Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Gewenste artikelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Deze lijst is onderdeel van het Wikiproject Gendergap.
We Can Edit.jpg

Help mee om zoveel mogelijk ‘vrouwelijke’ onderwerpen te beschrijven op Wikipedia! Artikelen die in de onderstaande lijsten rood zijn, zijn nog niet geschreven. Samen maken we de lijst korter. Schrijf je mee?


Inhoud

Vrouwen naar beroep[bewerken]

Wetenschappers[bewerken]

  1. Joan Clarke (en:Joan Clarke)
  2. Camille Paglia (en)
  3. Margaret Chan (en - wikidata)
  4. Margaret Mahler (en:Margaret Mahler)
  5. Anna Stecksén (en:Anna Stecksén)
  6. Janaki Ammal (en:Janaki Ammal)
  7. Matilde Bensaúde (en:Matilde Bensaúde)
  8. Agnes Quirk (en:Agnes Quirk)
  9. Concepción Aleixandre Ballester (en:Concepción Aleixandre Ballester)
  10. Mary Taylor Slow (en:Mary Taylor Slow)
  11. Gudrun Ruud (en:Gudrun Ruud)
  12. Vida Latham (en:Vida Latham)
  13. Elaine Le Breton (en:Elaine Le Breton)
  14. Marcelle Werbrouck (en:Marcelle Werbrouck)
  15. Ethel Irene McLennan (en:Ethel Irene McLennan)
  16. Marie Lebour (en:Marie Lebour)
  17. Mary Dilys Glynne (en:Mary Dilys Glynne)
  18. Ana Belén Elgoyhen (en:Ana Belén Elgoyhen)
  19. Anne B. Newman (en:Anne B. Newman)
  20. Asima Chatterjee (en:Asima Chatterjee)
  21. Betty Diamond (en:Betty Diamond)
  22. C. Louise Thijssen-Schoute
  23. Carmen Vela (en:Carmen Vela)
  24. Catherine A. Lozupone (en:Catherine A. Lozupone)
  25. Catherine Feuillet (en:Catherine Feuillet)
  26. Catherine Hickson (en:Catherine Hickson)
  27. Cecile La Grenade (en:Cecile La Grenade)
  28. Celia Sánchez-Ramos (en:Celia Sánchez-Ramos)
  29. Christine Dranzoa (en:Christine Dranzoa)
  30. Christine Jasch (en:Christine Jasch)
  31. Deepika Kurup (en:Deepika Kurup)
  32. Dorath Pinto Uchôa (en:Dorath Pinto Uchôa)
  33. Dorothy Hansine Andersen (en:Dorothy Hansine Andersen)
  34. Eleanor R. Adair (en:Eleanor R. Adair)
  35. Elena Ramírez Parra (en:Elena Ramírez Parra)
  36. Ellen Stofan (en:Ellen Stofan)
  37. Emma Hwang (en:Emma Hwang)
  38. Gloria Lim (en:Gloria Lim)
  39. Grace Eldering (en:Grace Eldering)
  40. Helen Megaw (en:Helen Megaw)
  41. Ingeborg Hochmair (en:Ingeborg Hochmair)
  42. Isabella Karle (en:Isabella Karle)
  43. Jane B. Reece (en:Jane B. Reece)
  44. Janine Benyus (en:Janine Benyus)
  45. Jasminka Domaš (en:Jasminka Domaš)
  46. Jeannette E. Brown (en:Jeannette E. Brown)
  47. Joan Curran (en:Joan Curran)
  48. Josefina Castellví i Piulachs (en:Josefina Castellví i Piulachs)
  49. Julieta Kirkwood (en:Julieta Kirkwood)
  50. Kakani Katija Young (en:Kakani Katija Young)
  51. Katharine Bartlett (en:Katharine Bartlett)
  52. Katharine Hayhoe (en:Katharine Hayhoe)
  53. Katherine Belov (en:Katherine Belov)
  54. Katsuko Saruhashi (en:Katsuko Saruhashi)
  55. Lissette Martinez (en:Lissette Martinez)
  56. Lydia Yu-Jose (en:Lydia Yu-Jose)
  57. Maharani Chakravorty (en:Maharani Chakravorty)
  58. Marcia Neugebauer (en:Marcia Neugebauer)
  59. Mariangela Lisanti (en:Mariangela Lisanti)
  60. Marvalee Wake (en:Marvalee Wake)
  61. Maya Burhanpurkar (en:Maya Burhanpurkar)
  62. Mayly Sánchez (en:Mayly Sánchez)
  63. Miriam Rodon-Naveira (en:Miriam Rodon-Naveira)
  64. Moira Dunbar (en:Moira Dunbar)
  65. Naomi McClure-Griffiths (en:Naomi McClure-Griffiths)
  66. Nermin Gozukirmizi (en:Nermin Gozukirmizi)
  67. Nesrin Nas (en:Nesrin Nas)
  68. Nguyet Anh Duong (en:Nguyet Anh Duong)
  69. Nitza Margarita Cintron (en:Nitza Margarita Cintron)
  70. Patricia Bergquist (en:Patricia Bergquist)
  71. Pratiwi Sudarmono (en:Pratiwi Sudarmono)
  72. Rajani A. Bhisey (en:Rajani A. Bhisey)
  73. Rajeshwari Chatterjee (en:Rajeshwari Chatterjee)
  74. Rosa García García (en:Rosa García García)
  75. Rose Marie Pangborn (en:Rose Marie Pangborn)
  76. Rosemary Joyce (en:Rosemary Joyce)
  77. Ruth Schmidt (en:Ruth Schmidt)
  78. Samantha Mohr (en:Samantha Mohr)
  79. Samira Moussa (en:Samira Moussa)
  80. Sema Sgaier (en:Sema Sgaier)
  81. Sossina M. Haile (en:Sossina M. Haile)
  82. Soumya Swaminathan (en:Soumya Swaminathan)
  83. Sudha Bhattacharya (en:Sudha Bhattacharya)
  84. Sunetra Gupta (en:Sunetra Gupta)
  85. Suzanne Leclercq (en:Suzanne Leclercq)
  86. Sylvia Edlund (en:Sylvia Edlund)
  87. Tessy Thomas (en:Tessy Thomas)
  88. Tina Malti (en:Tina Malti)
  89. Vyda Ragulskienė (en:Vyda Ragulskienė)
  90. Walborg Thorsell (en:Walborg Thorsell)
  91. Yajaira Sierra Sastre (en:Yajaira Sierra Sastre)
  92. Zeng Fanyi (en:Zeng Fanyi)
  93. Irina Veretennicoff Belgische fysica (en)
  94. Florentina Mosora Roemeens-Belgische biologe (en)
  95. Elisa Caroline Bommer Belgische botaniste (en)
  96. Suzanne Leclercq Belgische paleobotaniste (en)
  97. Sylvia Ratnasamy Belgisch-Indische computerwetenschapper ([1] en)
  98. Marianne Mareschal Belgische geofysica ([2] fr)
  99. Bernadette Bawin Belgische sociologe ([3] fr)
  100. Lucie Olbrechts-Tyteca Belgische sociologe (fr en)
  101. Rosabeth Moss Kanter Amerikaanse professor in bedrijfsmanagement, opgenomen in Knack's 30 sterke vrouwen ([w:fr:Rosabeth_Moss_Kanter fr] en)
  102. Susan Love Amerikaanse chirurge ook opgenomen in hogergenoemde Knack-lijst (en)
  103. Ruth Benedict (en:Ruth Benedict - wikidata) - 35
  104. Carolyn S. Shoemaker (en:Carolyn S. Shoemaker - wikidata) - 29
  105. Eileen Power, Britse historica
  106. Marie Jahoda (en:Marie Jahoda), sociaal-psycholoog
  107. Olga Taussky-Todd (en:Olga Taussky-Todd), wiskundige
  108. Berta Karlik (en:Berta Karlik, natuurkundige
  109. Mary Wilkes (en:Mary Allen Wilkes)
  110. Gayatri Chakravorty Spivak (en - wikidata)
  111. Mildred Dresselhaus (en:Mildred Dresselhaus) - onlangs overleden Amerikaans natuurkundige, "queen of carbon science".

Hoogleraren[bewerken]

  1. Brenda Almond
  2. Trudy van Asperen
  3. Johanna Beitel
  4. Arianna Betti
  5. Caroline Bleeker
  6. Truuske de Bock
  7. Mieke Boon
  8. Erica van Boven, hoogleraar Letterkunde Open Universiteit Nederland
  9. Edith Brugmans
  10. Marjolein Caniëls, hoogleraar MST Open Universiteit Nederland
  11. Lizet Duyvendak, feministe, uhd aan de Open Universiteit Nederland en auteur
  12. Anneke Hooymans
  13. Myriam Hunink
  14. Sarah Hutton
  15. Inge Hutter
  16. Marie Huysman
  17. Hidé Ishiguro
  18. Yolande Jansen
  19. Marleen Janssen
  20. Elselijn Kingma
  21. Pauline Kleingeld
  22. Diedel Kornet
  23. Hanne van Lohuizen
  24. Katja Loos
  25. Marja van Luyn
  26. Cynthia Macdonald
  27. Anne Mackor
  28. Natasha Maurits
  29. Jeltje van der Meer
  30. Melinda Mills
  31. Mary S. Morgan (Engelse Wikipedia)
  32. Tineke Oldehinkel
  33. Jeanine Olsen
  34. Carla Rita Palmerino, hoogleraar Geschiedenis van de moderne filosofie aan de Radboud Universiteit Nijmegen en deeltijdhoogleraar Filosofie aan de Open Universiteit Nederland
  35. Paquita Perez Salgado, hoogleraar MST Open Universiteit Nederland
  36. Jeanne Peijnenburg
  37. Jeannette Pols
  38. Ingrid Robeyns
  39. Sabine Roeser
  40. Beate Roessler
  41. Martha Roggenkamp
  42. Catrien Santing
  43. Maartje Schermer
  44. Madeleine Claire Sergant
  45. Maureen Sie
  46. Marijke Spies
  47. Teresa Takken
  48. Dolly Verhoeven, hoogleraar Geschiedenis van Nijmegen en Geschiedenis van Gelderland aan de Radboud Universiteit Nijmegen
  49. Marian Verkerk
  50. Désirée Verweij
  51. Cornelia Johanna de Vogel
  52. Janneke Wesseling (1955), kunsthistorica en hoogleraar. Zie https://www.universiteitleiden.nl/en/staffmembers/janneke-wesseling
  53. Lies Wesseling, bijzonder hoogleraar en bekleder van de Opzij-leerstoel bij de Universiteit Maastricht. Zie ook https://www.maastrichtuniversity.nl/lies.wesseling
  54. Susan Wolf
  55. Ellen Laan Hoogleraar seksuologie + eredoctoraat in Leuven | aflevering van College Tour

Belgische hoogleraren[bewerken]

  1. Alice von Hildebrand - d:Q275370
  2. Julia Bastin - d:Q1711810
  3. Claire Préaux - d:Q2975111
  4. Émile Noulet - d:Q1337342
  5. Susanna Mildonian - d:Q1665301
  6. Marianne Bertrand - d:Q1805905
  7. Elsa Dehennin - d:Q1333412
  8. Gonda Aline Hector Van Steen - d:Q1536973
  9. Greta Moens-Haenen - d:Q1545947
  10. Madeleine Defrenne - d:Q1883255
  11. Firouzeh Nahavandi - d:Q3072912
  12. Bernadette Mérenne-Schoumaker - d:Q15407048
  13. Hilde De Ridder-Symoens - d:Q17279064
  14. Reine Meylaerts - d:Q18223044

Voormalige leden van de KNAW[bewerken]

  1. Simone van Riet (wikidata)
  2. Martha Muusses (wikidata)
  3. J.H. van Leeuwen Boomkamp (wikidata)
  4. Hanne van Lohuizen (wikidata)
  5. Frances Yates (wikidata)

Prijzen en leerstoelen[bewerken]

  1. ...

Artsen[bewerken]

  1. Madeleine Pelletier, arts en feminist
  2. Ruth Bleier neurofysioloog, activist en feminist
  3. Rebecca Cole de tweede Afro-Amerikaanse vrouwelijke arts in de VS
  4. Rita Sapiro Finkler endocrinoloog, gynaecoloog en kinderarts
  5. Anandi Gopal Joshi eerste vrouwelijke Indiase arts die in het Westen was opgeleid
  6. Patricia Robertson NASA-astronaut en arts
  7. Kazue Togasaki een van de eerste twee Japanse vrouwelijke artsen
  8. Jennie Kidd Trout, de eerste vrouwelijke arts in Canada
  9. Harriot Kezia Hunt arts, vrouwenactivist, leraar
  10. Elizabeth Reifsnyder opende het eerste vrouwenziekenhuis in Sjanghai
  11. Wanda de Kanter longarts, tweemaal (2015 en 2016) winnares Vrouw in de Media Award

Sterrenkunde[bewerken]

Lijst grotendeels afkomstig van "vrouwen in de sterrenkunde"

  1. Aglaonice, Griekse astronome (en), vergelijk Stories of Women Stargazers
  2. Elisabeth Hevelius of Catherina Elisabetha Koopman, Duits/Pools astronome (en), idem
  3. Maria Clara Eimmart (en), pinterest
  4. Mary Adela Blagg, Brits astronoom - (en)
  5. Catherine Wolfe Bruce, Amerikaans filantroop (gerelateerd aan de Brice Medal - (en)
  6. Catherine Cesarsky
  7. Agnes Mary Clerke, Iers astronoom - (en)
  8. France Anne Córdova, Amerikaans astrofysicist - (en)
  9. Leen Decin, verbonden aan UvA en KU Leuven (ontdekte waterdamp in koolstofster)
  10. Pascale Defraigne, Koninklijke Sterrenwacht België
  11. Véronique Dehant, Koninklijke Sterrenwacht België
  12. Sandra Faber, Amerikaans hoogleraar astronomie en astrofysica - (en)
  13. Williamina Fleming, Amerikaans astronoom - (en)
  14. Wendy L. Freedman, canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  15. Heidi B. Hammel, Amerikaans astronoom - (en)
  16. Eleanor F. Helin, Amerikaans astronoom - (en)
  17. Dorrit Hoffleit, Amerikaans astronoom - (en)
  18. Helen Sawyer Hogg, Amerikaans astronoom - (en)
  19. Wilhelmina Iwanowska, Pools astronoom - (en)
  20. Carole Jordan, Brits astrofysicist - (en)
  21. Dorothea Klumpke, Amerikaans astronoom - (en)
  22. Patricia Lampens, Koninklijke Sterrenwacht België
  23. Anne Lemaître, Belgisch wiskundige
  24. Nicolle-Reinne Lepaute, Frans wis- en sterrenkundige
  25. Rosaly Lopes, Braziliaans planetair geoloog - (en)
  26. Janet Akyüz Mattei, Turks-Amerikaans astronoom - (en)
  27. Linda A. Morabito, Canadees-Amerikaans astronoom - (en)
  28. Edith Alice Müller, Zwitsers astronoom - (en)
  29. Ruby Payne-Scott, Australisch radio-astonoom - (en)
  30. Mary Proctor, Amerikaans schrijver over astronomie - (en)
  31. Nancy Roman, Amerikaans astronoom - (en)
  32. Carolyn Shoemaker, Amerikaans astronoom - (en)
  33. Charlotte Moore Sitterly, Amerikaans astronoom - (en)
  34. Pelageya Shajn, Russisch astronoom - (en)
  35. Tamara Smirnova, Russisch astronoom - (en)
  36. Henrietta Hill Swope, Amerikaans astronoom - (en)
  37. Beatrice Tinsley, Nieuw-Zeelands astronoom - (en)
  38. Anne Underhill
  39. Griet C. Van de Steene
  40. Anne Sewell Young, Amerikaans astronoom - (en)
  41. Maria Zuber, Amerikaans astronoom - (en)

