Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Gewenste artikelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Deze lijst is onderdeel van het Wikiproject Gendergap.
We Can Edit.jpg

Help mee om zoveel mogelijk ‘vrouwelijke’ onderwerpen te beschrijven op Wikipedia! Artikelen die in de onderstaande lijsten rood zijn, zijn nog niet geschreven. Samen maken we de lijst korter. Schrijf je mee?


Inhoud

Vrouwen naar beroep[bewerken]

Wetenschappers[bewerken]

  1. Camille Paglia (en)
  2. Margaret Chan (en - wikidata)
  3. Margaret Mahler (en:Margaret Mahler)
  4. Dorothy Reed Mendenhall (en:Dorothy Reed Mendenhall)
  5. Christine Ladd-Franklin (en:Christine Ladd-Franklin)
  6. Anna Stecksén (en:Anna Stecksén)
  7. Janaki Ammal (en:Janaki Ammal)
  8. Matilde Bensaúde (en:Matilde Bensaúde)
  9. Agnes Quirk (en:Agnes Quirk)
  10. Concepción Aleixandre Ballester (en:Concepción Aleixandre Ballester)
  11. Mary Taylor Slow (en:Mary Taylor Slow)
  12. Gudrun Ruud (en:Gudrun Ruud)
  13. Vida Latham (en:Vida Latham)
  14. Elaine Le Breton (en:Elaine Le Breton)
  15. Marcelle Werbrouck (en:Marcelle Werbrouck)
  16. Ethel Irene McLennan (en:Ethel Irene McLennan)
  17. Marie Lebour (en:Marie Lebour)
  18. Mary Dilys Glynne (en:Mary Dilys Glynne)
  19. Ana Belén Elgoyhen (en:Ana Belén Elgoyhen)
  20. Anne B. Newman (en:Anne B. Newman)
  21. Asima Chatterjee (en:Asima Chatterjee)
  22. Betty Diamond (en:Betty Diamond)
  23. C. Louise Thijssen-Schoute
  24. Carmen Vela (en:Carmen Vela)
  25. Catherine A. Lozupone (en:Catherine A. Lozupone)
  26. Catherine Feuillet (en:Catherine Feuillet)
  27. Catherine Hickson (en:Catherine Hickson)
  28. Cecile La Grenade (en:Cecile La Grenade)
  29. Celia Sánchez-Ramos (en:Celia Sánchez-Ramos)
  30. Christine Dranzoa (en:Christine Dranzoa)
  31. Christine Jasch (en:Christine Jasch)
  32. Deepika Kurup (en:Deepika Kurup)
  33. Dorath Pinto Uchôa (en:Dorath Pinto Uchôa)
  34. Dorothy Hansine Andersen (en:Dorothy Hansine Andersen)
  35. Eleanor R. Adair (en:Eleanor R. Adair)
  36. Elena Ramírez Parra (en:Elena Ramírez Parra)
  37. Ellen Stofan (en:Ellen Stofan)
  38. Emma Hwang (en:Emma Hwang)
  39. Gloria Lim (en:Gloria Lim)
  40. Grace Eldering (en:Grace Eldering)
  41. Helen Megaw (en:Helen Megaw)
  42. Ingeborg Hochmair (en:Ingeborg Hochmair)
  43. Isabella Karle (en:Isabella Karle)
  44. Jane B. Reece (en:Jane B. Reece)
  45. Janine Benyus (en:Janine Benyus)
  46. Jasminka Domaš (en:Jasminka Domaš)
  47. Jeannette E. Brown (en:Jeannette E. Brown)
  48. Joan Curran (en:Joan Curran)
  49. Josefina Castellví i Piulachs (en:Josefina Castellví i Piulachs)
  50. Julieta Kirkwood (en:Julieta Kirkwood)
  51. Kakani Katija Young (en:Kakani Katija Young)
  52. Katharine Bartlett (en:Katharine Bartlett)
  53. Katharine Hayhoe (en:Katharine Hayhoe)
  54. Katherine Belov (en:Katherine Belov)
  55. Katsuko Saruhashi (en:Katsuko Saruhashi)
  56. Lissette Martinez (en:Lissette Martinez)
  57. Lydia Yu-Jose (en:Lydia Yu-Jose)
  58. Maharani Chakravorty (en:Maharani Chakravorty)
  59. Marcia Neugebauer (en:Marcia Neugebauer)
  60. Mariangela Lisanti (en:Mariangela Lisanti)
  61. Marvalee Wake (en:Marvalee Wake)
  62. Maya Burhanpurkar (en:Maya Burhanpurkar)
  63. Mayly Sánchez (en:Mayly Sánchez)
  64. Miriam Rodon-Naveira (en:Miriam Rodon-Naveira)
  65. Moira Dunbar (en:Moira Dunbar)
  66. Naomi McClure-Griffiths (en:Naomi McClure-Griffiths)
  67. Nermin Gozukirmizi (en:Nermin Gozukirmizi)
  68. Nesrin Nas (en:Nesrin Nas)
  69. Nguyet Anh Duong (en:Nguyet Anh Duong)
  70. Nitza Margarita Cintron (en:Nitza Margarita Cintron)
  71. Patricia Bergquist (en:Patricia Bergquist)
  72. Pratiwi Sudarmono (en:Pratiwi Sudarmono)
  73. Rajani A. Bhisey (en:Rajani A. Bhisey)
  74. Rajeshwari Chatterjee (en:Rajeshwari Chatterjee)
  75. Rosa García García (en:Rosa García García)
  76. Rose Marie Pangborn (en:Rose Marie Pangborn)
  77. Rosemary Joyce (en:Rosemary Joyce)
  78. Ruth Schmidt (en:Ruth Schmidt)
  79. Samantha Mohr (en:Samantha Mohr)
  80. Samira Moussa (en:Samira Moussa)
  81. Sema Sgaier (en:Sema Sgaier)
  82. Sossina M. Haile (en:Sossina M. Haile)
  83. Soumya Swaminathan (en:Soumya Swaminathan)
  84. Sudha Bhattacharya (en:Sudha Bhattacharya)
  85. Sunetra Gupta (en:Sunetra Gupta)
  86. Suzanne Leclercq (en:Suzanne Leclercq)
  87. Sylvia Edlund (en:Sylvia Edlund)
  88. Tessy Thomas (en:Tessy Thomas)
  89. Tina Malti (en:Tina Malti)
  90. Vyda Ragulskienė (en:Vyda Ragulskienė)
  91. Walborg Thorsell (en:Walborg Thorsell)
  92. Yajaira Sierra Sastre (en:Yajaira Sierra Sastre)
  93. Zeng Fanyi (en:Zeng Fanyi)
  94. Irina Veretennicoff Belgische fysica (en)
  95. Florentina Mosora Roemeens-Belgische biologe (en)
  96. Elisa Caroline Bommer Belgische botaniste (en)
  97. Suzanne Leclercq Belgische paleobotaniste (en)
  98. Sylvia Ratnasamy Belgisch-Indische computerwetenschapper ([1] en)
  99. Marianne Mareschal Belgische geofysica ([2] fr)
  100. Bernadette Bawin Belgische sociologe ([3] fr)
  101. Lucie Olbrechts-Tyteca Belgische sociologe (fr en)
  102. Rosabeth Moss Kanter Amerikaanse professor in bedrijfsmanagement, opgenomen in Knack's 30 sterke vrouwen ([w:fr:Rosabeth_Moss_Kanter fr] en)
  103. Susan Love Amerikaanse chirurge ook opgenomen in hogergenoemde Knack-lijst (en)
  104. Ruth Benedict (en:Ruth Benedict - wikidata) - 35
  105. Carolyn S. Shoemaker (en:Carolyn S. Shoemaker - wikidata) - 29
  106. Eileen Power, Britse historica
  107. Marie Jahoda (en:Marie Jahoda), sociaal-psycholoog
  108. Olga Taussky-Todd (en:Olga Taussky-Todd), wiskundige
  109. Berta Karlik (en:Berta Karlik, natuurkundige
  110. Mary Wilkes (en:Mary Allen Wilkes)
  111. Gayatri Chakravorty Spivak (en - wikidata)

Hoogleraren[bewerken]

  1. Brenda Almond
  2. Trudy van Asperen
  3. Renate Bartsch
  4. Johanna Beitel
  5. Arianna Betti
  6. Caroline Bleeker
  7. Truuske de Bock
  8. Mieke Boon
  9. Erica van Boven, hoogleraar Letterkunde Open Universiteit Nederland
  10. Edith Brugmans
  11. Marjolein Caniëls, hoogleraar MST Open Universiteit Nederland
  12. Geert ten Dam, hoogleraar Onderwijskunde aan de UvA
  13. Lizet Duyvendak, feministe, uhd aan de Open Universiteit Nederland en auteur
  14. Amina Helmi
  15. Anneke Hooymans
  16. Klasien Horstman
  17. Myriam Hunink
  18. Sarah Hutton
  19. Inge Hutter
  20. Marie Huysman
  21. Hidé Ishiguro
  22. Yolande Jansen
  23. Marleen Janssen
  24. Elselijn Kingma
  25. Pauline Kleingeld
  26. Diedel Kornet
  27. Hanne van Lohuizen
  28. Katja Loos
  29. Marja van Luyn
  30. Cynthia Macdonald
  31. Anne Mackor
  32. Natasha Maurits
  33. Jeltje van der Meer
  34. Melinda Mills
  35. Mary S. Morgan (Engelse Wikipedia)
  36. Tineke Oldehinkel
  37. Jeanine Olsen
  38. Carla Rita Palmerino, hoogleraar Geschiedenis van de moderne filosofie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en deeltijdhoogleraar Filosofie aan de Open Universiteit Nederland
  39. Paquita Perez Salgado, hoogleraar MST Open Universiteit Nederland
  40. Jeanne Peijnenburg
  41. Jeannette Pols
  42. Ingrid Robeyns
  43. Sabine Roeser
  44. Beate Roessler
  45. Martha Roggenkamp
  46. Catrien Santing
  47. Maartje Schermer
  48. Madeleine Claire Sergant
  49. Maureen Sie
  50. Marijke Spies
  51. Teresa Takken
  52. Dolly Verhoeven, hoogleraar Geschiedenis van Nijmegen en Geschiedenis van Gelderland aan de Radboud Universiteit Nijmegen
  53. Marian Verkerk
  54. Désirée Verweij
  55. Cornelia Johanna de Vogel
  56. Lies Wesseling, bijzonder hoogleraar en bekleder van de Opzij-leerstoel bij de Universiteit Maastricht. Zie ook https://www.maastrichtuniversity.nl/lies.wesseling
  57. Pauline Westerman
  58. Susan Wolf

Belgische hoogleraren[bewerken]

  1. Alice von Hildebrand - d:Q275370
  2. Julia Bastin - d:Q1711810
  3. Claire Préaux - d:Q2975111
  4. Émile Noulet - d:Q1337342
  5. Susanna Mildonian - d:Q1665301
  6. Marianne Bertrand - d:Q1805905
  7. Elsa Dehennin - d:Q1333412
  8. Gonda Aline Hector Van Steen - d:Q1536973
  9. Greta Moens-Haenen - d:Q1545947
  10. Madeleine Defrenne - d:Q1883255
  11. Firouzeh Nahavandi - d:Q3072912
  12. Bernadette Mérenne-Schoumaker - d:Q15407048
  13. Hilde De Ridder-Symoens - d:Q17279064
  14. Reine Meylaerts - d:Q18223044

Voormalige leden van de KNAW[bewerken]

  1. Simone van Riet (wikidata)
  2. Martha Muusses (wikidata)
  3. Machteld Mellink (wikidata)
  4. Jeanette Thorbecke (wikidata)
  5. J.H. van Leeuwen Boomkamp (wikidata)
  6. Hanne van Lohuizen (wikidata)
  7. Frances Yates (wikidata)

Prijzen en leerstoelen[bewerken]

  1. Wilhelmina Drucker-leerstoel

Artsen[bewerken]

  1. Ruth Bleier neurofysioloog, activist en feminist
  2. Rebecca Cole de tweede Afro-Amerikaanse vrouwelijke arts in de VS
  3. Rita Sapiro Finkler endocrinoloog, gynaecoloog en kinderarts
  4. Anandi Gopal Joshi eerste vrouwelijke Indiase arts die in het Westen was opgeleid
  5. Patricia Robertson NASA-astronaut en arts
  6. Kazue Togasaki een van de eerste twee Japanse vrouwelijke artsen
  7. Jennie Kidd Trout, de eerste vrouwelijke arts in Canada
  8. Harriot Kezia Hunt arts, vrouwenactivist, leraar
  9. Elizabeth Reifsnyder opende het eerste vrouwenziekenhuis in Sjanghai
  10. Wanda de Kanter longarts, tweemaal (2015 en 2016) winnares Vrouw in de Media Award

Sterrenkunde[bewerken]

Lijst grotendeels afkomstig van "vrouwen in de sterrenkunde"

  1. Aglaonice, Griekse astronome (en), vergelijk Stories of Women Stargazers
  2. Elisabeth Hevelius of Catherina Elisabetha Koopman, Duits/Pools astronome (en), idem
  3. Maria Clara Eimmart (en), pinterest
  4. Mary Adela Blagg, Brits astronoom - (en)
  5. Catherine Wolfe Bruce, Amerikaans filantroop (gerelateerd aan de Brice Medal - (en)
  6. Catherine Cesarsky
  7. Agnes Mary Clerke, Iers astronoom - (en)
  8. France Anne Córdova, Amerikaans astrofysicist - (en)
  9. Leen Decin, verbonden aan UvA en KU Leueven (ontdekte waterdamp in koolstofster)
  10. Pascale Defraigne, Koninklijke Sterrenwacht België
  11. Véronique Dehant, Koninklijke Sterrenwacht België
  12. Sandra Faber, Amerikaans hoogleraar astronomie en astrofysica - (en)
  13. Williamina Fleming, Amerikaans astronoom - (en)
  14. Wendy L. Freedman, canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  15. Heidi B. Hammel, Amerikaans astronoom - (en)
  16. Eleanor F. Helin, Amerikaans astronoom - (en)
  17. Amina Helmi, Nederlands hoogleraar Rijksuniversiteit Groningen
  18. Dorrit Hoffleit, Amerikaans astronoom - (en)
  19. Helen Sawyer Hogg, Amerikaans astronoom - (en)
  20. Wilhelmina Iwanowska, Pools astronoom - (en)
  21. Carole Jordan, Brits astrofysicist - (en)
  22. Dorothea Klumpke, Amerikaans astronoom - (en)
  23. Patricia Lampens, Koninklijke Sterrenwacht België
  24. Anne Lemaître, Belgisch wiskundige
  25. Nicolle-Reinne Lepaute, Frans wis- en sterrenkundige
  26. Rosaly Lopes, Braziliaans planetair geoloog - (en)
  27. Janet Akyüz Mattei, Turks-Amerikaans astronoom - (en)
  28. Linda A. Morabito, Canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  29. Edith Alice Müller, Zwitsers astronoom - (en)
  30. Ruby Payne-Scott, Australisch radio-astonoom - (en)
  31. Margaret Burbidge, Amerikaans astrofysicus - (en)
  32. Mary Proctor, Amerikaans schrijver over astronomie - (en)
  33. Nancy Roman, Amerikaans astronoom - (en)
  34. Carolyn Shoemaker, Amerikaans astronoom - (en)
  35. Charlotte Moore Sitterly, Amerikaans astronoom - (en)
  36. Pelageya Shajn, Russisch astronoom - (en)
  37. Tamara Smirnova, Russisch astronoom - (en)
  38. Henrietta Hill Swope, Amerikaans astronoom - (en)
  39. Beatrice Tinsley, Nieuw-Zeelands astronoom - (en)
  40. Anne Underhill
  41. Griet C. Van de Steene
  42. Anne Sewell Young, Amerikaans astronoom - (en)
  43. Maria Zuber, Amerikaans astronoom - (en)

