53. Sasha Pivovarova
  54. Shalom Harlow
  55. Snejana Onopka
  56. Stella Tennant
  57. Tanya Dziahileva
  58. Tasha Tilberg
  59. Tatjana Patitz
  60. Tiiu Kuik
  61. Veronica Webb
  62. Veruschka
  63. Vlada Roslyakova
  64. Yamila Diaz
  65. Yasmeen Ghauri
  66. Maria Ozawa (en:Maria Ozawa - wikidata)
  67. Izabel Goulart (en - wikidata)


Sportvrouwen[bewerken]

Alpineskiën
  1. .
Atleten
  1. Marjo van Agt -
  2. Truus van Amstel -
  3. Holly Bleasdale -
  4. Gerda Blokziel -
  5. Lillian Board -
  6. Monique Bogaards -
  7. Esther Brand -
  8. Stans Brehm -
  9. Ivana Brkljačić - en
  10. Saskia Brouwer -
  11. Marjo Bus -
  12. Natalja Choroneko -
  13. Alice Coachman -
  14. Anisoara Cusmir-Stanciu -
  15. Marianne Dickerson -
  16. Anneliese Ehrhardt -
  17. Benita Fitzgerald-Brown -
  18. Debbie Flintoff-King -
  19. Joke van Gerven -
  20. Kalkidan Gezahegne -
  21. Nicoleta Grasu -
  22. Hatima Hachlaf -
  23. Heidi Hanula -
  24. Elly Henzen -
  25. Martina Hrašnová -
  26. Ivanka Hristova -
  27. Joelia Ignatkina -
  28. Raisa Katyukova-Smekhnova -
  29. Tineke Kluft -
  30. Yvonne van der Kolk -
  31. Tatyana Kolpakova -
  32. Yanina Korolchik -
  33. Riet Kruiswijk -
  34. Svetlana Ladochina -
  35. Anneke de Lange -
  36. Carolien Lucas -
  37. Madeline Manning -
  38. Maritza Martén -
  39. Mildred McDaniel -
  40. Tatyana McFadden (de|en|ru|fr) -
  41. Karin Mey Melis -
  42. Lisa Nemec - en
  43. Heidi van der Plas -
  44. Miloslava Rezková -
  45. Annegret Richter -
  46. Olga Ripakova -
  47. Tatyana Samolenko-Dorovskikh -
  48. Olesia Sireva -
  49. Helen Stephens -
  50. Ekateríni Thánou -
  51. Cathleen Tshirch -
  52. Jocelyne Villeton -
  53. Marion Wagner -
  54. Jodie Williams
Badmintonners (vrouwen)
  1. Rachel Geertsen -
  2. Betty Krab -
  3. Lisa Malaihollo -
  4. Claudia Saleming -
  5. Yvonne Sie -
  6. Maartje Verheul -
  7. Ilse Vooren -
  8. Saina Nehwal (en:Saina Nehwal - wikidata) - 28
Biatleten (vrouwen)
  1. .
Bobsleeërs (vrouwen)
  1. Susi Erdmann -
  2. Nicole Herschmann -
  3. Ulrike Holzner -
Boksen
  1. Michele Aboro (bokser) -
  2. Estelle Mossely (fr) -
Bowlers (vrouwen)
  1. Carol Ashby -
  2. Gemma Broadhurst -
  3. Caroline Brown -
  4. Theresa Darnell-Langton -
  5. Ellen Falkner -
  6. Jo Morris -
  7. Rozanna Muriwai -
  8. Judy Penfold
Curlingspelers (vrouwen)
  1. Shinobu Aota -
  2. Binia Beeli -
  3. Laurence Bidaud -
  4. Lynn Cameron -
  5. Luzia Ebnöther -
  6. Tanya Frei -
  7. Dorthe Holm -
  8. Cassandra Johnson -
  9. Shannon Kleibrink -
  10. Manuela Kormann -
  11. Deborah Knox -
  12. Kelley Law -
  13. Jacqueline Lockhart -
  14. Fiona MacDonald -
  15. Rhona Martin -
  16. Margaret Morton -
  17. Michèle Moser -
  18. Diane Nelson -
  19. Cheryl Noble -
  20. Dordi Nordby -
  21. Mirjam Ott -
  22. Ludmila Privivkova -
  23. Janice Rankin -
  24. Nadia Röthlisberger -
  25. Julie Skinner -
  26. Valeria Spälty -
  27. Georgina Wheatcroft -
  28. Kelly Wood
Darters (vrouwen)
  1. Barbara Lee
Freestyleskiërs (vrouwen)
  1. .
Handballers (vrouwen)
  1. Olga Assink -
Inline-skaters (vrouwen)
  1. Arianna Arcidiacono -
  2. Nathalie Barbotin -
  3. Nicole Begg -
  4. Sabine Berg (de) -
  5. Theresa Cliff (de) -
  6. Desire Contenti -
  7. Simona di Eugenio -
  8. Nicoletta Falcone -
  9. Jana Gegner (de) -
  10. Andrea González -
  11. Anniek ter Haar -
  12. Sheila Herrero (en | de) -
  13. Jercy Puello -
  14. Bianca Roosenboom -
  15. Mareike Thum -
  16. Woo Hyo-sook -
  17. Erika Zanetti
Judoka's (vrouwen)
Kanovaarders (vrouwen)
  1. Nicole Bulk -
  2. Femke Roos -
  3. Tamara Yousef
Kunstrijders (vrouwen)
  1. Radka Bartova -
  2. Ana Cecilia Cantu -
  3. Alissa Czisny -
  4. Merovee Ephrem -
  5. Kathrin Freudelsperger -
  6. Jocaelyn Ho -
  7. Anna Jurkiewicz -
  8. Tamar Katz -
  9. Kristine Y. Lee -
  10. Arina Martinova -
  11. Irina Movchan -
  12. Maria-Elena Papasotiriou -
  13. Ami Parekh -
  14. Julia Teplih -
  15. Hristina Vassileva -
  16. Kristin Wieczorek
Langlaufers (vrouwen)
  1. Carolien ten Bosch -
  2. Natascia Leonardi Cortesi (en | de) -
  3. Chandra Crawford (en | de) -
  4. Olga Danilova (en | de) -
  5. Andrea Huber (en) -
  6. Brigitte Albrecht Loretan (en | de) -
  7. Anita Moen (en | de) -
  8. Laurence Rochat (en) -
  9. Beckie Scott (en | de) -
Amazones (vrouwen)
  1. Marlies van Baalen -
  2. Anny van Doorne -
  3. Marjolijn Greeve -
  4. Jessica Kürten -
  5. Louky van Olphen-van Amstel -
  6. Anchela Rohof -
  7. Fieps van Tuijl van Serooskerken -
Ritmische gymnastiek
  1. Margarita Mamoen
Rodelaars (vrouwen)
  1. Ortrun Enderlein (en | de) -
  2. Silke Kraushaar (en | de) -
  3. Erica Lechner (en | de) -
  4. Anna-Maria Muller (en | de) -
  5. Doris Neuner (en | de) -
  6. Barbara Niedernhuber (en | de) -
  7. Margit Schumann (en | de) -
  8. Steffi Walter-Martin (en | de) -
  9. Gerda Weissensteiner (en | de) -
  10. Vera Zozulia -
Schaatsers (vrouwen)
  1. Kamila Danaj -
  2. Andrea Lazarescu -
  3. Changyu Li -
  4. Betty Lotz -
  5. Jekaterina Loekoanova -
  6. Oana Opincariu -
  7. Linda Verdouw -
  8. Claudia Wallin (en) -
  9. Paulina Wallin -
  10. Karoline Zillmann
Schermers
  1. Ana Maria Brânză (en:Ana Maria Brânză - wikidata) - 32
Shorttrackers (vrouwen)
  1. Tatjana Borodoelina
  2. Stéphanie Bouvier
  3. Maria Rosa Candido
  4. Marta Capurso
  5. Isabelle Charest
  6. Angela Cutrone
  7. Rozsa Darazs
  8. Nina Evteeva
  9. Lana Gehring
  10. Myrtille Gollin
  11. Amélie Goulet-Nadon
  12. Bernadett Heidum
  13. Jessica Hewitt
  14. Erika Huszar
  15. Jeon Da-hye
  16. Joo Min-jin
  17. Kim So-hee
  18. Kim Yoon-mi/Kim Yun-mi
  19. Kong Sang-jeong
  20. Alanna Kraus
  21. Szandra Lajtos
  22. Celine Lecompere
  23. Liu Qiuhong
  24. Patrycja Maliszewska
  25. Gabriella Monteduro
  26. Barbara Mussio
  27. Park Hye-won
  28. Sofia Prosvirnova
  29. Maria Cristina Sciolla
  30. Shin Sae-bom
  31. Sun Dandan
  32. Sun Linlin
  33. Martina Valcepina
  34. Won Hye-Kyung
  35. Zhang Hui
  36. Katia Zini
  37. Mara Zini
Skeletonracers (vrouwen)
  1. Alex Coomber (en | de) -
  2. Tristan Gale (en | de) -
  3. Lee Ann Parsley (en) -
  4. Maya Pedersen-Bieri (en | de) -
Snowboarders (vrouwen)
  1. -
Squashers (vrouwen)
  1. Nicol David
Synchroonzwemmen
  1. Mariya Kiselyova of Maria Kisseleva (en)
  2. Natalja Sergejewna Ischtschenko (de)
Rolstoeltennissers Vrouwen
  1. Monique De Beer -
  2. Ellen de Lange -
Tennissers (vrouwen)
  1. Patricia Canning Todd (d:Q434577) -
Trampolinespringsters
  1. Irina Karavaeva -
Triatleten (vrouwen)
  1. Jenny Alcorn -
  2. Virginia Berasategui -
  3. Nicole Best -
  4. Tiina Boman -
  5. Andis Bow -
  6. Sybille Blersch -
  7. Pauline Cound -
  8. Marie-Jose Dam -
  9. Christel van Eesbeek -
  10. Michelle Fangmann -
  11. Edith Gerards -
  12. Sarah Harrow -
  13. Nicole Hacket -
  14. Joy Hansen -
  15. Gabriele Hirsemann -
  16. Gabriele Keck -
  17. Gerda de Koning -
  18. Tamara Kozulina -
  19. Lisebeth Kristensen
  20. Joy Leutner -
  21. Kristin Lie -
  22. Melissa Mantak -
  23. Suzanne Nedergaard -
  24. Doina Nugent -
  25. Anete Pedersen -
  26. Minouche van der Plas -
  27. Jo-Anne Ritchey -
  28. Jan Ripple -
  29. Robin Roocke -
  30. Gonny Rosendaal -
  31. Lauri Samuelson -
  32. Terry Smith-Ross -
  33. Lucy Smith -
  34. Maddy Tormoen -
  35. Geurie Vastenburg -
  36. Jacqueline van Vliet -
  37. Christine de Wit -
Turnsters
Voetbalsters, voetbalcoaches & -arbiters
  1. Bibiana Steinhaus (de) [1]
Wielrenners (vrouwen)
  1. Sofia Arreola
  2. Katherine Bates
  3. Laura Brown
  4. Kaytee Boyd
  5. Gillian Carleton
  6. Sandie Clair
  7. Kimberley Geist
  8. Jasmin Glaesser
  9. Jekaterina Gnidenko
  10. Gong Jinjie
  11. Lisandra Guerra
  12. Rebecca James
  13. Simona Krupeckaitė
  14. Kirsti Lay
  15. Kaarle McCulloch
  16. Olga Panarina
  17. Jennie Reed
  18. Jevgenia Romanjoeta
  19. Caroline Ryan
  20. Clara Sanchez
  21. Vilija Sereikaitė
  22. Alison Shanks
  23. Tatsjana Sjarakova
  24. Darja Sjmeleva
  25. Josephine Tomic
  26. Anastasia Tsjoelkova
  27. Minami Uwano
  28. Jennifer Valente
  29. Jessica Varnish
  30. Anastasia Vojnova
  31. Sarah Walker
  32. Victoria Williamson
  33. Zhong Tianshi
Zwemsters
  1. Theresa Andrews -
  2. Hannelore Anke -
  3. Janine Belton -
  4. Brooke Bennett -
  5. Đurđica Bjedov -
  6. Lynn Burke -
  7. Catherine Carr -
  8. Tracy Caulkins -
  9. Lorraine Crapp -
  10. Tania Dangalakova -
  11. Clare Dennis -
  12. Virginia Duenkel -
  13. Cathy Ferguson -
  14. Michelle Ford -
  15. Ines Geißler -
  16. Judy Grinham -
  17. Valéria Gyenge -
  18. Nicole Haislett -
  19. Kaye Hall -
  20. Ursula Happe -
  21. Joan Harrison -
  22. Jan Henne -
  23. Ilona Hlavackova -
  24. Nancy Hogshead -
  25. Li Hui -
  26. Silke Hörner -
  27. Kyoko Iwasaki -
  28. Nicola Jackson -
  29. Tang Jigzhi -
  30. Lina Kačiušytė -
  31. Claudia Kolb -
  32. Marina Koshevaya -
  33. Barbara Krause -
  34. Ethel Lackie -
  35. Karen Legg -
  36. Lin Li -
  37. Anita Lonsbrough -
  38. Hideko Maehata -
  39. Shelley Mann -
  40. Lyn McClements -
  41. Mary Meagher -
  42. Caren Metschuck -
  43. Debbie Meyer -
  44. Lucy Morton -
  45. Gail Neall -
  46. Kathleen Nord -
  47. Albina Osipowich -
  48. Anne Ottenbrite -
  49. Anamarija Petričević
  50. Janine Pietsch -
  51. Andrea Pollack -
  52. Hong Qian -
  53. Ulrike Richter -
  54. Keena Rothhammer -
  55. Christine Von Saltza -
  56. Summer Sanders -
  57. Petra Schneider -
  58. Hildegard Schrader -
  59. Carolyn Schuler -
  60. Ana Sršen
  61. Carrie Steinseifer -
  62. Sharon Stouder -
  63. Katalin Szöke -
  64. Ulrike Tauber -
  65. Petra Thümer -
  66. Donna de Varona -
  67. Allison Wagner -
  68. Lillian Watson -
  69. Mary Wayte -
  70. Beverley Whitfield -
  71. Sharon Wichman -
  72. Yanyan Wu -
  73. Wenyi Yang -
  74. Xu Yanwei -
  75. Zhu Yingwen -
  76. Zhuang Yong