Lucht- en ruimtevaart[bewerken]

  1. Patricia Robertson (en:Patricia Robertson) - wikidata NASA-astronaut en arts

Andere astronauten en kandidaten: en:List of female astronauts#Other astronauts and astronaut candidates

Egyptologen[bewerken]

  1. Aleida Assmann (Q111115)
  2. Joann Fletcher (Q274473)
  3. Sarah Parcak (Q7422673)
  4. Hilda Petrie (Q1618182)
  5. Rosalind Moss (Q15130156)
  6. Christiane Ziegler (Q2061302)
  7. Mary Brodrick (||Q18715540)
  8. Elizabeth Thomas (Q519857)
  9. Kara Cooney (Q6367499)
  10. Guillemette Andreu (Q3120521)
  11. Barbara Adams (Q442750)
  12. Amelia Edwards (Q437356)

Archeologen[bewerken]

  1. Adela Breton (Q18608933)


Technologie/Informatica[bewerken]

  1. Gertrude Blanch (1897? - 1996) (en) leidt het Mathematical Tables Project (IT-bureau) tijdens de Tweede Wereldoorlog.
  2. Jean E. Sammet (en) (1928–), ontwikkelt de FORMAC programmertaal.
  3. Mary Allen Wilkes (en) was de eerste vrouw die een computer gebruikte in een privéwoning en de eerste ontwikkelaar van een operating system (LAP) voor de eerste minicomputer (LINC).
  4. Sister Mary Kenneth Keller {en) (1914?–1985) was de eerste Amerikaanse vrouw met een PhD in Computer Science.
  5. Margaret R. Fox (en) werd benoemd als voorzitter van het Office of Computer Information in 1966, een departement van het Institute for Computer Science and Technology of NBS tot 1975.
  6. Susan Nycum werkte aan computer security en computer law/intellectual property voor Datamation.
  7. Erna Schneider Hoover (en:Erna Schneider Hoover) is een Amerikaanse wiskundige die een computergestuurde telefooncentrale ontwikkelde dat het eerste moderne telecommunicatiemiddel.
  8. Adele Goldberg (en) (1945–), was een van de ontwerpers en ontwikkelaars van de Smalltalk taal.
  9. Karen Spärck Jones (en) (1935–2007) was een pionier van information retrieval en de verwerking van natuurlijke talen.
  10. Sandy Kurtzig (en) richtte ASK Computer Systems op, een van de eerste vroege Silicon Valley startups.
  11. Lynn Conway (1938–), leidde de "LSI Systems" groep, en was mede auteur van Introduction to VLSI Systems.
  12. Phyllis Fox werkte aan de PORT portable mathematical/numerical library.
  13. Sophie Wilson (?), ontwierp de Acorn Microcomputer.
  14. Carol Shaw (?), ontwierp en programmeerde voor Atari Corp. and Activision.
  15. Carla Meninsky (?), ontwierp en programmeerde verschillende Atari 2600 spellen zoals Dodge 'Em and Warlords.
  16. Lorinda Cherry werkte de aan de Writer's Workbench (wwb) voor Bell Labs.
  17. Janese Swanson (en anderen) ontwikkelde de eerste Carmen Sandiego spellen. Ze richte tevens Girl Tech op.
  18. Radia Perlman (1951–), was de ontwerper van het Spanning Tree Protocol.
  19. Irma Wyman (~1927–), was de eerste Honeywell CIO.
  20. Hannah Smith (auteur) was the "Girlie tipster" voor CRASH (magazine).
  21. Éva Tardos (1957–), ontving de Fulkerson Prize voor haar onderzoek en ontwerp van analysis of algorithms.
  22. Donna Dubinsky (1955–), CEO en medeoprichter van Palm, Inc., medeoprichter van Handspring, medeoprichter van Numenta.
  23. Jeannette Wing ontwikkelde het Liskov substitution principle. Liskov was de winnaar van de Turing Prize in 2008.
  24. Chris Wellens is de oprichter van InterWorking Labs, het eerste bedrijf voor het bouwen van netwerk test apparatuur.
  25. Sally Floyd (~1953–), is bekend van haar werk over Transmission Control Protocol.
  26. Xiaoyuan Tu (1967–), ontving de eerste ACM's Doctoral Dissertation Award.
  27. Anita Borg (1949–2003), is de oprichter van het Institute for Women and Technology (IWT).
  28. Deb Richardson is de oprichter van LinuxChix, een internationale organisatie voor vrouwen die Linux gebruiken en van personen die vrouwen helpen met informatica.
  29. Ellen Spertus behaalde een PhD in Electrical Engineering and Computer Science aan het MIT in 1998 met een merkwaardige thesis "ParaSite: Mining the structural information on the World-Wide Web."
  30. Jeri Ellsworth (1974–) was een autodidact computerchipontwerper onder andere van de C64 Direct-to-TV.
  31. Ruchi Sanghvi was de eerste vrouwelijke ingenieur bij Facebook.
  32. Maria Klawe (1951–) was de eerste vrouw als voorzitter van het Harvey Mudd College sinds de oprichting in 1955 en was voorzitter van de ACM van 2002 tot 2004.

Wikimedia[bewerken]

  1. Katherine Maher (d:Q23034479) directeur Wikimedia Foundation
  2. Sandra Rientjes directeur Vereniging Wikimedia Nederland

Organisaties voor vrouwen in de informatica[bewerken]

  1. Ada Initiative
  2. Anita Borg Institute for Women and Technology, groep die vrouwen ondersteunt en die de jaarlijkse Grace Hopper Celebration of Women in Computing conferentie organiseert.
  3. Association for Computing Machinery (ACM) Committee on Women
  4. BlackGirlsCode,[1] heeft zich tot doel gesteld aan te tonen dat meisjes met iedere huidskleur de vaardigheid hebben om de programmeuses van morgen te worden.
  5. BCSWomen, een groep specialistes van de British Computer Society (is al wel eens verwijderd omdat het niet E zou zijn)
  6. Computing Research Association, committee over de positie van vrouwen in het onderzoek naar vrouwen in computer onderzoek.
  7. Girl Develop IT, verbetert de positie van vrouwen met diverse achtergronden van over de hele wereld om te leren hoe software te ontwikkelen.
  8. Girl Geek Dinners, een internationale groep van vrouwen van alle leeftijden.
  9. Global Tech Women,[2] een organisatie die er van uit gaat dat de oplossing voor het probleem van de aanhoudende gender-verschillen is om zich te concentreren op de individuele behoeftes van technische vrouwen op een persoonlijk en professioneel vlak.
  10. Latinas in Computing,[3] een gemeenschap gestart door en voor van Zuid-Amerikaanse afkomst in de informatica met de missie om hun succes en vertegenwoordiging in de informatica gerelateerde domeinen te ondersteunen.
  11. LinuxChix, een op vrouwen gerichte gemeenschap in de open source beweging.
  12. MNT - Mulheres na Tecnologia, Braziliaanse groep die gender-gelijkheid in de informatica eist
  13. National Center for Women and Information Technology[4] (NCWIT), helpt organisaties vrouwen in te huren, in dienst te houden en vrouwen in het middelbaar- en hoger onderwijs promotie met behulp van indistruele en ondernemers carrieres door groepsvorming, bewijsvoering en actie.
  14. National Girls Collaborative Project[5] (NGCP), wiens visie het is om organisaties uit alle hoeken van de Verenigde Staten bijelkaar te brengen die zich tot doel gesteld hebben om meisjes voor te lichten en te stimuleren om carriere te maken in de exacte wetenschappen, technologie, ingenieursberoepen en wiskunde (STEM).
  15. Systers, een gemodereerde mailinglijst om vrouwen in de Systers community bij te staan.
  16. TechGirlz, een organisatie die gericht is op het verbeteren van de positie van meisjes om de technoligische leiders van de toekomst te worden.
  17. Web Start Women, een organisatie die er op gericht is om meer vrouwen in het programmeren voor het web te interesseren.
  18. Women's Society of Cyberjutsu, een community van en voor professionele vrouwen in de informatica, IT-security, programmeuses, computer wetenschappers/ingenieurs en ook voor vrouwen die nieuwsgierig zijn naar het domein.



Ambtenaren, politici en activisten[bewerken]

  1. Sahra Wagenknecht (de), Duits politicus
  2. Rins Visscher - (1868-1950) eerste vrouwelijke gemeentearchivaris in Nederland (1900)
  3. C.M.L. Pardede-baronesse van Boetzelaer - eerste vrouwelijke officier bij de Nederlandse strijdkrachten
  4. Chiara Lubich (en:Chiara Lubich - wikidata) - 34
  5. Madame Roland (en:Madame Roland - wikidata) - 31
  6. Sarojini Naidu (en:Sarojini Naidu - wikidata) - 31
  7. Annise Parker (en:Annise Parker - wikidata) - 29
  8. Luisa Diogo (en:Luisa Diogo - wikidata) - 29
  9. Marylise Lebranchu: huidige minister van Decentralisatie en Openbare Dienst (Frankrijk)
  10. Fleur Pellerin: voormalige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk) (tot 11/2/2016)
  11. Audrey Azoulay: huidige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk)
  12. Sylvia Pinel: huidige minister van Woningbouw (Frankrijk)
  13. Audrey Azoulay: voormalige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk) (tot 11/2/2016)
  14. Emmanuelle Cosse: huidige minister van Cultuur en Communicatie (Frankrijk)
  15. Geneviève Fiorasco: huidige staatssecretaris belast met Hoger Onderwijs en Onderzoek (Frankrijk)
  16. Axelle Lemaire: huidige staatssecretaris belast met Digitale Economie (Frankrijk)
  17. Laurence Rossignol: huidige staatssecretaris belast met Gezin, Ouderen en Autonomie (Frankrijk)
  18. Ségolène Neuville: huidige staatssecretaris belast met Invaliden en de Strijd tegen uitsluiting (Frankrijk)
  19. Pascale Boistard: huidige staatssecretaris belast met Vrouwenrechten (Frankrijk)
  20. Eva Joly (en:Eva Joly - wikidata) - 28
  21. Zewditu I (en:Zewditu I - wikidata) - 27
  22. Eudokia Makrembolitissa (en:Eudokia Makrembolitissa - wikidata) - 27
  23. Nicky Morgan (politicus), voormalig minister van Onderwijs in GB
  24. Theresa Villiers, de voormalige Minister voor Noord-Ierland in GB
  25. The Baroness Stowell of Beeston, de huidige Leider van het House of Lords in GB
  26. Nikki Van der Gaag LinkedIn Vrouwenrechtenactiviste bij Oxfam
  27. Marian Jager-Wöltgens - burgemeester Opsterland
  28. Wendy Verkleij-Eimers - burgemeester Uitgeest
  29. Tineke Schokker - burgemeester Vlieland
  30. Christine van Basten-Boddin - burgemeester Beek
  31. Ineke Bakker - burgemeester Dinkelland
  32. Petra Doornenbal - burgemeester Renswoude
  33. Erica van Lente - burgemeester Bedum
  34. Nicole Ramaekers / Nicole Ramaekers-Rutjens - burgemeester Gulpen-Wittem
  35. Agnes Schaap - burgemeester Renkum


Mode[bewerken]

Categorie:Mode / Categorie:Cosmetica / Categorie:Haardracht / Categorie:Sieraad

Algemeen[bewerken]

  1. Modevakschool

Kleding[bewerken]

  1. Avondjurk
  2. Cocktailjurk
  3. Geklede jurk
  4. Galajurk
  5. Hoepeljurk (voor zover aanvullend aan Hoepelrok)
  6. Hold-ups (d:Q1260690)
  7. Leotard (d:Q1820061)
  8. Netkous (kleding) (d:Q1777874)
  9. Spijkerrok, Spijkerblouse (Spijkerbroek bestaat al)
  10. Broekrok
  11. Broekpak
  12. Overgooier
  13. Catsuit
  14. Cirkelrok
  15. Heupbroek
  16. Kokerrok
  17. Suavebroek
  18. Twinset
  19. Zie ook Deze lijst met nog ontbrekende kledingstukken op Wikipedia

Cosmetica[bewerken]

  1. Poederdoos
  2. Dermatologische test
  3. Sheabutter
  4. Cosmeticaverordening
  5. Leave-on
  6. Laserbehandeling
  7. Wattenschijfje
  8. Nagelkunst
  9. Beautyblender
  10. Revlon

Haardracht[bewerken]

  1. Knot (Knotje is redirect naar haardracht)
  2. Pagekopje
  3. Pijpekrul of Pijpenkrul
  4. Haarrol
  5. Krulspeld
  6. Haardroger (artikel gaat over de fohn, niet over de kap die over je hoofd gaat)
  7. Haarnet, artikel gaat over het medische ding, niet over een modieus haarnet voor vrouwen
  8. Sjabloon:Navigatie menselijke beharing: aanvullen met de vrouwelijke vormen van haardracht

Sieraden[bewerken]

  1. Groeibriljant
  2. Spang (sieraad)
  3. Imitatieparel
  4. Cabouchon
  5. Enkelband (sieraad) (de doorverwijspagina Enkelband verwijst naar armband)
  6. Filigrain
  7. Zoetwaterparel
  8. De rode links op Lijst van bekende diamanten

Schoenen[bewerken]

Modetermen[bewerken]

  1. Boothals
  2. Strapless
  3. Turtleneck
  4. Zoomhoogte
  5. Pompon

Materialen en technieken[bewerken]