Lucht- en ruimtevaart[bewerken]

  1. Mae C. Jemison (en:Mae C. Jemison - wikidata)
  2. Patricia Robertson (en:Patricia Robertson - wikidata NASA-astronaut en arts

Egyptologen[bewerken]

  1. Aleida Assmann (Q111115)
  2. Joann Fletcher (Q274473)
  3. Sarah Parcak (Q7422673)
  4. Käte Bosse-Griffiths (Q76944)
  5. Hilda Petrie (Q1618182)
  6. Rosalind Moss (Q15130156)
  7. Christiane Ziegler (Q2061302)
  8. Mary Brodrick (||Q18715540)
  9. Elizabeth Thomas (Q519857)
  10. Kara Cooney (Q6367499)
  11. Guillemette Andreu (Q3120521)
  12. Barbara Adams (Q442750)


Technologie/Informatica[bewerken]

  1. Gertrude Blanch (1897? - 1996) (en) leidt het Mathematical Tables Project (IT-bureau) tijdens de Tweede Wereldoorlog.
  2. Jean E. Sammet (en) (1928–), ontwikkelt de FORMAC programmertaal.
  3. Mary Allen Wilkes (en) was de eerste vrouw die een computer gebruikte in een privéwoning en de eerste ontwikkelaar van een operating system (LAP) voor de eerste minicomputer (LINC).
  4. Sister Mary Kenneth Keller {en) (1914?–1985) was de eerste Amerikaanse vrouw met een PhD in Computer Science.
  5. Margaret R. Fox (en) werd benoemd als voorzitter van het Office of Computer Information in 1966, een departement van het Institute for Computer Science and Technology of NBS tot 1975.
  6. Susan Nycum werkte aan computer security en computer law/intellectual property voor Datamation.
  7. Erna Schneider Hoover (en:Erna Schneider Hoover) is een Amerikaanse wiskundige die een computergestuurde telefooncentrale ontwikkelde dat het eerste moderne telecommunicatiemiddel.
  8. Adele Goldberg (en) (1945–), was een van de ontwerpers en ontwikkelaars van de Smalltalk taal.
  9. Karen Spärck Jones (en) (1935–2007) was een pionier van information retrieval en de verwerking van natuurlijke talen.
  10. Sandy Kurtzig (en) richtte ASK Computer Systems op, een van de eerste vroege Silicon Valley startups.
  11. Lynn Conway (1938–), leidde de "LSI Systems" groep, en was mede auteur van Introduction to VLSI Systems.
  12. Phyllis Fox werkte aan de PORT portable mathematical/numerical library.
  13. Sophie Wilson (?), ontwierp de Acorn Microcomputer.
  14. Carol Shaw (?), ontwierp en programmeerde voor Atari Corp. and Activision.
  15. Carla Meninsky (?), ontwierp en programmeerde verschillende Atari 2600 spellen zoals Dodge 'Em and Warlords.
  16. Lorinda Cherry werkte de aan de Writer's Workbench (wwb) voor Bell Labs.
  17. Janese Swanson (en anderen) ontwikkelde de eerste Carmen Sandiego spellen. Ze richte tevens Girl Tech op.
  18. Radia Perlman (1951–), was de ontwerper van het Spanning Tree Protocol.
  19. Irma Wyman (~1927–), was de eerste Honeywell CIO.
  20. Hannah Smith (auteur) was the "Girlie tipster" voor CRASH (magazine).
  21. Éva Tardos (1957–), ontving de Fulkerson Prize voor haar onderzoek en ontwerp van analysis of algorithms.
  22. Donna Dubinsky (1955–), CEO en medeoprichter van Palm, Inc., medeoprichter van Handspring, medeoprichter van Numenta.
  23. Jeannette Wing ontwikkelde het Liskov substitution principle. Liskov was de winnaar van de Turing Prize in 2008.
  24. Chris Wellens is de oprichter van InterWorking Labs, het eerste bedrijf voor het bouwen van netwerk test apparatuur.
  25. Sally Floyd (~1953–), is bekend van haar werk over Transmission Control Protocol.
  26. Xiaoyuan Tu (1967–), ontving de eerste ACM's Doctoral Dissertation Award.
  27. Anita Borg (1949–2003), is de oprichter van het Institute for Women and Technology (IWT).
  28. Deb Richardson is de oprichter van LinuxChix, een internationale organisatie voor vrouwen die Linux gebruiken en van personen die vrouwen helpen met informatica.
  29. Ellen Spertus behaalde een PhD in Electrical Engineering and Computer Science aan het MIT in 1998 met een merkwaardige thesis "ParaSite: Mining the structural information on the World-Wide Web."
  30. Jeri Ellsworth (1974–) was een autodidact computerchipontwerper onder andere van de C64 Direct-to-TV.
  31. Ruchi Sanghvi was de eerste vrouwelijke ingenieur bij Facebook.
  32. Maria Klawe (1951–) was de eerste vrouw als voorzitter van het Harvey Mudd College sinds de oprichting in 1955 en was voorzitter van de ACM van 2002 tot 2004.

Wikimedia[bewerken]

  1. Katherine Maher (d:Q23034479) directeur Wikimedia Foundation
  2. Sandra Rientjes directeur Vereniging Wikimedia Nederland

Organisaties voor vrouwen in de informatica[bewerken]

  1. Ada Initiative
  2. Anita Borg Institute for Women and Technology, groep die vrouwen ondersteunt en die de jaarlijkse Grace Hopper Celebration of Women in Computing conferentie organiseert.
  3. Association for Computing Machinery (ACM) Committee on Women
  4. BlackGirlsCode,[1] heeft zich tot doel gesteld aan te tonen dat meisjes met iedere huidskleur de vaardigheid hebben om de programmeuses van morgen te worden.
  5. BCSWomen, een groep specialistes van de British Computer Society (is al wel eens verwijderd omdat het niet E zou zijn)
  6. Computing Research Association, committee over de positie van vrouwen in het onderzoek naar vrouwen in computer onderzoek.
  7. Girl Develop IT, verbetert de positie van vrouwen met diverse achtergronden van over de hele wereld om te leren hoe software te ontwikkelen.
  8. Girl Geek Dinners, een internationale groep van vrouwen van alle leeftijden.
  9. Global Tech Women,[2] een organisatie die er van uit gaat dat de oplossing voor het probleem van de aanhoudende gender-verschillen is om zich te concentreren op de individuele behoeftes van technische vrouwen op een persoonlijk en professioneel vlak.
  10. Latinas in Computing,[3] een gemeenschap gestart door en voor van Zuid-Amerikaanse afkomst in de informatica met de missie om hun succes en vertegenwoordiging in de informatica gerelateerde domeinen te ondersteunen.
  11. LinuxChix, een op vrouwen gerichte gemeenschap in de open source beweging.
  12. MNT - Mulheres na Tecnologia, Braziliaanse groep die gender-gelijkheid in de informatica eist
  13. National Center for Women and Information Technology[4] (NCWIT), helpt organisaties vrouwen in te huren, in dienst te houden en vrouwen in het middelbaar- en hoger onderwijs promotie met behulp van indistruele en ondernemers carrieres door groepsvorming, bewijsvoering en actie.
  14. National Girls Collaborative Project[5] (NGCP), wiens visie het is om organisaties uit alle hoeken van de Verenigde Staten bijelkaar te brengen die zich tot doel gesteld hebben om meisjes voor te lichten en te stimuleren om carriere te maken in de exacte wetenschappen, technologie, ingenieursberoepen en wiskunde (STEM).
  15. Systers, een gemodereerde mailinglijst om vrouwen in de Systers community bij te staan.
  16. TechGirlz, een organisatie die gericht is op het verbeteren van de positie van meisjes om de technoligische leiders van de toekomst te worden.
  17. Web Start Women, een organisatie die er op gericht is om meer vrouwen in het programmeren voor het web te interesseren.
  18. Women's Society of Cyberjutsu, een community van en voor professionele vrouwen in de informatica, IT-security, programmeuses, computer wetenschappers/ingenieurs en ook voor vrouwen die nieuwsgierig zijn naar het domein.



Ambtenaren, politici en activisten[bewerken]

  1. Sahra Wagenknecht (de), Duits politicus
  2. Rins Visscher - (1868-1950) eerste vrouwelijke gemeentearchivaris in Nederland (1900)
  3. C.M.L. Pardede-baronesse van Boetzelaer - eerste vrouwelijke officier bij de Nederlandse strijdkrachten
  4. Chiara Lubich (en:Chiara Lubich - wikidata) - 34
  5. Madame Roland (en:Madame Roland - wikidata) - 31
  6. Sarojini Naidu (en:Sarojini Naidu - wikidata) - 31
  7. Annise Parker (en:Annise Parker - wikidata) - 29
  8. Luisa Diogo (en:Luisa Diogo - wikidata) - 29
  9. Christiane Taubira: huidige minister van Justitie (Frankrijk)
  10. Marisol Touraine: huidige minister van Sociale Zaken, Gezondheid en Vrouwenrechten (Frankrijk)
  11. Marylise Lebranchu: huidige minister van Decentralisatie en Openbare Dienst (Frankrijk)
  12. Fleur Pellerin: voormalige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk) (tot 11/2/2016)
  13. Audrey Azoulay: huidige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk)
  14. Sylvia Pinel: huidige minister van Woningbouw (Frankrijk)
  15. Audrey Azoulay: voormalige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk) (tot 11/2/2016)
  16. Emmanuelle Cosse: huidige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk)
  17. Annick Girardin: huidige staatssecretaris belast met Ontwikkeling en Francofonie (Frankrijk)
  18. Geneviève Fiorasco: huidige staatssecretaris belast met Hoger Onderwijs en Onderzoek (Frankrijk)
  19. Axelle Lemaire: huidige staatssecretaris belast met Digitale Economie (Frankrijk)
  20. Laurence Rossignol: huidige staatssecretaris belast met Gezin, Ouderen en Autonomie (Frankrijk)
  21. Ségolène Neuville: huidige staatssecretaris belast met Invaliden en de Strijd tegen uitsluiting (Frankrijk)
  22. Pascale Boistard: huidige staatssecretaris belast met Vrouwenrechten (Frankrijk)
  23. Myriam El Khomri: huidige staatssecretaris belast met Stadspolitiek (Frankrijk)
  24. Eva Joly (en:Eva Joly - wikidata) - 28
  25. Zewditu I (en:Zewditu I - wikidata) - 27
  26. Eudokia Makrembolitissa (en:Eudokia Makrembolitissa - wikidata) - 27
  27. Nicky Morgan (politicus), voormalig minister van Onderwijs in GB
  28. Theresa Villiers, de voormalige Minister voor Noord-Ierland in GB
  29. The Baroness Stowell of Beeston, de huidige Leider van het House of Lords in GB
  30. Christiane Taubira (en - wikidata)
  31. Nikki Van der Gaag LinkedIn Vrouwenrechtenactiviste bij Oxfam


Mode[bewerken]

Categorie:Mode / Categorie:Cosmetica / Categorie:Haardracht / Categorie:Sieraad

Kleding[bewerken]

  1. Avondjurk
  2. Cocktailjurk
  3. Geklede jurk
  4. Galajurk
  5. Hoepeljurk (voor zover aanvullend aan Hoepelrok)
  6. Hold-ups (d:Q1260690)
  7. Leotard (d:Q1820061)
  8. Netkous (kleding) (d:Q1777874)
  9. Spijkerrok, Spijkerblouse (Spijkerbroek bestaat al)
  10. Broekrok
  11. Broekpak
  12. Overgooier
  13. Catsuit
  14. Cirkelrok
  15. Heupbroek
  16. Kokerrok
  17. Suavebroek
  18. Twinset

Cosmetica[bewerken]

  1. Poederdoos
  2. Dermatologische test
  3. Sheabutter
  4. Cosmeticaverordening
  5. Leave-on
  6. Laserbehandeling
  7. Wattenschijfje
  8. Nagelkunst
  9. Beautyblender
  10. Revlon

Haardracht[bewerken]

  1. Knot (Knotje is redirect naar haardracht)
  2. Pagekopje
  3. Pijpekrul of Pijpenkrul
  4. Haarrol
  5. Krulspeld
  6. Haardroger (artikel gaat over de fohn, niet over de kap die over je hoofd gaat)
  7. Haarnet, artikel gaat over het medische ding, niet over een modieus haarnet voor vrouwen
  8. Sjabloon:Navigatie menselijke beharing: aanvullen met de vrouwelijke vormen van haardracht

Sieraden[bewerken]

  1. Groeibriljant
  2. Spang (sieraad)
  3. Imitatieparel
  4. Cabouchon
  5. Enkelband (sieraad) (de doorverwijspagina Enkelband verwijst naar armband)
  6. Filigrain
  7. Zoetwaterparel
  8. De rode links op Lijst van bekende diamanten

Schoenen[bewerken]

Modetermen[bewerken]

  1. Boothals
  2. Strapless
  3. Turtleneck
  4. Zoomhoogte
  5. Pompon

Materialen en technieken[bewerken]

  1. Bouclégaren
  2. De rode links uit Sjabloon:Navigatie kantsoorten
  3. De rode links uit Borduursteek

Baby's en kinderen[bewerken]

  1. Babyshampoo
  2. Colostrum (is momenteel een redirect naar Biest)
  3. Voedingsbeha
  4. Zuigreflex, grijpreflex en loopreflex
  5. Huiswerkbegeleiding