Kunst[bewerken]

Actief in de Lage Landen[bewerken]

Geboren in de 15e eeuw

  1. Agnes van den Bossche, kunstschilderes (2) (NBW20)

Geboren in de 16e eeuw

  1. ...

Geboren in de 17e eeuw

  1. Brueghel, Anna (Antwerpen, 1620 – Antwerpen, 1656)
  2. Bruyns, Anna Francisca de (Morialmé, 1604 – Arras, 1675)
  3. Duyn, Susanna Maria van der (Den Haag, 1698 – Amsterdam, 1780)
  4. Godewijk, Margaretha van (Dordrecht, 1627 – Dordrecht, 1677)
  5. Elisabeth Pauw, van het Hofje van Pauw
  6. Pepijn, Katharina (Antwerpen, 1619 – Antwerpen, 1688)
  7. Queborn, Anna van den (Den Haag, 1620 – Overschie, 1689)
  8. Rozee, Catharina (Leiden, 1632 – Leiden, 1682)
  9. Thielen, Anna van (Antwerpen, 1641 – Antwerpen, 1664)
  10. Thielen, Francisca Catharina van (Antwerpen, 1645 – Antwerpen, 1662)
  11. Veen, Cornelis van (Den Haag, 1602 – Den Haag, 1687)
  12. Veen, Geertruyt van (Den Haag, d1637 – Den Haag, 1637)
  13. Veen, Gertruida van (Antwerpen, 1602 – Antwerpen, 1643)
  14. Weenix, Maria (Amsterdam, 1697 – Amsterdam, 1774)
  15. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1608 – Antwerpen, 1666)
  16. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1659 – Antwerpen, 1737)
  17. Maria Eugenia de Beer, graveur (2) (BN4)

Geboren in de 18e eeuw

  1. Louise von Panhuys, botanisch kunstenaar (1763 – 1844)
  2. Enschedé, Christina Gerarda (Haarlem, 1791 – Haarlem, 1873)
  3. Enschedé, Sandrina Christina Elizabeth (Haarlem, 1794 – Haarlem, 1871)
  4. Hoopstad, Elisabeth Iosetta (Guyana, 1787 – Marseille, 1847)

Geboren in de 19e eeuw

  1. Springer, Gertruida H. (1895 – 1988)
  2. Hélène Durand, botanisch tekenares (3) (BN41)

Geboren in de 20e eeuw

  1. Marjan Borsjes (d:Q6766158 - en), fotografe
  2. Carolien de Brouwer (ex-ontwerpster), kunstenares in Eindhoven
  3. Berthe Dubail, kunstschilderes, tekenares (2) (NBW22)
  4. Clara de Jong, aquarelliste, kunstschilderes, tekenares (wikidata)
  5. Hanna Mobach
  6. Mariette Salbeth (Anderlecht, 1929)
  7. Gabrielle Vincent, illustratrice, ook: Monique Martin (4) (NBN13)
  8. Kiki Weerts ([6], [7]) Maakt muziek (Malle Pietje en de Bimbo's), ontwerkt ook kleding

Internationaal bekende en werkzame kunstenaressen[bewerken]

Moderne en hedendaagse kunst. Veel van deze dames hebben werk in Nederlandse en Belgische museumcollecties.

  1. Amrita Sher-Gil (en:Amrita Sher-Gil - wikidata) - 29
  2. Lynda Benglis (en)
  3. Valie Export (en)
  4. Sarah Lucas (en)
  5. Annette Messager (en)
  6. Ulrike Rosenbach (en)
  7. Carolee Schneemann (en)
  8. Marianne Breslauer (de|en|fr), Duits fotograaf -
  9. Katarzyna Kozyra (1963) (en/d:Q6375209) - Pools video artiest -
  10. Tala Madani (en; [8]) schilder -
  11. Paola Levi-Montalcini (Engelstalige en Italiaanstalige wikipedia hebben een artikel) Italiaans schilder -
  12. Ina van Zyl (fr|nl | [9]) Zuidafrikaans kunstschilder werkend in Amsterdam -
  13. Maria Lassnig (en:Maria Lasnig)
  14. Nush Éluard (en)
  15. Valentine Hugo (en)
  16. Jacqueline Lamba (en)
  17. Valentine Penrose (en)
  18. Catherine Elwes (en)
  19. Julika Rudelius (en)
  20. Melanie Bonajo (en)
  21. Marjan Teeuwen ([10], bekend van o.a. Kunstuur van AVROTROS. Ze maakt kunst van gebouwen, die daarna worden gesloopt)
  22. Paula Scher (en)
  23. Hito Steyerl (en)
  24. Anna Coleman Ladd (1878-1939) (en) Beeldhouwster die verminkte soldaten van de Eerste Wereldoorlog hielp d.m.v. gezichtsprotheses.

Zie ook een lijst met ongeveer 100 belangrijke internationale moderne en hedendaagse beeldende kunstenaressen, aangemaakt vanaf Wikidata.

Lijst van vrouwen met werken in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia[bewerken]

  1. Muriël Agsteribbe
  2. Céline van Balen
  3. Adèle Agnès Evrard
  4. Ria Exel
  5. Jeanne Faure
  6. Anneke van der Feer
  7. Greet Feuerstein
  8. Electrina von Freyberg
  9. Susan Friedman
  10. Toto Frima
  11. Wanda Gág (en)
  12. Verena von Gagern
  13. Emma Gaggiotti-Richards
  14. Mareike Geys
  15. Denise Ghering
  16. Joan Gijsbers
  17. Yvonne Van Ginneken
  18. Beate Gleistein
  19. Annie Goddijn
  20. Sárika Goth
  21. Eliza Greatorex (en)
  22. Pau Groenendijk
  23. Laure-Cécile Guyot
  24. Jeanette Haak-Prins
  25. Christie van der Haak
  26. Laetitia de Haas
  27. Monique van Haasteren
  28. Diane van Hal
  29. Petra van Harte
  30. Henriëtte van der Harten
  31. Mathilde von Hartenthal
  32. Riek Heesen
  33. Cecile van der Heiden
  34. Margriet Heijmans
  35. Mylène van Heijster
  36. Dinie Hendrix
  37. Ruth Henkel
  38. Tjitske Geertruida Maria van Hettinga Tromp
  39. Vera van Heusden
  40. Ans Hey
  41. Gerarda Wilhelmina ten Hoet
  42. Elly van den Hoeven
  43. Els Hogendoorn
  44. Jacoba Theodora Agnes Catharina Hoijer
  45. Nellie Honig
  46. Maria Hoogstraten
  47. Elisabeth Iosetta Hoopstad
  48. Edna Boies Hopkins
  49. Henriëtte van Hove
  50. Maria Arnoldina van Hove
  51. Hilde Hubbuch
  52. Valentine Hugo-Gross (de/en/fr/it/sv)
  53. Frieda Hunziker
  54. Britta Huttenlocher (de/en)
  55. Louise Ibels
  56. Bertha Jaques (en)
  57. Bettina W. Jacometti
  58. Gertie Janssen
  59. Elizabeth Judkins
  60. Dorry Kahn
  61. Karla Kaper
  62. Marie Keg
  63. Josephine Kelly
  64. Elisabeth Kemper
  65. Carla Kleekamp
  66. Dinah Kohnstamm
  67. Cato Kool
  68. Maria Henriëtte Kroeze
  69. Tilly Krone
  70. Germaine Krull (cs/de/en/fr/ja/ru)
  71. Jo Kruyder-Bouman
  72. Elly Kuipers
  73. Lucie Kurpershoek-Visser
  74. Anneke Kuyper
  75. Maria Christina Last
  76. Madeleine Leddy
  77. Sonja Leeflang-Toebes
  78. Iris de Leeuw
  79. Lia van Leeuwen
  80. Eva Leitolf (de)
  81. Diana Lekkerkerker
  82. Héloïse Leloir-Colin
  83. Frea Lenger
  84. Renée Elisabeth Lépicié
  85. Lianne de Lepper
  86. Marianne Letterie
  87. Maria Elisabeth Liernur
  88. Leentje Linders
  89. Suze de Lint
  90. Louise Lintz
  91. Sally Lohr
  92. Caroline Lose
  93. Marie Louveau
  94. Milly Low
  95. Renee Lubarow
  96. Hermanna Aleida Luden-toe Laer
  97. Cornelia van Maanen
  98. Johanna Machwirth
  99. Judith Macrander
  100. Jeanne Maillart
  101. Betsy van Manen
  102. Aleid Mansholt
  103. Marie Antoinette Marcotte
  104. Henriëtte Marcus
  105. Johanna H. Maria Cornelia Meijer-Toirkens
  106. Laïla Meliani
  107. Jopie Mellema
  108. Han Mes
  109. Anna Metz
  110. Jutta Metzger
  111. Hester Mieras
  112. Mirjam Mieras
  113. Lucia Moholy (de/en/es/ja)
  114. Johanna Hendrieka Moesman
  115. Hilde Möhring
  116. Angélique Moitte
  117. Maria Monninckx
  118. Marianne de Moor
  119. Marijke Mooy
  120. Amélie Munier (fr)
  121. Cornelia Muys
  122. Veronica Nahmias
  123. Mien Nanninga
  124. Louise Charlotte de Neufville-Ritter
  125. Nicoline Nieuwenhuis
  126. Benjamina Maria Noothoven van Goor
  127. Germaine Nordmann
  128. Frédérique Émile Auguste O'Connell-Miethe
  129. Lydia Oerlemans
  130. Erna van Osselen
  131. Tetje van Osselen
  132. Frances van den Oudendijk Pieterse
  133. Geertje van Oudheusden
  134. Ank Overweel
  135. Ella Pauw
  136. Natacha Pavel
  137. Eva Pennink
  138. Carolien Perdeck
  139. Maya Pejić
  140. Margaretha Elisabeth Philips-Konsé
  141. Anna Elisabeth Philips
  142. Margherita Pianarosa
  143. Orovida Camille Pissarro (de/en)
  144. Emily H. Pitchford
  145. Letizia Pitigliani
  146. Teresa del Po (en/fr/it/no)
  147. Leonie Polak
  148. Marguerite Ponce
  149. Bertha Postma-Oort
  150. Grietje Postma
  151. Marie Louise Praetorius
  152. Clémence Pruijs van der Hoeven
  153. Joanna Quispel
  154. Nono Reinhold
  155. Cato Repelaer van Driel
  156. Marcia Resnick
  157. Odette Reydon
  158. Françoise Jeanne Ridderbosch
  159. Suzanna Anthonia Rijkmans-Kaijser
  160. Joyce van Rijn
  161. Judith van de Rijt
  162. Tineke Robson-Augustijn
  163. Maria la Roche
  164. Annelies Romein
  165. Jacobien de Rooij
  166. Henriëtte Roos
  167. Jopie Roosenburg-Goudriaan
  168. Gerarda de Rueter-Lang
  169. Laura Samsom-Rous
  170. Hermina Geertruida Sauerbier
  171. Cornelia Scheltema-Boeke
  172. Engelina Helena Schlette
  173. Félicie Schneider
  174. Wendelien Schönfeld
  175. Anita Schoonhoven
  176. Yvonne Schot
  177. Marian Schutte
  178. Akke Sins
  179. Lous Sluijters
  180. Esther Sluiter
  181. Adriana Gerarda Speelman
  182. Ank Spronk
  183. Janneke van de Staaij
  184. Wilhelmine von Stein Callenfels
  185. Cami Stone
  186. Dora Struick du Moulin
  187. Maya Sweering
  188. Karin Székessy (de/lb)
  189. Michèle Talens
  190. Hilke Tasman-Krohn
  191. Henriette Félicité Tassaert (de)
  192. Ems Teychiné
  193. Paula Thies
  194. Anna Ticho (cs/en/es/fr/he/ru)
  195. Dineke van Tongeren
  196. Cornelia Christina Johanna Hoevenaar
  197. Linda Troeller
  198. Wilhelmina Catharina Maria Tuijnman
  199. Maria Uhden (de/pl)
  200. Elizabeth de Vaal
  201. Petronella Vaarzon Morel
  202. Anne Vallayer-Coster (de/en/es/fr/gl/pl)
  203. Inéz Vandeghinste
  204. Elizabeth Varga
  205. Gerda van der Veen
  206. Gertruida van Veen
  207. Antje Veldstra
  208. Margaretha C. Verheus
  209. Jo Vermijne
  210. Annetje van Verseveld
  211. Titia Verwayen
  212. Edith Visser
  213. Tony van de Vorst
  214. Cornelia Vreede
  215. Lieke Vreede
  216. Henriëtte de Vries
  217. Jetty de Vries
  218. Tessa van der Waals
  219. Koosje Wagenaar
  220. Marcelle Wahl
  221. Froukje Wartena
  222. Jeanne Wasch
  223. Nancy Webber
  224. Margot Weemaes
  225. Rose Marijke Weiss
  226. Weissenborn, Else
  227. Angelique van Wesemael
  228. Tisna Westerhof
  229. Roline Maria Wichers Wierdsma
  230. Pau Wijnman
  231. Swanida Wildrik
  232. Truus Wilmink
  233. Elisabeth van Woensel
  234. Petronella van Woensel
  235. Deborah Wolf
  236. Marie Wunsch
  237. Krystyna Ziach
  238. Anje J. Zijlstra
  239. Marian Zijlstra
  240. Maria Zubli-van den Berch van Heemstede