  1. Bouclégaren
  2. De rode links uit Sjabloon:Navigatie kantsoorten
  3. De rode links uit Borduursteek

Baby's en kinderen[bewerken]

  1. Babyshampoo
  2. Wasbare luier
  3. Wegwerpluier
  4. Zwemluier
  5. Hydrofieldoek
  6. kraamtranen
  7. Antilekbeker
  8. stoelverhoger
  9. Opvolgmelk
  10. Luieremmer
  11. Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde
  12. neonatale afdeling
  13. twintigwekenecho // 20 wekenecho
  14. termijnbepaling / eerste echo
  15. Colostrum (is momenteel een redirect naar Biest)
  16. Voedingsbeha
  17. Zuigreflex, grijpreflex en loopreflex, zwemreflex, hoofdrechtingsreflex
  18. Huiswerkbegeleiding

Piercings[bewerken]

  1. Clitorispiercing (d:Q1774779)
  2. Fourchettepiercing (d:Q1434426)
  3. Isabellapiercing (d:Q1673582)
  4. Nefertitipiercing (d:Q498572)
  5. Princess Albertinapiercing (d:Q460683)
  6. Princess Dianapiercing
  7. Schaamlippiercing (d:Q610011)
  8. Suitcasepiercing (d:Q2363942)
  9. Trianglepiercing (d:Q2452341)

Modeontwerpsters[bewerken]

  1. Bella Freud, Brits modeontwerper
  2. Frida Giannini, Italiaans modeontwerper
  3. Rosa Genoni, Italiaans modeontwerper)
  4. Phoebe Philo, Brits modeontwerper
  5. Winde Rienstra, Nederlands modeontwerper
  6. Maartje Dijkstra, Nederlands modeontwerper
  7. Anna Sui, Amerikaans modeontwerper
  8. Isabel Marant, Frans modeontwerper
  9. Rei Kawakubo, Japans modeontwerper
  10. Anne Klein, Amerikaans modeontwerper
  11. Alberta Ferretti, Italiaans modeontwerper
  12. Carolina Herrera, Venezulaans-Amerikaans modeontwerper
  13. Sophia Kokosaliki, Grieks modeontwerper
  14. Anna Molinari, Italiaans modeontwerper
  15. Martine Sitbon, Frans modeontwerper



Actrices[bewerken]

  1. Misée Wyns -
  2. Moshidi Motshegwa ([4])
  3. Elizabeth Gutiérrez (en:Elizabeth Gutiérrez - wikidata) - 46
  4. Hema Malini (en:Hema Malini - wikidata) - 35
  5. Vidya Balan (en:Vidya Balan - wikidata) - 33
  6. Jaya Bhaduri Bachchan (en:Jaya Bhaduri Bachchan - wikidata) - 33
  7. Nargis (en:Nargis - wikidata) - 32
  8. Anushka Sharma (en:Anushka Sharma - wikidata) - 32
  9. Mallika Sherawat (en:Mallika Sherawat - wikidata) - 31
  10. Karisma Kapoor (en:Karisma Kapoor - wikidata) - 31
  11. Giovanna Antonelli (en:Giovanna Antonelli - wikidata) - 30
  12. Kelly Brook (en:Kelly Brook - wikidata) - 29
  13. Ximena Navarrete (en:Ximena Navarrete - wikidata) - 29
  14. Rekha (en:Rekha - wikidata) - 29
  15. Shabana Azmi (en:Shabana Azmi - wikidata) - 29
  16. Ayesha Takia (en:Ayesha Takia - wikidata) - 28
  17. Zhao Wei (en:Zhao Wei - wikidata) - 28
  18. Ruby Lin (en:Ruby Lin - wikidata) - 28
  19. Ha Ji-won (en:Ha Ji-won - wikidata) - 27
  20. Tabu (en:Tabu (actress) - wikidata) - 27
  21. Chelsea Kane (en:Chelsea Kane - wikidata) - 27
  22. Bárbara Mori (en - wikidata|wikidata)
  23. Tress MacNeille (en:Tress MacNeille - wikidata)
  24. Jun Ji-hyun (en - wikidata)
  25. Julie Gayet (en - wikidata)
  26. Bai Ling (en - wikidata)
  27. Dia Mirza (en - wikidata)
  28. Haifa Wehbe (en:Haifa Wehbe - wikidata)
  29. Rose Marie (en - wikidata)
  30. Manisha Koirala (en - wikidata)
  31. Yū Aoi (en - wikidata)
  32. Fanny Cadeo (en - wikidata)
  33. Madeleine Ozeray, actrice (4) (NBN10)

Pornografische actrices[bewerken]

AVN Female Performer of the Year Award-winnaressen zonder een eigen artikel op nl-Wikipedia:

  1. Missy (actrice) (d:Q456185)
  2. Stephanie Swift (d:Q268131)
  3. Chloe (actrice) (d:Q469309)
  4. Inari Vachs (d:Q241456)
  5. Jewel De'Nyle (d:Q268165)
  6. Nikita Denise (d:Q242214)
  7. Ashley Blue (d:Q35728)
  8. Lauren Phoenix (d:Q540553)
  9. Hillary Scott (d:Q232687)
  10. Bonnie Rotten (d:Q11838475)
  11. Anikka Albrite (d:Q4906811)
  12. Riley Reid (d:Q3916703)
  13. Lacey Duvalle (wikidata)
  14. Nyomi Banxxx (en - wikidata)
  15. Aletta Ocean (en - wikidata)
  16. Nikki Benz (en - wikidata)
  17. Carmen Luvana (en - wikidata)
  18. Angel Dark (en - wikidata)
  19. Rebeca Linares (en - wikidata)

Fotomodellen[bewerken]

Lijst afkomstig van: https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_internationaal_bekende_fotomodellen

  1. Ludmilla Radchenko (en:Ludmilla Radchenko - wikidata) - 36
  2. Lara Dutta (en:Lara Dutta - wikidata) - 35
  3. Adina Fohlin
  4. Agnes Nabuurs
  5. Ana Hickmann
  6. Andi Muise
  7. Anna Bayle
  8. Audrey Marnay
  9. Beverly Peele
  10. Bridget Hall
  11. Camila Finn
  12. Carol Alt
  13. Caroline Trentini
  14. Caroline Winberg
  15. Carolyn Murphy
  16. Cecilia Mendez
  17. Cheryl Tiegs
  18. Cintia Dicker
  19. Coco Rocha
  20. Daria Werbowy
  21. Daniella Pestova
  22. Du Juan
  23. Elaine Irwin
  24. Elsa Benitez
  25. Emina Cunmulaj
  26. Erin Wasson
  27. Heather Marks
  28. Hilary Rhoda
  29. Irina Lazareanu
  30. Irina Pantaeva
  31. Iselin Steiro
  32. Izabel Goulart
  33. Jacquetta Wheeler
  34. Jarah Mariano
  35. Jean Shrimpton
  36. Jessica Stam
  37. Johanna Stein
  38. Karen Elson
  39. Kim Alexis
  40. Kim Peers
  41. Kristen McMenamy
  42. Lauren Hutton
  43. Małgosia Bela
  44. Mariacarla Boscono
  45. Magdalena Frackowiak
  46. Maggie Rizer
  47. Marie Vandecaveye
  48. Natasha Poly
  49. Niki Taylor
  50. Omahyra Mota
  51. Raquel Zimmermann
  52. Renee Simonsen
  53. Rie Rasmussen
  54. Sasha Pivovarova
  55. Shalom Harlow
  56. Snejana Onopka
  57. Stella Tennant
  58. Tanya Dziahileva
  59. Tasha Tilberg
  60. Tatjana Patitz
  61. Tiiu Kuik
  62. Veronica Webb
  63. Veruschka
  64. Vlada Roslyakova
  65. Yamila Diaz
  66. Yasmeen Ghauri
  67. Maria Ozawa (en:Maria Ozawa - wikidata)
  68. Izabel Goulart (en - wikidata)


Sportvrouwen[bewerken]