Piercings[bewerken]

  1. Clitorispiercing (d:Q1774779)
  2. Fourchettepiercing (d:Q1434426)
  3. Isabellapiercing (d:Q1673582)
  4. Nefertitipiercing (d:Q498572)
  5. Princess Albertinapiercing (d:Q460683)
  6. Princess Dianapiercing
  7. Schaamlippiercing (d:Q610011)
  8. Suitcasepiercing (d:Q2363942)
  9. Trianglepiercing (d:Q2452341)

Modeontwerpsters[bewerken]

  1. Anne-Marie Beretta (it), Italiaans modeontwerper -
  2. Bella Freud, Brits modeontwerper
  3. Frida Giannini, Italiaans modeontwerper
  4. Rosa Genoni, Italiaans modeontwerper)
  5. Phoebe Philo, Brits modeontwerper
  6. Winde Rienstra, Nederlands modeontwerper
  7. Maartje Dijkstra, Nederlands modeontwerper
  8. Anna Sui, Amerikaans modeontwerper
  9. Jil Sander, Duits modeontwerper
  10. Madeleine Vionnet, Frans modeontwerper
  11. Isabel Marant, Frans modeontwerper
  12. Rei Kawakubo, Japans modeontwerper
  13. Anne Klein, Amerikaans modeontwerper
  14. Alberta Ferretti, Italiaans modeontwerper
  15. Carolina Herrera, Venezulaans-Amerikaans modeontwerper
  16. Sophia Kokosaliki, Grieks modeontwerper
  17. Anna Molinari, Italiaans modeontwerper
  18. Martine Sitbon, Frans modeontwerper



Actrices[bewerken]

  1. Lieselotte Mariën -
  2. Misée Wyns -
  3. Sabina Guzzanti (en) Italiaans satiricus en actrice -
  4. Moshidi Motshegwa ([4])
  5. Elizabeth Gutiérrez (en:Elizabeth Gutiérrez - wikidata) - 46
  6. Hema Malini (en:Hema Malini - wikidata) - 35
  7. Débora Falabella (en:Débora Falabella - wikidata) - 34
  8. Lyudmila Gurchenko (en:Lyudmila Gurchenko - wikidata) - 33
  9. Vidya Balan (en:Vidya Balan - wikidata) - 33
  10. Jaya Bhaduri Bachchan (en:Jaya Bhaduri Bachchan - wikidata) - 33
  11. Nargis (en:Nargis - wikidata) - 32
  12. Anushka Sharma (en:Anushka Sharma - wikidata) - 32
  13. Adela Noriega (en:Adela Noriega - wikidata) - 32
  14. Brigitta Boccoli (en:Brigitta Boccoli - wikidata) - 32
  15. Mallika Sherawat (en:Mallika Sherawat - wikidata) - 31
  16. Karisma Kapoor (en:Karisma Kapoor - wikidata) - 31
  17. Giovanna Antonelli (en:Giovanna Antonelli - wikidata) - 30
  18. Kim Hunter (en:Kim Hunter - wikidata) - 29
  19. Kelly Brook (en:Kelly Brook - wikidata) - 29
  20. Ximena Navarrete (en:Ximena Navarrete - wikidata) - 29
  21. Rekha (en:Rekha - wikidata) - 29
  22. Shabana Azmi (en:Shabana Azmi - wikidata) - 29
  23. Park Shin-hye (en:Park Shin-hye - wikidata) - 29
  24. Ayesha Takia (en:Ayesha Takia - wikidata) - 28
  25. Zhao Wei (en:Zhao Wei - wikidata) - 28
  26. Ruby Lin (en:Ruby Lin - wikidata) - 28
  27. Ha Ji-won (en:Ha Ji-won - wikidata) - 27
  28. Josephine Hull (en:Josephine Hull - wikidata) - 27
  29. Tabu (en:Tabu (actress) - wikidata) - 27
  30. Chelsea Kane (en:Chelsea Kane - wikidata) - 27
  31. Bárbara Mori (en - wikidata|wikidata)
  32. Tress MacNeille (en:Tress MacNeille - wikidata)
  33. Jun Ji-hyun (en - wikidata)
  34. Julie Gayet (en - wikidata)
  35. Bai Ling (en - wikidata)
  36. Dia Mirza (en - wikidata)
  37. Haifa Wehbe (en:Haifa Wehbe - wikidata)
  38. Rose Marie (en - wikidata)
  39. Manisha Koirala (en - wikidata)
  40. Olivia Munn (en - wikidata)
  41. Yū Aoi (en - wikidata)
  42. Fanny Cadeo (en - wikidata)

Pornografische actrices[bewerken]

AVN Female Performer of the Year Award-winnaressen zonder een eigen artikel op nl-Wikipedia:

  1. Debi Diamond (d:Q443713)
  2. Kaitlyn Ashley (d:Q437226)
  3. Missy (actrice) (d:Q456185)
  4. Stephanie Swift (d:Q268131)
  5. Chloe (actrice) (d:Q469309)
  6. Inari Vachs (d:Q241456)
  7. Jewel De'Nyle (d:Q268165)
  8. Nikita Denise (d:Q242214)
  9. Ashley Blue (d:Q35728)
  10. Lauren Phoenix (d:Q540553)
  11. Hillary Scott (d:Q232687)
  12. Bonnie Rotten (d:Q11838475)
  13. Anikka Albrite (d:Q4906811)
  14. Riley Reid (d:Q3916703)
  15. Lacey Duvalle (wikidata)
  16. Nyomi Banxxx (en - wikidata)
  17. Aletta Ocean (en - wikidata)
  18. Nikki Benz (en - wikidata)
  19. Carmen Luvana (en - wikidata)
  20. Angel Dark (en - wikidata)
  21. Rebeca Linares (en - wikidata)

Fotomodellen[bewerken]

Lijst afkomstig van: https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_internationaal_bekende_fotomodellen

  1. Ludmilla Radchenko (en:Ludmilla Radchenko - wikidata) - 36
  2. Lara Dutta (en:Lara Dutta - wikidata) - 35
  3. Adina Fohlin
  4. Agnes Nabuurs
  5. Ana Hickmann
  6. Andi Muise
  7. Anna Bayle
  8. Audrey Marnay
  9. Beverly Peele
  10. Bridget Hall
  11. Camila Finn
  12. Carol Alt
  13. Caroline Trentini
  14. Caroline Winberg
  15. Carolyn Murphy
  16. Cecilia Mendez
  17. Cheryl Tiegs
  18. Cintia Dicker
  19. Coco Rocha
  20. Daria Werbowy
  21. Daniella Pestova
  22. Du Juan
  23. Elaine Irwin
  24. Elsa Benitez
  25. Emina Cunmulaj
  26. Erin Wasson
  27. Heather Marks
  28. Hilary Rhoda
  29. Irina Lazareanu
  30. Irina Pantaeva
  31. Iselin Steiro
  32. Izabel Goulart
  33. Jacquetta Wheeler
  34. Jarah Mariano
  35. Jean Shrimpton
  36. Jessica Stam
  37. Johanna Stein
  38. Karen Elson
  39. Kim Alexis
  40. Kim Peers
  41. Kristen McMenamy
  42. Lauren Hutton
  43. Małgosia Bela
  44. Mariacarla Boscono
  45. Magdalena Frackowiak
  46. Maggie Rizer
  47. Marie Vandecaveye
  48. Natasha Poly
  49. Niki Taylor
  50. Omahyra Mota
  51. Raquel Zimmermann
  52. Renee Simonsen
  53. Rie Rasmussen
  54. Sasha Pivovarova
  55. Shalom Harlow
  56. Snejana Onopka
  57. Stella Tennant
  58. Stephanie Seymour
  59. Tanya Dziahileva
  60. Tasha Tilberg
  61. Tatjana Patitz
  62. Tiiu Kuik
  63. Veronica Webb
  64. Veruschka
  65. Vlada Roslyakova
  66. Yamila Diaz
  67. Yasmeen Ghauri
  68. Maria Ozawa (en:Maria Ozawa - wikidata)
  69. Izabel Goulart (en - wikidata)


Sportvrouwen[bewerken]