Lijst van vrouwen gelieerd aan de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia.nl[bewerken]

  1. Germaine Adeline Brusse-Urtebise
  2. Martine Gosselink
  3. Anna Krekeler
  4. Eveline Sint Nicolaas
  5. Jenny Reynaerts
  6. Jane Turner
  7. Caro Verbeek
  8. Birthe Weijkamp

"Ouwe taaien"[bewerken]

Kunstenaars in de ruime zin des woords. Alle dames zijn of waren 100 jaar of ouder.

  1. Beta Vukanović (en) Servisch schilder (1872-1972)
  2. Martha Walter (en) Amerikaans impressionistisch schilder (1875-1976)
  3. Ogura Yuki (en) Japans Nihonga schilder (1895-2000)
  4. Sorcha Boru (en) Amerikaans pottenbakker (1900-2006)
  5. Editta Sherman (en) Italiaans-Amerikaans fotograaf (1912-2013)
  6. Seema Aissen Weatherwax (en) Oekraïens fotograaf (1905-2006)
  7. Elsbeth Juda (en) Duits-Brits modefotograaf (1911-2014)
  8. Kathleen Hale (en) Brits illustrator (1898-2000)
  9. Margaret Gardiner (en Brits kunstenaar en activist (1904-2005)
  10. Temima Gezari (en Amerikaans kunstenaar en kunstdocent (1905-2009)
  11. Eyre de Lanux (en Amerikaans kunstenaar en art deco ontwerper (1894-1996)

Kunstcritici en prominenten in de kunstwereld[bewerken]

  1. Linda Nochlin (en), schrijfster van het invloedrijke essay Why have there been no great Women Artists? (1971)
  2. Saskia Bos
  3. Claire Bishop (en)
  4. Rosalyn Deutsche (en)
  5. Griselda Pollock (en)
  6. Miwon Kwon (en)

Striptekenaars[bewerken]

  1. Solveig Muren Sanden (d:Q12001905 Lambiek Store norske leksikon) Noorse, vrouwelijke strippionier, voornamelijk bekend in eigen taalgebied van Smørbukk en Tuss og Troll. Ook een winnaar van de eerste Noorse staatprijs voor de strip ergens in de jaren 70. Bijna alle bronnen zijn wel in het Noors. Over de Noorse strip is niet zoveel geschreven in anderstalige literatuur. Noorwegen is ook niet echt een sterk stripland. Ik denk dat er zo'n 15-tal E-waardige Noorse striptekenaars zijn.
  2. Erika Raven (Lambiek fansite) Zo'n beetje eerste Vlaamse, vrouwelijke striptekenaar, voornamelijk actief jaren 80-90. Ook de enige vrouwelijke winnaar van de Bronzen Adhemar. Dat is samen met de prix Saint-Michel meest prestigieuze stripprijs in België. Sinds 2003 is de Bronzen Adhemar zelfs een staatsprijs voor de strip (bevoegdheid valt wel onder Vlaamse gemeenschap waardoor het officieel cultuurprijs noemt, maar dat is in feite een staatsprijs).
  3. Eventueel Liliane Funcken (nu redirect) (d:Q1825006 Lambiek) Grote naam, dus zonder twijfel E. Wellicht de bekendste vrouwelijke striptekenaar in de Franco-Belgische strip. Alleen heeft ze zowat haar hele oeuvre samen met haar man gemaakt (en hij met haar). Op lambiek en op nl.wiki hebben ze daardoor 1 lemma. Fred Funcken hier. Eventueel kan je overwegen om er een apart artikel van te maken zoals op fr.wiki.
  4. Laurel (stripauteur) of Laureline Duermael of Laureline Michaut (d:Q3218813 Lambiek) Franse, vrouwelijke stripauteur
  5. Sandrine Revel (d:Q3472008 Lambiek) Franse, vrouwelijke stripauteur
  6. Prix Artémisia (d:Q3404371) een Franse onderscheiding (Categorie:Stripprijs) voor het beste stripalbum gemaakt door 1 of meerdere vrouwen
  7. Overige winnaars van de Prix Artémisia (zie ook hierboven)


Muziek[bewerken]

  1. Clara Clairbert, klassiek zangeres (2) (BN43)
  2. Shreya Ghoshal (en:Shreya Ghoshal - wikidata)
  3. Megumi Hayashibara (en - wikidata)
  4. Jennifer Higdon (en - wikidata), Amerikaans componiste van klassieke muziek
  5. Lee Hyori (en:Lee Hyori - wikidata)
  6. Mirjam Karres, Nederlands pianist
  7. Kumi Koda (en:Kumi Koda - wikidata)
  8. Annea Lockwood (en:Annea Lockwood, New Zealand, natural found sounds, Fluxus-beweging. Ze heeft ook een link met Nederland)
  9. Emma Luart, klassiek zangeres (2) (NBN1)
  10. Zinka Milanov, klassiek zangeres (wikidata)
  11. Elena Obraztsova (en:Elena Obraztsova - wikidata)
  12. Ruža Pospiš-Baldani, klassiek zangeres (wikidata)
  13. Ema Pukšec, klassiek zangeres (wikidata)
  14. Kim Tae-yeon (en - wikidata)
  15. Milka Ternina, klassiek zangeres (wikidata)
  16. Dunja Vejzović, klassiek zangeres (wikidata)

Dans[bewerken]

  1. Marie Taglioni (en:Marie Taglioni - wikidata) - danseres
  2. Crystal Pite (en:Crystal Pite - wikidata) - Canadees choreografe
  3. Sol León - Spaans choreografe in Nederland - ref
  4. Nanine Linning - Nederlands choreografe - ref
  5. Bonnie Doets - Nederlands danseres en winnares Gouden Zwaan - ref

Componisten[bewerken]