Alpineskiën
  1. .
Atleten
  1. Marjo van Agt -
  2. Truus van Amstel -
  3. Holly Bleasdale -
  4. Gerda Blokziel -
  5. Lillian Board -
  6. Monique Bogaards -
  7. Esther Brand -
  8. Stans Brehm -
  9. Saskia Brouwer -
  10. Marjo Bus -
  11. Natalja Choroneko -
  12. Alice Coachman -
  13. Anisoara Cusmir-Stanciu -
  14. Marianne Dickerson -
  15. Anneliese Ehrhardt -
  16. Benita Fitzgerald-Brown -
  17. Debbie Flintoff-King -
  18. Joke van Gerven -
  19. Kalkidan Gezahegne -
  20. Nicoleta Grasu -
  21. Hatima Hachlaf -
  22. Heidi Hanula -
  23. Elly Henzen -
  24. Martina Hrašnová -
  25. Ivanka Hristova -
  26. Joelia Ignatkina -
  27. Raisa Katyukova-Smekhnova -
  28. Tineke Kluft -
  29. Yvonne van der Kolk -
  30. Tatyana Kolpakova -
  31. Yanina Korolchik -
  32. Riet Kruiswijk -
  33. Svetlana Ladochina -
  34. Anneke de Lange -
  35. Carolien Lucas -
  36. Madeline Manning -
  37. Maritza Martén -
  38. Mildred McDaniel -
  39. Tatyana McFadden (de|en|ru|fr) -
  40. Karin Mey Melis -
  41. Heidi van der Plas -
  42. Miloslava Rezková -
  43. Annegret Richter -
  44. Olga Ripakova -
  45. Tatyana Samolenko-Dorovskikh -
  46. Olesia Sireva -
  47. Helen Stephens -
  48. Ekateríni Thánou -
  49. Cathleen Tshirch -
  50. Jocelyne Villeton -
  51. Viorica Viscopoleanu -
  52. Marion Wagner -
  53. Jodie Williams
Badmintonners (vrouwen)
  1. Rachel Geertsen -
  2. Betty Krab -
  3. Lisa Malaihollo -
  4. Claudia Saleming -
  5. Yvonne Sie -
  6. Maartje Verheul -
  7. Ilse Vooren -
  8. Saina Nehwal (en:Saina Nehwal - wikidata) - 28
Biatleten (vrouwen)
  1. .
Bobsleeërs (vrouwen)
  1. Jill Bakken -
  2. Susi Erdmann -
  3. Vonetta Flowers -
  4. Nicole Herschmann -
  5. Ulrike Holzner -
Boksen
  1. Michele Aboro (bokser) -
  2. Estelle Mossely (fr) -
  3. Katie Taylor (en) -
Bowlers (vrouwen)
  1. Carol Ashby -
  2. Gemma Broadhurst -
  3. Caroline Brown -
  4. Theresa Darnell-Langton -
  5. Ellen Falkner -
  6. Jo Morris -
  7. Rozanna Muriwai -
  8. Judy Penfold
Curlingspelers (vrouwen)
  1. Shinobu Aota -
  2. Binia Beeli -
  3. Laurence Bidaud -
  4. Lynn Cameron -
  5. Luzia Ebnöther -
  6. Tanya Frei -
  7. Dorthe Holm -
  8. Cassandra Johnson -
  9. Shannon Kleibrink -
  10. Manuela Kormann -
  11. Deborah Knox -
  12. Kelley Law -
  13. Jacqueline Lockhart -
  14. Fiona MacDonald -
  15. Rhona Martin -
  16. Margaret Morton -
  17. Michèle Moser -
  18. Diane Nelson -
  19. Cheryl Noble -
  20. Dordi Nordby -
  21. Mirjam Ott -
  22. Ludmila Privivkova -
  23. Janice Rankin -
  24. Nadia Röthlisberger -
  25. Julie Skinner -
  26. Valeria Spälty -
  27. Georgina Wheatcroft -
  28. Kelly Wood
Darters (vrouwen)
  1. Dee Bateman -
  2. Clare Bywaters -
  3. Barbara Lee
Freestyleskiërs (vrouwen)
  1. .
Handballers (vrouwen)
  1. Olga Assink -
Inline-skaters (vrouwen)
  1. Arianna Arcidiacono -
  2. Cecilia Baena (de) -
  3. Nathalie Barbotin -
  4. Nicole Begg -
  5. Sabine Berg (de) -
  6. Theresa Cliff (de) -
  7. Desire Contenti -
  8. Simona di Eugenio -
  9. Nicoletta Falcone -
  10. Jana Gegner (de) -
  11. Andrea González -
  12. Anniek ter Haar -
  13. Sheila Herrero (en | de) -
  14. Jercy Puello -
  15. Bianca Roosenboom -
  16. Mareike Thum -
  17. Woo Hyo-sook -
  18. Erika Zanetti
Judoka's (vrouwen)
  1. Miriam Blasco -
  2. Yvonne Bönisch -
  3. Yuko Emoto -
  4. Isabel Fernández -
  5. Catherine Fleury -
  6. Sun Fuming -
  7. Driulis González -
  8. Yuan Hua -
  9. Tang Lin -
  10. Kim Mi-Jung -
  11. Cho Min-Sun -
  12. Almudena Muñoz -
  13. Marie-Claire Restoux -
  14. Odalis Revé -
  15. Kye Sun-Hui -
  16. Ayumi Tanimoto -
  17. Severine Vandenhende -
  18. Sibelis Veranes -
  19. Zhuang Xiaoyan -
Kanovaarders (vrouwen)
  1. Nicole Bulk -
  2. Femke Roos -
  3. Tamara Yousef
Kunstrijders (vrouwen)
  1. Radka Bartova -
  2. Ana Cecilia Cantu -
  3. Alissa Czisny -
  4. Merovee Ephrem -
  5. Kathrin Freudelsperger -
  6. Jocaelyn Ho -
  7. Anna Jurkiewicz -
  8. Tamar Katz -
  9. Kristine Y. Lee -
  10. Arina Martinova -
  11. Irina Movchan -
  12. Maria-Elena Papasotiriou -
  13. Ami Parekh -
  14. Julia Teplih -
  15. Hristina Vassileva -
  16. Kristin Wieczorek
Langlaufers (vrouwen)
  1. Carolien ten Bosch -
  2. Natascia Leonardi Cortesi (en | de) -
  3. Chandra Crawford (en | de) -
  4. Olga Danilova (en | de) -
  5. Maria Goesakova -
  6. Toini Gustafsson (en | de) -
  7. Manuela Henkel (en | de) -
  8. Andrea Huber (en) -
  9. Galina Koelakova (en | de) -
  10. Ljoebov Kosireva -
  11. Brigitte Albrecht Loretan (en | de) -
  12. Anita Moen (en | de) -
  13. Gabriella Paruzzi (en | de) -
  14. Laurence Rochat (en) -
  15. Beckie Scott (en | de) -
  16. Lydia Wideman (en | de) -
Amazones (vrouwen)
  1. Marlies van Baalen -
  2. Anny van Doorne -
  3. Marjolijn Greeve -
  4. Jessica Kürten -
  5. Louky van Olphen-van Amstel -
  6. Anchela Rohof -
  7. Fieps van Tuijl van Serooskerken -
Ritmische gymnastiek
  1. Yulia Barsukova -
  2. Lori Fung -
  3. Marina Lobatch -
  4. Ekaterina Serebrianskaya -
  5. Alexandra Timoshenko -
Rodelaars (vrouwen)
  1. Ortrun Enderlein (en | de) -
  2. Silke Kraushaar (en | de) -
  3. Erica Lechner (en | de) -
  4. Anna-Maria Muller (en | de) -
  5. Doris Neuner (en | de) -
  6. Barbara Niedernhuber (en | de) -
  7. Margit Schumann (en | de) -
  8. Steffi Walter-Martin (en | de) -
  9. Gerda Weissensteiner (en | de) -
  10. Vera Zozulia -
Schaatsers (vrouwen)
  1. Ahn Jee-min -
  2. Choi Seung-yong (en) -
  3. Margaret Crowley (en) -
  4. Kamila Danaj -
  5. Fu Chunyan (en | de) -
  6. Kristine Holzer (en) -
  7. Valentina Jaksjina -
  8. Jia Ji -
  9. Marita Johansson (en) -
  10. Lasma Kauniste (en) -
  11. Kim You-lim -
  12. Kim You-rim (en) -
  13. Andrea Lazarescu -
  14. Changyu Li -
  15. Betty Lotz -
  16. Jekaterina Loekoanova -
  17. Eri Natori -
  18. Oana Opincariu -
  19. Oh Min-jee -
  20. Natalja Polozkova -
  21. Natalja Rybakova -
  22. Amy Sannes (en | de) -
  23. Xiaomei Sheng (de) -
  24. Kerry Simpson -
  25. Jelena Tioesjniakova -
  26. Linda Verdouw -
  27. Claudia Wallin (en) -
  28. Paulina Wallin -
  29. Yukari Watanabe (de) -
  30. Kim Weger -
  31. Gao Yang -
  32. Yoo Sun-hee -
  33. Xiaolei Zhang -
  34. Karoline Zillmann
Schermers
  1. Ana Maria Brânză (en:Ana Maria Brânză - wikidata) - 32
Schoonspringers (vrouwen)
  1. Martina Jäschke (d:Q95933)
Shorttrackers (vrouwen)
  1. Tatjana Borodoelina
  2. Stéphanie Bouvier
  3. Maria Rosa Candido
  4. Marta Capurso
  5. Isabelle Charest
  6. Angela Cutrone
  7. Rozsa Darazs
  8. Nina Evteeva
  9. Lana Gehring
  10. Myrtille Gollin
  11. Amélie Goulet-Nadon
  12. Bernadett Heidum
  13. Jessica Hewitt
  14. Erika Huszar
  15. Jeon Da-hye
  16. Joo Min-jin
  17. Kim So-hee
  18. Kim Yoon-mi/Kim Yun-mi
  19. Kong Sang-jeong
  20. Alanna Kraus
  21. Szandra Lajtos
  22. Celine Lecompere
  23. Liu Qiuhong
  24. Patrycja Maliszewska
  25. Gabriella Monteduro
  26. Barbara Mussio
  27. Park Hye-won
  28. Sofia Prosvirnova
  29. Maria Cristina Sciolla
  30. Shin Sae-bom
  31. Sun Dandan
  32. Sun Linlin
  33. Martina Valcepina
  34. Won Hye-Kyung
  35. Zhang Hui
  36. Katia Zini
  37. Mara Zini
Skeletonracers (vrouwen)
  1. Alex Coomber (en | de) -
  2. Tristan Gale (en | de) -
  3. Lee Ann Parsley (en) -
  4. Maya Pedersen-Bieri (en | de) -
Snowboarders (vrouwen)
  1. -
Squashers (vrouwen)
  1. Nicol David
Synchroonzwemmen
  1. Olga Brusnikina (en) -
  2. Mariya Kiselyova of Maria Kisseleva (en)
  3. Natalja Sergejewna Ischtschenko (de)
Rolstoeltennissers Vrouwen
  1. Jordanne Whiley (en) -
  2. Monique De Beer -
  3. Ellen de Lange -
Tennissers (vrouwen)
  1. Saori Obata -
  2. Patricia Canning Todd (d:Q434577) -
Trampolinespringsters
  1. Irina Karavaeva -
Triatleten (vrouwen)
  1. Jenny Alcorn -
  2. Virginia Berasategui -
  3. Nicole Best -
  4. Tiina Boman -
  5. Andis Bow -
  6. Sybille Blersch -
  7. Pauline Cound -
  8. Marie-Jose Dam -
  9. Christel van Eesbeek -
  10. Michelle Fangmann -
  11. Edith Gerards -
  12. Sarah Harrow -
  13. Nicole Hacket -
  14. Joy Hansen -
  15. Gabriele Hirsemann -
  16. Gabriele Keck -
  17. Gerda de Koning -
  18. Tamara Kozulina -
  19. Lisebeth Kristensen
  20. Joy Leutner -
  21. Kristin Lie -
  22. Melissa Mantak -
  23. Suzanne Nedergaard -
  24. Doina Nugent -
  25. Anete Pedersen -
  26. Minouche van der Plas -
  27. Jo-Anne Ritchey -
  28. Jan Ripple -
  29. Robin Roocke -
  30. Gonny Rosendaal -
  31. Lauri Samuelson -
  32. Terry Smith-Ross -
  33. Lucy Smith -
  34. Maddy Tormoen -
  35. Geurie Vastenburg -
  36. Jacqueline van Vliet -
  37. Christine de Wit -
Turnsters
Wielrenners (vrouwen)
  1. Sofia Arreola
  2. Katherine Bates
  3. Laura Brown
  4. Kaytee Boyd
  5. Gillian Carleton
  6. Sandie Clair
  7. Kimberley Geist
  8. Jasmin Glaesser
  9. Jekaterina Gnidenko
  10. Gong Jinjie
  11. Lisandra Guerra
  12. Rebecca James
  13. Simona Krupeckaitė
  14. Kirsti Lay
  15. Kaarle McCulloch
  16. Olga Panarina
  17. Jennie Reed
  18. Jevgenia Romanjoeta
  19. Caroline Ryan
  20. Clara Sanchez
  21. Vilija Sereikaitė
  22. Alison Shanks
  23. Tatsjana Sjarakova
  24. Darja Sjmeleva
  25. Josephine Tomic
  26. Anastasia Tsjoelkova
  27. Minami Uwano
  28. Jennifer Valente
  29. Jessica Varnish
  30. Anastasia Vojnova
  31. Sarah Walker
  32. Victoria Williamson
  33. Zhong Tianshi
Zwemsters
  1. Theresa Andrews -
  2. Hannelore Anke -
  3. Janine Belton -
  4. Brooke Bennett -
  5. Đurđica Bjedov -
  6. Lynn Burke -
  7. Catherine Carr -
  8. Tracy Caulkins -
  9. Lorraine Crapp -
  10. Ann Curtis -
  11. Tania Dangalakova -
  12. Clare Dennis -
  13. Virginia Duenkel -
  14. Cathy Ferguson -
  15. Michelle Ford -
  16. Ines Geißler -
  17. Judy Grinham -
  18. Valéria Gyenge -
  19. Nicole Haislett -
  20. Kaye Hall -
  21. Ursula Happe -
  22. Joan Harrison -
  23. Jan Henne -
  24. Ilona Hlavackova -
  25. Nancy Hogshead -
  26. Li Hui -
  27. Silke Hörner -
  28. Kyoko Iwasaki -
  29. Nicola Jackson -
  30. Tang Jigzhi -
  31. Lina Kačiušytė -
  32. Claudia Kolb -
  33. Marina Koshevaya -
  34. Barbara Krause -
  35. Ethel Lackie -
  36. Karen Legg -
  37. Lin Li -
  38. Anita Lonsbrough -
  39. Hideko Maehata -
  40. Shelley Mann -
  41. Lyn McClements -
  42. Mary Meagher -
  43. Caren Metschuck -
  44. Debbie Meyer -
  45. Lucy Morton -
  46. Gail Neall -
  47. Kathleen Nord -
  48. Martha Norelius -
  49. Albina Osipowich -
  50. Anne Ottenbrite -
  51. Janine Pietsch -
  52. Andrea Pollack -
  53. Hong Qian -
  54. Ulrike Richter -
  55. Keena Rothhammer -
  56. Christine Von Saltza -
  57. Summer Sanders -
  58. Petra Schneider -
  59. Hildegard Schrader -
  60. Carolyn Schuler -
  61. Carrie Steinseifer -
  62. Sharon Stouder -
  63. Katalin Szöke -
  64. Ulrike Tauber -
  65. Petra Thümer -
  66. Donna de Varona -
  67. Allison Wagner -
  68. Lillian Watson -
  69. Mary Wayte -
  70. Beverley Whitfield -
  71. Sharon Wichman -
  72. Yanyan Wu -
  73. Wenyi Yang -
  74. Xu Yanwei -
  75. Zhu Yingwen -
  76. Zhuang Yong


Kunst[bewerken]

Actief in de Lage Landen[bewerken]

Geboren in de 15e eeuw

  1. Agnes van den Bossche, kunstschilderes (2) (NBW20)

Geboren in de 16e eeuw

  1. ...

Geboren in de 17e eeuw

  1. Brueghel, Anna (Antwerpen, 1620 – Antwerpen, 1656)
  2. Bruyns, Anna Francisca de (Morialmé, 1604 – Arras, 1675)
  3. Duyn, Susanna Maria van der (Den Haag, 1698 – Amsterdam, 1780)
  4. Godewijk, Margaretha van (Dordrecht, 1627 – Dordrecht, 1677)
  5. Moninckx, Machtelt (Den Haag, 1673 – Amsterdam, 1757)
  6. Elisabeth Pauw, van het Hofje van Pauw
  7. Peeters, Catharina (Antwerpen, 1615 – Antwerpen, 1676)
  8. Pepijn, Katharina (Antwerpen, 1619 – Antwerpen, 1688)
  9. Queborn, Anna van den (Den Haag, 1620 – Overschie, 1689)
  10. Rozee, Catharina (Leiden, 1632 – Leiden, 1682)
  11. Thielen, Anna van (Antwerpen, 1641 – Antwerpen, 1664)
  12. Thielen, Francisca Catharina van (Antwerpen, 1645 – Antwerpen, 1662)
  13. Thielen, Maria Theresia van (Antwerpen, 1640 – Antwerpen, 1706)
  14. Veen, Cornelis van (Den Haag, 1602 – Den Haag, 1687)
  15. Veen, Geertruyt van (Den Haag, d1637 – Den Haag, 1637)
  16. Veen, Gertruida van (Antwerpen, 1602 – Antwerpen, 1643)
  17. Weenix, Maria (Amsterdam, 1697 – Amsterdam, 1774)
  18. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1608 – Antwerpen, 1666)
  19. Ykens, Catarina (Antwerpen, 1659 – Antwerpen, 1737)
  20. Maria Eugenia de Beer, graveur (2) (BN4)

Geboren in de 18e eeuw

  1. Huysum, Francina Margaretha van (Amsterdam, 1707 – Amsterdam, 1789) (en)
  2. Enschedé, Christina Gerarda (Haarlem, 1791 – Haarlem, 1873)
  3. Enschedé, Sandrina Christina Elizabeth (Haarlem, 1794 – Haarlem, 1871)
  4. Hoopstad, Elisabeth Iosetta (Guyana, 1787 – Marseille, 1847)

Geboren in de 19e eeuw

  1. Springer, Gertruida H. (1895 – 1988)
  2. Hélène Durand, botanisch tekenares (3) (BN41)
  3. Alice Frey, kunstschilderes (2) (NBW10)

Geboren in de 20e eeuw

  1. Marjan Borsjes (wikidata|en), fotografe
  2. Hanna Mobach
  3. Mariette Salbeth (Anderlecht, 1929)
  4. Kiki Weerts ([5], [6]) Maakt muziek (Malle Pietje en de Bimbo's), ontwerkt ook kleding
  5. Gabrielle Vincent, illustratrice, ook: Monique Martin (4) (NBN13)
  6. Rachel Baes, kunstschilderes, publiciste (3) (NBW16)
  7. Berthe Dubail, kunstschilderes, tekenares (2) (NBW22)

Internationaal bekende en werkzame kunstenaressen[bewerken]

Moderne en hedendaagse kunst. Veel van deze dames hebben werk in Nederlandse en Belgische museumcollecties.

  1. Amrita Sher-Gil (en:Amrita Sher-Gil - wikidata) - 29
  2. Lynda Benglis (en)
  3. Valie Export (en)
  4. Sarah Lucas (en)
  5. Annette Messager (en)
  6. Ulrike Rosenbach (en)
  7. Carolee Schneemann (en)
  8. Marianne Breslauer (de|en|fr), Duits fotograaf -
  9. Katarzyna Kozyra (1963) (en/d:Q6375209) - Pools video artiest -
  10. Tala Madani (en; [7]) schilder -
  11. Paola Levi-Montalcini (Engelstalige en Italiaanstalige wikipedia hebben een artikel) Italiaans schilder -
  12. Ina van Zyl (fr|nl | [8]) Zuidafrikaans kunstschilder werkend in Amsterdam -
  13. Maria Lassnig (en:Maria Lasnig)
  14. Eileen Agar (en)
  15. Nush Éluard (en)
  16. Valentine Hugo (en)
  17. Jacqueline Lamba (en)
  18. Valentine Penrose (en)
  19. Catherine Elwes (en)
  20. Julika Rudelius (en)
  21. Melanie Bonajo (en)
  22. Marije Vogelzang ([9], [10]), internationaal bekende food designer uit Nederland
  23. Marjan Teeuwen ([11], bekend van o.a. Kunstuur van AVROTROS. Ze maakt kunst van gebouwen, die daarna worden gesloopt)

Zie ook een lijst met ongeveer 100 belangrijke internationale moderne en hedendaagse beeldende kunstenaressen, aangemaakt vanaf Wikidata.