Alpineskiën
  1. .
Atleten
  1. Marjo van Agt -
  2. Truus van Amstel -
  3. Holly Bleasdale -
  4. Gerda Blokziel -
  5. Lillian Board -
  6. Monique Bogaards -
  7. Esther Brand -
  8. Stans Brehm -
  9. Saskia Brouwer -
  10. Marjo Bus -
  11. Natalja Choroneko -
  12. Alice Coachman -
  13. Anisoara Cusmir-Stanciu -
  14. Marianne Dickerson -
  15. Anneliese Ehrhardt -
  16. Benita Fitzgerald-Brown -
  17. Debbie Flintoff-King -
  18. Joke van Gerven -
  19. Kalkidan Gezahegne -
  20. Nicoleta Grasu -
  21. Hatima Hachlaf -
  22. Heidi Hanula -
  23. Elly Henzen -
  24. Martina Hrašnová -
  25. Ivanka Hristova -
  26. Wil Hulshof-van Montfoort -
  27. Joelia Ignatkina -
  28. Raisa Katyukova-Smekhnova -
  29. Tineke Kluft -
  30. Yvonne van der Kolk -
  31. Tatyana Kolpakova -
  32. Yanina Korolchik -
  33. Riet Kruiswijk -
  34. Svetlana Ladochina -
  35. Anneke de Lange -
  36. Carolien Lucas -
  37. Madeline Manning -
  38. Maritza Martén -
  39. Mildred McDaniel -
  40. Tatyana McFadden (de|en|ru|fr) -
  41. Karin Mey Melis -
  42. Heidi van der Plas -
  43. Miloslava Rezková -
  44. Annegret Richter -
  45. Olga Ripakova -
  46. Tatyana Samolenko-Dorovskikh -
  47. Olesia Sireva -
  48. Helen Stephens -
  49. Ekateríni Thánou -
  50. Cathleen Tshirch -
  51. Jocelyne Villeton -
  52. Viorica Viscopoleanu -
  53. Marion Wagner -
  54. Jodie Williams
Badmintonners (vrouwen)
  1. Rachel Geertsen -
  2. Betty Krab -
  3. Lisa Malaihollo -
  4. Claudia Saleming -
  5. Yvonne Sie -
  6. Maartje Verheul -
  7. Ilse Vooren -
  8. Saina Nehwal (en:Saina Nehwal - wikidata) - 28
Biatleten (vrouwen)
  1. .
Bobsleeërs (vrouwen)
  1. Jill Bakken -
  2. Susi Erdmann -
  3. Vonetta Flowers -
  4. Nicole Herschmann -
  5. Ulrike Holzner -
Boksen
  1. Michele Aboro (bokser) -
  2. Estelle Mossely (fr) -
  3. Katie Taylor (en) -
Bowlers (vrouwen)
  1. Carol Ashby -
  2. Gemma Broadhurst -
  3. Caroline Brown -
  4. Theresa Darnell-Langton -
  5. Ellen Falkner -
  6. Jo Morris -
  7. Rozanna Muriwai -
  8. Judy Penfold
Curlingspelers (vrouwen)
  1. Shinobu Aota -
  2. Binia Beeli -
  3. Laurence Bidaud -
  4. Lynn Cameron -
  5. Luzia Ebnöther -
  6. Tanya Frei -
  7. Dorthe Holm -
  8. Cassandra Johnson -
  9. Shannon Kleibrink -
  10. Manuela Kormann -
  11. Deborah Knox -
  12. Kelley Law -
  13. Jacqueline Lockhart -
  14. Fiona MacDonald -
  15. Rhona Martin -
  16. Margaret Morton -
  17. Michèle Moser -
  18. Diane Nelson -
  19. Cheryl Noble -
  20. Dordi Nordby -
  21. Mirjam Ott -
  22. Ludmila Privivkova -
  23. Janice Rankin -
  24. Nadia Röthlisberger -
  25. Julie Skinner -
  26. Valeria Spälty -
  27. Georgina Wheatcroft -
  28. Kelly Wood
Darters (vrouwen)
  1. Dee Bateman -
  2. Clare Bywaters -
  3. Barbara Lee
Freestyleskiërs (vrouwen)
  1. .
Handballers (vrouwen)
  1. Olga Assink -
Inline-skaters (vrouwen)
  1. Arianna Arcidiacono -
  2. Cecilia Baena (de) -
  3. Nathalie Barbotin -
  4. Nicole Begg -
  5. Sabine Berg (de) -
  6. Theresa Cliff (de) -
  7. Desire Contenti -
  8. Simona di Eugenio -
  9. Nicoletta Falcone -
  10. Jana Gegner (de) -
  11. Andrea González -
  12. Anniek ter Haar -
  13. Sheila Herrero (en | de) -
  14. Jercy Puello -
  15. Bianca Roosenboom -
  16. Mareike Thum -
  17. Woo Hyo-sook -
  18. Erika Zanetti
Judoka's (vrouwen)
  1. Miriam Blasco -
  2. Yvonne Bönisch -
  3. Yuko Emoto -
  4. Isabel Fernández -
  5. Catherine Fleury -
  6. Sun Fuming -
  7. Driulis González -
  8. Yuan Hua -
  9. Tang Lin -
  10. Kim Mi-Jung -
  11. Cho Min-Sun -
  12. Almudena Muñoz -
  13. Marie-Claire Restoux -
  14. Odalis Revé -
  15. Kye Sun-Hui -
  16. Ayumi Tanimoto -
  17. Severine Vandenhende -
  18. Sibelis Veranes -
  19. Zhuang Xiaoyan -
Kanovaarders (vrouwen)
  1. Nicole Bulk -
  2. Femke Roos -
  3. Tamara Yousef
Kunstrijders (vrouwen)
  1. Radka Bartova -
  2. Ana Cecilia Cantu -
  3. Alissa Czisny -
  4. Merovee Ephrem -
  5. Kathrin Freudelsperger -
  6. Jocaelyn Ho -
  7. Anna Jurkiewicz -
  8. Tamar Katz -
  9. Kristine Y. Lee -
  10. Arina Martinova -
  11. Irina Movchan -
  12. Maria-Elena Papasotiriou -
  13. Ami Parekh -
  14. Julia Teplih -
  15. Hristina Vassileva -
  16. Kristin Wieczorek
Langlaufers (vrouwen)
  1. Viola Bauer (en | de) -
  2. Carolien ten Bosch -
  3. Natascia Leonardi Cortesi (en | de) -
  4. Chandra Crawford (en | de) -
  5. Olga Danilova (en | de) -
  6. Maria Goesakova -
  7. Toini Gustafsson (en | de) -
  8. Manuela Henkel (en | de) -
  9. Andrea Huber (en) -
  10. Galina Koelakova (en | de) -
  11. Ljoebov Kosireva -
  12. Brigitte Albrecht Loretan (en | de) -
  13. Anita Moen (en | de) -
  14. Gabriella Paruzzi (en | de) -
  15. Laurence Rochat (en) -
  16. Beckie Scott (en | de) -
  17. Lydia Wideman (en | de) -
Amazones (vrouwen)
  1. Marlies van Baalen -
  2. Anny van Doorne -
  3. Marjolijn Greeve -
  4. Jessica Kürten -
  5. Louky van Olphen-van Amstel -
  6. Anchela Rohof -
  7. Fieps van Tuijl van Serooskerken -
Ritmische gymnastiek
  1. Yulia Barsukova -
  2. Lori Fung -
  3. Marina Lobatch -
  4. Ekaterina Serebrianskaya -
  5. Alexandra Timoshenko -
Rodelaars (vrouwen)
  1. Ortrun Enderlein (en | de) -
  2. Silke Kraushaar (en | de) -
  3. Erica Lechner (en | de) -
  4. Anna-Maria Muller (en | de) -
  5. Doris Neuner (en | de) -
  6. Barbara Niedernhuber (en | de) -
  7. Margit Schumann (en | de) -
  8. Steffi Walter-Martin (en | de) -
  9. Gerda Weissensteiner (en | de) -
  10. Vera Zozulia -
Schaatsers (vrouwen)
  1. Ahn Jee-min -
  2. Choi Seung-yong (en) -
  3. Margaret Crowley (en) -
  4. Kamila Danaj -
  5. Fu Chunyan (en | de) -
  6. Kristine Holzer (en) -
  7. Valentina Jaksjina -
  8. Jia Ji -
  9. Marita Johansson (en) -
  10. Lasma Kauniste (en) -
  11. Kim You-lim -
  12. Kim You-rim (en) -
  13. Andrea Lazarescu -
  14. Changyu Li -
  15. Betty Lotz -
  16. Jekaterina Loekoanova -
  17. Eri Natori -
  18. Oana Opincariu -
  19. Oh Min-jee -
  20. Natalja Polozkova -
  21. Natalja Rybakova -
  22. Amy Sannes (en | de) -
  23. Xiaomei Sheng (de) -
  24. Kerry Simpson -
  25. Jelena Tioesjniakova -
  26. Linda Verdouw -
  27. Claudia Wallin (en) -
  28. Paulina Wallin -
  29. Yukari Watanabe (de) -
  30. Kim Weger -
  31. Gao Yang -
  32. Yoo Sun-hee -
  33. Xiaolei Zhang -
  34. Karoline Zillmann
Schermers
  1. Ana Maria Brânză (en:Ana Maria Brânză - wikidata) - 32
Schoonspringers (vrouwen)
  1. Martina Jäschke (d:Q95933)
  2. Ingeborg Sjöqvist (d:Q543295)
Shorttrackers (vrouwen)
  1. Tatjana Borodoelina
  2. Stéphanie Bouvier
  3. Maria Rosa Candido
  4. Marta Capurso
  5. Isabelle Charest
  6. Angela Cutrone
  7. Rozsa Darazs
  8. Nina Evteeva
  9. Lana Gehring
  10. Myrtille Gollin
  11. Amélie Goulet-Nadon
  12. Bernadett Heidum
  13. Jessica Hewitt
  14. Erika Huszar
  15. Jeon Da-hye
  16. Joo Min-jin
  17. Kim So-hee
  18. Kim Yoon-mi/Kim Yun-mi
  19. Kong Sang-jeong
  20. Alanna Kraus
  21. Szandra Lajtos
  22. Celine Lecompere
  23. Liu Qiuhong
  24. Patrycja Maliszewska
  25. Gabriella Monteduro
  26. Barbara Mussio
  27. Park Hye-won
  28. Sofia Prosvirnova
  29. Maria Cristina Sciolla
  30. Shin Sae-bom
  31. Sun Dandan
  32. Sun Linlin
  33. Martina Valcepina
  34. Won Hye-Kyung
  35. Zhang Hui
  36. Katia Zini
  37. Mara Zini
Skeletonracers (vrouwen)
  1. Alex Coomber (en | de) -
  2. Tristan Gale (en | de) -
  3. Lee Ann Parsley (en) -
  4. Maya Pedersen-Bieri (en | de) -
Snowboarders (vrouwen)
  1. Isabelle Blanc (fr | de) -
  2. Daniela Meuli (en | de) -
  3. Fabienne Reuteler (de) -
  4. Nicola Thost (fr | de) -
  5. Lidia Trettel (it) -
  6. Doriane Vidal (fr | de)
Squashers (vrouwen)
  1. Nicol David
Synchroonzwemmen
  1. Olga Brusnikina (en) -
  2. Mariya Kiselyova of Maria Kisseleva (en)
  3. Natalja Sergejewna Ischtschenko (de)
Rolstoeltennissers Vrouwen
  1. Jordanne Whiley (en) -
  2. Monique De Beer -
  3. Ellen de Lange -
Tennissers (vrouwen)
  1. Saori Obata -
  2. Patricia Canning Todd (d:Q434577) -
Trampolinespringsters
  1. Irina Karavaeva -
Triatleten (vrouwen)
  1. Jenny Alcorn -
  2. Virginia Berasategui -
  3. Nicole Best -
  4. Tiina Boman -
  5. Andis Bow -
  6. Sybille Blersch -
  7. Pauline Cound -
  8. Marie-Jose Dam -
  9. Christel van Eesbeek -
  10. Michelle Fangmann -
  11. Edith Gerards -
  12. Sarah Harrow -
  13. Nicole Hacket -
  14. Joy Hansen -
  15. Gabriele Hirsemann -
  16. Gabriele Keck -
  17. Gerda de Koning -
  18. Tamara Kozulina -
  19. Lisebeth Kristensen
  20. Joy Leutner -
  21. Kristin Lie -
  22. Melissa Mantak -
  23. Suzanne Nedergaard -
  24. Doina Nugent -
  25. Anete Pedersen -
  26. Minouche van der Plas -
  27. Jo-Anne Ritchey -
  28. Jan Ripple -
  29. Robin Roocke -
  30. Gonny Rosendaal -
  31. Lauri Samuelson -
  32. Terry Smith-Ross -
  33. Lucy Smith -
  34. Maddy Tormoen -
  35. Geurie Vastenburg -
  36. Jacqueline van Vliet -
  37. Christine de Wit -
Turnsters
Wielrenners (vrouwen)
  1. Sofia Arreola
  2. Katherine Bates
  3. Laura Brown
  4. Kaytee Boyd
  5. Gillian Carleton
  6. Sandie Clair
  7. Kimberley Geist
  8. Jasmin Glaesser
  9. Jekaterina Gnidenko
  10. Gong Jinjie
  11. Lisandra Guerra
  12. Rebecca James
  13. Simona Krupeckaitė
  14. Kirsti Lay
  15. Kaarle McCulloch
  16. Jaime Nielsen
  17. Olga Panarina
  18. Jennie Reed
  19. Jevgenia Romanjoeta
  20. Caroline Ryan
  21. Clara Sanchez
  22. Vilija Sereikaitė
  23. Alison Shanks
  24. Tatsjana Sjarakova
  25. Darja Sjmeleva
  26. Josephine Tomic
  27. Anastasia Tsjoelkova
  28. Minami Uwano
  29. Jennifer Valente
  30. Jessica Varnish
  31. Anastasia Vojnova
  32. Sarah Walker
  33. Rebecca Wiasak
  34. Victoria Williamson
  35. Zhong Tianshi
Zwemsters
  1. Theresa Andrews -
  2. Hannelore Anke -
  3. Janine Belton -
  4. Brooke Bennett -
  5. Đurđica Bjedov -
  6. Lynn Burke -
  7. Catherine Carr -
  8. Tracy Caulkins -
  9. Lorraine Crapp -
  10. Ann Curtis -
  11. Tania Dangalakova -
  12. Clare Dennis -
  13. Virginia Duenkel -
  14. Cathy Ferguson -
  15. Michelle Ford -
  16. Ines Geißler -
  17. Judy Grinham -
  18. Valéria Gyenge -
  19. Nicole Haislett -
  20. Kaye Hall -
  21. Ursula Happe -
  22. Joan Harrison -
  23. Jan Henne -
  24. Ilona Hlavackova -
  25. Nancy Hogshead -
  26. Li Hui -
  27. Silke Hörner -
  28. Kyoko Iwasaki -
  29. Nicola Jackson -
  30. Tang Jigzhi -
  31. Lina Kačiušytė -
  32. Claudia Kolb -
  33. Marina Koshevaya -
  34. Barbara Krause -
  35. Ethel Lackie -
  36. Karen Legg -
  37. Lin Li -
  38. Anita Lonsbrough -
  39. Hideko Maehata -
  40. Shelley Mann -
  41. Lyn McClements -
  42. Mary Meagher -
  43. Caren Metschuck -
  44. Debbie Meyer -
  45. Lucy Morton -
  46. Gail Neall -
  47. Kathleen Nord -
  48. Martha Norelius -
  49. Albina Osipowich -
  50. Anne Ottenbrite -
  51. Janine Pietsch -
  52. Andrea Pollack -
  53. Hong Qian -
  54. Ulrike Richter -
  55. Keena Rothhammer -
  56. Christine Von Saltza -
  57. Summer Sanders -
  58. Petra Schneider -
  59. Hildegard Schrader -
  60. Carolyn Schuler -
  61. Carrie Steinseifer -
  62. Sharon Stouder -
  63. Katalin Szöke -
  64. Ulrike Tauber -
  65. Petra Thümer -
  66. Donna de Varona -
  67. Allison Wagner -
  68. Lillian Watson -
  69. Mary Wayte -
  70. Beverley Whitfield -
  71. Sharon Wichman -
  72. Yanyan Wu -
  73. Wenyi Yang -
  74. Xu Yanwei -
  75. Zhu Yingwen -
  76. Zhuang Yong


Kunst[bewerken]

Actief in de Lage Landen[bewerken]

Geboren in de 16e eeuw

  1. Pietersz., Magdalena (Haarlem, ca1560 – Amsterdam, 1575)

Geboren in de 17e eeuw

  1. Brit, Gesina (Overijssel, 1669 – Overijssel, 1747)
  2. Brueghel, Anna (Antwerpen, 1620 – Antwerpen, 1656)
  3. Bruyns, Anna Francisca de (Morialmé, 1604 – Arras, 1675)
  4. Duyn, Susanna Maria van der (Den Haag, 1698 – Amsterdam, 1780)
  5. Godewijk, Margaretha van (Dordrecht, 1627 – Dordrecht, 1677)
  6. Herolt, Johanna Helena (Frankfurt am Main, 1668 – Suriname, 1723)
  7. Moninckx, Machtelt (Den Haag, 1673 – Amsterdam, 1757)
  8. Elisabeth Pauw, van het Hofje van Pauw
  9. Peeters, Catharina (Antwerpen, 1615 – Antwerpen, 1676)
  10. Pepijn, Katharina (Antwerpen, 1619 – Antwerpen, 1688)
  11. Queborn, Anna van den (Den Haag, 1620 – Overschie, 1689)
  12. Rozee, Catharina (Leiden, 1632 – Leiden, 1682)
  13. Spilberg, Adriana (Amsterdam, 1652 – Düsseldorf, 1700)
  14. Thielen, Anna van (Antwerpen, 1641 – Antwerpen, 1664)
  15. Thielen, Francisca Catharina van (Antwerpen, 1645 – Antwerpen, 1662)
  16. Thielen, Maria Theresia van (Antwerpen, 1640 – Antwerpen, 1706)
  17. Veen, Cornelis van (Den Haag, 1602 – Den Haag, 1687)
  18. Veen, Geertruyt van (Den Haag, d1637 – Den Haag, 1637)
  19. Veen, Gertruida van (Antwerpen, 1602 – Antwerpen, 1643)
  20. Weenix, Maria (Amsterdam, 1697 – Amsterdam, 1774)
  21. Wolters-Van Pee, Henriëtte (Amsterdam, 1692 – Haarlem, 1741)
  22. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1608 – Antwerpen, 1666)
  23. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1659 – Antwerpen, 1737)

Geboren in de 18e eeuw

  1. Huysum, Francina Margaretha van (Amsterdam, 1707 – Amsterdam, 1789) (en)
  2. Enschedé, Christina Gerarda (Haarlem, 1791 – Haarlem, 1873)
  3. Enschedé, Sandrina Christina Elizabeth (Haarlem, 1794 – Haarlem, 1871)
  4. Hoopstad, Elisabeth Iosetta (Guyana, 1787 – Marseille, 1847)

Geboren in de 19e eeuw

  1. Enschedé, Catharina Jacoba (Haarlem, 1828 – Bloemendaal, 1883)
  2. Springer, Gertruida H. (1895 – 1988)


Geboren in de 20e eeuw

  1. Marjan Borsjes (wikidata|en), fotografe
  2. Lies Cosijn (en)
  3. Marleen Felius Rotterdam, 23 januari 1948
  4. Hanna Mobach
  5. Mariette Salbeth (Anderlecht, 1929)
  6. Helen Verhoeven. Maakte schilderij voor Hoge Raad, interview in NRC 20 april 2016. Als je geen toegang hebt tot NRC, vraag het mij. Elly (overleg) 20 apr 2016 21:32 (CEST)

Internationaal bekende en werkzame kunstenaressen[bewerken]

Moderne en hedendaagse kunst. Veel van deze dames hebben werk in Nederlandse en Belgische museumcollecties.

  1. Amrita Sher-Gil (en:Amrita Sher-Gil - wikidata) - 29
  2. Lynda Benglis (en)
  3. Valie Export (en)
  4. Sarah Lucas (en)
  5. Annette Messager (en)
  6. Ulrike Rosenbach (en)
  7. Carolee Schneemann (en)
  8. Marianne Breslauer (de|en|fr), Duits fotograaf -
  9. Katarzyna Kozyra (1963) (en/d:Q6375209) - Pools video artiest -
  10. Tala Madani (en; [5]) schilder -
  11. Paola Levi-Montalcini (Engelstalige en Italiaanstalige wikipedia hebben een artikel) Italiaans schilder -
  12. Ina van Zyl (fr|nl | [6]) Zuidafrikaans kunstschilder werkend in Amsterdam -
  13. Maria Lassnig (en:Maria Lasnig)
  14. Eileen Agar (en)
  15. Nush Éluard (en)
  16. Valentine Hugo (en)
  17. Jacqueline Lamba (en)
  18. Valentine Penrose (en)

Zie ook een lijst met ongeveer 100 belangrijke internationale moderne en hedendaagse beeldende kunstenaressen, aangemaakt vanaf Wikidata.