  1. Ethel Barns (en), Brits violiste, pianiste en componiste
  2. Gertrude van den Bergh (en) Nederlands componiste
  3. Margaret Brouwer (en) Amerikaans componiste
  4. Elisabetta Brusa (en) Italiaanse, tot Engelse genaturaliseerde, componiste
  5. Deeyah (en) Noors zangeres, componist en mensenrechtenactivist
  6. Lori Laitman (en), componiste
  7. Alla Pavlova (en), Russisch componiste
  8. Jetty Podt, Nederlands organist en componist (wikidata)
  9. Iet Stants (Hendrika Henriëtte Cornelia Stants (1903-1968)), Nederlands componiste
  10. Isabelle Aboulker (wikidata)
  11. Rosalie Adams (1927)
  12. Raphaella Aleotti (wikidata)
  13. Liana Alexandra (wikidata)
  14. Firəngiz Əlizadə (wikidata)
  15. Lettie Beckon Alston (wikidata)
  16. Maria de Alvear (wikidata)
  17. Maryanne Amacher (wikidata)
  18. Beth Anderson (wikidata)
  19. Mary Jane van Appledorn (1927)
  20. Claude Arrieu (wikidata)
  21. Laura Valborg Aulin (wikidata)
  22. Lotte Backes (wikidata)
  23. Joan La Barbara (wikidata)
  24. Cecilia Maria Barthelemon (wikidata)
  25. Florence Baschet (wikidata)
  26. Carola Bauckholt (wikidata)
  27. Marion Bauer (wikidata)
  28. Josefina Benedetti (wikidata)
  29. Gertrude van den Bergh (wikidata)
  30. Birke Bertelsmeier (wikidata)
  31. Louise Bertin (wikidata)
  32. Jeanne Beyerman-Walraven (1878-1966)
  33. Gillian Bibby (wikidata)
  34. Judith Bingham (wikidata)
  35. Corrie van Binsbergen (wikidata)
  36. Renate Birnstein (wikidata)
  37. Maria Theresia Bland (ca. 1769-1838)
  38. Ruth Bodenstein-Hoyme (wikidata)
  39. Sylvie Bodorová (wikidata)
  40. Silvia Borzelli (1978)
  41. Laura Jayne Bowler
  42. Caroline von Brandenstein (1754-1813)
  43. Thérèse Brenet (wikidata)
  44. Anke Brouwer (wikidata)
  45. Joanna Bruzdowicz (wikidata)
  46. Filipina Brzezińska (wikidata)
  47. Barbara Buczek (wikidata)
  48. Erika Budai (1966)
  49. Elsa Calcagno (wikidata)
  50. Carmen Maria Cârneci (wikidata)
  51. Dorothy Chang (1970)
  52. Zunduin Changal (1948)
  53. Isabelle Chauval-Lon (1955)
  54. Unsuk Chin (wikidata)
  55. Maia Ciobanu (wikidata)
  56. Siobhán Cleary (wikidata)
  57. Adrienne Clostre (wikidata)
  58. Dora Cojocaru (wikidata)
  59. Jeanne Colin (wikidata)
  60. Florence Collin (1970)
  61. Ruth Crawford Seeger (wikidata)
  62. Chaya Czernowin (wikidata)
  63. Melanie Ruth Daiken (wikidata)
  64. Maria de Alvear (wikidata)
  65. Isabelle Delorme (wikidata)
  66. Diana Demi
  67. Louise Denny (1947)
  68. Mary Dickenson-Auner (wikidata)
  69. Violeta Dinescu (wikidata)
  70. Johanna Doderer (wikidata)
  71. Monica Dominique (wikidata)
  72. Renilde Duif (1949)
  73. Cathy van Eck
  74. Sophie-Carmen Eckhardt-Gramatté (wikidata
  75. Susanne Erding (wikidata)
  76. Siegrid Ernst (wikidata)
  77. Karólína Eiríksdóttir (wikidata)
  78. Eibhlis Farrell (wikidata)
  79. Louise Farrenc (wikidata)
  80. Elena Firsova (wikidata)
  81. Tsippi Fleischer (wikidata)
  82. Erica Fox (1936)
  83. Ludmila Frajt (wikidata)
  84. Dorothy Whitson Freed (wikidata)
  85. Ilse Fromm-Michaels (wikidata)
  86. Sophie Gail (wikidata)
  87. Nancy Galbraith (wikidata)
  88. Elena Gantchikova (wikidata)
  89. Monica Germino (wikidata)
  90. Miriam Gideon (wikidata)
  91. Ruth Gipps (wikidata)
  92. Peggy Glanville-Hicks (wikidata)
  93. Huba de Graaff (1959)
  94. Deirdre Gribbin (wikidata)
  95. Ulrike Haage (wikidata)
  96. Dorothée Hahne (wikidata)
  97. Emma Hartmann (wikidata)
  98. Irina Hasnaş (wikidata)
  99. Karin Haußmann (1962)
  100. Barbara Heller (wikidata)
  101. Ig Henneman (wikidata)
  102. Sharon Hershey (1964)
  103. Susanne Hinkelbein (wikidata)
  104. Adriana Hölszky (wikidata)
  105. Helen Hopekirk (wikidata)
  106. Miriam Hyde (wikidata)
  107. Anna Ikramova (1966)
  108. Alison Isadora (1962)
  109. Adina Izarra (wikidata)
  110. Pascale Jakubowski (wikidata)
  111. Betsy Jolas (wikidata)
  112. Patricia Jünger (wikidata)
  113. Eunshin Jung (wikidata)
  114. Dorina Kamstra (1963-2017)
  115. Vítezslava Kaprálová (wikidata)
  116. Ginette Keller (wikidata)
  117. Erika Kickton (wikidata)
  118. Johanna Kinkel (wikidata)
  119. Juliane Klein (wikidata)
  120. Meri von KleinSmid (wikidata)
  121. Babette Koblenz (wikidata)
  122. Barbara Kolb (wikidata)
  123. Tatiana Koleva (wikidata)
  124. Mathilde Kralik von Meyrswalden (1857-1944)
  125. Astrid Kruisselbrink (wikidata)
  126. Felicitas Kukuck (wikidata)
  127. Anne La Berge (wikidata)
  128. Ivana Lang (wikidata)
  129. Margaret Ruthven Lang (wikidata)
  130. Luise Adolpha Le Beau (wikidata)
  131. Nicola Le Fanu (1947)
  132. Édith Lejet (wikidata)
  133. Tania Léon (wikidata)
  134. Marina Leonardi (wikidata)
  135. Sara Lewina (1906-1976)
  136. Ruth Lomon (wikidata)
  137. Suze Luger
  138. Nina Makarowa (wikidata)
  139. Annelie de Man
  140. Myriam Marbe (wikidata)
  141. Maria Elisabeth van Saksen-Meiningen (wikidata)
  142. Giovanna Marini (wikidata)
  143. Viviane Mataigne (1955)
  144. Maria Matthijssens (1861-1916)
  145. [[Emilie Mayer (wikidata)
  146. Lucia Meeuwsen (wikidata)
  147. Annie Mesritz van Velthuysen (1887-1965)
  148. Mela Meierhans (1961)
  149. Sophie Menter (wikidata)
  150. Ingrid Meuris (wikidata)
  151. Elena Mogilevskaya (wikidata)
  152. Claudia Carmen Montero López
  153. Krystyna Moszumánska-Nazar (wikidata)
  154. Florentine Mulsant (wikidata)
  155. Jane O'Leary (wikidata)
  156. Karola Obermüller (wikidata)
  157. Anne-Marie Ørbeck (wikidata)
  158. Morfydd Llwyn Owen (wikidata)
  159. Younghi Pagh-Paan (wikidata)
  160. Isabelle Panneton (wikidata)
  161. Sibylle Pomorin (wikidata)
  162. Pauline Post
  163. Jannie Pranger
  164. Teresa Procaccini (wikidata)
  165. Marta Ptaszynska (wikidata)
  166. Helena Rasker
  167. Karin Rehnqvist (wikidata)
  168. Henriette Renié (wikidata)
  169. Susanne Riemer (wikidata)
  170. Clara Kathleen Rogers (wikidata)
  171. Lucia Ronchetti (wikidata)
  172. Camilla de Rossi (wikidata)
  173. Jeanine Rueff (wikidata)
  174. Alice Samter (wikidata)
  175. Elsa Olivieri Sangiacomo (wikidata)
  176. Magdalene Schauß-Flake (wikidata)
  177. Dodo Schielein (1968)
  178. Iris ter Schiphorst )wikidata)
  179. Annette Schlünz (wikidata)
  180. Mia Schmidt (1952)
  181. Ruth Schönthal (wikidata)
  182. Johanna Senfter (wikidata)
  183. Silvia Sommer (wikidata)
  184. Gwendolyn Sommereyns (wikidata)
  185. Iet Stants (1903-1968)
  186. Edeltraud Studer (1948)
  187. Margaret Ada Sutherland (1897-1984)
  188. Kay Swift (wikidata)
  189. Louise Talma (wikidata)
  190. Hilary Tann (wikidata)
  191. Bertha Tideman-Wijers (1887-1976)
  192. Adelina M. Puccini Timofeyew
  193. Mieke Vanhaute (1948)
  194. Sanne van Vliet
  195. Gon Voorhoeve (1928-1994)
  196. Louise S. Vogel-van der Weert (1905-?)
  197. Renske Vrolijk (1965)
  198. Hedda Wagner (wikidata)
  199. Julie von Webenau (wikidata)
  200. Vilma von Webenau (wikidata)
  201. Anna Weesner (1965)
  202. Peppie Wiersma
  203. Jessica Grace Wing (wikidata)
  204. Erna Woll (wikidata)
  205. Gladys Stone Wright
  206. Manna de Wijs-Mouton (1872-1947)
  207. Yasuko Yamaguchi (wikidata)


16e eeuw[bewerken]
  1. Meera (en:Meera - wikidata)
17e eeuw[bewerken]
  1. ...
18e eeuw[bewerken]
  1. Sophie Mereau
  2. Dorothea von Schlegel
  3. Charlotte Turner Smith
19e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Renée Vivien (en, de)
  2. Maria Konopnicka (en, en, en)
  3. Eliška Krásnohorská (en, de
  4. Amanda Kerfstedt (en, fr)
  5. Božena Němcová (en, fr, de)
  6. Felicia Hemans (en, fr, de)
  7. Camilla Collett (en, fr, de)
  8. Marceline Desbordes-Valmore (en:Marceline Desbordes-Valmore - wikidata)
  9. Karolina Světlá
  10. Mary Dickens
  11. Julia Daudet
  12. Louisa Siefert
  13. Sara Coleridge
  14. Catharine Beecher
  15. Sydney, Lady Morgan
  16. Louise-Victorine Ackermann
  17. Frances Trollope
  18. Gabriela Zapolska
  19. Louise de Neve
  20. Louise Stratenus
  21. Thérèse Hoven
  22. Eva Mees-Christeller, ([11], [12] (er is een afdeling naar haar genoemd van een antroposofish verzorgingstehuis: [13])
20e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Elin Wägner (en, fr, de)
  2. Clemence Dane (Clemence Dane)
  3. Ricarda Huch (Ricarda Huch)
  4. Thit Jensen (Thit Jensen)
  5. Ivana Brlić-Mažuranić (en:Ivana Brlić-Mažuranić - wikidata)
  6. Ethel Lilian Voynich (en:Ethel Lilian Voynich - wikidata)
  7. Caterina Albert (en:Caterina Albert - wikidata) - 39
  8. Madzy Ford (Wikidata) Beginnetje: Gebruiker:Laurier/Madzy Ford
  9. Maartje Lucioni
  10. Monika Sauwer
  11. Eva de Jong
  12. Josien Laurier
  13. Núria Añó (en/es) Spaans schrijfster -
  14. Sera Anstadt ([14], [15], [16], [17], [18], [19])
  15. Arita Baaijens, o.a. schrijver [20] -
  16. Malika Blain, kinderboekenschrijfster, onderscheiden met de Woutertje Pieterse prijs (1999) -
  17. Fadoua Bouali ([21] [22] interview in Trouw [23] [24] [25] [26]), schrijver van Marokkaanse afkomst -
  18. Marijke Ekelschot [27] schrijver -
  19. Johanna Fortuin, Schrijfster [28] -
  20. Leila Jaffar, Schrijfster [29] -
  21. Lionel Shriver (en|nl; [30]) -
  22. L.A.J. de Neve (Louise B.B.), Nederlands schrijfster [31] -
  23. Clarissa Pinkola Estés
  24. Milena Jesenská (en:Milena Jesenská - wikidata)
  25. Luise Rinser (en:Luise Rinser - de:Luise Rinser)
  26. Sara Teasdale (en - wikidata)
  27. Ruth Prawer Jhabvala (en - wikidata)
  28. Banana Yoshimoto (en - wikidata)
  29. Diane di Prima (en:Diane di Prima)
  30. Agnes Verbiest, schrijft over taal, communicatie en gender, een beetje de Nederlandse Deborah Tannen. hoogleraar genderlinguïstiek
  31. Janneke Monshouwer, journalist en schrijver ([32], [33]).
  32. Elena Simons, | Pret met Moslims, | Alle grote wereldproblemen en hun oplossingen. Doe mee!
  33. Marguerite Bervoets, schrijfster, verzetsstrijdster (2) (BN43)
  34. Marie-Thérèse Bodart, schrijfster (2) (NBN12)
  35. Sophie Deroisin, schrijfster (2) (NBN11)
  36. Jeanine Moulin, dichteres, literair criticus (2) (NBN11)
  37. María Moliner, lexicografe (wikidata)
  38. Wilhelmina Juliana Jansje (Paula) Velder (1901-1985), Surinaams kleuterleidster/toneelactrice/vertaalster maar vooral bekend als toneelschrijfster
  39. Bessie Hatton, Engelse schrijfster en vrouwenrechtenactiviste, oprichter van de Women Writers' Suffrage League
  40. Beatrice Harrden, Engelse schrijfster en vrouwenrechtenactiviste, belangrijk lid van de Women Writers' Suffrage League
21e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Emily Temple-Wood (1994), zeer belangrijk 22-jarige schrijfster die op Wikipdia reeds 10 jaar lang werkt aan het verkleinen van de gendergap - d:Q23024183
  2. Etchica Voorn, zie Opzij Literatuurprijs