Lijst van vrouwen met werken in de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia.nl[bewerken]

  1. Muriël Agsteribbe
  2. Céline van Balen
  3. Adèle Agnès Evrard
  4. Ria Exel
  5. Jeanne Faure
  6. Anneke van der Feer
  7. Rachel Fernhout-Pellekaan
  8. Greet Feuerstein
  9. Electrina von Freyberg
  10. Susan Friedman
  11. Toto Frima
  12. Wanda Gág (en)
  13. Verena von Gagern
  14. Emma Gaggiotti-Richards
  15. Mareike Geys
  16. Denise Ghering
  17. Joan Gijsbers
  18. Yvonne Van Ginneken
  19. Beate Gleistein
  20. Annie Goddijn
  21. Sárika Goth
  22. Eliza Greatorex (en)
  23. Pau Groenendijk
  24. Laure-Cécile Guyot
  25. Jeanette Haak-Prins
  26. Christie van der Haak
  27. Laetitia de Haas
  28. Monique van Haasteren
  29. Diane van Hal
  30. Petra van Harte
  31. Henriëtte van der Harten
  32. Mathilde von Hartenthal
  33. Riek Heesen
  34. Cecile van der Heiden
  35. Margriet Heijmans
  36. Mylène van Heijster
  37. Dinie Hendrix
  38. Ruth Henkel
  39. Tjitske Geertruida Maria van Hettinga Tromp
  40. Vera van Heusden
  41. Ans Hey
  42. Gerarda Wilhelmina ten Hoet
  43. Elly van den Hoeven
  44. Els Hogendoorn
  45. Jacoba Theodora Agnes Catharina Hoijer
  46. Nellie Honig
  47. Ina Hooft
  48. Maria Hoogstraten
  49. Elisabeth Iosetta Hoopstad
  50. Edna Boies Hopkins
  51. Henriëtte van Hove
  52. Maria Arnoldina van Hove
  53. Hilde Hubbuch
  54. Valentine Hugo-Gross (de/en/fr/it/sv)
  55. Frieda Hunziker
  56. Britta Huttenlocher (de/en)
  57. Louise Ibels
  58. Bertha Jaques (en)
  59. Bettina W. Jacometti
  60. Gertie Janssen
  61. Elizabeth Judkins
  62. Dorry Kahn
  63. Karla Kaper
  64. Marie Keg
  65. Josephine Kelly
  66. Elisabeth Kemper
  67. Carla Kleekamp
  68. Dinah Kohnstamm
  69. Cato Kool
  70. Maria Henriëtte Kroeze
  71. Tilly Krone
  72. Anna Maria Kruijff
  73. Germaine Krull (cs/de/en/fr/ja/ru)
  74. Jo Kruyder-Bouman
  75. Elly Kuipers
  76. Lucie Kurpershoek-Visser
  77. Anneke Kuyper
  78. Maria Christina Last
  79. Madeleine Leddy
  80. Sonja Leeflang-Toebes
  81. Iris de Leeuw
  82. Lia van Leeuwen
  83. Eva Leitolf (de)
  84. Diana Lekkerkerker
  85. Héloïse Leloir-Colin
  86. Frea Lenger
  87. Renée Elisabeth Lépicié
  88. Lianne de Lepper
  89. Marianne Letterie
  90. Maria Elisabeth Liernur
  91. Leentje Linders
  92. Suze de Lint
  93. Louise Lintz
  94. Sally Lohr
  95. Caroline Lose
  96. Marie Louveau
  97. Milly Low
  98. Renee Lubarow
  99. Hermanna Aleida Luden-toe Laer
  100. Cornelia van Maanen
  101. Johanna Machwirth
  102. Judith Macrander
  103. Jeanne Maillart
  104. Betsy van Manen
  105. Aleid Mansholt
  106. Marie Antoinette Marcotte
  107. Henriëtte Marcus
  108. Johanna H. Maria Cornelia Meijer-Toirkens
  109. Laïla Meliani
  110. Jopie Mellema
  111. Han Mes
  112. Anna Metz
  113. Jutta Metzger
  114. Hester Mieras
  115. Mirjam Mieras
  116. Lucia Moholy (de/en/es/ja)
  117. Johanna Hendrieka Moesman
  118. Hilde Möhring
  119. Angélique Moitte
  120. Maria Monninckx
  121. Marianne de Moor
  122. Marijke Mooy
  123. Amélie Munier (fr)
  124. Cornelia Muys
  125. Veronica Nahmias
  126. Mien Nanninga
  127. Louise Charlotte de Neufville-Ritter
  128. Nicoline Nieuwenhuis
  129. Benjamina Maria Noothoven van Goor
  130. Germaine Nordmann
  131. Frédérique Émile Auguste O'Connell-Miethe
  132. Lydia Oerlemans
  133. Ruth Orkin (de/en/fr/mg/ru/uk)
  134. Erna van Osselen
  135. Tetje van Osselen
  136. Frances van den Oudendijk Pieterse
  137. Geertje van Oudheusden
  138. Ank Overweel
  139. Ella Pauw
  140. Natacha Pavel
  141. Hendrika van der Pek
  142. Eva Pennink
  143. Carolien Perdeck
  144. Maya Pejić
  145. Margaretha Elisabeth Philips-Konsé
  146. Anna Elisabeth Philips
  147. Margherita Pianarosa
  148. Orovida Camille Pissarro (de/en)
  149. Emily H. Pitchford
  150. Letizia Pitigliani
  151. Marian Plug
  152. Teresa del Po (en/fr/it/no)
  153. Leonie Polak
  154. Marguerite Ponce
  155. Bertha Postma-Oort
  156. Grietje Postma
  157. Marie Louise Praetorius
  158. Lieve Prins
  159. Clémence Pruijs van der Hoeven
  160. Joanna Quispel
  161. Ina Rahusen
  162. Nono Reinhold
  163. Cato Repelaer van Driel
  164. Marcia Resnick
  165. Odette Reydon
  166. Françoise Jeanne Ridderbosch
  167. Suzanna Anthonia Rijkmans-Kaijser
  168. Joyce van Rijn
  169. Judith van de Rijt
  170. Tineke Robson-Augustijn
  171. Maria la Roche
  172. Annelies Romein
  173. Jacobien de Rooij
  174. Henriëtte Roos
  175. Jopie Roosenburg-Goudriaan
  176. Gerarda de Rueter-Lang
  177. Laura Samsom-Rous
  178. Hermina Geertruida Sauerbier
  179. Cornelia Scheltema-Boeke
  180. Engelina Helena Schlette
  181. Félicie Schneider
  182. Wendelien Schönfeld
  183. Anita Schoonhoven
  184. Yvonne Schot
  185. Marian Schutte
  186. Akke Sins
  187. Josephine Sloet
  188. Lous Sluijters
  189. Esther Sluiter
  190. Adriana Gerarda Speelman
  191. Ank Spronk
  192. Janneke van de Staaij
  193. Wilhelmine von Stein Callenfels
  194. Cami Stone
  195. Dora Struick du Moulin
  196. Maya Sweering
  197. Karin Székessy (de/lb)
  198. Michèle Talens
  199. Elly Tamminga
  200. Hilke Tasman-Krohn
  201. Henriette Félicité Tassaert (de)
  202. Ems Teychiné
  203. Paula Thies
  204. Anna Ticho (cs/en/es/fr/he/ru)
  205. Dineke van Tongeren
  206. Cornelia Christina Johanna Hoevenaar
  207. Linda Troeller
  208. Wilhelmina Catharina Maria Tuijnman
  209. Maria Uhden (de/pl)
  210. Elizabeth de Vaal
  211. Petronella Vaarzon Morel
  212. Anne Vallayer-Coster (de/en/es/fr/gl/pl)
  213. Inéz Vandeghinste
  214. Elizabeth Varga
  215. Gerda van der Veen
  216. Gertruida van Veen
  217. Antje Veldstra
  218. Margaretha C. Verheus
  219. Jo Vermijne
  220. Annetje van Verseveld
  221. Titia Verwayen
  222. Edith Visser
  223. Tony van de Vorst
  224. Cornelia Vreede
  225. Lieke Vreede
  226. Henriëtte de Vries
  227. Jetty de Vries
  228. Tessa van der Waals
  229. Koosje Wagenaar
  230. Marcelle Wahl
  231. Froukje Wartena
  232. Jeanne Wasch
  233. Nancy Webber
  234. Margot Weemaes
  235. Rose Marijke Weiss
  236. Weissenborn, Else
  237. Angelique van Wesemael
  238. Tisna Westerhof
  239. Liesbeth Wezelaar-Dobbelmann
  240. Roline Maria Wichers Wierdsma
  241. Pau Wijnman
  242. Swanida Wildrik
  243. Truus Wilmink
  244. Elisabeth van Woensel
  245. Petronella van Woensel
  246. Deborah Wolf
  247. Marie Wunsch
  248. Krystyna Ziach
  249. Anje J. Zijlstra
  250. Marian Zijlstra
  251. Maria Zubli-van den Berch van Heemstede

Lijst van vrouwen gelieerd aan de collectie van het Rijksmuseum Amsterdam zonder artikel op Wikipedia.nl[bewerken]

  1. Germaine Adeline Brusse-Urtebise
  2. Martine Gosselink
  3. Anna Krekeler
  4. Eveline Sint Nicolaas
  5. Jenny Reynaerts
  6. Jane Turner
  7. Caro Verbeek
  8. Birthe Weijkamp

"Ouwe taaien"[bewerken]

Kunstenaars in de ruime zin des woords. Alle dames zijn of waren 100 jaar of ouder.

  1. Beta Vukanović (en) Servisch schilder (1872-1972)
  2. Martha Walter (en) Amerikaans impressionistisch schilder (1875-1976)
  3. Ogura Yuki (en) Japans Nihonga schilder (1895-2000)
  4. Sorcha Boru (en) Amerikaans pottenbakker (1900-2006)
  5. Editta Sherman (en) Italiaans-Amerikaans fotograaf (1912-2013)
  6. Seema Aissen Weatherwax (en) Oekraïens fotograaf (1905-2006)
  7. Elsbeth Juda (en) Duits-Brits modefotograaf (1911-2014)
  8. Kathleen Hale (en) Brits illustrator (1898-2000)
  9. Margaret Gardiner (en Brits kunstenaar en activist (1904-2005)
  10. Temima Gezari (en Amerikaans kunstenaar en kunstdocent (1905-2009)
  11. Eyre de Lanux (en Amerikaans kunstenaar en art deco ontwerper (1894-1996)
  12. Loongkoonan (en Australisch aboriginal schilder (1910- )
  13. Katherine Plunket (en) Iers edelvrouw en botanisch illustrator (1820-1932)

Kunstcritici en prominenten in de kunstwereld[bewerken]

  1. Linda Nochlin (en), schrijfster van het invloedrijke essay Why have there been no great Women Artists? (1971)
  2. Saskia Bos

Striptekenaars[bewerken]

  1. Solveig Muren Sanden (d:Q12001905 Lambiek Store norske leksikon) Noorse, vrouwelijke strippionier, voornamelijk bekend in eigen taalgebied van Smørbukk en Tuss og Troll. Ook een winnaar van de eerste Noorse staatprijs voor de strip ergens in de jaren 70. Bijna alle bronnen zijn wel in het Noors. Over de Noorse strip is niet zoveel geschreven in anderstalige literatuur. Noorwegen is ook niet echt een sterk stripland. Ik denk dat er zo'n 15-tal E-waardige Noorse striptekenaars zijn.
  2. Erika Raven (Lambiek fansite) Zo'n beetje eerste Vlaamse, vrouwelijke striptekenaar, voornamelijk actief jaren 80-90. Ook de enige vrouwelijke winnaar van de Bronzen Adhemar. Dat is samen met de prix Saint-Michel meest prestigieuze stripprijs in België. Sinds 2003 is de Bronzen Adhemar zelfs een staatsprijs voor de strip (bevoegdheid valt wel onder Vlaamse gemeenschap waardoor het officieel cultuurprijs noemt, maar dat is in feite een staatsprijs).
  3. Eventueel Liliane Funcken (nu redirect) (d:Q1825006 Lambiek) Grote naam, dus zonder twijfel E. Wellicht de bekendste vrouwelijke striptekenaar in de Franco-Belgische strip. Alleen heeft ze zowat haar hele oeuvre samen met haar man gemaakt (en hij met haar). Op lambiek en op nl.wiki hebben ze daardoor 1 lemma. Fred Funcken hier. Eventueel kan je overwegen om er een apart artikel van te maken zoals op fr.wiki.
  4. Laurel (stripauteur) of Laureline Duermael of Laureline Michaut (d:Q3218813 Lambiek) Franse, vrouwelijke stripauteur


Muziek[bewerken]

  1. Deeyah (en) Noors zangeres, componist en mensenrechtenactivist -
  2. Mirjam Karres, Nederlands pianist
  3. Kumi Koda (en:Kumi Koda - wikidata)
  4. Shreya Ghoshal (en:Shreya Ghoshal - wikidata)
  5. Elena Obraztsova (en:Elena Obraztsova - wikidata)
  6. Lee Hyori (en:Lee Hyori - wikidata)
  7. Kim Tae-yeon (en - wikidata)
  8. Megumi Hayashibara (en - wikidata)
  9. Annea Lockwood (en:Annea Lockwood, New Zealand, natural found sounds, Fluxus-beweging. Ze heeft ook een link met Nederland)
  10. Marie Sasse, klassiek zangeres (4) (NBW18)
  11. Clara Clairbert, klassiek zangeres (2) (BN43)
  12. Emma Luart, klassiek zangeres (2) (NBN1)

Dans[bewerken]

  1. Marie Taglioni (en:Marie Taglioni - wikidata) - danseres
  2. Crystal Pite (en:Crystal Pite - wikidata) - Canadees choreografe
  3. Conny Janssen - Nederlands choreografe - ref
  4. Conny Janssen Danst - Nederlands dansgezelschap - ref
  5. Sol León - Spaans choreografe in Nederland - ref
  6. Nanine Linning - Nederlands choreografe - ref
  7. Bonnie Doets - Nederlands danseres en winnares Gouden Zwaan - ref