Lijst van vrouwen met werken in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia.nl[bewerken]

  1. Muriël Agsteribbe
  2. Céline van Balen
  3. Margaret Bourke-White (af/az/ca/cs/de/en/es/fa/fr/gl/it/ja/pa/pl/pt/ru/sv/th)
  4. Adèle Agnès Evrard
  5. Ria Exel
  6. Jeanne Faure
  7. Anneke van der Feer
  8. Hélène Feillet (fr)
  9. Rachel Fernhout-Pellekaan
  10. Greet Feuerstein
  11. Electrina von Freyberg
  12. Susan Friedman
  13. Toto Frima
  14. Wanda Gág (en)
  15. Verena von Gagern
  16. Emma Gaggiotti-Richards
  17. Mareike Geys
  18. Denise Ghering
  19. Joan Gijsbers
  20. Yvonne Van Ginneken
  21. Beate Gleistein
  22. Annie Goddijn
  23. Sárika Goth
  24. Eliza Greatorex (en)
  25. Pau Groenendijk
  26. Laure-Cécile Guyot
  27. Jeanette Haak-Prins
  28. Christie van der Haak
  29. Laetitia de Haas
  30. Monique van Haasteren
  31. Diane van Hal
  32. Petra van Harte
  33. Henriëtte van der Harten
  34. Mathilde von Hartenthal
  35. Riek Heesen
  36. Cecile van der Heiden
  37. Margriet Heijmans
  38. Mylène van Heijster
  39. Dinie Hendrix
  40. Ruth Henkel
  41. Tjitske Geertruida Maria van Hettinga Tromp
  42. Vera van Heusden
  43. Ans Hey
  44. Gerarda Wilhelmina ten Hoet
  45. Elly van den Hoeven
  46. Els Hogendoorn
  47. Jacoba Theodora Agnes Catharina Hoijer
  48. Nellie Honig
  49. Ina Hooft
  50. Maria Hoogstraten
  51. Elisabeth Iosetta Hoopstad
  52. Edna Boies Hopkins
  53. Henriëtte van Hove
  54. Maria Arnoldina van Hove
  55. Hilde Hubbuch
  56. Valentine Hugo-Gross (de/en/fr/it/sv)
  57. Frieda Hunziker
  58. Britta Huttenlocher (de/en)
  59. Louise Ibels
  60. Lotte Jacobi (de/en/es/fa/ja/pl)
  61. Bertha Jaques (en)
  62. Bettina W. Jacometti
  63. Gertie Janssen
  64. Elizabeth Judkins
  65. Dorry Kahn
  66. Karla Kaper
  67. Marie Keg
  68. Josephine Kelly
  69. Elisabeth Kemper
  70. Carla Kleekamp
  71. Dinah Kohnstamm
  72. Cato Kool
  73. Maria Henriëtte Kroeze
  74. Tilly Krone
  75. Anna Maria Kruijff
  76. Germaine Krull (cs/de/en/fr/ja/ru)
  77. Jo Kruyder-Bouman
  78. Elly Kuipers
  79. Lucie Kurpershoek-Visser
  80. Anneke Kuyper
  81. Maria Christina Last
  82. Madeleine Leddy
  83. Sonja Leeflang-Toebes
  84. Iris de Leeuw
  85. Lia van Leeuwen
  86. Eva Leitolf (de)
  87. Diana Lekkerkerker
  88. Héloïse Leloir-Colin
  89. Frea Lenger
  90. Renée Elisabeth Lépicié
  91. Lianne de Lepper
  92. Marianne Letterie
  93. Maria Elisabeth Liernur
  94. Leentje Linders
  95. Suze de Lint
  96. Louise Lintz
  97. Sally Lohr
  98. Caroline Lose
  99. Marie Louveau
  100. Milly Low
  101. Renee Lubarow
  102. Hermanna Aleida Luden-toe Laer
  103. Cornelia van Maanen
  104. Johanna Machwirth
  105. Judith Macrander
  106. Jeanne Maillart
  107. Betsy van Manen
  108. Aleid Mansholt
  109. Marie Antoinette Marcotte
  110. Henriëtte Marcus
  111. Johanna H. Maria Cornelia Meijer-Toirkens
  112. Laïla Meliani
  113. Jopie Mellema
  114. Han Mes
  115. Anna Metz
  116. Jutta Metzger
  117. Hester Mieras
  118. Mirjam Mieras
  119. Lucia Moholy (de/en/es/ja)
  120. Johanna Hendrieka Moesman
  121. Hilde Möhring
  122. Angélique Moitte
  123. Maria Monninckx
  124. Marianne de Moor
  125. Marijke Mooy
  126. Amélie Munier (fr)
  127. Cornelia Muys
  128. Veronica Nahmias
  129. Mien Nanninga
  130. Louise Charlotte de Neufville-Ritter
  131. Nicoline Nieuwenhuis
  132. Benjamina Maria Noothoven van Goor
  133. Germaine Nordmann
  134. Frédérique Émile Auguste O'Connell-Miethe
  135. Lydia Oerlemans
  136. Ruth Orkin (de/en/fr/mg/ru/uk)
  137. Erna van Osselen
  138. Tetje van Osselen
  139. Frances van den Oudendijk Pieterse
  140. Geertje van Oudheusden
  141. Ank Overweel
  142. Ella Pauw
  143. Natacha Pavel
  144. Hendrika van der Pek
  145. Eva Pennink
  146. Carolien Perdeck
  147. Maya Pejić
  148. Margaretha Elisabeth Philips-Konsé
  149. Anna Elisabeth Philips
  150. Margherita Pianarosa
  151. Orovida Camille Pissarro (de/en)
  152. Emily H. Pitchford
  153. Letizia Pitigliani
  154. Marian Plug
  155. Teresa del Po (en/fr/it/no)
  156. Leonie Polak
  157. Marguerite Ponce
  158. Bertha Postma-Oort
  159. Grietje Postma
  160. Marie Louise Praetorius
  161. Lieve Prins
  162. Clémence Pruijs van der Hoeven
  163. Joanna Quispel
  164. Ina Rahusen
  165. Nono Reinhold
  166. Cato Repelaer van Driel
  167. Marcia Resnick
  168. Odette Reydon
  169. Françoise Jeanne Ridderbosch
  170. Suzanna Anthonia Rijkmans-Kaijser
  171. Joyce van Rijn
  172. Judith van de Rijt
  173. Tineke Robson-Augustijn
  174. Maria la Roche
  175. Annelies Romein
  176. Jacobien de Rooij
  177. Henriëtte Roos
  178. Jopie Roosenburg-Goudriaan
  179. Gerarda de Rueter-Lang
  180. Laura Samsom-Rous
  181. Hermina Geertruida Sauerbier
  182. Cornelia Scheltema-Boeke
  183. Engelina Helena Schlette
  184. Félicie Schneider
  185. Wendelien Schönfeld
  186. Anita Schoonhoven
  187. Yvonne Schot
  188. Marian Schutte
  189. Akke Sins
  190. Josephine Sloet
  191. Lous Sluijters
  192. Esther Sluiter
  193. Adriana Gerarda Speelman
  194. Ank Spronk
  195. Janneke van de Staaij
  196. Wilhelmine von Stein Callenfels
  197. Cami Stone
  198. Maria Strick-Becq (fr)
  199. Dora Struick du Moulin
  200. Maya Sweering
  201. Karin Székessy (de/lb)
  202. Michèle Talens
  203. Elly Tamminga
  204. Hilke Tasman-Krohn
  205. Henriette Félicité Tassaert (de)
  206. Ems Teychiné
  207. Paula Thies
  208. Anna Ticho (cs/en/es/fr/he/ru)
  209. Dineke van Tongeren
  210. Cornelia Christina Johanna Hoevenaar
  211. Linda Troeller
  212. Wilhelmina Catharina Maria Tuijnman
  213. Maria Uhden (de/pl)
  214. Elizabeth de Vaal
  215. Petronella Vaarzon Morel
  216. Anne Vallayer-Coster (de/en/es/fr/gl/pl)
  217. Inéz Vandeghinste
  218. Elizabeth Varga
  219. Gerda van der Veen
  220. Gertruida van Veen
  221. Antje Veldstra
  222. Margaretha C. Verheus
  223. Jo Vermijne
  224. Annetje van Verseveld
  225. Titia Verwayen
  226. Edith Visser
  227. Tony van de Vorst
  228. Cornelia Vreede
  229. Lieke Vreede
  230. Henriëtte de Vries
  231. Jetty de Vries
  232. Tessa van der Waals
  233. Koosje Wagenaar
  234. Marcelle Wahl
  235. Froukje Wartena
  236. Jeanne Wasch
  237. Nancy Webber
  238. Margot Weemaes
  239. Rose Marijke Weiss
  240. Weissenborn, Else
  241. Angelique van Wesemael
  242. Riek Wesseling
  243. Tisna Westerhof
  244. Liesbeth Wezelaar-Dobbelmann
  245. Roline Maria Wichers Wierdsma
  246. Pau Wijnman
  247. Swanida Wildrik
  248. Truus Wilmink
  249. Elisabeth van Woensel
  250. Petronella van Woensel
  251. Deborah Wolf
  252. Marie Wunsch
  253. Krystyna Ziach
  254. Anje J. Zijlstra
  255. Marian Zijlstra
  256. Maria Zubli-van den Berch van Heemstede

Lijst van vrouwen gelieerd aan de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia.nl[bewerken]

  1. Germaine Adeline Brusse-Urtebise
  2. Martine Gosselink
  3. Anna Krekeler
  4. Eveline Sint Nicolaas
  5. Jenny Reynaerts
  6. Jane Turner
  7. Caro Verbeek
  8. Birthe Weijkamp

"Ouwe taaien"[bewerken]

Kunstenaars in de ruime zin des woords. Alle dames zijn of waren 100 jaar of ouder.

  1. Beta Vukanović (en) Servisch schilder (1872-1972)
  2. Martha Walter (en) Amerikaans impressionistisch schilder (1875-1976)
  3. Ogura Yuki (en) Japans Nihonga schilder (1895-2000)
  4. Sorcha Boru (en) Amerikaans pottenbakker (1900-2006)
  5. Editta Sherman (en) Italiaans-Amerikaans fotograaf (1912-2013)
  6. Seema Aissen Weatherwax (en) Oekraïens fotograaf (1905-2006)
  7. Elsbeth Juda (en) Duits-Brits modefotograaf (1911-2014)
  8. Kathleen Hale (en) Brits illustrator (1898-2000)
  9. Margaret Gardiner (en Brits kunstenaar en activist (1904-2005)
  10. Temima Gezari (en Amerikaans kunstenaar en kunstdocent (1905-2009)
  11. Eyre de Lanux (en Amerikaans kunstenaar en art deco ontwerper (1894-1996)
  12. Loongkoonan (en Australisch aboriginal schilder (1910- )
  13. Katherine Plunket (en) Iers edelvrouw en botanisch illustrator (1820-1932)

Kunstcritici en prominenten in de kunstwereld[bewerken]

  1. Linda Nochlin (en), schrijfster van het invloedrijke essay Why have there been no great Women Artists? (1971)
  2. Saskia Bos

Striptekenaars[bewerken]

  1. Solveig Muren Sanden (d:Q12001905 Lambiek Store norske leksikon) Noorse, vrouwelijke strippionier, voornamelijk bekend in eigen taalgebied van Smørbukk en Tuss og Troll. Ook een winnaar van de eerste Noorse staatprijs voor de strip ergens in de jaren 70. Bijna alle bronnen zijn wel in het Noors. Over de Noorse strip is niet zoveel geschreven in anderstalige literatuur. Noorwegen is ook niet echt een sterk stripland. Ik denk dat er zo'n 15-tal E-waardige Noorse striptekenaars zijn.
  2. Erika Raven (Lambiek fansite) Zo'n beetje eerste Vlaamse, vrouwelijke striptekenaar, voornamelijk actief jaren 80-90. Ook de enige vrouwelijke winnaar van de Bronzen Adhemar. Dat is samen met de prix Saint-Michel meest prestigieuze stripprijs in België. Sinds 2003 is de Bronzen Adhemar zelfs een staatsprijs voor de strip (bevoegdheid valt wel onder Vlaamse gemeenschap waardoor het officieel cultuurprijs noemt, maar dat is in feite een staatsprijs).
  3. Eventueel Liliane Funcken (nu redirect) (d:Q1825006 Lambiek) Grote naam, dus zonder twijfel E. Wellicht de bekendste vrouwelijke striptekenaar in de Franco-Belgische strip. Alleen heeft ze zowat haar hele oeuvre samen met haar man gemaakt (en hij met haar). Op lambiek en op nl.wiki hebben ze daardoor 1 lemma. Fred Funcken hier. Eventueel kan je overwegen om er een apart artikel van te maken zoals op fr.wiki.