Journalistes[bewerken]

  1. Gülnaz Aslan, programmamaker/journalist, activiste en restauranthoudster -
  2. Ingrid Drissen, technisch radiojournaliste en presentatrice -
  3. Betty van Garrel, journalist -
  4. Meredith Greer, journalist bij o.a. Vrij Nederland, zie o.a. https://www.hpdetijd.nl/author/meredithgreer/
  5. Dieuwertje Mertens, journalist, zie [34] en [35]
  6. Hélène Christelle Munganyende, journalist, columnist bij o.a. OneWorld, zie [36]
  7. Leonie van Nierop (correspondente), NRC-correspondente -
  8. Nita Ramcharan, Surinaams journalist [37] -
  9. Carine Roitfeld, Frans modejournalist, voormalig hoofdredactrice van Franse Vogue.
  10. Diane Sawyer (en:Diane Sawyer - wikidata)
  11. Deborah Scroggins (en) Amerikaans journalist en schrijver -
  12. Alexandra Shulman, Britse modejournaliste, hoofdredactrice Britse Vogue
  13. Carmel Snow, Amerikaans journalist, hoofdredactrice van Harper's Bazaar
  14. Mieke van Stigt, socioloog en pedagoog, columnist. Schrijfster van het boek Alles over Pesten (uitgeverij Boom, 2014). Vaste columniste op www.socialevraagstukken.nl. zie miekevanstigt.nl
  15. Julia Wouters, politicoloog, parlementair verslaggever, politiek adviseur, auteur van 'De zijkant van de macht', zie o.a. [[38]], [[39]], [[40]] en [[41]]
  16. Marija Jurić Zagorka, journalist -


Geschiedenis[bewerken]

Uit het boek 1001 vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis: vrouwen zonder Wikipedia-artikel[bewerken]

1rightarrow blue.svg Voor een automatisch bijgewerkte lijst via Wikidata zie Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/1001 vrouwen

Onderstaande lijst is in volgorde van het boek:

  1. Elburga
  2. Johanna van Abcoude
  3. Beerte Swijnkens
  4. Griet Albert Ghisendr
  5. Griete van Naaldwijk
  6. Swob Sjaarda
  7. Bertha van Heyen
  8. Anna van Borssele
  9. Bauck Poppema
  10. Wyts Juwsma
  11. Adriana van R(h)oon
  12. Sybrich Willemsdr.
  13. Maria van Hout
  14. Marietje Jan de Gortersdr.
  15. Haesje Claes
  16. Hisse van Ewsum
  17. Ghebbe Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  18. Ursula Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  19. Marie IJsbrandtsdr. Holesloot
  20. Alyd Jarla
  21. Catharina de Grebber
  22. Hille Feicken
  23. Aefgen Listincx
  24. Aleyd Leystingh
  25. Maria van Beckum - verwijst naar Ursula van Beckum
  26. Johanna van der Does
  27. Weyn Ockers
  28. Jacoba Jacobsdr. Bam
  29. Anneke Ogiers
  30. Catharina van Someren
  31. Engel Korsendr.
  32. Frederika van der Dussen
  33. Sophie Harmansdr.
  34. Anneke Jans (104)
  35. Divara van Haarlem
  36. Anna van Rijn KNAW
  37. Margaretha Eyrthen
  38. Neetje Andries
  39. Amalberga Vos
  40. Clara Jansdr. Van Sparwoude
  41. Maria Dircksdr.
  42. Maria van Malsen
  43. Christina Bitter
  44. Louise Hanssens
  45. Amelie van Nieuwenaer
  46. Sybilla Taets van Amerongen
  47. Maria Luyten
  48. Eleonora Carboniers
  49. Brecht Proosten
  50. Barber Jacobs
  51. Susanna van Etten
  52. Trijn Hendricksdr.
  53. Cornelia Spaens
  54. Geertruid Adriaansdr.
  55. Catharina Rose
  56. Maeyken in den Hert
  57. Grietgen Willems
  58. Marytje Arendsdr.
  59. Trijntge Baerthouts
  60. Catharina Herman
  61. Maeijken Joosten
  62. Maeyken Blomme
  63. Margaretha (soldaat) DVN
  64. Janneke Theunisdr.
  65. Helena Hubrechts
  66. Maria van Beveren
  67. Margaretha Toe Boecop
  68. Elisabeth van den Berg
  69. Anna van Cronenburg
  70. Cornelia Teelinck
  71. Mayke Heermans
  72. Trijn Rembrands
  73. Sara Cranen
  74. Jonkvrouw Uytenbroeck DVN
  75. Hillegonda Wentzen
  76. Lysbeth Philips
  77. Bartholda van Swieten, dochter van Adriaen van Swieten DVN
  78. Maria Petitpas, vrouw van Johannes Wtenbogaert DVN
  79. Gertrudis van Heerdt
  80. Maria Musch
  81. Maria Nunes
  82. Anna Willemsdr. van der Aar
  83. Christina de Put
  84. Johanna Coomans
  85. Adriana Jacobs
  86. Maria van Oldenbarnevelt
  87. Weduwe van Wouw
  88. Vrou Gerrits
  89. Jacomina de Witte
  90. Catharina Jansdr. Oly
  91. Jacquemijntje Garniers
  92. Trijn van Hamburg
  93. Lucretia van Trello
  94. Berber de Put
  95. Cornelia Jans
  96. Dorothea van Dorp
  97. Henrica van Duivenvoorde En Wassenaar
  98. Francisca Duarte
  99. Magdalena Stockmans
  100. Trijntje Symons
  101. Maartje Willems
  102. Grietje Ulbes
  103. Anna Splinters
  104. Machtelt Moninckx
  105. Jacoba Jacobs
  106. Elisabeth Strouven
  107. Mechteldis van Lom
  108. Elisabeth van Lom
  109. Cornelia van Wouw is doorverwijzing naar pagina van haar man daardoor geen rode link mogelijk nu
  110. Judith Lubbertsdr.
  111. Susanna Gaspoel
  112. Anneke Jans (241)
  113. Maria Margaretha van Akerlaecken
  114. Eva Ment
  115. Apollonia van Veen
  116. Joanna Baptista van Randenraedt
  117. Utricia Ogle
  118. Maritgen Jans
  119. Anna Paes
  120. Maria Elisabeth van Bergh
  121. Maria van Hengel
  122. Anna van Gelder
  123. Teuntje Straetmans
  124. Elisabeth Vervoorn
  125. Anna van Ezumazijl
  126. Catharina Verwers
  127. Johanna de la Court
  128. Aagt Germonts
  129. Maynarda Verboom
  130. Goudina van Weert
  131. Anneken Hoogwandt
  132. Amalia Margaretha van Brederode
  133. Maria van Walenburgh
  134. Sara Roelofs
  135. Margaretha Sandra
  136. Alida Bruno
  137. Maria van der Delien
  138. Lucy Barlow
  139. Margaretha Jacobs Pirot
  140. Susanna van Lee
  141. Sara Nevius
  142. Johanna Pieters
  143. Francoisa de Witt
  144. Anna Jans
  145. Jacoba van Veen
  146. Geertruyd Pieters
  147. Sophia van der Maa
  148. Agneta Colvius
  149. Agatha Welhouck
  150. Margrieta Hardenbroeck
  151. Anna van Fornenbergh
  152. Elisabeth Maria Musch
  153. Anna van Aerssen van Sommelsdijk
  154. Maria van Aerssen van Sommelsdijk
  155. Susanna van Fornenbergh
  156. Willemtge Gerrits
  157. Anna Morian
  158. Geertruijt van Halmael
  159. Lucia van Aerssen van Sommelsdijk
  160. Margaretha Mels
  161. Geertruit Gordon
  162. Grietje Visboom
  163. Charlotte Lochon
  164. Geertruid ter Brugge
  165. Elisabeth R(h)ijberg
  166. Dorothea van Fornenbergh
  167. Margaretha van Dijk
  168. Elisabeth Someruell
  169. Adriana Eeckhout
  170. Johanna Maria van Fornenbergh
  171. Charlotte Amelia de la Tremoille van Tarante
  172. Maria Nozeman
  173. Cornelia van Fornenbergh
  174. Elizabet Hartloop
  175. Alida Schuyler
  176. Maria van Cijs
  177. Anna van Westerstee
  178. Henrica van Hoolwerff
  179. Catharina Christina Petit
  180. Dina Jans
  181. Isabella de Moerloose
  182. Maria Petit
  183. Johanna van Frytom
  184. Helena Smunnincx
  185. Maria van Nispen
  186. Cornelia Gerritse van Breugel
  187. Isabella Petit
  188. Geesje Hooghmeester
  189. Sophia van Noortwijck
  190. Cornelia Leydekker
  191. Maria Jacoba Daemen
  192. Maria Catharina Feith
  193. Madame de Zoutelande
  194. Petronella Vlieg
  195. Aletta Beck
  196. Johanne Helena Graff
  197. Anna van Rijndorp
  198. Gesine Brit
  199. Anna Catharina de Quintana
  200. Maria Ponderus verwijst naar Hofje van Mevrouw Van Aerden - en
  201. Anna Maria Rigo
  202. Elisabeth de Flines
  203. Aurelia Zwartte
  204. Johanna Brinkhuijsen
  205. Britta Beyer
  206. Sophia Alberts
  207. Maria Hermens Courage
  208. Anna Rethaan
  209. Elizabeth van Bleeck
  210. Johanna Margaretha van Coesvelt
  211. Isabella Rigo
  212. Lea Bartha van Osch
  213. Elisabeth van Harwaarden
  214. Maria van Lommen
  215. Catharina Pietersdr. de Wilde
  216. Agnes Waeywel
  217. Maria Margriet Hendriks Lommers
  218. Fransina Jakoba van Westrem
  219. Adriana van Tongeren
  220. Sara Maria van Zon
  221. Henrietta Wolters-Van Pee - en
  222. Agatha Maria Sena
  223. Isabella Bernhardina van Rijndorp
  224. Johanna Turner
  225. Jacoba Petronella Winckelman
  226. Isabella van Leeuwarden
  227. Cornelia Mommaal
  228. Susanna Maria van der Duyn
  229. Johanna Corleva
  230. Anna Maria Jennaert
  231. Lumke Thoole
  232. Agatha van der Mijn - en
  233. Geertje Raaphorst
  234. Adriana van der Veer
  235. Adriana Maas
  236. Eva van der Groe
  237. Berendina van Rensinck
  238. Maria ter Meetelen
  239. Elizabeth Bor
  240. Adriana Verbruggen
  241. Klara Ghijben
  242. Anna Maria de Bruyn
  243. Maria Wilhelmina Lammens
  244. Francoise Gravillon
  245. Anna Catharina Hillegering
  246. Elisabeth Mooij
  247. Maria Jacoba Meinertzhagen
  248. Maria Duim
  249. Johanna Susanna Lammens
  250. Barbara van Nijmegen
  251. Christina Leonora de Neufville
  252. Anna Joseph Bokan
  253. Izabella de Gruijter
  254. Sara Maria van der Wilp
  255. Henrina Wouters
  256. Maria van Gijssen
  257. Hendrina Margaretha van Thil
  258. Berendina Hertgers
  259. Geertruit van Duiren
  260. Catharina Elisabeth Fokke
  261. Benjamine Gertrudis Keyser
  262. Neeltje Pater
  263. Helena Johanna Swellengrebel
  264. Keet Zwenke
  265. Maria Elisabeth Ghijben
  266. Anna Maria van Burmania
  267. Johanna Engela Swellengrebel
  268. Cornelia Ghijben
  269. Dorothea Kreps
  270. Johanna Racer
  271. Margareta Geertuid van der Werken
  272. Gomana Girolama Monti
  273. Jacoba van den Brande
  274. Anna van der Horst
  275. Suzanna Catharina Vijgh
  276. Catharina Hendrina Buschman
  277. Anna Catrina Snijder
  278. Maria van Heyst
  279. Baudina Stinstra
  280. Hester Wilhelmina Callenburgh Baartmans
  281. Elisabeth Charlotte Elikink
  282. Rosette Anselme
  283. Maria Bosch
  284. Carolina Wilhelmina van Haren
  285. Johanna Merckx
  286. Isabelle Claire Stassinon
  287. Anna Davia
  288. Maria Margaretha La Fargue - en
  289. Cornelia Muys
  290. Maria van Schie
  291. Maria Louiza Griethuizen
  292. Marijtje van Hove
  293. Louise-Frederique Schreuder
  294. Anne Charlotte Didier de Boncour
  295. Adelheid Amalia von Schmettau
  296. Victoria Hedwig Caroline van Anhalt
  297. Trijntje Alberts
  298. Anna Cornelia Mollerus
  299. Sara Johanna de Beer
  300. Catharina Egges
  301. Margriet van Haeften
  302. Anna Smitshuizen
  303. Jakoba Wouters
  304. Barbara Maria van Lier
  305. Maria Elizabeth Schreuder
  306. Maria Elisabeth de Bruyn
  307. Johanna Susanna van der Stel
  308. Johanna Jacoba van Beaumont
  309. Bartha Maria van Crimpen
  310. Maria Elisabeth Messemaeckers
  311. Johanna Elisabeth Swaving - en
  312. Adriana van Overstraten
  313. Aagje Klaasdr.
  314. Maria van Zuylekom
  315. Jacoba Adriana Busken
  316. Rosetta Salomon Swaab
  317. Maria van Spanje(n)
  318. Anna Catharina Brinkman
  319. Maria-Lambertine Coclers
  320. Magdalena Antoinette van Schinne
  321. Johanna Elisabeth Helmcke
  322. Catharina Rebecca
  323. Catharina Johanna Koek
  324. Johanna Catharina Schubert
  325. Catharina Heybeek
  326. Henriette Amelie de Nerha
  327. Adriana Christina Hoevenaar, mogelijk identiek aan Christina Hoevenaar
  328. Cornelia Lubertina van der Weyde
  329. Anna Maria Ebeling
  330. Catharina Allegonda van Lier
  331. Johanna Magdalena Lindeman
  332. Amma Alida de Frey
  333. Angelina Catharina Valentijn
  334. Anna Catharina Brouwer
  335. Sophia Wilhelmina Evans
  336. Christina Reinira van Reede
  337. Adriana van Rijswijk
  338. Maria Catharina van Dooren
  339. Mme. Wyttenbach
  340. Helena Judith Hilverdink
  341. Elselina Versfelt
  342. Barbera van Meerten-Schilperoort
  343. Catharina Brouwer
  344. Gerbranda Catharina Rivier
  345. Froukje Herbig
  346. Jacobus Philippus Vermeijl
  347. Henrietta Geertruij Knip
  348. Elisabeth van Elten
  349. Petronella van Woensel
  350. Louis Sibilla Bilderdijk
  351. Johanna Cornelia Bingley
  352. Geertruida Jacoba Hilverdink
  353. Adelheid Geertruid Kleyn
  354. Johanna Anthonia Lammers
  355. Eelkje Poppes
  356. Christina Gerarda Enschede - en
  357. Francina Gunningh Sloet
  358. Gertrude van den Bergh
  359. Christina Josepha Schmetterling
  360. Hendrica Leurs
  361. Constance van der Brugghen van Croy
  362. Genoveva Johanna Naas
  363. Jacoba Johanna Peltenburg
  364. Njonja van Gent
  365. Frederica Camper
  366. Trijntje Johannes Reidinga
  367. Margaretha Dedel
  368. Anna Petronella Westerman
  369. Vrouw Waltman
  370. Louiza Johanna Majofski
  371. Anna Lohr
  372. Josina Roorda van Eysinga
  373. Margaretha Maria Snouck van Loosen
  374. Rudolphina Swanida Wildrik
  375. Clasine Josephine van Brussel
  376. Anna Buchner
  377. Mina Costerman
  378. Christina Elisabeth da Silva
  379. Johanna Sara Koning
  380. Maria Francisca Bia
  381. Anna Henrietta Swellengrebel
  382. Anna Majofski
  383. Elisabeth Johanna Hasebroek
  384. Maria Anna van Hasselt-Barth
  385. Pauline Maillot
  386. Angeline Sax
  387. Pieternella Barracaud
  388. Albertine Elisabeth Rijfkogel
  389. Catharina Kalfe
  390. Adelheid Solger
  391. Johanna Jacoba Heijse
  392. Rosina Bia
  393. Wilhelmina Gerretje Sablairolles
  394. Johanna Martens
  395. Alida Koning
  396. Henriette Maria Langelaan
  397. Suzanne Maria Boeseken
  398. Jacoba van Heijningen
  399. Aukje Kranenburg
  400. Rosa van Os
  401. Mijnoldina Boeseken
  402. Christina Petronella Stevens
  403. Albertine Kehrer
  404. Maria Elisabeth Hille
  405. Anna Amalia Bergendahl
  406. Suzanne Nanette Sablairolles
  407. Johanna Magdalena Graver
  408. Henrietta Louisa Koenen
  409. Jeanne Leenders
  410. Pietronella Baltus
  411. Lina Weller
  412. Elisabeth Hendrina Bax
  413. Anna Ampt
  414. Antje Ball
  415. Wilhelmina Engelman
  416. Elisa Adelaide Haighton
  417. Virginia Dementricia
  418. Johanna Wilhelmina Gips
  419. Odilia Anna Corver
  420. Jacoba Cornelia Singels
  421. Sophie van Gijtenbeek
  422. Cornelie Lijdie Huygens
  423. Geertruida Romelingh
  424. Anna Catharina Manden
  425. Elisabeth Margaretha Rogge
  426. Rinskje Visscher
  427. Martina Diederika Wittop
  428. Emilie Josephine Belinfante
  429. Adya Dutilh
  430. Suzanne Ignatia Von Wolzogen Kuhr
  431. Ella Henriette Tamminga