16e eeuw[bewerken]
  1. Isabella di Morra (en:Isabella di Morra - wikidata)
  2. Meera (en:Meera - wikidata)
  3. Louise Labé (en:Louise Labé - wikidata)
17e eeuw[bewerken]
  1. ...
18e eeuw[bewerken]
  1. Sophie Mereau
  2. Dorothea von Schlegel
  3. Charlotte Turner Smith
19e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Christine Doorman 1858 - 1941 - link naar DBNL
  2. Emilia Pardo Bazán (1851-1921) (en, fr, de)
  3. Renée Vivien (en, de)
  4. Maria Konopnicka (en, en, en)
  5. Eliška Krásnohorská (en, de
  6. Amanda Kerfstedt (en, fr)
  7. Božena Němcová (en, fr, de)
  8. Felicia Hemans (en, fr, de)
  9. Edith Nesbit (en, fr, de)
  10. Camilla Collett (en, fr, de)
  11. Marceline Desbordes-Valmore (en:Marceline Desbordes-Valmore - wikidata)
  12. Eliza Orzeszkowa (en:Eliza Orzeszkowa - wikidata)
  13. Karolina Světlá
  14. Eliza Orzeszkowa
  15. Mary Dickens
  16. Julia Daudet
  17. Louisa Siefert
  18. Sara Coleridge
  19. Catharine Beecher
  20. Sydney, Lady Morgan
  21. Louise-Victorine Ackermann
  22. Frances Trollope
  23. Gabriela Zapolska
  24. Louise de Neve
  25. Louise Stratenus
  26. Thérèse Hoven
  27. Eva Mees-Christeller, ([12], [13] (er is een afdeling naar haar genoemd van een antroposofish verzorgingstehuis: [14])
20e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Elin Wägner (en, fr, de)
  2. Clemence Dane (Clemence Dane)
  3. Ricarda Huch (Ricarda Huch)
  4. Thit Jensen (Thit Jensen)
  5. Ivana Brlić-Mažuranić (en:Ivana Brlić-Mažuranić - wikidata)
  6. Ethel Lilian Voynich (en:Ethel Lilian Voynich - wikidata)
  7. Caterina Albert (en:Caterina Albert - wikidata) - 39
  8. Madzy Ford (Wikidata)
  9. Maartje Lucioni
  10. Monika Sauwer
  11. Eva de Jong
  12. Josien Laurier
  13. Núria Añó (en/es) Spaans schrijfster -
  14. Sera Anstadt ([15], [16], [17], [18], [19], [20])
  15. Arita Baaijens, o.a. schrijver [21] -
  16. Malika Blain, kinderboekenschrijfster, onderscheiden met de Woutertje Pieterse prijs (1999) -
  17. Fadoua Bouali ([22] [23] [24]), schrijver van Marokkaanse afkomst -
  18. Marijke Ekelschot [25] schrijver -
  19. Johanna Fortuin, Schrijfster [26] -
  20. Dorine Hermans, Royaltywatcher en schrijfster [27] -
  21. Leila Jaffar, Schrijfster [28] -
  22. Lionel Shriver (en|nl; [29]) -
  23. L.A.J. de Neve (Louise B.B.), Nederlands schrijfster [30] -
  24. Clarissa Pinkola Estés
  25. Milena Jesenská (en:Milena Jesenská - wikidata)
  26. Dorothy Day (en:Dorothy Day - wikidata)
  27. Luise Rinser (en:Luise Rinser - de:Luise Rinser)
  28. Nicolette Smabers
  29. Sara Teasdale (en - wikidata)
  30. Ruth Prawer Jhabvala (en - wikidata)
  31. Banana Yoshimoto (en - wikidata)
  32. Diane di Prima (en:Diane di Prima)
  33. Agnes Verbiest, schrijft over taal, communicatie en gender, een beetje de Nederlandse Deborah Tannen. hoogleraar genderlinguïstiek
  34. Janneke Monshouwer, journalist en schrijver ([31], [32]).
  35. Elena Simons, | Pret met Moslims, | Alle grote wereldproblemen en hun oplossingen. Doe mee!
  36. Marguerite Bervoets, schrijfster, verzetsstrijdster (2) (BN43)
  37. Marie-Thérèse Bodart, schrijfster (2) (NBN12)
  38. Sophie Deroisin, schrijfster (2) (NBN11)
  39. Jeanine Moulin, dichteres, literair criticus (2) (NBN11)
21e-eeuwse schrijfsters[bewerken]
  1. Emily Temple-Wood (1994), zeer belangrijk 22-jarige schrijfster die op Wikipdia reeds 10 jaar lang werkt aan het verkleinen van de gendergap - d:Q23024183
  2. Linda Duits - Nederlands feministisch schrijver en blogger

Journalistes[bewerken]

  1. Gülnaz Aslan, programmamaker/journalist, activiste en restauranthoudster -
  2. Jutta Chorus, journalist [33] -
  3. Ingrid Drissen, technisch radiojournaliste en presentatrice -
  4. Betty van Garrel, journalist -
  5. Leonie van Nierop (correspondente), NRC-correspondente -
  6. Nita Ramcharan, Surinaams journalist [34] -
  7. Deborah Scroggins (en) Amerikaans journalist en schrijver -
  8. Carmel Snow, Amerikaans journalist, hoofdredactrice van Harper's Bazaar
  9. Diana Vreeland, Amerikaans modejournalist
  10. Carine Roitfeld, Frans modejournalist, voormalig hoofdredactrice van Franse Vogue.
  11. Alexandra Shulman, Britse modejournaliste, hoofdredactrice Britse Vogue
  12. Diane Sawyer (en:Diane Sawyer - wikidata)
  13. Vivianne Bendermacher Techexpert RTLBoulevard, haar naam komt al enkele malen voor op Wikipedia


Geschiedenis[bewerken]

Uit het boek 1001 vrouwen uit de Nederlandse geschiedenis: vrouwen zonder Wikipedia-artikel[bewerken]

1rightarrow blue.svg Voor een automatisch bijgewerkte lijst via Wikidata zie Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/1001 vrouwen

Onderstaande lijst is in volgorde van het boek:

  1. Elburga
  2. Johanna van Abcoude
  3. Beerte Swijnkens
  4. Griet Albert Ghisendr
  5. Griete van Naaldwijk
  6. Yolanda van Lalaing
  7. Swob Sjaarda
  8. Bertha van Heyen
  9. Anna van Borssele
  10. Bauck Poppema
  11. Wyts Juwsma
  12. Adriana van R(h)oon
  13. Sybrich Willemsdr.
  14. Maria van Hout
  15. Marietje Jan de Gortersdr.
  16. Haesje Claes
  17. Hisse van Ewsum
  18. Ghebbe Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  19. Ursula Canter - Eerder verwijderd, verwijst nu naar Canterhuis
  20. Marie IJsbrandtsdr. Holesloot
  21. Alyd Jarla
  22. Catharina de Grebber
  23. Hille Feicken
  24. Aefgen Listincx
  25. Aleyd Leystingh
  26. Maria van Beckum - verwijst naar Ursula van Beckum
  27. Stijn Buys
  28. Johanna van der Does
  29. Weyn Ockers
  30. Jacoba Jacobsdr. Bam
  31. Anneke Ogiers
  32. Catharina van Someren
  33. Engel Korsendr.
  34. Frederika van der Dussen
  35. Sophie Harmansdr.
  36. Anneke Jans (104)
  37. Divara van Haarlem
  38. Anna van Rijn KNAW
  39. Margaretha Eyrthen
  40. Neetje Andries
  41. Amalberga Vos
  42. Clara Jansdr. Van Sparwoude
  43. Maria Dircksdr.
  44. Maria van Malsen
  45. Christina Bitter
  46. Louise Hanssens
  47. Amelie van Nieuwenaer
  48. Sybilla Taets van Amerongen
  49. Maria Luyten
  50. Eleonora Carboniers
  51. Brecht Proosten
  52. Barber Jacobs
  53. Susanna van Etten
  54. Trijn Hendricksdr.
  55. Cornelia Spaens
  56. Aagt Jafies
  57. Geertruid Adriaansdr.
  58. Catharina Rose
  59. Maeyken in den Hert
  60. Grietgen Willems
  61. Marytje Arendsdr.
  62. Trijntge Baerthouts
  63. Catharina Herman
  64. Maeijken Joosten
  65. Maeyken Blomme
  66. Margaretha (soldaat) DVN
  67. Janneke Theunisdr.
  68. Marie de Brimeu
  69. Helena Hubrechts
  70. Maria van Beveren
  71. Margaretha Toe Boecop
  72. Elisabeth van den Berg
  73. Anna van Cronenburg
  74. Cornelia Teelinck
  75. Mayke Heermans
  76. Trijn Rembrands
  77. Sara Cranen
  78. Jonkvrouw Uytenbroeck DVN
  79. Hillegonda Wentzen
  80. Lysbeth Philips
  81. Bartholda van Swieten, dochter van Adriaen van Swieten DVN
  82. Maria Petitpas, vrouw van Johannes Wtenbogaert DVN
  83. Gertrudis van Heerdt
  84. Maria Musch
  85. Maria Nunes
  86. Anna Willemsdr. van der Aar
  87. Christina de Put
  88. Johanna Coomans
  89. Adriana Jacobs
  90. Maria van Oldenbarnevelt
  91. Weduwe van Wouw
  92. Vrou Gerrits
  93. Jacomina de Witte
  94. Catharina Jansdr. Oly
  95. Jacquemijntje Garniers
  96. Trijn van Hamburg
  97. Lucretia van Trello
  98. Berber de Put
  99. Cornelia Jans
  100. Dorothea van Dorp
  101. Henrica van Duivenvoorde En Wassenaar
  102. Francisca Duarte
  103. Magdalena Stockmans
  104. Trijntje Symons
  105. Maartje Willems
  106. Grietje Ulbes
  107. Anna Splinters
  108. Machtelt Moninckx
  109. Jacoba Jacobs
  110. Elisabeth Strouven
  111. Mechteldis van Lom
  112. Elisabeth van Lom
  113. Cornelia van Wouw is doorverwijzing naar pagina van haar man daardoor geen rode link mogelijk nu
  114. Judith Lubbertsdr.
  115. Lucretia Jans
  116. Susanna Gaspoel
  117. Anneke Jans (241)
  118. Maria Margaretha van Akerlaecken
  119. Eva Ment
  120. Apollonia van Veen
  121. Joanna Baptista van Randenraedt
  122. Utricia Ogle
  123. Maritgen Jans
  124. Anna Paes
  125. Maria Elisabeth van Bergh
  126. Cornelia Vossius
  127. Maria van Hengel
  128. Anna van Gelder
  129. Johanna Hoobius
  130. Teuntje Straetmans
  131. Elisabeth Vervoorn
  132. Anna van Ezumazijl
  133. Catharina Verwers
  134. Johanna de la Court
  135. Aagt Germonts
  136. Maynarda Verboom
  137. Goudina van Weert
  138. Anneken Hoogwandt
  139. Amalia Margaretha van Brederode
  140. Maria van Walenburgh
  141. Sara Roelofs
  142. Margaretha Sandra
  143. Alida Bruno
  144. Agneta Block
  145. Maria van der Delien
  146. Lucy Barlow
  147. Margaretha Jacobs Pirot
  148. Susanna van Lee
  149. Sara Nevius
  150. Johanna Pieters
  151. Francoisa de Witt
  152. Anna Jans
  153. Jacoba van Veen
  154. Geertruyd Pieters
  155. Sophia van der Maa
  156. Agneta Colvius
  157. Agatha Welhouck
  158. Margrieta Hardenbroeck
  159. Anna van Fornenbergh
  160. Elisabeth Maria Musch
  161. Anna van Aerssen van Sommelsdijk
  162. Maria van Aerssen van Sommelsdijk
  163. Susanna van Fornenbergh
  164. Willemtge Gerrits
  165. Anna Morian
  166. Geertruijt van Halmael
  167. Lucia van Aerssen van Sommelsdijk
  168. Margaretha Mels
  169. Geertruit Gordon
  170. Grietje Visboom
  171. Charlotte Lochon
  172. Geertruid ter Brugge
  173. Elisabeth R(h)ijberg
  174. Dorothea van Fornenbergh
  175. Margaretha van Dijk
  176. Elisabeth Someruell
  177. Adriana Eeckhout
  178. Johanna Maria van Fornenbergh
  179. Charlotte Amelia de la Tremoille van Tarante
  180. Maria Nozeman
  181. Cornelia de Rijck
  182. Cornelia van Fornenbergh
  183. Elizabet Hartloop
  184. Alida Schuyler
  185. Maria van Cijs
  186. Anna van Westerstee
  187. Henrica van Hoolwerff
  188. Catharina Christina Petit
  189. Dina Jans
  190. Isabella de Moerloose
  191. Maria Petit
  192. Johanna van Frytom
  193. Helena Smunnincx
  194. Maria van Nispen
  195. Cornelia Gerritse van Breugel
  196. Isabella Petit
  197. Geesje Hooghmeester
  198. Sophia van Noortwijck
  199. Cornelia Leydekker
  200. Maria Jacoba Daemen
  201. Maria Catharina Feith
  202. Madame de Zoutelande
  203. Petronella Vlieg
  204. Aletta Beck
  205. Johanne Helena Graff
  206. Anna van Rijndorp
  207. Gesine Brit
  208. Anna Catharina de Quintana
  209. Maria Ponderus verwijst naar Hofje van Mevrouw Van Aerden - en
  210. Anna Maria Rigo
  211. Maria Moninckx - en
  212. Elisabeth de Flines
  213. Aurelia Zwartte
  214. Johanna Brinkhuijsen
  215. Britta Beyer
  216. Sophia Alberts
  217. Maria Hermens Courage
  218. Anna Rethaan
  219. Elizabeth van Bleeck
  220. Johanna Margaretha van Coesvelt
  221. Isabella Rigo
  222. Lea Bartha van Osch
  223. Elisabeth van Harwaarden
  224. Maria van Lommen
  225. Catharina Pietersdr. de Wilde
  226. Agnes Waeywel
  227. Maria Margriet Hendriks Lommers
  228. Fransina Jakoba van Westrem
  229. Adriana van Tongeren
  230. Sara Maria van Zon
  231. Henrietta Wolters-Van Pee - en
  232. Agatha Maria Sena
  233. Isabella Bernhardina van Rijndorp
  234. Johanna Turner
  235. Jacoba Petronella Winckelman
  236. Isabella van Leeuwarden
  237. Cornelia Mommaal
  238. Susanna Maria van der Duyn
  239. Johanna Corleva
  240. Anna Maria Jennaert
  241. Lumke Thoole
  242. Mariana Franko
  243. Agatha van der Mijn - en
  244. Geertje Raaphorst
  245. Adriana van der Veer
  246. Adriana Maas
  247. Eva van der Groe
  248. Berendina van Rensinck
  249. Maria ter Meetelen
  250. Elizabeth Bor
  251. Adriana Verbruggen
  252. Klara Ghijben
  253. Anna Maria de Bruyn
  254. Maria Wilhelmina Lammens
  255. Francoise Gravillon
  256. Anna Catharina Hillegering
  257. Elisabeth Mooij
  258. Maria Jacoba Meinertzhagen
  259. Maria Duim
  260. Johanna Susanna Lammens
  261. Barbara van Nijmegen
  262. Christina Leonora de Neufville
  263. Anna Joseph Bokan
  264. Izabella de Gruijter
  265. Sara Maria van der Wilp
  266. Henrina Wouters
  267. Maria van Gijssen
  268. Hendrina Margaretha van Thil
  269. Berendina Hertgers
  270. Geertruit van Duiren
  271. Catharina Elisabeth Fokke
  272. Benjamine Gertrudis Keyser
  273. Neeltje Pater
  274. Helena Johanna Swellengrebel
  275. Keet Zwenke
  276. Maria Elisabeth Ghijben
  277. Anna Maria van Burmania
  278. Johanna Engela Swellengrebel
  279. Cornelia Ghijben
  280. Dorothea Kreps
  281. Johanna Racer
  282. Margareta Geertuid van der Werken
  283. Gomana Girolama Monti
  284. Jacoba van den Brande
  285. Anna van der Horst
  286. Suzanna Catharina Vijgh
  287. Catharina Hendrina Buschman
  288. Anna Catrina Snijder
  289. Maria van Heyst
  290. Baudina Stinstra
  291. Hester Wilhelmina Callenburgh Baartmans
  292. Elisabeth Charlotte Elikink
  293. Rosette Anselme
  294. Maria Bosch
  295. Carolina Wilhelmina van Haren
  296. Johanna Merckx
  297. Isabelle Claire Stassinon
  298. Anna Davia
  299. Maria Margaretha La Fargue - en
  300. Cornelia Muys
  301. Maria van Schie
  302. Maria Louiza Griethuizen
  303. Marijtje van Hove
  304. Louise-Frederique Schreuder
  305. Anne Charlotte Didier de Boncour
  306. Adelheid Amalia von Schmettau
  307. Victoria Hedwig Caroline van Anhalt
  308. Trijntje Alberts
  309. Anna Cornelia Mollerus
  310. Sara Johanna de Beer
  311. Catharina Egges
  312. Margriet van Haeften
  313. Anna Smitshuizen
  314. Jakoba Wouters
  315. Barbara Maria van Lier
  316. Maria Elizabeth Schreuder
  317. Maria Elisabeth de Bruyn
  318. Johanna Susanna van der Stel
  319. Johanna Jacoba van Beaumont
  320. Bartha Maria van Crimpen
  321. Maria Elisabeth Messemaeckers
  322. Johanna Elisabeth Swaving - en
  323. Adriana van Overstraten
  324. Aagje Klaasdr.
  325. Maria van Zuylekom
  326. Jacoba Adriana Busken
  327. Rosetta Salomon Swaab
  328. Maria van Spanje(n)
  329. Anna Catharina Brinkman
  330. Maria-Lambertine Coclers
  331. Magdalena Antoinette van Schinne
  332. Johanna Elisabeth Helmcke
  333. Catharina Rebecca
  334. Catharina Johanna Koek
  335. Johanna Catharina Schubert
  336. Catharina Heybeek
  337. Helena Snoek
  338. Henriette Amelie de Nerha
  339. Adriana Christina Hoevenaar, mogelijk identiek aan Christina Hoevenaar
  340. Cornelia Lubertina van der Weyde
  341. Anna Maria Ebeling
  342. Catharina Allegonda van Lier
  343. Johanna Magdalena Lindeman
  344. Amma Alida de Frey
  345. Angelina Catharina Valentijn
  346. Anna Catharina Brouwer
  347. Sophia Wilhelmina Evans
  348. Christina Reinira van Reede
  349. Adriana van Rijswijk
  350. Maria Catharina van Dooren
  351. Mme. Wyttenbach
  352. Helena Judith Hilverdink
  353. Elselina Versfelt
  354. Barbera van Meerten-Schilperoort
  355. Catharina Brouwer
  356. Anna Maria Snoek
  357. Gerbranda Catharina Rivier
  358. Froukje Herbig
  359. Jacobus Philippus Vermeijl
  360. Henrietta Geertruij Knip
  361. Elisabeth van Elten
  362. Petronella van Woensel
  363. Louis Sibilla Bilderdijk
  364. Johanna Cornelia Bingley
  365. Geertruida Jacoba Hilverdink
  366. Adelheid Geertruid Kleyn
  367. Johanna Anthonia Lammers
  368. Eelkje Poppes
  369. Christina Gerarda Enschede - en
  370. Francina Gunningh Sloet
  371. Gertrude van den Bergh
  372. Christina Josepha Schmetterling
  373. Hendrica Leurs
  374. Constance van der Brugghen van Croy
  375. Genoveva Johanna Naas
  376. Jacoba Johanna Peltenburg
  377. Njonja van Gent
  378. Frederica Camper
  379. Trijntje Johannes Reidinga
  380. Margaretha Dedel
  381. Anna Petronella Westerman
  382. Vrouw Waltman
  383. Louiza Johanna Majofski
  384. Anna Lohr
  385. Josina Roorda van Eysinga
  386. Margaretha Maria Snouck van Loosen
  387. Rudolphina Swanida Wildrik
  388. Clasine Josephine van Brussel
  389. Anna Buchner
  390. Mina Costerman
  391. Christina Elisabeth da Silva
  392. Johanna Sara Koning
  393. Maria Francisca Bia
  394. Anna Henrietta Swellengrebel
  395. Anna Majofski
  396. Elisabeth Johanna Hasebroek
  397. Maria Anna van Hasselt-Barth
  398. Pauline Maillot
  399. Angeline Sax
  400. Pieternella Barracaud
  401. Albertine Elisabeth Rijfkogel
  402. Catharina Kalfe
  403. Adelheid Solger
  404. Johanna Jacoba Heijse
  405. Rosina Bia
  406. Wilhelmina Gerretje Sablairolles
  407. Johanna Martens
  408. Alida Koning
  409. Henriette Maria Langelaan
  410. Suzanne Maria Boeseken
  411. Jacoba van Heijningen
  412. Aukje Kranenburg
  413. Rosa van Os
  414. Mijnoldina Boeseken
  415. Christina Petronella Stevens
  416. Albertine Kehrer
  417. Maria Elisabeth Hille
  418. Anna Amalia Bergendahl
  419. Suzanne Nanette Sablairolles
  420. Johanna Magdalena Graver
  421. Henrietta Louisa Koenen
  422. Jeanne Leenders
  423. Pietronella Baltus
  424. Lina Weller
  425. Elisabeth Hendrina Bax
  426. Anna Ampt
  427. Antje Ball
  428. Wilhelmina Engelman
  429. Elisa Adelaide Haighton
  430. Virginia Dementricia
  431. Johanna Wilhelmina Gips
  432. Odilia Anna Corver
  433. Jacoba Cornelia Singels
  434. Sophie van Gijtenbeek
  435. Cornelie Lijdie Huygens
  436. Geertruida Romelingh
  437. Anna Catharina Manden
  438. Elisabeth Margaretha Rogge
  439. Rinskje Visscher
  440. Martina Diederika Wittop
  441. Emilie Josephine Belinfante
  442. Adya Dutilh
  443. Suzanne Ignatia Von Wolzogen Kuhr
  444. Meta Kehrer
  445. Ella Henriette Tamminga