Muziek[bewerken]

  1. Deeyah (en) Noors zangeres, componist en mensenrechtenactivist -
  2. Mitsey Smeekens, img, jazzzangeres. (opgenomen in de Rotterdam Jazz Artists Memorial) -
  3. Mirjam Karres, Nederlands pianist
  4. Kumi Koda (en:Kumi Koda - wikidata)
  5. Shreya Ghoshal (en:Shreya Ghoshal - wikidata)
  6. Elena Obraztsova (en:Elena Obraztsova - wikidata)
  7. Lee Hyori (en:Lee Hyori - wikidata)
  8. Kim Tae-yeon (en - wikidata)
  9. Megumi Hayashibara (en - wikidata)

Dans[bewerken]

  1. Marie Taglioni (en:Marie Taglioni - wikidata) - danseres
  2. Crystal Pite (en:Crystal Pite - wikidata) - Canadees choreografe
  3. Conny Janssen - Nederlands choreografe - ref
  4. Conny Janssen Danst - Nederlands dansgezelschap - ref
  5. Sol León - Spaans choreografe in Nederland - ref
  6. Nanine Linning - Nederlands choreografe - ref
  7. Bonnie Doets - Nederlands danseres en winnares Gouden Zwaan - ref


16e eeuw[bewerken]
  1. Isabella di Morra (en:Isabella di Morra - wikidata)
  2. Meera (en:Meera - wikidata)
  3. Louise Labé (en:Louise Labé - wikidata)
17e eeuw[bewerken]
  1. Anneke Jantz Bogardus -
18e eeuw[bewerken]
  1. Sophie Mereau
  2. Dorothea von Schlegel
  3. Charlotte Turner Smith
19e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Christine Doorman 1858 - 1941 - link naar DBNL
  2. Louise Colet
  3. Emilia Pardo Bazán (1851-1921) (en, fr, de)
  4. Renée Vivien (en, de)
  5. Maria Konopnicka (en, en, en)
  6. Eliška Krásnohorská (en, de
  7. Amanda Kerfstedt (en, fr)
  8. Božena Němcová (en, fr, de)
  9. Felicia Hemans (en, fr, de)
  10. Edith Nesbit (en, fr, de)
  11. Camilla Collett (en, fr, de)
  12. Marceline Desbordes-Valmore (en:Marceline Desbordes-Valmore - wikidata)
  13. Eliza Orzeszkowa (en:Eliza Orzeszkowa - wikidata)
  14. Karolina Světlá
  15. Eliza Orzeszkowa
  16. Mary Dickens
  17. Julia Daudet
  18. Louisa Siefert
  19. Sara Coleridge
  20. Catharine Beecher
  21. Sydney, Lady Morgan
  22. Louise-Victorine Ackermann
  23. Frances Trollope
  24. Gabriela Zapolska
20e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Elin Wägner (en, fr, de)
  2. Clemence Dane (Clemence Dane)
  3. Ricarda Huch (Ricarda Huch)
  4. Thit Jensen (Thit Jensen)
  5. Ivana Brlić-Mažuranić (en:Ivana Brlić-Mažuranić - wikidata)
  6. Ethel Lilian Voynich (en:Ethel Lilian Voynich - wikidata)
  7. Caterina Albert (en:Caterina Albert - wikidata) - 39
  8. Madzy Ford (Wikidata)
  9. Maartje Lucioni
  10. Monika Sauwer
  11. Eva de Jong
  12. Josien Laurier
  13. Núria Añó (en/es) Spaans schrijfster -
  14. Sera Anstadt ([7], [8], [9], [10], [11], [12])
  15. Arita Baaijens, o.a. schrijver [13] -
  16. Malika Blain, kinderboekenschrijfster, onderscheiden met de Woutertje Pieterse prijs (1999) -
  17. Fadoua Bouali ([14] [15] [16]), schrijver van Marokkaanse afkomst -
  18. Marijke Ekelschot [17] schrijver -
  19. Johanna Fortuin, Schrijfster [18] -
  20. Dorine Hermans, Royaltywatcher en schrijfster [19] -
  21. Leila Jaffar, Schrijfster [20] -
  22. Lionel Shriver (en|nl; [21]) -
  23. L.A.J. de Neve (Louise B.B.), Nederlands schrijfster [22] -
  24. Clarissa Pinkola Estés
  25. Milena Jesenská (en:Milena Jesenská - wikidata)
  26. Dorothy Day (en:Dorothy Day - wikidata)
  27. Luise Rinser (en:Luise Rinser - de:Luise Rinser)
  28. Nicolette Smabers
  29. Sara Teasdale (en - wikidata)
  30. Ruth Prawer Jhabvala (en - wikidata)
  31. Banana Yoshimoto (en - wikidata)
  32. Diane di Prima (en:Diane di Prima)
  33. Emily Temple-Wood (1994), zeer belangrijk 22-jarige schrijfster die op Wikipdia reeds 10 jaar lang werkt aan het verkleinen van de gendergap - d:Q23024183

Journalistes[bewerken]

  1. Gülnaz Aslan, programmamaker/journalist, activiste en restauranthoudster -
  2. Jutta Chorus, journalist [23] -
  3. Ingrid Drissen, technisch radiojournaliste en presentatrice -
  4. Betty van Garrel, journalist -
  5. Rena Netjes, arabiste, politica en journalist -
  6. Leonie van Nierop (correspondente), NRC-correspondente -
  7. Nita Ramcharan, Surinaams journalist [24] -
  8. Deborah Scroggins (en) Amerikaans journalist en schrijver -
  9. Carmel Snow, Amerikaans journalist, hoofdredactrice van Harper's Bazaar
  10. Diana Vreeland, Amerikaans modejournalist
  11. Carine Roitfeld, Frans modejournalist, voormalig hoofdredactrice van Franse Vogue.
  12. Alexandra Shulman, Britse modejournaliste, hoofdredactrice Britse Vogue
  13. Diane Sawyer (en:Diane Sawyer - wikidata) - 27
  14. Maria Henneman, [25] foto's


Geschiedenis[bewerken]

Uit het boek 1001 vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis: vrouwen zonder Wikipedia-artikel[bewerken]

Onderstaande lijst is in volgorde van het boek:

  1. Elburga
  2. Johanna van Abcoude
  3. Beerte Swijnkens
  4. Griet Albert Ghisendr
  5. Griete van Naaldwijk
  6. Yolanda van Lalaing
  7. Swob Sjaarda
  8. Bertha van Heyen
  9. Anna van Borssele
  10. Bauck Poppema
  11. Wyts Juwsma
  12. Adriana van R(h)oon
  13. Sybrich Willemsdr.
  14. Maria van Hout
  15. Marietje Jan de Gortersdr.
  16. Haesje Claes
  17. Hisse van Ewsum
  18. Ghebbe Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  19. Ursula Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  20. Marie IJsbrandtsdr. Holesloot
  21. Alyd Jarla
  22. Catharina de Grebber
  23. Hille Feicken
  24. Aefgen Listincx
  25. Aleyd Leystingh
  26. Maria van Beckum - verwijst naar Ursula van Beckum
  27. Stijn Buys
  28. Johanna van der Does
  29. Weyn Ockers
  30. Jacoba Jacobsdr. Bam
  31. Anneke Ogiers
  32. Catharina van Someren
  33. Engel Korsendr.
  34. Frederika van der Dussen
  35. Sophie Harmansdr.
  36. Anneke Jans (104)
  37. Divara van Haarlem
  38. Anna van Rijn
  39. Margaretha Eyrthen
  40. Neetje Andries
  41. Amalberga Vos
  42. Clara Jansdr. Van Sparwoude
  43. Maria Dircksdr.
  44. Maria van Malsen
  45. Christina Bitter
  46. Louise Hanssens
  47. Amelie van Nieuwenaer
  48. Sybilla Taets van Amerongen
  49. Maria Luyten
  50. Eleonora Carboniers
  51. Brecht Proosten
  52. Barber Jacobs
  53. Susanna van Etten
  54. Trijn Hendricksdr.
  55. Cornelia Spaens
  56. Aagt Jafies
  57. Geertruid Adriaansdr.
  58. Catharina Rose
  59. Maeyken in den Hert
  60. Grietgen Willems
  61. Marytje Arendsdr.
  62. Trijntge Baerthouts
  63. Catharina Herman
  64. Maeijken Joosten
  65. Maeyken Blomme
  66. Margaretha (soldaat) DVN
  67. Janneke Theunisdr.
  68. Marie de Brimeu
  69. Helena Hubrechts
  70. Maria van Beveren
  71. Margaretha Toe Boecop
  72. Elisabeth van den Berg
  73. Anna van Cronenburg
  74. Cornelia Teelinck
  75. Mayke Heermans
  76. Trijn Rembrands
  77. Sara Cranen
  78. Jonkvrouw Uytenbroeck DVN
  79. Hillegonda Wentzen
  80. Lysbeth Philips
  81. Bartholda van Swieten, dochter van Adriaen van Swieten DVN
  82. Maria Petitpas, vrouw van Johannes Wtenbogaert DVN
  83. Gertrudis van Heerdt
  84. Maria Musch
  85. Maria Nunes
  86. Anna Willemsdr. van der Aar
  87. Maria Strick
  88. Christina de Put
  89. Johanna Coomans
  90. Adriana Jacobs
  91. Maria van Oldenbarnevelt
  92. Weduwe van Wouw
  93. Vrou Gerrits
  94. Jacomina de Witte
  95. Catharina Jansdr. Oly
  96. Jacquemijntje Garniers
  97. Trijn van Hamburg
  98. Lucretia van Trello
  99. Berber de Put
  100. Cornelia Jans
  101. Dorothea van Dorp
  102. Henrica van Duivenvoorde En Wassenaar
  103. Francisca Duarte
  104. Magdalena Stockmans
  105. Trijntje Symons
  106. Maartje Willems
  107. Grietje Ulbes
  108. Anna Splinters
  109. Machtelt Moninckx
  110. Jacoba Jacobs
  111. Elisabeth Strouven
  112. Mechteldis van Lom
  113. Elisabeth van Lom
  114. Cornelia van Wouw is doorverwijzing naar pagina van haar man daardoor geen rode link mogelijk nu
  115. Judith Lubbertsdr.
  116. Lucretia Jans
  117. Susanna Gaspoel
  118. Anneke Jans (241)
  119. Maria Margaretha van Akerlaecken
  120. Eva Ment
  121. Apollonia van Veen
  122. Joanna Baptista van Randenraedt
  123. Utricia Ogle
  124. Maritgen Jans
  125. Anna Paes
  126. Maria Elisabeth van Bergh
  127. Cornelia Vossius
  128. Maria van Hengel
  129. Anna van Gelder
  130. Johanna Hoobius
  131. Teuntje Straetmans
  132. Elisabeth Vervoorn
  133. Anna van Ezumazijl
  134. Catharina Verwers
  135. Johanna de la Court
  136. Aagt Germonts
  137. Maynarda Verboom
  138. Goudina van Weert
  139. Anneken Hoogwandt
  140. Amalia Margaretha van Brederode
  141. Maria van Walenburgh
  142. Sara Roelofs
  143. Margaretha Sandra
  144. Alida Bruno
  145. Agneta Block
  146. Maria van der Delien
  147. Lucy Barlow
  148. Margaretha Jacobs Pirot
  149. Susanna van Lee
  150. Sara Nevius
  151. Johanna Pieters
  152. Francoisa de Witt
  153. Anna Jans
  154. Jacoba van Veen
  155. Geertruyd Pieters
  156. Sophia van der Maa
  157. Agneta Colvius
  158. Agatha Welhouck
  159. Margrieta Hardenbroeck
  160. Anna van Fornenbergh
  161. Elisabeth Maria Musch
  162. Anna van Aerssen van Sommelsdijk
  163. Maria van Aerssen van Sommelsdijk
  164. Susanna van Fornenbergh
  165. Willemtge Gerrits
  166. Anna Morian
  167. Geertruijt van Halmael
  168. Lucia van Aerssen van Sommelsdijk
  169. Margaretha Mels
  170. Geertruit Gordon
  171. Grietje Visboom
  172. Charlotte Lochon
  173. Geertruid ter Brugge
  174. Elisabeth R(h)ijberg
  175. Dorothea van Fornenbergh
  176. Margaretha van Dijk
  177. Elisabeth Someruell
  178. Adriana Eeckhout
  179. Johanna Maria van Fornenbergh
  180. Charlotte Amelia de la Tremoille van Tarante
  181. Maria Nozeman
  182. Cornelia de Rijck
  183. Cornelia van Fornenbergh
  184. Elizabet Hartloop
  185. Alida Schuyler
  186. Adriana Spilberg - en
  187. Maria van Cijs
  188. Anna van Westerstee
  189. Henrica van Hoolwerff
  190. Catharina Christina Petit
  191. Dina Jans
  192. Isabella de Moerloose
  193. Maria Petit
  194. Johanna van Frytom
  195. Helena Smunnincx
  196. Maria van Nispen
  197. Cornelia Gerritse van Breugel
  198. Isabella Petit
  199. Geesje Hooghmeester
  200. Sophia van Noortwijck
  201. Cornelia Leydekker
  202. Maria Jacoba Daemen
  203. Maria Catharina Feith
  204. Madame de Zoutelande
  205. Petronella Vlieg
  206. Aletta Beck
  207. Johanne Helena Graff
  208. Anna van Rijndorp
  209. Gesine Brit
  210. Anna Catharina de Quintana
  211. Maria Ponderus verwijst naar Hofje van Mevrouw Van Aerden - en
  212. Anna Maria Rigo
  213. Maria Moninckx - en
  214. Elisabeth de Flines
  215. Aurelia Zwartte
  216. Johanna Brinkhuijsen
  217. Britta Beyer
  218. Sophia Alberts
  219. Maria Hermens Courage
  220. Anna Rethaan
  221. Elizabeth van Bleeck
  222. Johanna Margaretha van Coesvelt
  223. Isabella Rigo
  224. Lea Bartha van Osch
  225. Elisabeth van Harwaarden
  226. Maria van Lommen
  227. Catharina Pietersdr. de Wilde
  228. Agnes Waeywel
  229. Maria Margriet Hendriks Lommers
  230. Catharina Backer - en
  231. Fransina Jakoba van Westrem
  232. Adriana van Tongeren
  233. Sara Maria van Zon
  234. Henrietta Wolters-Van Pee - en
  235. Agatha Maria Sena
  236. Isabella Bernhardina van Rijndorp
  237. Johanna Turner
  238. Jacoba Petronella Winckelman
  239. Isabella van Leeuwarden
  240. Cornelia Mommaal
  241. Susanna Maria van der Duyn
  242. Johanna Corleva
  243. Anna Maria Jennaert
  244. Lumke Thoole
  245. Mariana Franko
  246. Agatha van der Mijn - en
  247. Geertje Raaphorst
  248. Adriana van der Veer
  249. Adriana Maas
  250. Eva van der Groe
  251. Berendina van Rensinck
  252. Maria ter Meetelen
  253. Elizabeth Bor
  254. Adriana Verbruggen
  255. Klara Ghijben
  256. Anna Maria de Bruyn
  257. Maria Wilhelmina Lammens
  258. Francoise Gravillon
  259. Anna Catharina Hillegering
  260. Elisabeth Mooij
  261. Maria Jacoba Meinertzhagen
  262. Maria Duim
  263. Johanna Susanna Lammens
  264. Barbara van Nijmegen
  265. Christina Leonora de Neufville
  266. Anna Joseph Bokan
  267. Izabella de Gruijter
  268. Sara Maria van der Wilp
  269. Henrina Wouters
  270. Maria van Gijssen
  271. Hendrina Margaretha van Thil
  272. Berendina Hertgers
  273. Geertruit van Duiren
  274. Catharina Elisabeth Fokke
  275. Benjamine Gertrudis Keyser
  276. Neeltje Pater
  277. Helena Johanna Swellengrebel
  278. Keet Zwenke
  279. Maria Elisabeth Ghijben
  280. Anna Maria van Burmania
  281. Johanna Engela Swellengrebel
  282. Cornelia Ghijben
  283. Dorothea Kreps
  284. Johanna Racer
  285. Margareta Geertuid van der Werken
  286. Gomana Girolama Monti
  287. Jacoba van den Brande
  288. Anna van der Horst
  289. Suzanna Catharina Vijgh
  290. Catharina Hendrina Buschman
  291. Anna Catrina Snijder
  292. Maria van Heyst
  293. Baudina Stinstra
  294. Agnes Maria Clifford
  295. Hester Wilhelmina Callenburgh Baartmans
  296. Elisabeth Charlotte Elikink
  297. Rosette Anselme
  298. Maria Bosch
  299. Carolina Wilhelmina van Haren
  300. Johanna Merckx
  301. Isabelle Claire Stassinon
  302. Anna Davia
  303. Maria Margaretha La Fargue - en
  304. Cornelia Muys
  305. Maria van Schie
  306. Maria Louiza Griethuizen
  307. Marijtje van Hove
  308. Louise-Frederique Schreuder
  309. Anne Charlotte Didier de Boncour
  310. Adelheid Amalia von Schmettau
  311. Victoria Hedwig Caroline van Anhalt
  312. Trijntje Alberts
  313. Anna Cornelia Mollerus
  314. Sara Johanna de Beer
  315. Catharina Egges
  316. Margriet van Haeften
  317. Anna Smitshuizen
  318. Jakoba Wouters
  319. Barbara Maria van Lier
  320. Maria Elizabeth Schreuder
  321. Maria Elisabeth de Bruyn
  322. Johanna Susanna van der Stel
  323. Johanna Jacoba van Beaumont
  324. Bartha Maria van Crimpen
  325. Maria Elisabeth Messemaeckers
  326. Johanna Elisabeth Swaving - en
  327. Adriana van Overstraten
  328. Aagje Klaasdr.
  329. Maria van Zuylekom
  330. Jacoba Adriana Busken
  331. Rosetta Salomon Swaab
  332. Maria van Spanje(n)
  333. Anna Catharina Brinkman
  334. Maria-Lambertine Coclers
  335. Antonia Ockerse - en
  336. Magdalena Antoinette van Schinne
  337. Johanna Elisabeth Helmcke
  338. Catharina Rebecca
  339. Catharina Johanna Koek
  340. Johanna Catharina Schubert
  341. Catharina Heybeek
  342. Helena Snoek
  343. Henriette Amelie de Nerha
  344. Adriana Christina Hoevenaar, mogelijk identiek aan Christina Hoevenaar
  345. Cornelia Lubertina van der Weyde
  346. Anna Maria Ebeling
  347. Catharina Allegonda van Lier
  348. Johanna Magdalena Lindeman
  349. Amma Alida de Frey
  350. Angelina Catharina Valentijn
  351. Anna Catharina Brouwer
  352. Sophia Wilhelmina Evans
  353. Christina Reinira van Reede
  354. Adriana van Rijswijk
  355. Cornelia Catharina Hodshon
  356. Maria Catharina van Dooren
  357. Mme. Wyttenbach
  358. Helena Judith Hilverdink
  359. Elselina Versfelt
  360. Barbera van Meerten-Schilperoort
  361. Catharina Brouwer
  362. Anna Maria Snoek
  363. Gerbranda Catharina Rivier
  364. Froukje Herbig
  365. Jacobus Philippus Vermeijl
  366. Henrietta Geertruij Knip
  367. Elisabeth van Elten
  368. Petronella van Woensel
  369. Louis Sibilla Bilderdijk
  370. Johanna Cornelia Bingley
  371. Geertruida Jacoba Hilverdink
  372. Adelheid Geertruid Kleyn
  373. Johanna Anthonia Lammers
  374. Fenna Mastenbroek
  375. Eelkje Poppes
  376. Christina Gerarda Enschede - en
  377. Francina Gunningh Sloet
  378. Gertrude van den Bergh
  379. Christina Josepha Schmetterling
  380. Hendrica Leurs
  381. Constance van der Brugghen van Croy
  382. Genoveva Johanna Naas
  383. Jacoba Johanna Peltenburg
  384. Njonja van Gent
  385. Frederica Camper
  386. Trijntje Johannes Reidinga
  387. Margaretha Dedel
  388. Johanna Aleida Budde
  389. Anna Petronella Westerman
  390. Vrouw Waltman
  391. Louiza Johanna Majofski
  392. Anna Lohr
  393. Josina Roorda van Eysinga
  394. Margaretha Maria Snouck van Loosen
  395. Rudolphina Swanida Wildrik
  396. Clasine Josephine van Brussel
  397. Anna Buchner
  398. Mina Costerman
  399. Christina Elisabeth da Silva
  400. Johanna Sara Koning
  401. Maria Francisca Bia
  402. Anna Henrietta Swellengrebel
  403. Anna Majofski
  404. Elisabeth Johanna Hasebroek
  405. Maria Anna van Hasselt-Barth
  406. Pauline Maillot
  407. Angeline Sax
  408. Pieternella Barracaud
  409. Albertine Elisabeth Rijfkogel
  410. Catharina Kalfe
  411. Adelheid Solger
  412. Johanna Jacoba Heijse
  413. Rosina Bia
  414. Wilhelmina Gerretje Sablairolles
  415. Johanna Martens
  416. Alida Koning
  417. Henriette Maria Langelaan
  418. Suzanne Maria Boeseken
  419. Jacoba van Heijningen
  420. Aukje Kranenburg
  421. Rosa van Os
  422. Mijnoldina Boeseken
  423. Christina Petronella Stevens
  424. Albertine Kehrer
  425. Maria Elisabeth Hille
  426. Anna Amalia Bergendahl
  427. Suzanne Nanette Sablairolles
  428. Johanna Magdalena Graver
  429. Henrietta Louisa Koenen
  430. Jeanne Leenders
  431. Pietronella Baltus
  432. Lina Weller
  433. Elisabeth Hendrina Bax
  434. Anna Ampt
  435. Antje Ball
  436. Wilhelmina Engelman
  437. Estella Hertzveld
  438. Elisa Adelaide Haighton
  439. Virginia Dementricia
  440. Johanna Wilhelmina Gips
  441. Odilia Anna Corver
  442. Jacoba Cornelia Singels
  443. Sophie van Gijtenbeek
  444. Cornelie Lijdie Huygens
  445. Catharina Alberdingk Thijm
  446. Geertruida Romelingh
  447. Anna Catharina Manden
  448. Elisabeth Margaretha Rogge
  449. Rinskje Visscher
  450. Hermine Moquette
  451. Martina Diederika Wittop
  452. Johanna Aleida Nijland
  453. Emilie Josephine Belinfante
  454. Adya Dutilh
  455. Cornelia Johanna Wannee
  456. Suzanne Ignatia Von Wolzogen Kuhr
  457. Meta Kehrer
  458. Ella Henriette Tamminga
  459. Magda Stomps
  460. Adriana Wilhelmina de Iongh