1001 vrouwen - aan te vullen artikelen[bewerken]

Degenen met rode links zouden al wel een pagina moeten hebben, uitzoeken!

  1. Plectrudis
  2. Hildegard van Vlaanderen
  3. Liutgardis van Hamaland
  4. Petronilla van Saksen
  5. Sophia van Rheineck
  6. Aleid van Kleef
  7. Machteld van Brabant
  8. Elisabeth van Brunswijk
  9. Maria van Souburg
  10. Elisabeth van Engeland
  11. Johanna van Valois
  12. Bertha van Heukelom
  13. Catharina van Durbuy
  14. Mechteld van Gelre
  15. Catharina van Beieren
  16. Salome Sticken
  17. Margaretha van Bourgondië
  18. Katharina van Naaldwijk
  19. Isabella van Portugal
  20. Odilia van Nassau - d:Q19802246
  21. Catharina van Kleef
  22. Wendelmoet Claesdochter
  23. Elisabeth Wandscherer
  24. Agnes van Leeuwenberch
  25. Margaretha Coppier
  26. Sabina van Beieren - Sabina van Palts-Simmern
  27. Anna van Egmond (1504-1574) - d:Q19853434
  28. Maria van Nassau
  29. Catharina van Nassau
  30. Maria Christina van Egmont
  31. Anna van Oranje = Anna van Nassau (1563-1588)?
  32. Louise Juliana van Nassau
  33. Elisabeth Maria van Oranje = Elisabeth van Nassau (1577-1642)?
  34. Catharina Belgica van Oranje
  35. Flandrina van Oranje
  36. Charlotte Brabantina van Oranje
  37. Emilia Secunda Antwerpiana van Oranje
  38. Maria van Reigersberch
  39. Sophie Hedwig van Brunswijk-Wolfenbuttel
  40. Elsken Joosten
  41. Maria Heyns
  42. Geertruydt Roghman
  43. Margaretha van Godewijck
  44. Agneta Deutz
  45. Albertine Agnes van Oranje
  46. Wendela Bicker
  47. Catharina Oostfries
  48. Magdalena Roghman
  49. Henriette Catharina van Oranje
  50. Maria van Oranje = Maria van Nassau (1556-1616)
  51. Aleijda Wolfsen
  52. Aal de Dragonder
  53. Maria Schalcken
  54. Anna Maria de Koker
  55. Isabella Correa
  56. Elisabeth van der Woude
  57. Sophia Holt
  58. Cornelia van Marle
  59. Henriette Amalia van Anhalt-Dessau
  60. Dorothea Maria Graff
  61. Maria de Wilde
  62. Antonina Houbraken
  63. Kynke Lenige - Cynthia Lenige
  64. Johanna Cornelia Wattier
  65. Louis van Oranje-Nassau
  66. Maria Geertruida Snabilie
  67. Anna Maria Moens
  68. Maria Margaretha van Os
  69. Francijntje de Boer
  70. Polly Cuninghame
  71. Engeltje van der Vlies
  72. Petronella Muns
  73. Maria Geertruida Barbiers
  74. Jacoba Maria Majofski
  75. Louise van Pruisen
  76. Dorothea Petronella Beets = Dora Beets
  77. Jurjentje Aukes Rauwerda
  78. Christina Petronella Schotel - Christina Schotel
  79. Anna van Sandick
  80. Betsy Perk
  81. Mariane Catharine van Hogendorp = Mariane van Hogendorp
  82. Agneta van Marken-Matthes = Agneta Matthes
  83. Mathilde Wibaut-Berdenis van Berlekom
  84. Cornelia Catharina de Lange - d:Q2530865
  85. Johanna Berhardina Bokhorst
  86. Wilhelmina Cornelia Drupsteen - Wilhelmina Drupsteen
  87. Fie Carelsen
  88. Beb Vuyk
  89. Mechtelt toe Boecop

Vrouwen uit de Middeleeuwen en de Renaissance[bewerken]

  1. Othelhildis van Saksen
  2. Sophia van Formbach
  3. Geertruid van Northeim
  4. Ada de Warenne
  5. Mathilde van Saffenburg
  6. Garsende van Maine
  7. Eleonora van Baffia
  8. Beatrix van Montgascon
  9. Gundola van Gent
  10. Philippa van Melun
  11. Maria Margaretha van Zevenbergen
  12. Margaretha van Horne Vrouwe van Montigny-En-Ostervent
  13. Hedwig Van Namen
  14. Bonne van Abbeville
  15. Johanna van la Trémouille
  16. Margaretha van Rouveroy
  17. Maria Petronella van Vianen
  18. Maria van Glymes
  19. Isabella van Glymes
  20. Johanna van Glymes
  21. Kathelijne van Glymes
  22. Antoinette van Rambures
  23. Adriana van Brimeu
  24. Charlotte de Chateaubriand
  25. Jacqueline van Croÿ
  26. Marie-Louise Denis-Mignot
  27. Mai Bhago, een Sikh legeraanvoerder in de oorlog tegen het Mogolrijk in 1705, zie en:Mai Bhago


Feminisme[bewerken]

Eerste feministische golf[bewerken]

Algemeen[bewerken]

  1. Suffragist (is misschien handig om een aparte pagina voor te maken omdat niet iedere kiesrechtstrijder ook meteen een suffragette is)
  2. Hollandsch-Vlaamsche Vrouwenbond
  3. Vakbondsvrouwen

Personen[bewerken]

Tweede feministische golf[bewerken]

Medische wetenschap: abortus + anticonceptie + gezondheid + seksualiteit[bewerken]

  1. Abortusstrijd
  2. Baas in eigen buik is nu redirect naar Dolle Mina
  3. Vrouwen tegen seksueel geweld
  4. VIDO (vrouwen in de overgang)
  5. Vrouw Beslis
  6. Our Bodies, Ourselves - d:Q7110565. In NL Je Lichaam, Je Leven?