1001 vrouwen - aan te vullen artikelen[bewerken]

Degenen met rode links zouden al wel een pagina moeten hebben, uitzoeken!

  1. Plectrudis
  2. Hildegard van Vlaanderen
  3. Liutgardis van Hamaland
  4. Petronilla van Saksen
  5. Sophia van Rheineck
  6. Aleid van Kleef
  7. Machteld van Brabant
  8. Elisabeth van Brunswijk
  9. Maria van Souburg
  10. Elisabeth van Engeland
  11. Johanna van Valois
  12. Bertha van Heukelom
  13. Catharina van Durbuy
  14. Mechteld van Gelre
  15. Catharina van Beieren
  16. Salome Sticken
  17. Margaretha van Bourgondië
  18. Katharina van Naaldwijk
  19. Isabella van Portugal
  20. Odilia van Nassau - d:Q19802246
  21. Catharina van Kleef
  22. Wendelmoet Claesdochter
  23. Elisabeth Wandscherer
  24. Agnes van Leeuwenberch
  25. Margaretha Coppier
  26. Sabina van Beieren - Sabina van Palts-Simmern
  27. Anna van Egmond (1504-1574) - d:Q19853434
  28. Maria van Nassau
  29. Catharina van Nassau
  30. Maria Christina van Egmont
  31. Anna van Oranje = Anna van Nassau (1563-1588)?
  32. Louise Juliana van Nassau
  33. Elisabeth Maria van Oranje = Elisabeth van Nassau (1577-1642)?
  34. Catharina Belgica van Oranje
  35. Flandrina van Oranje
  36. Charlotte Brabantina van Oranje
  37. Emilia Secunda Antwerpiana van Oranje
  38. Maria van Reigersberch
  39. Sophie Hedwig van Brunswijk-Wolfenbuttel
  40. Elsken Joosten
  41. Maria Heyns
  42. Geertruydt Roghman
  43. Margaretha van Godewijck
  44. Agneta Deutz
  45. Albertine Agnes van Oranje
  46. Wendela Bicker
  47. Catharina Oostfries
  48. Magdalena Roghman
  49. Henriette Catharina van Oranje
  50. Maria van Oranje = Maria van Nassau (1556-1616)
  51. Aleijda Wolfsen
  52. Aal de Dragonder
  53. Maria Schalcken
  54. Anna Maria de Koker
  55. Isabella Correa
  56. Elisabeth van der Woude
  57. Sophia Holt
  58. Cornelia van Marle
  59. Henriette Amalia van Anhalt-Dessau
  60. Dorothea Maria Graff
  61. Maria de Wilde
  62. Antonina Houbraken
  63. Kynke Lenige - Cynthia Lenige
  64. Johanna Cornelia Wattier
  65. Louis van Oranje-Nassau
  66. Maria Geertruida Snabilie
  67. Anna Maria Moens
  68. Maria Margaretha van Os
  69. Francijntje de Boer
  70. Polly Cuninghame
  71. Engeltje van der Vlies
  72. Petronella Muns
  73. Maria Geertruida Barbiers
  74. Jacoba Maria Majofski
  75. Louise van Pruisen
  76. Dorothea Petronella Beets = Dora Beets
  77. Jurjentje Aukes Rauwerda
  78. Christina Petronella Schotel - Christina Schotel
  79. Anna van Sandick
  80. Betsy Perk
  81. Mariane Catharine van Hogendorp = Mariane van Hogendorp
  82. Agneta van Marken-Matthes = Agneta Matthes
  83. Mathilde Wibaut-Berdenis van Berlekom
  84. Cornelia Catharina de Lange - d:Q2530865
  85. Johanna Berhardina Bokhorst
  86. Wilhelmina Cornelia Drupsteen - Wilhelmina Drupsteen
  87. Fie Carelsen
  88. Beb Vuyk
  89. Mechtelt toe Boecop

Vrouwen uit de Middeleeuwen en de Renaissance[bewerken]

  1. Othelhildis van Saksen
  2. Sophia van Formbach
  3. Geertruid van Northeim
  4. Aleid van Gelre
  5. Ada de Warenne
  6. Mathilde van Saffenburg
  7. Garsende van Maine
  8. Eleonora van Baffia
  9. Beatrix van Montgascon
  10. Gundola van Gent
  11. Philippa van Melun
  12. Maria Margaretha van Zevenbergen
  13. Margaretha van Horne Vrouwe van Montigny-En-Ostervent
  14. Hedwig Van Namen
  15. Bonne van Abbeville
  16. Johanna van la Trémouille
  17. Margaretha van Rouveroy
  18. Maria Petronella van Vianen
  19. Maria van Glymes
  20. Isabella van Glymes
  21. Johanna van Glymes
  22. Kathelijne van Glymes
  23. Antoinette van Rambures
  24. Adriana van Brimeu
  25. Charlotte de Chateaubriand
  26. Jacqueline van Croÿ


Feminisme[bewerken]

Eerste feministische golf[bewerken]

  1. Lucretia Mott (en)
  2. Suffragist (is misschien handig om een aparte pagina voor te maken omdat niet iedere kiesrechtstrijder ook meteen een suffragette is)
  3. Hollandsch-Vlaamsche Vrouwenbond
  4. Cornelia Ramondt-Hirschmann
  5. Vakbondsvrouwen

Tweede feministische golf[bewerken]

Medische wetenschap: abortus + anticonceptie + gezondheid + seksualiteit[bewerken]

  1. Abortusstrijd
  2. Baas in eigen buik is nu redirect naar Dolle Mina
  3. Vrouwen tegen seksueel geweld
  4. VIDO (vrouwen in de overgang)
  5. Vrouw Beslis
  6. Our Bodies, Ourselves - d:Q7110565. In NL Je Lichaam, Je Leven?

Economie: arbeid + machtsverhoudingen + sociale zekerheid + belastingen[bewerken]

  1. Arbeid / Associatie Herverdeling Betaalde en Onbetaalde Arbeid
  2. Breed Platform Vrouwen voor Economische Zelfstandigheid
  3. Landelijk steunpunt vrouw en werk
  4. 25-urige werkweek
  5. 5-urige werkdag
  6. betaalde arbeid
  7. Optilon staking

Politiek: overheid + actiegroepen + kiesrecht[bewerken]

  1. Decennium van de Vrouw , VN, (1975-1985) / Jaar van de vrouw (1975)
  2. Sociale Atlas van de Vrouw (1977)
  3. Politieke scholingscursussen / Politieke vrouwengroepen (vrouwen in de VVD, CDA etc.)/Politiek Vrouwen Overleg (PVO)
  4. Emancipatiekommissie / Emancipatieraad / DCE (Directie Coördinatie Emancipatiebeleid) / Emancipatiemonitor SCP
  5. politiek vrouwen overleg / Vrouwenpartij / Vrouwenpraatgroepen
  6. wet gelijk loon

Maatschappij: actiegroepen + bewegingen + volkshuisvesting[bewerken]

  1. Feministisch-socialistische beweging / fem-soc groepen
  2. Vrouwenbelangen / FNV-vrouwen, nvb
  3. Wilpf
  4. Stichting vrouwen en bouwen / VAC - vrouwenadvies commissie
  5. Politiek lesbianisme - d:Q2045578
  6. Seperatistisch feminisme - d:Q600591 link Andere Tijden
  7. Lesbisch feminisme - d:Q18299

Kunsten: Literatuur + muziek + film enz. en Media[bewerken]

  1. Feministische Boekhandels / Feministische bladen zoals - aan te vullen Katijf, Serpentine (1978-1984), Crysallis / Cinemien / De Vrouwenkrant / Stichting Vrouw & Media
  2. Liever lesbisch
  3. Vrouwenfestivals
  4. tentoonstelling Feministische Kunst Internationaal (1979, De Appel, Amsterdam)
  5. Vrouwen die voorkomen op IMDb, zoals Joyce Feijen [35], Carina Ellemers [36] en Pien Savonije [37]

Onderwijs: acties + vorming + kinderopvang[bewerken]

  1. Marie, word wijzer!
  2. Ot en hoe zit het nu met Sien, fem. Programma (rtv)
  3. Tijd voor School (brede actiegroep)
  4. Vrouwenvakschool
  5. VOS-cursussen
  6. Werkgemeenschap Kindercentra Nederland (WKN)
  7. STEO (Stimuleringsgroep Emancipatie-onderzoek)
  8. VBEO, voorl. Begeleidingsgroep voor emancipatie-onderzoek (1979)
  9. Vereniging voor Gendergeschiedenis (VVG)
  10. Kresjes

Recht: gelijkheidsbeginsel + discriminatie + wetgeving[bewerken]

  1. Komité Vrouwen en Familierecht
  2. Proefprocessenfonds Rechtenvrouw
  3. Stichting rechtenvrouw
  4. ADW (anti-discriminatie wetgeving)
  5. Vrouw-en-geloof beweging

Derde feministische golf[bewerken]

  1. Cultureel feminisme, Feministische geografie,

Feministes[bewerken]

  1. Hoeda Sjaarawi (en|fr)
  2. Zainah Anwar (Sisters in Islam)
  3. Valentine Moghadam Gender Equality and Development Section (Division of human rights and fight against discrimination) van de UNESCO.
  4. Asra Nomani
  5. Shamima Shaikh
  6. Nadia Yassine (Al Adl wal Ihssan)
  7. Maryam Rajavi (Mujahedin-e Khalq)
  8. bell hooks (en)
  9. Oyèrónkẹ́ Oyěwùmí (en)
  10. Sarojini Sahoo (en)
  11. Christina Hoff Sommers (en)
  12. Rosika Schwimmer(en)
  13. Christelle Munganyende
  14. Nadine Strossen (wikidata) Seks-postieve feministe. Eerste vrouwelijke voorzitter en jongste voorzitter van de American Civil Liberties Union.