1001 vrouwen - aan te vullen artikelen[bewerken]

Degenen met rode links zouden al wel een pagina moeten hebben, uitzoeken!

  1. Plectrudis
  2. Hildegard van Vlaanderen
  3. Liutgardis van Hamaland
  4. Petronilla van Saksen
  5. Sophia van Rheineck
  6. Aleid van Kleef
  7. Machteld van Brabant
  8. Elisabeth van Brunswijk
  9. Maria van Souburg
  10. Elisabeth van Engeland
  11. Johanna van Valois
  12. Bertha van Heukelom
  13. Catharina van Durbuy
  14. Mechteld van Gelre
  15. Catharina van Beieren
  16. Salome Sticken
  17. Margaretha van Bourgondië
  18. Katharina van Naaldwijk
  19. Isabella van Portugal
  20. Odilia van Nassau - d:Q19802246
  21. Catharina van Kleef
  22. Wendelmoet Claesdochter
  23. Elisabeth Wandscherer
  24. Agnes van Leeuwenberch
  25. Margaretha Coppier
  26. Sabina van Beieren - Sabina van Palts-Simmern
  27. Anna van Egmond (1504-1574) - d:Q19853434
  28. Maria van Nassau
  29. Catharina van Nassau
  30. Maria Christina van Egmont
  31. Anna van Oranje = Anna van Nassau (1563-1588)?
  32. Louise Juliana van Nassau
  33. Elisabeth Maria van Oranje = Elisabeth van Nassau (1577-1642)?
  34. Catharina Belgica van Oranje
  35. Flandrina van Oranje
  36. Charlotte Brabantina van Oranje
  37. Emilia Secunda Antwerpiana van Oranje
  38. Maria van Reigersberch
  39. Sophie Hedwig van Brunswijk-Wolfenbuttel
  40. Elsken Joosten
  41. Maria Heyns
  42. Geertruydt Roghman
  43. Margaretha van Godewijck
  44. Agneta Deutz
  45. Albertine Agnes van Oranje
  46. Wendela Bicker
  47. Catharina Oostfries
  48. Magdalena Roghman
  49. Henriette Catharina van Oranje
  50. Maria van Oranje = Maria van Nassau (1556-1616)
  51. Aleijda Wolfsen
  52. Aal de Dragonder
  53. Maria Schalcken
  54. Anna Maria de Koker
  55. Isabella Correa
  56. Elisabeth van der Woude
  57. Sophia Holt
  58. Cornelia van Marle
  59. Henriette Amalia van Anhalt-Dessau
  60. Dorothea Maria Graff
  61. Maria de Wilde
  62. Antonina Houbraken
  63. Kynke Lenige - Cynthia Lenige
  64. Johanna Cornelia Wattier
  65. Louis van Oranje-Nassau
  66. Maria Geertruida Snabilie
  67. Anna Maria Moens
  68. Maria Margaretha van Os
  69. Francijntje de Boer
  70. Polly Cuninghame
  71. Engeltje van der Vlies
  72. Petronella Muns
  73. Maria Geertruida Barbiers
  74. Jacoba Maria Majofski
  75. Louise van Pruisen
  76. Dorothea Petronella Beets = Dora Beets
  77. Jurjentje Aukes Rauwerda
  78. Christina Petronella Schotel - Christina Schotel
  79. Anna van Sandick
  80. Betsy Perk
  81. Mariane Catharine van Hogendorp = Mariane van Hogendorp
  82. Agneta van Marken-Matthes = Agneta Matthes
  83. Mathilde Wibaut-Berdenis van Berlekom
  84. Cornelia Catharina de Lange - d:Q2530865
  85. Johanna Berhardina Bokhorst
  86. Wilhelmina Cornelia Drupsteen - Wilhelmina Drupsteen
  87. Fie Carelsen
  88. Beb Vuyk
  89. Mechtelt toe Boecop

Vrouwen uit de Middeleeuwen en de Renaissance[bewerken]

  1. Othelhildis van Saksen
  2. Sophia van Formbach
  3. Geertruid van Northeim
  4. Aleid van Gelre
  5. Ada de Warenne
  6. Mathilde van Saffenburg
  7. Garsende van Maine
  8. Eleonora van Baffia
  9. Beatrix van Montgascon
  10. Gundola van Gent
  11. Philippa van Melun
  12. Maria Margaretha van Zevenbergen
  13. Margaretha van Horne Vrouwe van Montigny-En-Ostervent
  14. Hedwig Van Namen
  15. Bonne van Abbeville
  16. Johanna van la Trémouille
  17. Margaretha van Rouveroy
  18. Maria Petronella van Vianen
  19. Maria van Glymes
  20. Isabella van Glymes
  21. Johanna van Glymes
  22. Kathelijne van Glymes
  23. Antoinette van Rambures
  24. Adriana van Brimeu
  25. Charlotte de Chateaubriand
  26. Jacqueline van Croÿ


Feminisme[bewerken]

Eerste feministische golf[bewerken]

Tweede feministische golf[bewerken]

Medische wetenschap: abortus + anticonceptie + gezondheid + seksualiteit[bewerken]

  1. Abortusstrijd
  2. Baas in eigen buik is nu redirect naar Dolle Mina
  3. Vrouwen tegen seksueel geweld
  4. VIDO (vrouwen in de overgang)
  5. Vrouw Beslis
  6. Our Bodies, Ourselves - d:Q7110565. In NL Je Lichaam, Je Leven?

Economie: arbeid + machtsverhoudingen + sociale zekerheid + belastingen[bewerken]

  1. Arbeid / Associatie Herverdeling Betaalde en Onbetaalde Arbeid
  2. Breed Platform Vrouwen voor Economische Zelfstandigheid
  3. Landelijk steunpunt vrouw en werk
  4. 25-urige werkweek
  5. 5-urige werkdag
  6. betaalde arbeid
  7. Optilon staking

Politiek: overheid + actiegroepen + kiesrecht[bewerken]

  1. Decennium van de Vrouw , VN, (1975-1985) / Jaar van de vrouw (1975)
  2. Sociale Atlas van de Vrouw (1977)
  3. Politieke scholingscursussen / Politieke vrouwengroepen (vrouwen in de VVD, CDA etc.)/Politiek Vrouwen Overleg (PVO)
  4. Emancipatiekommissie / Emancipatieraad / DCE (Directie Coördinatie Emancipatiebeleid) / Emancipatiemonitor SCP
  5. politiek vrouwen overleg / Vrouwenpartij / Vrouwenpraatgroepen
  6. wet gelijk loon

Maatschappij: actiegroepen + bewegingen + volkshuisvesting[bewerken]

  1. Feministisch-socialistische beweging / fem-soc groepen
  2. Vrouwenbelangen / VVAO / FNV-vrouwen, nvb
  3. Wilpf
  4. Stichting vrouwen en bouwen / VAC - vrouwenadvies commissie
  5. Politiek lesbianisme - d:Q2045578
  6. Seperatistisch feminisme - d:Q600591 link Andere Tijden
  7. Lesbisch feminisme - d:Q18299

Kunsten: Literatuur + muziek + film enz. en Media[bewerken]

  1. Feministische Boekhandels / Feministische bladen zoals - aan te vullen Katijf, Serpentine, 1978-1984, Crysallis / Cinemien / De Vrouwenkrant / Stichting Vrouw & Media
  2. Liever lesbisch
  3. Vrouwenfestivals
  4. Wilhelmina Druckerprijs
  5. tentoonstelling Feministische Kunst Internationaal (1979, De Appel, Amsterdam)
  6. The Feminine Mystique (wikidata) van Betty Friedan

Onderwijs: acties + vorming + kinderopvang[bewerken]

  1. Marie, word wijzer!
  2. Ot en hoe zit het nu met Sien, fem. Programma (rtv)
  3. Tijd voor School (brede actiegroep)
  4. Vrouwenvakschool
  5. VOS-cursussen
  6. Werkgemeenschap Kindercentra Nederland (WKN)
  7. STEO (Stimuleringsgroep Emancipatie-onderzoek)
  8. VBEO, voorl. Begeleidingsgroep voor emancipatie-onderzoek (1979)
  9. Vereniging voor Gendergeschiedenis (VVG)
  10. Kresjes