Economie: arbeid + machtsverhoudingen + sociale zekerheid + belastingen[bewerken]

  1. Arbeid / Associatie Herverdeling Betaalde en Onbetaalde Arbeid
  2. Breed Platform Vrouwen voor Economische Zelfstandigheid
  3. Landelijk steunpunt vrouw en werk
  4. 25-urige werkweek
  5. 5-urige werkdag
  6. betaalde arbeid
  7. Optilon staking

Politiek: overheid + actiegroepen + kiesrecht[bewerken]

  1. Decennium van de Vrouw , VN, (1975-1985) / Jaar van de vrouw (1975)
  2. Sociale Atlas van de Vrouw (1977)
  3. Politieke scholingscursussen / Politieke vrouwengroepen (vrouwen in de VVD, CDA etc.)/Politiek Vrouwen Overleg (PVO)
  4. Emancipatiekommissie / Emancipatieraad / DCE (Directie Coördinatie Emancipatiebeleid) / Emancipatiemonitor SCP
  5. politiek vrouwen overleg / Vrouwenpartij / Vrouwenpraatgroepen
  6. wet gelijk loon

Maatschappij: actiegroepen + bewegingen + volkshuisvesting[bewerken]

  1. Feministisch-socialistische beweging / fem-soc groepen
  2. Vrouwenbelangen / FNV-vrouwen, nvb
  3. Wilpf
  4. Stichting vrouwen en bouwen / VAC - vrouwenadvies commissie
  5. Politiek lesbianisme - d:Q2045578
  6. Seperatistisch feminisme - d:Q600591 link Andere Tijden
  7. Lesbisch feminisme - d:Q18299

Kunsten: Literatuur + muziek + film enz. en Media[bewerken]

  1. Feministische Boekhandels / Feministische bladen zoals - aan te vullen Katijf, Serpentine (1978-1984), Chrysallis / Cinemien / De Vrouwenkrant / Stichting Vrouw & Media
  2. Liever lesbisch
  3. Vrouwenfestivals
  4. tentoonstelling Feministische Kunst Internationaal (1979, De Appel, Amsterdam)
  5. Vrouwen die voorkomen op IMDb, zoals Joyce Feijen [42], Carina Ellemers [43] en Pien Savonije [44]

Onderwijs: acties + vorming + kinderopvang[bewerken]

  1. Marie, word wijzer!
  2. Ot en hoe zit het nu met Sien, fem. Programma (rtv)
  3. Tijd voor School (brede actiegroep)
  4. VOS-cursussen
  5. Werkgemeenschap Kindercentra Nederland (WKN)
  6. STEO (Stimuleringsgroep Emancipatie-onderzoek)
  7. VBEO, voorl. Begeleidingsgroep voor emancipatie-onderzoek (1979)
  8. Vereniging voor Gendergeschiedenis (VVG)
  9. Kresjes

Recht: gelijkheidsbeginsel + discriminatie + wetgeving[bewerken]

  1. Komité Vrouwen en Familierecht
  2. Proefprocessenfonds Rechtenvrouw
  3. Stichting rechtenvrouw
  4. ADW (anti-discriminatie wetgeving)
  5. Vrouw-en-geloof beweging
  6. Go Topless Day (wikidata) i.v.m. het recht voor vrouwen om topless te mogen gaan waar dit ook voor mannen is toegestaan
  7. Anniek de Ruijter UvA-site Voorzitter Clara Wichmann Proefprocessenfonds en directeur Bureau Clara Wichmann (Aanstellingsdatum weet ik niet)

Derde feministische golf[bewerken]

  1. Cultureel feminisme, Feministische geografie,

Vierde feministische golf[bewerken]

  1. Vierde feministische golf - vertaling nodig, w:en:Fourth-wave feminism met o.a.:
  2. Xenofeminisme

Feministes[bewerken]

  1. Aline Boccardo (voluit: Aline Boccardo-Zolondek) - mede-oprichtster van 'Frauen für den Frieden' (d:Q1451555)
  2. Hoeda Sjaarawi (en|fr)
  3. Zainah Anwar (d:Q8064842) / Sisters in Islam (d:Q1094248)
  4. Valentine Moghadam (d:Q275631)- Gender Equality and Development Section (Division of human rights and fight against discrimination) van de UNESCO.
  5. Asra Nomani (d:Q3625354) - Indiaas journalist
  6. Shamima Shaikh (d:Q528685) - Zuid-Afrikaans islamitisch feminist en journalist
  7. Nadia Yassine (d:Q452037) - Marokkaans schrijfster / Al Adl wal Ihssan (d:Q2458551) - Marokkaanse islamitische organisatie
  8. Maryam Rajavi (d:Q439127) - Iraans politica / Mujahedin-e Khalq (d:)
  9. bell hooks (en) - Amerikaans filosofe
  10. Oyèrónkẹ́ Oyěwùmí (en)
  11. Sarojini Sahoo (en)
  12. Christina Hoff Sommers (en)
  13. Christelle Munganyende - Kongolees voormalig diplomaat, columniste
  14. Nadine Strossen (d:Q21791) - Seks-postieve feministe. Eerste vrouwelijke voorzitter en jongste voorzitter van de American Civil Liberties Union.
  15. Fredrika Bremer (d:Q262145) - Zweeds schrijfster en feministisch hervormer
  16. Annie Furuhjelm (d:Q4949278) - Fins feministisch activist, politica, journalist en schrijfster


Andere onderwerpen[bewerken]

Algemeen[bewerken]

  1. Vrouwelijke waarden
  2. Vrouwencafé's
  3. Vrouwen in de krijgsmacht w:en:Women in the military
  4. Vrouwen Vredesgang - v.a. 18 mei 1934 jaarlijkse stille tocht
  5. ZMV Zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen

Beeldvorming over gender en sekse[bewerken]

  1. SlutWalk (wikidata)
  2. Madonna-hoercomplex
  3. Dom blondje
  4. Zedigheid (geïllustreerd door Bilderdijks Rotsgalmen en heksenvervolging)
  5. Slut-shaming, bijvoorbeeld na een foto in Panorama
  6. Seksestereotype en/of Genderstereotype; zie bijvoorbeeld dit filmpje: zij stelt vragen, hij legt uit. Heeft ook met hun achtergrond te maken, toch typerend.
  7. Mansplaining, mannen leggen dingen uit aan vrouwen, vaak betuttelend of neerbuigend; zie ook het punt hierboven.
  8. Leiderschap; uitbreiding met de genderstereotypen die hierbij een rol spelen.

Boeken en tijdschriften[bewerken]

Er wordt gewerkt aan een lijst Feministische literatuur. Momenteel is deze erg gericht op met name de Angelsaksische landen; het overzicht heeft dringend feministische boeken en auteurs uit het Nederlandstalige taalgebied nodig (16e eeuw tot nu).

  1. Heren van de thee (roman) - Hella Haasse
  2. Woman in the nineteenth century - Margaret Fuller
  3. The female eunuch/De vrouw als eunuch - Germaine Greer
  4. The beauty myth /De zoete leugen, of De mythe van de schoonheid - Naomi Wolf
  5. De derde feministische golf - Dirk Verhofstadt
  6. F*ck die onzekerheid - Vreneli Stadelmaier
  7. Ons Plattelandsleven - maandblad van het CPB
  8. Onze Roeping - tijdschrift Arbeid Adelt
  9. Maandblad der Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding later Onze Kleeding - van de Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding
  10. Vrouwen, van Godin tot Slavin - Auteur Ugo Janssens. Historisch boek over de positie van de vrouw door de eeuwen heen waarin ze zowel verguisd als vereerd werd.
  11. Serpentine - feministisch tijdschrift
  12. Sexual politics (Kate Millett), baanbrekend boek, vormde aanzet tot de tweede feministische golf (wikidata)

Daarnaast ontbreken veel tijdschriften (al dan niet in papieren vorm) die voornamelijk op vrouwen zijn gericht, zoals:

  1. Santé [45]
  2. Vileine [46]
  3. OneWorld (tijdschrift) zie [47] en OneWorld-platform Harlot, zie [48]
  4. Stellingdames, zie [49] en oprichters Justine van de Beek en Anne Ardon

Overig

  1. Vrouwenboekhandel - Dit fenomeen was vooral belangrijk tijdens de jaren 70 en 80, nu zijn er nog een paar vrouwenboekhandels in Nederland

Dagelijks leven[bewerken]

Zie voor ideeën ook Wikipedia:Gewenste_artikelen/Dagelijks_leven

  1. ...
  2. ...



Seksualiteit[bewerken]

  1. Menselijke baarmoeder (nu gedeeld met zoogdieren baarmoeder)
  2. Menselijke eicel (vanuit eicel)
  3. Menselijke vagina
  4. Menselijke foetus (vanuit foetus))
  5. Menselijke embryo (vanuit embryo)
  6. Vaginale hunkering
  7. Menselijk orgasme (vanuit Orgasme)
  8. Vrouwelijk orgasme (vanuit Orgasme)
  9. Vaginaal orgasme
  10. Clitoraal orgasme
  11. Mannelijk orgasme (vanuit Orgasme)
  12. Menselijke vruchtbaarheid (vanuit vruchtbaarheid)
  13. Menselijke bevruchting (vanuit bevruchting)
  14. Menselijke onvruchtbaarheid (vanuit Onvruchtbaarheid)
  15. Mannelijke onvruchtbaarheid (vanuit Onvruchtbaarheid#Onvruchtbaarheid_bij_de_man)
  16. Vrouwelijke onvruchtbaarheid (vanuit Onvruchtbaarheid#Onvruchtbaarheid_bij_de_vrouw)
  17. Seksuele sleur
  18. Rabbitvibrator
  19. Trilei
  20. Massager
  21. Rollenspel (seksualiteit)
  22. Tantrische seks
  23. Taoïstische massage
  24. Yoni-massage
  25. Lichamelijke aanraking
  26. Strelen
  27. Seksueel verlangen
  28. Seksuele prikkel
  29. Hymenale ring
  30. Septum rectovaginale
  31. Paracolpium
  32. Fluor albus
  33. Vaginawand
  34. Vrouwen die seks hebben met vrouwen
  35. Mannen die seks hebben met mannen
  36. Flex-seksualiteit / Fluïde seksualiteit
  37. Lesbische seks
  38. Homoseks
  39. Kinderseksualiteit
  40. Seksfrequentie
  41. Seksuele ervaring
  42. Sekspartner
  43. Seksueel zelfvertrouwen
  44. Seksuele gezondheid
  45. Seksuele problemen (is nu doorverwijzing, mogelijk beginnetje Seksuele disfunctie?)
  46. Seksuele grens
  47. Seksuele grensoverschrijding
  48. Huwelijksplicht
  49. Menstruatiekramp
  50. Feministische pornografie
  51. Erika Lust
  52. Seksuele onreinheid (kerkelijke leer, nu doorverwijzing naar onkuisheid)
  53. Sjabloon:Navigatie menselijk voortplantingssysteem (afsplitsing Sjabloon:Navigatie voortplantingssysteem)
  54. Vrouwelijke seksualiteit
  55. Mannelijke seksualiteit
  56. Kanaal van Nuck (delen vrouwelijk geslachtsorgaan)
  57. Clitorale crura
  58. Ductus longitudinalis epoophori
  59. Glans-clitoris
  60. Clitoraal zwellichaam
  61. Ductus longitudinalis epoophori
  62. Rete ovarii
  63. Epoophoron, Paroöphoron
  64. ligamentum rotundum
  65. Vrouwelijk geslachtsorgaan
  66. Mannelijk geslachtsorgaan
  67. Clitorale erectie / Erectie van de clitoris w:en:Clitoral erection
  68. Corpus cavernosum clitoris

Zwangerschap[bewerken]

  1. Abortuskliniek is op dit moment een doorverwijzing naar abortus, daarom geen rode link
  2. Twintigwekenecho // 20-wekenecho
  3. Termijnbepaling / eerste echo
  4. Kraamtranen
  5. Neonatale afdeling
  6. Totale ruptuur
  7. Zwangerschapsstriemen, doorverwijzing naar het veel ruimere begrip striae

Ouderschap[bewerken]

  1. Antilekbeker
  2. Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde
  3. Zuigreflex, grijpreflex en loopreflex, zwemreflex, hoofdrechtingsreflex
  4. Opvolgmelk
  5. stoelverhoger
  6. Luieremmer
  7. Huiswerkbegeleiding

Emancipatie en macht[bewerken]

  1. Glazen afgrond Als vrouwen leiderschapsposities krijgen, zijn dat relatief vaak risicovolle leiderschapsposities; zie [50]
  2. Vrouwenrechten - Hoe verandert de visie hierop? Wat houden ze in? Welke bewegingen identificeren zich als vrouwenrechtenbeweging? Welke personnen? Hoe worden zij onzichtbaar gemaakt in de geschiedschrijving?