Andere onderwerpen[bewerken]

Algemeen[bewerken]

  1. Abortuskliniek is op dit moment een doorverwijzing naar abortus, daarom geen rode link
  2. Vrouwelijke waarden
  3. Vrouwencafé's
  4. Vrouwen in de krijgsmacht w:en:Women in the military
  5. Vrouwenthesaurus
  6. Vrouwen Vredesgang - v.a. 18 mei 1934 jaarlijkse stille tocht
  7. ZMV Zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen

Boeken en tijdschriften[bewerken]

Er wordt gewerkt aan een lijst Feministische literatuur. Momenteel is deze erg gericht op met name de Angelsaksische landen; het overzicht heeft dringend feministische boeken en auteurs uit het Nederlandstalige taalgebied nodig (16e eeuw tot nu).

  1. Heren van thee (roman) - Hella Haasse
  2. Woman in the nineteenth century - Margaret Fuller
  3. The female eunuch/De vrouw als eunuch - Germaine Greer
  4. The beauty myth /De zoete leugen, of De mythe van de schoonheid - Naomi Wolf
  5. De derde feministische golf - Dirk Verhofstadt
  6. F*ck die onzekerheid - Vreneli Stadelmaier
  7. Ons Plattelandsleven - maandblad van het CPB
  8. De Ploeger - tijdschrift van Nederlandsche Bond voor Vrouwenkiesrecht
  9. Onze Roeping - tijdschrift Arbeid Adelt
  10. Maandblad der Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding later Onze Kleeding - van de Vereeniging voor Verbetering van Vrouwenkleeding
  11. Vrouwen, van Godin tot Slavin - Auteur Ugo Janssens. Historisch boek over de positie van de vrouw door de eeuwen heen waarin ze zowel verguisd als vereerd werd.
  12. Serpentine - feministisch tijdschrift

Daarnaast ontbreken veel tijdschriften die voornamelijk op vrouwen zijn gericht, zoals:

  1. Santé [38]
  2. Vileine [39]

Overig

  1. Vrouwenboekhandel - Dit fenomeen was vooral belangrijk tijdens de jaren 70 en 80, nu zijn er nog een paar vrouwenboekhandels in Nederland

Dagelijks leven[bewerken]

  1. Haaknaald (vgl. Eng. Crochet hook)

Instellingen, verenigingen, bewegingen[bewerken]

  1. Informatie- en Documentatiecentrum voor de Vrouwenbeweging
  2. FNV Vrouwenbond
  3. Femma
  4. Vrouwenbureau Berlijn?
  5. E-Quality (doorlink naar Atria, kennisinstituut voor emancipatie en vrouwengeschiedenis vandaar blauwe link
  6. Landelijke Vereniging van Alleenstaande Arabische Vrouwen/LVAAV
  7. Christelijke Plattelandsvrouwenbond /CPB (dp!)
  8. Nederlandse Christen Vrouwenbond/NCVB (dp!)
  9. Vrouwen door Vrouwen
  10. Passage (vereniging)
  11. Bond van Nederlandsche Vrouwen in Groot-Brittannië - WO2
  12. Vereeniging tot Vorming van een Studiefonds van Vrouwelijke Inlandsche Artsen
  13. Federatie van R.K. Vereenigingen ter Bescherming van Meisjes in Nederland
  14. Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Jonge Meisjes 'Union'
  15. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, na fusie met Nationale Vrouwenraad van Nederland en Nederlands Vrouwen Comité nu Nederlandse Vrouwen Raad
  16. Nederlandsche Bond van Vrouwelijke Automobilisten
  17. Hollandsch-Vlaamsche Vrouwenbond
  18. LOVA Netwerk (Landelijk Overleg Vrouwenstudies Amsterdam/Netherlands Association for Gender Studies and Feminist Anthropology)
  19. Nederlandse Bond van Sociaal-Democratische Vrouwenclubs - gelieerd aan maar zelfstandig van de SDAP
  20. Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap
  21. De Neutrale (Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht)
  22. SlutWalk (wikidata)
  23. Zonta Nederland, Zonta werkt aan de verbetering van de juridische, professionele, politieke en economische status van vrouwen over de hele wereld.[6]

Kiesrecht[bewerken]

  1. Passief kiesrecht vrouwen, politieke participatie van vrouwen
  2. Vrouwenkiesrecht uit te breiden?


Vrouwenprijzen[bewerken]

  1. Aletta van Nu Prijs, in 2010 gewonnen door Laamia Elyounoussi en Yesim Candan; in 2012 gewonnen door Shirin Musa (relevant genoeg na slechts twee uitreikingen?)
  2. Helena Rubinstein-prijs, zie Helena Rubinstein#Helena Rubinstein-prijs
  3. Hilda van Suylenburg prijs, zie Hilda van Suylenburg#Hilda van Suylenburg prijs
  4. Vrouw in de Media Award, in 2009 begonnen als Vrouwen in de Media Award en vanaf 2012 onder de huidige naam. In 2014 en 2015 gewonnen door Wanda de Kanter. In 2016 door Dafne Schippers

Ontdekkingsreizigers[bewerken]

  1. Isabella Bird
  2. Lady Hester Stanhope
  3. Marianne North
  4. Harriet Chalmers Adams
  5. Florence Baker (=doorverwijzing naar haar echtgenoot, vandaar blauwe link)
  6. Octavie Coudreau
  7. Jane Dieulafoy
  8. Jane Franklin
  9. Rose de Freycinet
  10. Marie-Anne de Gaboury
  11. Mina Berson Hubbard
  12. Sarah Marquis
  13. Wasfia Nazreen
  14. Josephine Diebitsch Peary
  15. May French Sheldon
  16. Annie Royle Taylor
  17. Aloha Wanderwell
  18. Anne Blunt
  19. Fanny Bullock Workman

Godinnen, heiligen[bewerken]

  1. Atë (en - wikidata)
  2. Rabia Basri (en - wikidata)
  3. Taygete (en - wikidata)
  4. Izanami (en - wikidata) Vrouwelijke helft van een Japans godenpaar; in meeste talen heeft ze een eigen lemma, maar in nlwiki wordt ze enkel vermeld in het lemma over het paar, vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET)
  5. Nephele (nimf) (en - wikidata)
  6. María de Jesús de León y Delgado (en - wikidata)
  7. Libya (mythologie) (en - wikidata)
  8. Aerope (en - wikidata)
  9. Pyrrha (en - wikidata) (Griekse mythologische figuur die in meeste talen een eigen lemma heeft. In nlwiki wordt ze enkel vermeld als 'deel van een echtpaar', vandaar redirect - Spinster (overleg) 9 mrt 2014 14:54 (CET))
  10. Omphale (mythologie) (en - wikidata)
  11. Phryne (en - wikidata)

Zakenvrouwen[bewerken]

  1. De nog rode links uit Zakenvrouw van het jaar
  2. Tory Burch - bedrijf met "luxueuze producten"
  3. Ursula Burns - CEO van Xerox
  4. Sara Blakely - bedenkster van Spanx
  5. Debbie Sterling - GoldieBlox: constructiespeelgoed voor vrouwen
  6. Mosunmola ‘Mo’ Abudu - voorzitter en CEO van het Nigeriaanse televisienetwerk EbonyLife TV
  7. Emily Woods - richtte samen met Andrew Foote "Emily Sanivation" op
  8. Sarah Kauss - bedacht S’well: herbruikbare waterflesjes
  9. Laura Dangermond - co-founder van ESRI
  10. Anne Wojcicki - oprichtster 23andMe
  11. Sue McCloskey - runt samen met haar man Fair Oaks Farms
  12. Jennifer Foyle - baas bij Aerie]
  13. Judy Faulkner - richtte in 1979 "Judy Epic Systems" op: een bedrijf dat medische gegevens toegankelijk maakt voor ziekenhuizen en artsen
  14. Diane Hoskins - CEO bij Gensler
  15. Kit Crawford - producent in energierepen
  16. Shannon May - richtte samen met haar man "Bridge International Academies" op
  17. Rose Marcario - CEO Amerikaans kledingmerk Patagonia
  18. Kristin Richmond - CEO Revolution Foods
  19. Kirsten Tobey - Chief Impact Officer Revolution Foods
  20. Kim Jordan - richtte 25 jaar geleden bierbrouwerij New Belgium Brewing Company op
  21. Saska Aalbers, lid bestuur VNO-NCW
  22. Colette Alma-Zeestraten, lid bestuur VNO-NCW
  23. Conny Braams, lid bestuur VNO-NCW
  24. Lotte de Bruijn, lid bestuur VNO-NCW
  25. Desirée Curfs, lid bestuur VNO-NCW
  26. Lieve Declercq, lid bestuur VNO-NCW
  27. Ally Derks, oprichtster van IDFA in 1988 en sindsdien directrice van het festival. Winnares Pioneer Award[7]
  28. Suzanne van Dommelen-Bruins, lid bestuur VNO-NCW
  29. Romana Engeman, lid bestuur VNO-NCW
  30. Marjan van Loon, directeur Shell en lid bestuur VNO-NCW
  31. Maaike van den Maagdenberg, lid bestuur VNO-NCW
  32. Tjarda Molenaar, lid bestuur VNO-NCW
  33. Jeannine Peek-Vissers, lid bestuur VNO-NCW
  34. Tessa Ruijgrok, lid bestuur VNO-NCW
  35. Titia Siertsema, lid bestuur VNO-NCW
  36. Paulette Timmerman-Gerritzen, lid bestuur VNO-NCW
  37. Truus Valkering, lid bestuur VNO-NCW
  38. Gerda Verhaar Eeuwijk, lid bestuur VNO-NCW
  39. Hannie Zweverink-Bosch, lid bestuur VNO-NCW
  40. Marie-Anne Simonis, industrieel (2) (BN2)

Koninginnen[bewerken]

Van: Lijst van Egyptische koninginnen'

  1. Neferetnebti, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  2. Repitnoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  3. Meresanch IV, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  4. Choeit I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  5. Chenoet I, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  6. Nebet, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  7. Nimaathapi II, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  8. Nebtinoeb, Egyptische koningin, 5e Dynastie.
  9. Sesjesjet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  10. Choeit, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  11. Oeret-Yamtes, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  12. Anchensenpepi I, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  13. Noeboenet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  14. Meritites IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  15. Nenekinti, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  16. Mehaa, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  17. Nedjeftet, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  18. Neith, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  19. Anchensenpepi III, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  20. Anchensenpepi IV, Egyptische koningin, 6e Dynastie.
  21. Oedjebten, Egyptische koningin, 6e Dynastie.

Diversen[bewerken]

  1. Josina van Loewenstein, Gravin met opvallend grafmonument[8]
  2. Ilham Mestour, Haarstyliste, o.a. bekend van televisieprogramma Next Hair Guru[9]
  3. Mirjam de Blécourt en/of methode-De Blécourt, advocate[10]
  4. Cora Emens, sekscoach, winnares Petra Joy Awards 2009, oprichtster Seks Academy, presentatrice Spuiten en Slikken
  5. Amanda Knox (d:Q4739665) Op het moment in het nieuws en populair op de en:wp
  6. Baba Vanga (en:Baba Vanga - wikidata) - 40
  7. Anna Chapman (en:Anna Chapman - wikidata) - 28
  8. Libuše (en:Libuše - wikidata) - 28
  9. Snegurochka (en:Snegurochka - wikidata) - 28
  10. Mahidevran Sultan (en:Mahidevran Sultan - wikidata) - 27
  11. Jasmila Žbanić (en:Jasmila Žbanić - wikidata) - 27
  12. Margarete Schütte-Lihotzky (en:Margarete Schütte-Lihotzky), architect
  13. Diana Budisavljević(en:Diana Budisavljević), Oostenrijkse verzetsheld
  14. Ana Brnabić (d,en,de), voormalige minister, huidige premier van Servië[11]


Lesbische (en biseksuele) onderwerpen[bewerken]

1rightarrow blue.svg Wikipedia:Wikiproject/LHBT/Onderwerpen

Te verbeteren/aan te vulllen artikelen[bewerken]

  1. Emilie Claeys [40]
  2. Françoise Collin
  3. Koto (en)
  4. Gelijke beloning
  5. Dorothy Eady
  6. Anne Charlotte Leffler (nl)
  7. Beatrix Potter (nl)

Artikelen van/over vrouwen die op verwijderingslijst staan of waar om verbetering wordt gevraagd[bewerken]

  1. Marilyn French
  2. Mary Daly

Nuttige literatuur[bewerken]

RESULTATEN: Aangemaakte artikelen / Aangevulde artikelen[bewerken]

Heb je een artikel uit de 'rode' lijst op deze pagina geschreven? Verwijder het dan van de lijst en plaats de link in deze lijst op Wikipedia:Wikiproject/Gendergap/Resultaten. Zo kunnen we de resultaten bijhouden en tellen.