Recht: gelijkheidsbeginsel + discriminatie + wetgeving[bewerken]

  1. Komité Vrouwen en Familierecht
  2. Proefprocessenfonds Rechtenvrouw
  3. Stichting rechtenvrouw
  4. ADW (anti-discriminatie wetgeving)
  5. Vrouw-en-geloof beweging

Derde feministische golf[bewerken]

  1. Anarchafeminisme, vergelijk w:en:Anarcha-feminism,
  2. Cultureel feminisme, Feministische geografie,
  3. Radicaal-feminisme, vergelijk w:en:Radical feminism. (Opmerking Gebruiker:Josq naar Overleg:Feminisme#Aandachtspunten)
  4. De Bonte Was vergelijk website radicaalfeminisme.nl

Feministes[bewerken]

  1. Hoeda Sjaarawi (en|fr)
  2. Zainah Anwar (Sisters in Islam)
  3. Valentine Moghadam Gender Equality and Development Section (Division of human rights and fight against discrimination) van de UNESCO.
  4. Asra Nomani
  5. Shamima Shaikh
  6. Nadia Yassine (Al Adl wal Ihssan)
  7. Maryam Rajavi (Mujahedin-e Khalq)
  8. Jane Anger (en)
  9. bell hooks (en)
  10. Oyèrónkẹ́ Oyěwùmí (en)
  11. Sarojini Sahoo (en)
  12. Leora Tanenbaum (en)
  13. Christina Hoff Sommers (en)
  14. Ariel Levy (en)
  15. Rosika Schwimmer(en)


Andere onderwerpen[bewerken]

Algemeen[bewerken]

  1. Abortuskliniek is op dit moment een doorverwijzing naar abortus, daarom geen rode link
  2. Vrouwelijke waarden
  3. Vrouwencafé's
  4. Vrouwen in de krijgsmacht w:en:Women in the military
  5. Vrouwenthesaurus
  6. Vrouwen Vredesgang - v.a. 18 mei 1934 jaarlijkse stille tocht
  7. ZMV Zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen

Boeken en tijdschriften[bewerken]

Er wordt gewerkt aan een lijst Feministische literatuur. Momenteel is deze erg gericht op met name de Angelsaksische landen; het overzicht heeft dringend feministische boeken en auteurs uit het Nederlandstalige taalgebied nodig (16e eeuw tot nu).

  1. Heren van thee (roman) - Hella Haasse
  2. Woman in the nineteenth century - Margaret Fuller
  3. The female eunuch/De vrouw als eunuch - Germaine Greer
  4. De schaamte voorbij - Anja Meulenbelt
  5. The beauty myth /De zoete leugen, of De mythe van de schoonheid - Naomi Wolf
  6. De derde feministische golf - Dirk Verhofstadt
  7. F*ck die onzekerheid - Vreneli Stadelmaier
  8. De Hollandsche Lelie - tienerblad (eind 19e eeuw)
  9. Ons Plattelandsleven - maandblad van het CPB
  10. De Ploeger - tijdschrift van Nederlandsche Bond voor Vrouwenkiesrecht
  11. Onze Roeping - tijdschrift Arbeid Adelt
  12. Maandblad der Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding later Onze Kleeding - van de Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding
  13. Vrouwen, van Godin tot Slavin - Auteur Ugo Janssens. Historisch boek over de positie van de vrouw door de eeuwen heen waarin ze zowel verguisd als vereerd werd.
  14. Serpentine - feministisch tijdschrift

Daarnaast ontbreken veel tijdschriften die voornamelijk op vrouwen zijn gericht, zoals:

  1. Santé (Zie http://www.sante.nl/)

Overig

  1. Vrouwenboekhandel - Dit fenomeen was vooral belangrijk tijdens de jaren 70 en 80, nu zijn er nog een paar vrouwenboekhandels in Nederland

Dagelijks leven[bewerken]

  1. Haaknaald (vgl. Eng. Crochet hook)

Instellingen, verenigingen, bewegingen[bewerken]

  1. Informatie- en Documentatiecentrum voor de Vrouwenbeweging
  2. FNV Vrouwenbond
  3. Vrouwenbureau Berlijn?
  4. E-Quality (doorlink naar Atria, kennisinstituut voor emancipatie en vrouwengeschiedenis vandaar blauwe link
  5. Landelijke Vereniging van Alleenstaande Arabische Vrouwen/LVAAV
  6. Christelijke Plattelandsvrouwenbond /CPB (dp!)
  7. Nederlandse Christen Vrouwenbond/NCVB (dp!)
  8. Vrouwen door Vrouwen
  9. Passage (vereniging)
  10. Bond van Nederlandsche Vrouwen in Groot-Brittannië - WO2
  11. Vereeniging tot Vorming van een Studiefonds van Vrouwelijke Inlandsche Artsen
  12. Federatie van R.K. Vereenigingen ter Bescherming van Meisjes in Nederland
  13. Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Jonge Meisjes 'Union'
  14. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, na fusie met Nationale Vrouwenraad van Nederland en Nederlands Vrouwen Comité nu Nederlandse Vrouwen Raad
  15. Nederlandsche Bond van Vrouwelijke Automobilisten
  16. Hollandsch-Vlaamsche Vrouwenbond
  17. LOVA Netwerk (Landelijk Overleg Vrouwenstudies Amsterdam/Netherlands Association for Gender Studies and Feminist Anthropology)
  18. Nederlandse Bond van Sociaal-Democratische Vrouwenclubs - gelieerd aan maar zelfstandig van de SDAP
  19. Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap
  20. Mannenbond voor Vrouwenkiesrecht
  21. De Neutrale (Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht)
  22. SlutWalk (wikidata)

Kiesrecht[bewerken]

  1. Passief kiesrecht vrouwen, politieke participatie van vrouwen
  2. Vrouwenkiesrecht uit te breiden?


Vrouwenprijzen[bewerken]

  1. Aletta van Nu Prijs, in 2010 gewonnen door Laamia Elyounoussi en Yesim Candan; in 2012 gewonnen door Shirin Musa (relevant genoeg na slechts twee uitreikingen?)
  2. Courbois-Parel, zie Kitty Courbois#Courbois-Parel
  3. Helena Rubinstein-prijs, zie Helena Rubinstein#Helena Rubinstein-prijs
  4. Hilda van Suylenburg prijs, zie Hilda van Suylenburg#Hilda van Suylenburg prijs
  5. Johanna W.A. Naberprijs, zie Johanna Naber#Johanna W.A. Naberprijs
  6. Liese Prokop-vrouwenprijs, zie Liese Prokop#Liese Prokop-vrouwenprijs (de)
  7. Maria Tesselschadeprijs, zie Maria Tesselschade Roemers Visscher en Tesselschade-Arbeid Adelt
  8. Wilhelmina Druckerprijs (1971-1974), zie Wilhelmina Drucker[6]
  9. Vrouw in de Media Award, in 2009 begonnen als Vrouwen in de Media Award en vanaf 2012 onder de huidige naam. In 2014 en 2015 gewonnen door Wanda de Kanter. In 2016 door Dafne Schippers

Ontdekkingsreizigers[bewerken]

  1. Harriet Chalmers Adams
  2. Florence Baker (=doorverwijzing naar haar echtgenoot, vandaar blauwe link)
  3. Isabella Bird
  4. Octavie Coudreau
  5. Jane Dieulafoy
  6. Jane Franklin
  7. Rose de Freycinet
  8. Marie-Anne de Gaboury
  9. Mina Berson Hubbard
  10. Sarah Marquis
  11. Wasfia Nazreen
  12. Josephine Diebitsch Peary
  13. May French Sheldon
  14. Annie Royle Taylor
  15. Aloha Wanderwell
  16. Anne Blunt
  17. Fanny Bullock Workman

Godinnen, heiligen[bewerken]

  1. Proserpina (en - wikidata)
  2. Atë (en - wikidata)
  3. Rabia Basri (en - wikidata)
  4. Taygete (en - wikidata)
  5. Izanami (en - wikidata) Vrouwelijke helft van een Japans godenpaar; in meeste talen heeft ze een eigen lemma, maar in nlwiki wordt ze enkel vermeld in het lemma over het paar, vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET)
  6. Nephele (nimf) (en - wikidata)
  7. Mary of Jesus de León y Delgado (en - wikidata)
  8. Libya (mythologie) (en - wikidata)
  9. Aerope (en - wikidata)
  10. Pyrrha (en - wikidata) (Griekse mythologische figuur die in meeste talen een eigen lemma heeft. In nlwiki wordt ze enkel vermeld als 'deel van een echtpaar', vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET))
  11. Omphale (mythologie) (en - wikidata)
  12. Phryne (en - wikidata)
  13. Telephassa (en - wikidata)
  14. Amymone (en - wikidata)
  15. Meretseger (godin) (en - wikidata)

Zakenvrouwen[bewerken]

  1. De nog rode links uit Zakenvrouw van het jaar
  2. Tory Burch - bedrijf met "luxueuze producten"
  3. Sara Blakely - bedenkster van Spanx
  4. Debbie Sterling - GoldieBlox: constructiespeelgoed voor vrouwen
  5. Mosunmola ‘Mo’ Abudu - voorzitter en CEO van het Nigeriaanse televisienetwerk EbonyLife TV
  6. Emily Woods - richtte samen met Andrew Foote "Emily Sanivation" op
  7. Sarah Kauss - bedacht S’well: herbruikbare waterflesjes
  8. Laura Dangermond - co-founder van ESRI
  9. Anne Wojcicki - oprichtster 23andMe
  10. Sue McCloskey - runt samen met haar man Fair Oaks Farms
  11. Jennifer Foyle - baas bij Aerie]
  12. Judy Faulkner - richtte in 1979 "Judy Epic Systems" op: een bedrijf dat medische gegevens toegankelijk maakt voor ziekenhuizen en artsen
  13. Diane Hoskins - CEO bij Gensler
  14. Kit Crawford - producent in energierepen
  15. Shannon May - richtte samen met haar man "Bridge International Academies" op
  16. Rose Marcario - CEO Amerikaans kledingmerk Patagonia
  17. Kristin Richmond - CEO Revolution Foods
  18. Kirsten Tobey - Chief Impact Officer Revolution Foods
  19. Kim Jordan - richtte 25 jaar geleden bierbrouwerij New Belgium Brewing Company op
  20. Saska Aalbers, lid bestuur VNO-NCW
  21. Colette Alma-Zeestraten, lid bestuur VNO-NCW
  22. Conny Braams, lid bestuur VNO-NCW
  23. Lotte de Bruijn, lid bestuur VNO-NCW
  24. Desirée Curfs, lid bestuur VNO-NCW
  25. Lieve Declercq, lid bestuur VNO-NCW
  26. Ally Derks, oprichtster van IDFA in 1988 en sindsdien directrice van het festival. Winnares Pioneer Award[7]
  27. Suzanne van Dommelen-Bruins, lid bestuur VNO-NCW
  28. Romana Engeman, lid bestuur VNO-NCW
  29. Marjan van Loon, directeur Shell en lid bestuur VNO-NCW
  30. Maaike van den Maagdenberg, lid bestuur VNO-NCW
  31. Tjarda Molenaar, lid bestuur VNO-NCW
  32. Jeannine Peek-Vissers, lid bestuur VNO-NCW
  33. Tessa Ruijgrok, lid bestuur VNO-NCW
  34. Titia Siertsema, lid bestuur VNO-NCW
  35. Paulette Timmerman-Gerritzen, lid bestuur VNO-NCW
  36. Truus Valkering, lid bestuur VNO-NCW
  37. Gerda Verhaar Eeuwijk, lid bestuur VNO-NCW
  38. Hannie Zweverink-Bosch, lid bestuur VNO-NCW

Koninginnen[bewerken]

Van: Lijst van Egyptische koninginnen'

  1. Neferetnebti, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  2. Repitnoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  3. Meresanch IV, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  4. Choeit I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  5. Chenoet I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  6. Nebet, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  7. Nimaathapi II, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  8. Nebtinoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  9. Sesjesjet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  10. Choeit, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  11. Oeret-Yamtes, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  12. Anchensenpepi I, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  13. Noeboenet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  14. Meritites IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  15. Nenekinti, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  16. Mehaa, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  17. Nedjeftet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  18. Neith, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  19. Anchensenpepi III, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  20. Anchensenpepi IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  21. Oedjebten, Egyptische koningin, 6e Dynastie.

Diversen[bewerken]

  1. Josina van Loewenstein, Gravin met opvallend grafmonument[8]
  2. Ilham Mestour, Haarstyliste, o.a. bekend van televisieprogramma Next Hair Guru[9]
  3. Denise René (de) Frans kunsthandelaar -
  4. Mirjam de Blécourt en/of methode-De Blécourt, advocate[10]
  5. Cora Emens, sekscoach, winnares Petra Joy Awards 2009, oprichtster Seks Academy, presentatrice Spuiten en Slikken
  6. Amanda Knox (d:Q4739665) Op het moment in het nieuws en populair op de en:wp
  7. Baba Vanga (en:Baba Vanga - wikidata) - 40
  8. Anna Chapman (en:Anna Chapman - wikidata) - 28
  9. Libuše (en:Libuše - wikidata) - 28
  10. Snegurochka (en:Snegurochka - wikidata) - 28
  11. Mahidevran Sultan (en:Mahidevran Sultan - wikidata) - 27
  12. Jasmila Žbanić (en:Jasmila Žbanić - wikidata) - 27
  13. Margarete Schütte-Lihotzky (en:Margarete Schütte-Lihotzky), architect
  14. Diana Budisavljević(en:Diana Budisavljević), Oostenrijkse verzetsheld


Lesbische (en biseksuele) onderwerpen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Wikipedia:Wikiproject/LHBT/Onderwerpen

Te verbeteren/aan te vulllen artikelen[bewerken]

  1. Emily Claes [26]
  2. Françoise Collin
  3. Koto (en)
  4. Gelijke beloning
  5. Dorothy Eady

Artikelen van/over vrouwen die op verwijderingslijst staan of waar om verbetering wordt gevraagd[bewerken]

  1. Marilyn French
  2. Mary Daly

Nuttige literatuur[bewerken]

RESULTATEN: Aangemaakte artikelen / Aangevulde artikelen[bewerken]

Heb je een artikel uit de 'rode' lijst op deze pagina geschreven? Verwijder het dan van de lijst en plaats de link in deze lijst op Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Resultaten. Zo kunnen we de resultaten bijhouden en tellen.