Instellingen, verenigingen, bewegingen[bewerken]

  1. Informatie- en Documentatiecentrum voor de Vrouwenbeweging
  2. FNV Vrouwenbond
  3. Vrouwenbureau Berlijn?
  4. E-Quality (doorlink naar Atria, kennisinstituut voor emancipatie en vrouwengeschiedenis vandaar blauwe link
  5. Landelijke Vereniging van Alleenstaande Arabische Vrouwen/LVAAV
  6. Christelijke Plattelandsvrouwenbond /CPB (dp!)
  7. Nederlandse Christen Vrouwenbond/NCVB (dp!)
  8. Vrouwen door Vrouwen
  9. Bond van Nederlandsche Vrouwen in Groot-Brittannië - WO2
  10. Vereeniging tot Vorming van een Studiefonds van Vrouwelijke Inlandsche Artsen
  11. Federatie van R.K. Vereenigingen ter Bescherming van Meisjes in Nederland
  12. Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Jonge Meisjes 'Union'
  13. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, na fusie met Nationale Vrouwenraad van Nederland en Nederlands Vrouwen Comité nu Nederlandse Vrouwen Raad
  14. Nederlandsche Bond van Vrouwelijke Automobilisten
  15. Hollandsch-Vlaamsche Vrouwenbond
  16. LOVA Netwerk (Landelijk Overleg Vrouwenstudies Amsterdam/Netherlands Association for Gender Studies and Feminist Anthropology)
  17. Nederlandse Bond van Sociaal-Democratische Vrouwenclubs - gelieerd aan maar zelfstandig van de SDAP
  18. De Neutrale (Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht)
  19. YWCA
  20. Zonta Nederland, Zonta werkt aan de verbetering van de juridische, professionele, politieke en economische status van vrouwen over de hele wereld.[2]

Kiesrecht[bewerken]

  1. Passief kiesrecht vrouwen, politieke participatie van vrouwen
  2. Vrouwenkiesrecht uit te breiden?


Vrouwenprijzen[bewerken]

  1. Aletta van Nu Prijs, in 2010 gewonnen door Laamia Elyounoussi en Yesim Candan; in 2012 gewonnen door Shirin Musa (relevant genoeg na slechts twee uitreikingen?)
  2. Helena Rubinsteinprijs, zie Helena Rubinstein#Helena Rubinsteinprijs
  3. Hilda van Suylenburg prijs, zie Hilda van Suylenburg#Hilda van Suylenburg prijs
  4. Vrouw in de Media Award, in 2009 begonnen als Vrouwen in de Media Award en vanaf 2012 onder de huidige naam. In 2014 en 2015 gewonnen door Wanda de Kanter. In 2016 door Dafne Schippers

Ontdekkingsreizigers[bewerken]

  1. Harriet Chalmers Adams
  2. Florence Baker (=doorverwijzing naar haar echtgenoot, vandaar blauwe link)
  3. Octavie Coudreau
  4. Jane Franklin
  5. Rose de Freycinet
  6. Marie-Anne de Gaboury
  7. Mina Berson Hubbard
  8. Sarah Marquis
  9. Wasfia Nazreen
  10. Josephine Diebitsch Peary
  11. May French Sheldon
  12. Annie Royle Taylor
  13. Aloha Wanderwell
  14. Anne Blunt

Godinnen, heiligen[bewerken]

  1. Atë (en - wikidata)
  2. Rabia al-Basra Rabia Basri (en - wikidata)
  3. Taygete (en - wikidata)
  4. Izanami (en - wikidata) Vrouwelijke helft van een Japans godenpaar; in meeste talen heeft ze een eigen lemma, maar in nlwiki wordt ze enkel vermeld in het lemma over het paar, vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET)
  5. Nephele (nimf) (en - wikidata)
  6. María de Jesús de León y Delgado (en - wikidata)
  7. Libya (mythologie) (en - wikidata)
  8. Pyrrha (en - wikidata) (Griekse mythologische figuur die in meeste talen een eigen lemma heeft. In nlwiki wordt ze enkel vermeld als 'deel van een echtpaar', vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET))
  9. Omphale (mythologie) (en - wikidata)

Zakenvrouwen[bewerken]

  1. De nog rode links uit Zakenvrouw van het jaar
  2. Angela Ahrendts - vicepresident Apple Inc.
  3. Tory Burch - bedrijf met "luxueuze producten"
  4. Ursula Burns - CEO van Xerox
  5. Sara Blakely - bedenkster van Spanx
  6. Debbie Sterling - GoldieBlox: constructiespeelgoed voor vrouwen
  7. Mosunmola ‘Mo’ Abudu - voorzitter en CEO van het Nigeriaanse televisienetwerk EbonyLife TV
  8. Emily Woods - richtte samen met Andrew Foote "Emily Sanivation" op
  9. Sarah Kauss - bedacht S’well: herbruikbare waterflesjes
  10. Laura Dangermond - co-founder van ESRI
  11. Anne Wojcicki - oprichtster 23andMe
  12. Sue McCloskey - runt samen met haar man Fair Oaks Farms
  13. Jennifer Foyle - baas bij Aerie]
  14. Judy Faulkner - richtte in 1979 "Judy Epic Systems" op: een bedrijf dat medische gegevens toegankelijk maakt voor ziekenhuizen en artsen
  15. Diane Hoskins - CEO bij Gensler
  16. Kit Crawford - producent in energierepen
  17. Shannon May - richtte samen met haar man "Bridge International Academies" op
  18. Rose Marcario - CEO Amerikaans kledingmerk Patagonia
  19. Kristin Richmond - CEO Revolution Foods
  20. Kirsten Tobey - Chief Impact Officer Revolution Foods
  21. Kim Jordan - richtte 25 jaar geleden bierbrouwerij New Belgium Brewing Company op
  22. Saska Aalbers, lid bestuur VNO-NCW
  23. Colette Alma-Zeestraten, lid bestuur VNO-NCW
  24. Conny Braams, lid bestuur VNO-NCW
  25. Lotte de Bruijn, lid bestuur VNO-NCW
  26. Desirée Curfs, lid bestuur VNO-NCW
  27. Lieve Declercq, lid bestuur VNO-NCW
  28. Ally Derks, oprichtster van IDFA in 1988 en sindsdien directrice van het festival. Winnares Pioneer Award[3]
  29. Suzanne van Dommelen-Bruins, lid bestuur VNO-NCW
  30. Romana Engeman, lid bestuur VNO-NCW
  31. Maaike van den Maagdenberg, lid bestuur VNO-NCW
  32. Tjarda Molenaar, lid bestuur VNO-NCW
  33. Jeannine Peek-Vissers, lid bestuur VNO-NCW
  34. Tessa Ruijgrok, lid bestuur VNO-NCW
  35. Titia Siertsema, lid bestuur VNO-NCW
  36. Paulette Timmerman-Gerritzen, lid bestuur VNO-NCW
  37. Truus Valkering, lid bestuur VNO-NCW
  38. Gerda Verhaar Eeuwijk, lid bestuur VNO-NCW
  39. Hannie Zweverink-Bosch, lid bestuur VNO-NCW
  40. Marie-Anne Simonis, industrieel (2) (BN2)
  41. Caroline Princen voormalig ABN/AMRO, lid van Commissie Monitoring Topvrouwen
  42. Eva Gouwens, CEO Fairphone (de:Eva Gouwens)

Koninginnen[bewerken]

Van: Lijst van Egyptische koninginnen'

  1. Neferetnebti, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  2. Repitnoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  3. Meresanch IV, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  4. Choeit I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  5. Chenoet I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  6. Nebet, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  7. Nimaathapi II, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  8. Nebtinoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  9. Sesjesjet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  10. Choeit, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  11. Oeret-Yamtes, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  12. Anchensenpepi I, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  13. Noeboenet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  14. Meritites IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  15. Nenekinti, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  16. Mehaa, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  17. Nedjeftet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  18. Neith, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  19. Anchensenpepi III, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  20. Anchensenpepi IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  21. Oedjebten, Egyptische koningin, 6e Dynastie.

Diversen[bewerken]

  1. Mirjam de Blécourt en/of methode-De Blécourt, advocate[4]
  2. Diana Budisavljević(d:Q112443), Oostenrijkse verzetsheld
  3. Anna Chapman (en:Anna Chapman - d:Q232776), Russische spion - 28
  4. Cora Emens, sekscoach, winnares Petra Joy Awards 2009, oprichtster Seks Academy, presentatrice Spuiten en Slikken
  5. Libuše (en:Libuše - d:Q610179), legendarische Tsjechische - 28
  6. Josina van Loewenstein, Gravin met opvallend grafmonument[5]
  7. Ilham Mestour, Haarstyliste, o.a. bekend van televisieprogramma Next Hair Guru[6]
  8. Snegurochka (en:Snegurochka - d:Q917583), Russisch sprookjesfiguur - 28
  9. Mahidevran Sultan (en:Mahidevran Sultan - d:Q59080), echtgenote van Ottomaans sultan - 27
  10. Baba Vanga (en:Baba Vanga - d:Q229625), Bulgaarse helderziende - 40
  11. Jasmila Žbanić (en:Jasmila Žbanić - d:Q83487), Bosnische regisseuse - 27


Lesbische (en biseksuele) onderwerpen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Wikipedia:Wikiproject/LHBT/Onderwerpen

Te verbeteren/aan te vulllen artikelen[bewerken]

  1. Françoise Collin
  2. Dorothy Eady
  3. Gelijke beloning
  4. Koto (en)
  5. Cia Kroon
  6. Anna Rita Del Piano
  7. Stichting Proefprocessenfonds Clara Wichmann, zie Overleg:Clara Wichmann Instituut voor voorzetje en bronnen
  8. Irina Veretennicoff

Artikelen van/over vrouwen die op verwijderingslijst staan of waar om verbetering wordt gevraagd[bewerken]

  1. ...

Nuttige literatuur[bewerken]

RESULTATEN: Aangemaakte artikelen / Aangevulde artikelen[bewerken]

Heb je een artikel uit de 'rode' lijst op deze pagina geschreven? Verwijder het dan van de lijst en plaats de link in deze lijst op Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Resultaten. Zo kunnen we de resultaten bijhouden en tellen.